Popier96

Members
 • Ilość treści

  170
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

165 Excellent

O Popier96

 • Ranga
  Zaawansowany

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jak Pioter nastroje pszczelarskie? Będzie coś rzepaku i wielokwiatu?
 2. Ale w pyrlandii normalnym nazywają sadzenie pyry jeszcze w marcu bez okrycia. U mnie ziemniaki jeszcze kiełkują sobie 😁
 3. I jak tam panowie? Kukurydza i pyrka wschodzi?
 4. To czego piszesz, że 200kg saletry na ha to dużo twoim zdaniem. Psienicka bez N nie sypnie. Ja wiem, że na 90-100kgN idzie zrobić 5- 5,5t, nawet bez grzybówy. Ale jak się chce zarobić te 600-1000zł więcej z ha to już trzeba bardziej się postarać i nieco więcej zaserwować. To czego miałcy cały czas.
 5. Mnie bardziej w przypadku Marcina zastanawia fakt, że w sumie i tak przerzuca ten gnój. To czemu nie pójdzie w to na całego, nie zacznie dbać o geny, o paszę objętościową. Tak coby litry leciały. W tym przypadku zboża to byłby tylko dodatek. A tak, parę srok za ogon i koniec końców wielki ch*j.
 6. 200kg saletry na ha pszenicy to dużo? 😂. Wiele tej pszenicy masz? Od razu napisz ile gnoju ładujesz pod qq. I jaką masz strukturę upraw,
 7. Pochwal się ile kg N na te twoje oziminy poszło. Bo ja więcej niż 90-100kg tam nie widzę. To z czego ma być plon.
 8. No tutaj to azotu brak. Ewidentnie. Drugą dawkę siałem po świętach wielkanocnych, tam gdzie mi brakło na poprzeczniaku wczoraj dosiewałem ręcznie bo właśnie takie zboże się zrobiło.
 9. No cóż. Idzie to w złą stronę. A za to z 30 nowych rodzin do wykarmienia na wiosce zauważone. Potem tylko rabunki.
 10. Ktoś z paszczą startował? Powiem Ci i ja mam ochotę odpuścić jedną działkę jakieś 20m od pasieki. ch*j. że zadzwonisz, powiesz że będzie kropione jeszcze bez insektycydów. I tak się nasłuchasz.
 11. U nas też obszarniki na nawi zaprzestali bawić się w ścieżki.
 12. Popier96

  Gorzowska

  Nie wiem z jakiej okolicy jesteś ale ja to na twoim miejscu bym na prognozę pogody patrzył. U mnie poniedziałku deszcze, a pod koniec prognozy i minusowe temperatury nocą, a w ciągu dnia max po 6st i przelotne opady śniegu. Pogoda idealna, żeby szybciej skosić i jeszcze dać ziemi napoić się wodą przed siewem kuku.
 13. Znajomi wynajmują mieszkania w Krakowie to bez 3,5-4k miesięcznie nie podchodź. A gdzie reszta?
 14. I co to za życie? Większości to naprawdę by pasowało wziąć tą ziemię na rok/dwa i niech zasmakują pracy na etacie u kogoś. Za 4k miesięcznie.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj