Popier96

Members
 • Ilość treści

  191
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Popier96

 1. Popier96

  Jęczmień ozimy Sandra

  Szkodzi, do pierwszej wichury. Wolę zebrać 500kg mniej stojącego niż płacić za koszenie legi. W tym roku pszenice u mnie mają po 40-50cm, a kłosy normalnie wykształcone. To, że od spodu miejscami suche to już inna para kaloszy. ważne że flaga czysta.
 2. Kurła, ziemniaki sadzone w połowie kwietnia zakryły międzyrzędzia. Nawet opryskać nie zdążyłem, raz ino objechane obsypnikiem bo kosmosy było sporo. Szkoda mi ich gnieść, bo jeszcze raz bym obredlił. No ale nic, rimel w pogotowiu czeka, jakby tak jednak chwastnicy uwidziało się wyskoczyć ponad pyrę.
 3. Nie chce mi się jechać kupować coś extra. Mam resztki w butelkach to chce zlać.
 4. U mnie pszenica wyrzuca pylniki. Jutro albo pojutrze idzie tebu. Tylko ile dać? 1l/ha?
 5. Popier96

  Owies

  Współczuję Rysiu jeśli Twoje.
 6. Co za filozofia dla siebie kupić folie perforowaną na 1 ar i włókninę taką samą? Ja mam już chyba 4 sezon i dalej nie porwana. Pod koniec stycznia trzy skrzynki wczesnego wstawić do ciepłego, żeby kły puściły, sadzisz i odkrywasz do kopania. Ja nawet ich nie obredlam, nie odchwaszam- nic przy nich nie robię. Wiadomo, to nie na handel tylko dla siebie do obiadu.
 7. Już od conajmniej 10 dni swoje zajadam... Volumia się kończy, Lordy już podbieram. Ale pod podwójnym przykryciem i w pierwszych dniach marca sadzone. Takie najlepsze. Dokładnie taki. Spadź z lipą, zazwyczaj wirowany pod koniec czerwca/ początek lipca. Mniam. Już kolorek fajny ciemny łapie. Czasem zostawię jeszcze jakieś ramki z akacji, z których nie da sie odebrać bo świeży nakrop to już w ogóle ekstra.
 8. No ciągną. Bo tam ilość pni na osobę i km2 pożytków robią robotę kolego. Chce się mieć miód faktycznie Polski nie zafałszowany, to trzeba płacić. 5kg węzy kupiłem w tamtym tygodniu- 330zł. Zeszłoroczne zakarmienie na cukrze po 4-5zł i po 15kg na rodzinę- 75zł od pnia- to już prawie dwa słoiki miodu. Nie mówiąc o lekach, ramkach po 2,20 zł od sztuki, a niektóre rodziny stoją na 50 takich ramkach, korpusy robię po taniości bo jakbym miał płacić to już w ogóle kosmos cena. To po ile ten miód powinien być?
 9. Pewnie, że rzepak. Niektórzy rzepaku z tamtego roku sprzedać nie mogą. Po 30-35zł bez problemu kupi się od pszczelarza- faktycznie miód. U mnie w tym roku zaskoczenie z rzepakiem, bo wyszedł świetny wielokwiat. 3 tygodnie od wirowania, a on dalej krystalizuje. Nieraz właśnie był taki smalec. Dzisiaj wirowałem akację, to nie dało się podebrać wszystkich ramek, bo świeży nakrop leci. Z czegoś noszą. A najsmaczniejszy miód dopiero przedemną- ten zostaje dla mnie. Lipa+ spadź o ile nie będzie deszczowo za mocno. Przepyszny.
 10. Popadało i jak ziemniaki poszły w górę od środy to głowa mała. Aby tylko pod krzakiem coś było, to na zimę dla siebie będzie. I wcale nie trzeba było sadzić w marcu. W połowie kwietnia wystarczy.
 11. Też pryskam na 5 c330 Obroty 1200, 3,5bara i dysze eżektory 2 strumieniowe.
 12. U mnie owies siany w pierwszych dniach marca. Gleba gliniasta. Całe nawożenie przedsiewnie jeszcze w lutym poli 5 300kg (z myślą o pszenicy po nim) + saletra 80kgN. Od momentu zasiewu jedynie co to oprysk goldem na chwasta w pierwszych dniach kwietnia. Na ten moment tam gdzie jest woda czyli dołki to owies po jaja, gdzie górka to do połowy łydki. Ogólnie już wiechować zaczyna. Pola pasami pokolorowane. Doskonale widać jaką robote robi WODA przy tej roślinie.
 13. Popier96

  Kws Morris

  W tamtym roku w okolicy sprzątali gorzowską do 15czerwca. Praktycznie od razu przesiana QQ. Koszona na ziarno, normalnie doszła. FAO robi robotę. Skoro aktualne odmiany siane w terminie potrafią dać wilgotność niewiele większą od tej po suszarni, to czemu nie dadzą siane miesiąc później tych 30%. W sumie jak ktoś ma zwierzęta to totalnie nie miałbym oporu zasiać po jęczmieniu qq z choćby nawet słonecznikiem. W końcu przyjdzie pora deszczowa. Bo zawsze jest odreagowanie. Słonecznik siany w lipcu w pazdzierniku kwitnie na całego i ma z 2m bez jakichkolwiek nawozów. A pasza jako taka jest.
 14. Popier96

  Kws Morris

  Przyjdzie w końcu okres mokry. Zawsze jest takie odreagowanie.
 15. Popier96

  Kws Morris

  Lo kurka. Tutaj to nic ino szukać jakieś QQ na drugi plon.
 16. Popier96

  Cebula ozima

  Od kilku lat praktykuje. Nie trzeba podlewać jak wiosennej dymki. Ale nie przechowuje się jak jara.
 17. Nie o Tobie mówię. To że miastach krajów 'ciepłych' śmierdzi to niepodważalny fakt. Ale powiedz, jak się tak pojeździ po świecie to dopiero docenia się porządek panujący w Polsce, nie?
 18. Widać nigdy nie byłeś w kraju gdzie jest pół roku skwar. W takich krajach miasta zwyczajnie capią moczem i gównem.
 19. U mnie szaleństwo z akacją. Zdecydowanie więcej naniosły niż rzepaku. Wirowanie na dniach, jedne akacje przekwitają, drugie dopiero w rozkwicie.
 20. Ja zrobiłem wymianę na tym zestawie za 45 zł i wszystko śmiga.
 21. Tą śrubę przy bocznych membranach dokręcasz młotkiem i jakimś szpikulcem. Ma nie drgnąć ani milimeter. I owszem są podkładki właśnie na tą śrubę, są one jednorazowe i kosztują grosze. Robiłem tą pompę miesiąc temu. Wszystko chodzi. Ale trzeba z siłą to robić. Proszę link do podkładek: https://allegro.pl/oferta/podkladka-pod-wkret-specjalny-pompy-opryskiwacza-7107325215 https://youtu.be/AN6UCZiwQ1w?si=cHbPsT5qCsreMoph na YT nawet filmik jest. Tyle, że jak dobrze wszystko podociągasz jeśli chodzi o membrany to żadnych silikonów dawać nie trzeba. Bo wszystko się układa.
 22. Jak co roku czytając Twoje posty. Ale średnia pszenicy na bank koło 8t będzie się kręcić 😂.
 23. Dzisiaj zrobiona T2 praxior 1,1l/ha. Na t3 planuje tebu 1l. Regulacja w pełni trafiona na 1 kolanko. Rośliny max 40cm. W dalszych prognozach widać deszcze, wiec będzie ok.
 24. No i sucho zaczęło się robić. A w prognozach uwodniony niż i deszczu do oporu. Z skrajności w skrajność.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj