Skocz do zawartości

zbigniewPGR

Members
 • Zawartość

  199
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

6 obserwujących

O zbigniewPGR

 • Ranga
  Zaawansowany

Contact Methods

 • ICQ
  0
 1. Ziemniaki lord 9.9.2017 wykopki

  Farmatrac8244 ty chyba ładnych ziemniaków nie widziałeś. Wiem że to wszystko jak idzie z radliny, że zielone pokrojone ... ale przede wszystkim parszywe są, skórka nie jest gładka. Lord nie jest odmianą ani skrobiową ani chipsową wiec jadalny słaby. Później pójdzie to do supermarketów i jak to wygląda - jak żaby. Tacy producenci psują rynek ziemniaka i cene! Najładniejszy ziemniak z piasku 5 klasa ziemi. Jedynę co mogę przyznać to plon bardzo ładny ale w obecnym sezonie dużo deszczu było wiec nie ma się co dziwić.
 2. Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

  Ja spełniam prawie wszystkie wymogi oprócz jednego. Korzystałem z MR w latach 2007-2013. Teraz nie jestem wstanie skorzystać z RMG i wątpię żebym mógł zrealizować jakąś większą inwestycję, gdyż wszystko drogie a chciałbym postawić przechowalnie. Ludzie wymyślający wymogi w ogóle nie mają pojęcia o rolnictwie. Nasze rolnictwo nie będzie się rozwijać, gdyż nie widzę dla siebie możliwości rozwoju, a programów brak! Najbardziej rozbraja mnie fakt jak ludzie piszą wprost że korzystają z programy RMG i jak im przyznają pieniądze to od razu idą do pracy i przechodzą na ZUS :) Gratulacje dla ARiMR i tych co tworzą przepisy.
 3. VitalFields: niezastąpiony pomocnik w każdym gospodarstwie

  Nie ma sensu wydawać pieniędzy na taki pseudo system ERP. Wystarczy poświęcić trochę czasu w arkuszu kalkulacyjnym i macie rozwiązanie według waszej analizy potrzeb i wdrożenie skierowane bezpośrednio dla was. Arkusz kalkulacyjny wyliczy wam co tylko będziecie chcieli. Wystarczy tylko odrobinę czasu na to poświęcić i system za darmo będzie ewoluował razem z wami. Prosto stworzyć tablę w której będziecie mieć numer działki, powierzchnię, rodzaj uprawy, termin oprysku, rodzaj oprysku, nazwa oprysku, dawka, cena - możecie sobie zbierać dane jakie tylko chcecie, obliczać wyliczać średnią, można dodać, czas, ilość spalonej ropy, temperaturę powietrza, siłę wiatru, godzinę zabiegu..... WYOBRAŹNIA i WŁASNE POTRZEBY. Nie zauważyłem czy twórcy systemy zrobili CRM - zarządzanie klientami, a w rolnictwie to nie jest problem wyprodukować tylko za godziwe pieniądze sprzedać towar. Nie polecam tego systemu.
 4. Ja kosiłem 9 listopada. Średnio 10 t/ha przy wilgotności 21,3% na V klasie. 350 zł/netto przy 30%. +- 6zł/t%
 5. Brawo TOREZ, mądrze mówisz! Polać mu. To samo jest z sytuacją ziemniaka. Pokolenie głupich chłopów się kończy. Nasz towar my dyktujemy cenę. Na moje oferty sprzedaży z konkretną ceną dzwoni handlarz i oferuje swoją cenę - hahahaha odpowiadam że tak wielkich pieniedzy nie mogę przyjąć i niech szuka głupszego od siebie.
 6. A ja myślę że już powinieneś oddać za darmo. Produkujcie i dokładajcie ... post powyżej pisany przez handlarza/pośrednika który sie dorabia na czyimś garbie
 7. Cyklop kontra UNHZ

  Witam, odświeżę trochę temat. Chciałbym żeby wypowiedziały się osoby który pracowały na zestawie UNHZ 750 + ursus c-330. Przy jakich obrotach ciągnika optymalnie śmiga ładowacz (głównie będzie ładował piach i zimie, obornika nie będzie widział)? Co więcej silnikowi sprawia problemu c-330 taki ładowacz unhz 750 czy rozrzutnik na  którym są 3 tony obornika?
 8. MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

  Trzeba czytać, a nie słuchać lub czytać ze zrozumieniem. Nie bić piany tylko zapraszam do lektury: [url="http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Rozpoczynamy-III-etap-konsultacji-PROW-2014-2020"]http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Rozpoczynamy-III-etap-konsultacji-PROW-2014-2020[/url]
 9. Staw

  To nie wygląda jak staw, tylko jak by tu bomba wybuchła - osobiście mi się nie podoba ale każdy ma swoje zdanie.
 10. Jak negocjować z dealerem?

  Witam, chcę dokonać zakupu nowej maszyny u dealera. Chciałbym, abyście się podzielili swoimi doświadczeniami w negocjacjach z dealerem. Przykłady, jakie ceny wam się udało wynegocjować, do jakich ustępstw jest zdolny dealer, jakie mieliście mocne argumenty, czy jechaliście do salonu z jakimś doradcą, znawcą mechanikiem?
 11. AVR 6100 + Claas

  Już kopiecie ?
 12. Ursus C-360 + Woprol 1500

  czy c-330M dałaby rade z takim opryskiwaczem?
 13. John Deere 6920 + Kuhn Vari-Master 122

  bo państwo daje 100 zł do hektara , pozatym pewnie MrZgredy szykuje się na łakomy kąsek jakim jest kredyt preferencyjny
 14. Ja bym opisał sytuacje z prośbą o ustosunkowanie się do niej. Jak masz krowy to masz numer stada, więc może będzie możliwe przeniesienie stada jeśli tam jest miejsce, a reszte założeń biznesplanu będziesz kontynuował normalnie - strukture zasiewów itp. Każdego sprawa jest indywidualna.
 15. Napisz pismo do ARiMR z zapytaniem. Opisz swoją cytuację i niech Ci odpiszą co masz w tej sytuacji zrobić. Czy możesz się przeprowadzić, czy nie. Zresztą jak nie prowadzisz chodowli to sprawa prosta. Przecież mieszkać możesz w Warszawie, a gospodarstwo prowadzić w Zakopanem Ja mam podobną sytuację. Mieszkam gdzie indziej a gospodarstwo też gdzie indziej prowadzę.
×