rocco0987

Members
 • Ilość treści

  1746
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

116 Excellent

O rocco0987

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 12/29/1990

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

11854 wyświetleń profilu
 1. U mnie właśnie w tamtym roku pole pszenicy czyste może ze 3 osty nawet nie było co prykać a teraz w soi placowo dżungla.
 2. Ja dzisiaj poprawiałem drugi raz na komose, miałem lecieć tiff ale musiałbym dokupić a miałem jeszcze pulsar to dałem pół dawki...niestety soja już bardzo zakryła ziemie, placami ładnie oprysk doszedł ale miejscami to już zabieg spóźniony ze 3 dni.
 3. 8 dni temu 06 pulsar i 01 tiff, niektóre komosy pozamiatało niektóre pokręcone ale jeszcze żyją, nie wiem czy czekać jeszcze że je dobije czy poprawiać. Jednak kupując pulsar liczyłem na jeden zabieg, gdybym widział że i tak trzeba bedzie jechac dwa razy to trzeba było tak jak tu piszecie kupić sam tiff i było by chociaż po taniości. Dodatkowo soja jeszcze mi sie nie podniosła po doglebówce, placami jest tak sponiewierana że został tylko najmłodszy mały trójlistek.
 4. U mnie elumis zawsze lepiej i szybciej działał od tezosar boxa, w tym roku nie mam porównania ale przez ostatnie 3 albo 4 lata robiłem oba warianty. Z chwastnicą coraz większy problem, dawniej popryskało sie kukurydze byle czym i było czysto a od paru lat zawsze coś zostaje, odchoruje i rośnie dalej, W tym roku nikosulfuron 50g i mezotrion 83g i placami bardzo ją umęczyło ale narazie nie chce zdechąć.
 5. JAk dobrze pamietam to dawniej tak mówili że po dikambie tak sie dzieje ale najwidoczniej to coś innego.
 6. U mnie też po tym box`ie. Pare lat to dziadostwo stosuje ale takich przebarwień to jeszcze nie miałem, tyle że zawsze paczke dawałem na 7hektarów a teraz dałem na 6.
 7. U mnie doglebówka taka sama ale dawki inne, Metrybuzyna 350g s-metolachlor950g chlomazon 72g do tego adiuwant doglebowy. Uprawa w dość suchą glebe na głęboko żeby wyciagnać wilgoć z dołu-uprawa wieczorem a o 5 rano oprysk. Tydzień po siewie deszcz ( nie wiem ile, zmoczone 3 cm gleby z góry głębiej sucho). Na działce uprawianej bezorkowo skuteczność wystarczająca, jest troche komosy ale poniżej progu snesownego wjazdu z poprawką, do tego sporo powoju. Na działach uprawianych orkowo bardzo dużo komosy konieczna była poprawka. Dodatkowo po 3 tygodniach w 4 dni jakieś 60-70 itrów deszczu, soja popalona mocno z pięknych roślin w 2 dni zjarana placami prawie do zera. Wiąże to z przepłukaniem doglebówki wgłąb. co do zabiegu poprawkowego 06 pulsar i 01tif po 5 dniach komosa pokręcona, niektóa uschnięta. Jest też różnica we wrażliwości odmian na te miszanine, soja wojtek bardziej pożółkła adelfia wygląda lepiej.
 8. U mnie brodawki były juz na roślinach duzo mniejszych, jakoś z 10 dni temu. zaprawiane turbosoy + histick
 9. rocco0987

  Owies

  może wirus karłowatości, w owsie też może występować a w tym roku w jęczmieniach było go od groma. Jak miałem to pare lat temu w pszenicy to liście też tak czerwieniały, tyle że rośliny porażone dużo niższe i takie pokrzaczone
 10. u mnie tak było w pszenicy, nasiona swoje lepiej powschodziły i szybciej niż materiał kwaifikat.
 11. Ja dawałem 06 pulsar i 0,1 tiff -soja pobladła, tam gdzie mijak dużo dużo ciemniejsza, ale ogólnie soja u nas w okolicy dramat, placami uschnięta prawie na amen. Dużo deszczu w tamtym tygodniu i chyba doglebówka pali od korzenia, tam gdzie nakładki to zostały 3 najmłodsze liście a wszystkie starsze 5-6 liści już całkiem uschniete na siano. Najgorzej na nieprzepuszczalnej ziemi tam to zdechło do zera. W okolicy widziałem tylko jedną ładną soje, ale jeszcze małą późno sianą, facet sieje to pare lat może ma wypraktowane jakieś inne mieszaniny.
 12. Ja żałuje że w tamtym roku nie spróbowałem ze dwie działki posiać swoim-miałem taki plan ale brakło czasu na przygotowanie nasion. Pomijając że koszt nasion spory to rzepak strasznie wrażliwy na wschody i nie raz trzeba przesiewać więc koszty na hektar ostro rosną. Tak jak w tamtym rou posiałem jedno pole które musiałem przesiać jednak drugi siew też tragicznie powschodził, tym sposobem na nasiona poszło 800zł na hektar a plantacja góra na 2,5t.
 13. Tylko cena takich rozwiązań plus doglebówka, to robi sie kosmos. Co do nikosulfuronu jeszcze nie słyszałem żeby zostawały jakieś pozostałości w glebie a i pobierany jest praktycznie w wiekszosci tylko przez liscie. Mezotrion to inna bajka, u mnie na nieprzepuszczalnej glinie pszenice mocno kręci zwłaszcza jak jest mokra wiosna. W tym roku jeszcze go stosowałem ale też musze poszukać innych rozwiązań bo chciałbym ułożyć płodozmian w któym soja bedzie po qq: pszenica rzepak pszenica qq soja
 14. Ja miałowałem broną aktywną tak głęboko że 250 koni jechał max 8 km ale ziemia głęboko spulchniała i redlice poszły na te 5 cm gdzie jeszcze była wilgoć, wschody praktycznie 100%.
 15. Ja miałem wtedy plony jak w normalnym roku ale u mnie pszenica nigdy nie jest szałowa, takie 6,5 -7t.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj