Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profil usunięty
Opublikowano

panowie jak zamontowane sa tasmy gumowe rurek hederu kupilem bo nie było wcale a uszczerbało mi dekiel w tamtym roku i moze one cos pomoga zeby to sie nie powtórzyło??

Zapewne chodzi Ci o te wewnątrz ślimaka , zatem pozakładaj je tak, aby przypominały taki układ " # "

Jak się przyjrzysz to załapiesz o co chodzi. Szkoda, ze nie mam zrobionej żadnej fotki , przydała by się nie raz.

 

@adrianb o cenie i wycenie usług pisz w odpowiednim do tego temacie

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72474-ceny-uslug-rolnych-2014/

lub tu http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72478-ceny-kombajnowania-2014/

Gość Profil usunięty
Opublikowano

1075x1130mm, otwory w nich dobierasz wedle potrzeby

Opublikowano

@KRISTOFORn widzę że jesteś biegły w mercatorach :D więc może będziesz wiedział, czy łożysko w skrzyni biegów to od wałka na którym jest bęben od hamulca ręcznego da się wymienić od zewnątrz bez rozbebeszania skrzyni??

 

Z tego co patrzyłem i pytałem to powinno dać radę od zewnątrz, ale jest haczyk bo najprawdopodobniej bęben od ręcznego nie wyjdzie przez bęben od hamulców na półosi?? Skończy się pewnie na ściąganiu lewej zwolnicy żeby wyciągnąć półoś z bębnem <_<

Opublikowano

kolego ja ściągłem ten bęben od ręcznego bez ściągania bębna od hamulców tylko lekko podszlifowałem ten bęben od hamulców tak żeby przeszedł ten od ręcznego (próbowałem ściągnąć bęben od hamulca nożnego ale nie dało rady). Robiłem to jakiś miesiąc temu przy wymianie łozysk na wałku sprzęgłowym.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

@pedro2 przyznać muszę ,ze w skrzyni nie grzebałem, tego bębna nie ściągałem więc aż taki biegły to nie jestem ^^

Niestety, nie doradzę Ci w tym przypadku.

Opublikowano

Panowie mam pytanie jaki olej przychodzi do skrzyni biegów bo muszę dolać a nie wiem jaki był wlany a nie chce wymieniać bo jest czyściutki i ile ma go byc bo na miarce nie ma żadnych znaków?

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Pokuś się o wymianę, tak wchodzi około 3 litrów (z tego co pamiętam) więc to nie majątek. W przedniej części skrzyni na wysokości półosi, no może ciut niżej masz wkręcony pod kątem korek, wykręć i lej aż zacznie przez ten otwór wypływać olej, to będzie jego prawidłowy stan.

U mnie chodzi na zwykłym hipolu, choć jak chcesz to możesz wlać jakiś nieco lepszy przekładniowy.

Opublikowano

kolego ja ściągłem ten bęben od ręcznego bez ściągania bębna od hamulców tylko lekko podszlifowałem ten bęben od hamulców tak żeby przeszedł ten od ręcznego (próbowałem ściągnąć bęben od hamulca nożnego ale nie dało rady). Robiłem to jakiś miesiąc temu przy wymianie łozysk na wałku sprzęgłowym.

 

Dzięki bardzo za info :) Właśnie w jednym miejscu na tym od nożnego jest wyszlifowany dołek i zastanawiałem się czy to fabrycznie to jakieś wyważanie czy ktoś kombinował ;) Jeszcze raz dzięki :D

Opublikowano

mam takie pytanie:

zmieniłem linke od regulacji prędkości nagarniacza(mootowideł) i nie mogę zmniejszyc obrotów nagarniacza, tzn. zmniejsza sie ale mało.założyłem nowy pas a linka od strony koła jest wkręcona do oporu? jakieś sugestie?

Opublikowano (edytowane)

Ja dzisiaj wymieniałem i od strony koła mam wkręcone aby tyle żeby kontra wkęciła się natomiast w rurce przy rączce wkręciłem do oporu i motowidła ledwo się ruszają.Heder 3,60 linka od JAG,cena na stronie JAG 94 zł a handlarzyna 140zł.Żeby dobrze ustawić to 3 razy to robiłem.

Edytowane przez marian7k
Opublikowano

mam claas mercator 75 juz z piec sezonow. caly czas mam problem z czystoscia ziarna. kombinowalem juz na wiele sposobow. jak macie ustawiona kierownice wiatrow? mialem na 50mm i teraz mam na 78 czystosc sie troche poprawila ale zapycha mi czesto sito. jaka jest zasada ustawiania tej kierownicy?

Opublikowano

pierwsze słysze, żeby ktoś tak dziadowskie oszczędnosci robił.

a z resztą na czym zaoszczędzić??

bo na pewno nie na pasach, które przy każdym właczeniu dostają bardziej w d*pe niżby młocarnia miała bez przerwy pracować.

 

co do ustawien, jat o miałem ustawione w połowie.

I z tyłu za sitami ta blaszka dosc mocno zasunieta tak, zeby wiatr musiał przewieeać przez sita, a nie uciekał pod nimi.

 

Zawsze młóciłem czysto.

Opublikowano

nunu85 na polowie czyli na srodku tego pol ksiezyca co jest z boku czy mierzyles w srodku zakres regulacji i na polowe daleś.? zeby skierować wiatr bardziej w tyl to trzeba podniesc ta kierownice wiatrow? bo sito zborzowe zapycha sie bardziej z tylu. dodam ze to jest mercator 75 to ma dluzsze sita. mam problem z czystoscia bo nawet jak dam wiecej wiatru to sporo jest z tylu a czystosc i tak nie jest jak powinna byc i sa to zanieczysczenia jakie spokojie powinny byc usuniete. pomozcie

Opublikowano (edytowane)

ja tego jakos specjalnie nie ogarniałem. Jak go kupiłem to regulacja była ustawiona na połowie tego otworu (nie wiem jak to wyglądało w środku) i ja tego do niczego nigdy nie zmieniałem, bo wg mnie młóciło sie czysto.

 

Jedyne przypadki, kiedy młóciłem brudno, to było jak mi sie pasy poluzowały i podsiewacz oraz wytrząsacze za wolno pracowały.

MAsz wszystkie pasy dobrze ponapinane? bo tu też moze być przyczyna. Jak podsiewacz nie pracuje odpowiednio szybko, to sita potrafią w ciągu parunastu minut sie pozapychać, a do zbiornika leci brudastwo (krótkie słomki, sieczka, końcówki kłosów)

Edytowane przez nunu85
Opublikowano

Kolego ja bym nie szukał winy w wiatrach. Jak masz ustawione górne sito - opuszczaj blaszki do momentu aż zacznie gubić ziarno (wtedy troszkę cofnij aby za dużo nie gubił) Jakie masz dolne sito bo to ono odpowiada za ostateczne czyszczenie (ja w senatorze mam otworowe) Żyto, pszenżyto oraz pszenica idzie mi na sicie 6mm a do jęczmienia i owsa daję 10mm i jest idealnie.

Ja natomiast mam problem z tym że u mnie sa małe pola i bym co chwilę musiał zmieniać sita. Cały czas jadę na 10 i jest przyzwoicie ale nie idealnie. Zastanawiam się jak bym miał 8mm to czy by szedł owies???? Bo na 6 to nie da rady - nie nadąża przelatywać zboże i zapycha podajnik kłosowy.

Opublikowano (edytowane)

pierwsze słysze, żeby ktoś tak dziadowskie oszczędnosci robił.

a z resztą na czym zaoszczędzić??

bo na pewno nie na pasach, które przy każdym właczeniu dostają bardziej w d*pe niżby młocarnia miała bez przerwy pracować.

.

 

U nas ludzie takie głupie teorie tworzą :D jeden mnie uświadamiał że jak wychodzi z pokosa to końcówka ziarna jest wywiewana z sit ( no w tym jest trochę prawdy) i że na pusto maszyna (w jego języku inaczej bęben młócący) dostaje wibracji i "może wyrwać" :lol: a trzecia kwestia to paliwo :huh:

 

Jak świat światem ojciec nigdy nie ujmuje gazu, ani nie wyłącza młocarni, na koniec czy przy wysypywaniu czeka do momentu aż wszystko przełknie, wygoni te 1 kg ziarna to nie zbiednieje, a przy wyłączaniu sieczka zostaje na sitach i w efekcie po dłuższym koszeniu zabija sito i jest więcej strat niż te 1-2 kg... Ale co zrobisz "jakiego mnie Panie stworzyłeś takiego mnie masz" ;) Czasami naprawdę aż żal mi tych ludzi i sprzętu, wyleci z pokosa gaz buch na minimum i tak to się wlecze wszystko przez kombajn jak fluki z nosa dosłownie...

Edytowane przez pedro2
Opublikowano

Koledzy mam pytanie ktoś pisał w tym temacie że na wale głównym z kołami pasowymi z lewej strony jest pięć punktów smarnych znalazłem cztery ktoś mi wytłumaczy gdzie są wszystkie pięć?

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez FantasticMrF
      Witam

      Mam problem z zablokowaną skrzynią w Zetorze 8045
      Lewarki zmiany biegów normalnie działają. Biegi wszystkie normalnie wchodzą, jednak nawet na luzie po puszczeniu sprzęgła silnik dostaję sporę obciążenie tak jakby zablokowały się biegi.
      Po zdjęciu pokrywy wszystko jest w porządku.
      Co może być przyczyną?
    • Przez gospodarz1997
      Witam. Mam Ursusa 4011 skrzynia i silnik 355. W silniku lub skrzyni tak na środku łączenia skrzyni z silnikiem słychać szum dość głośny... Jak by śrutownik haha. Po wciśnięciu sprzęgła nic się nie zmienia. Biegi chodzą elegancko nawet nie zgrzytaja. Po włączeniu pompy hydraulicznej tak samo szumi nawet bardziej. Po wyłączeniu silnika wał odbija w druga stronę tak jak powinien ale silnik staje wraz. Tak jak by się ocieral o coś i go to zahamowało. Co to może być. W silniku jest do roboty pompa i wtryski. Był dzisiaj mechanik za 3tyg go weznie na warsztat. Chciałbym wiedzieć mniej więcej na co się przygotować  czy ktoś tak miał? Mam tez Ursus 360 i s porównaniu na siedzeniu słychać silnik a w tym praktycznie tylko ten szum... 
    • Przez Hari123
      Witam temat moze i prosty dla co niektorych ale mam problem z sprzeglem w t25 otoz po wcisnieciu sprzegla do konca majac ciagnik na biegu wszystko jest ok, ale po dodaniu gazu ciągnik sam jedzie tak jakby sprzeglo nie było do końca wcisniete. W tym roku podczas remontu wymieniłem na nowe osobiście koło zamachowe, tarcze sprzegłową, docisk, łabki, łożysko w skrócie wszystko co z sprzeglem związane, przejechane mam teraz ok 30mth i dopiero teraz cos jest nie tak, dodam że sprzeglo dzisiaj regulowalem od nowa bez większych efektów, proszę o radę  
    • Przez gadget
      Witam
      Zdecydowałem się na założenie nowego tematu bo  problem jest raczej niestandardowy a biorąc pod wzgląd że mamy w Pl sporo ciągników w wersji angielskiej to być może ktoś zetknął się już z tym problemem
      Otóż jest problem ze sprzęgłem w mf 235, jest to wersja angielska.
      Kupiłem nowe tarcze produkcji Ursusa i problem jest taki że po złożeniu i ,,zjechaniu'' silnika nie ma sprzęgła ( dźwignia sprzęgła wpada w podłogę) tak jak by tarcze były za grube?? podczas skręcania obudowy sprzęgła z kołem zamachowym widać jak pieski w pewnym momencie się cofają pod wpływem działającej na nie siły, w przezierniku pod obudową  sprzęgła widać że łożysko oporowe ma sporą drogę do pokonania żeby mieć kontakt z pieskami a prawidłowo odległość powinna być nieznaczna
      Po włożeniu starej tarczy jest nieźle ale nie tak jak trzeba, od kiedy go mam sprzęgło nie było rewelacyjne( jest zdecydowanie cieńsza  czyt. wyeksploatowana). Jest możliwe że tarcze w wersji angielskiej były węższe albo inne było koło zamachowe lub docisk i ktoś wymieniał jeden z powyższych elementów i teraz to się po prostu nie zgrywa?? zupełnie zaskoczyła mnie ta sytuacja i nie wiem co z tym zrobić, dodam tylko że jeśli skręcę  sprzęgło z kołem zamachowym tak że zostaje jakieś 2 mm luzu ( nie skręcam na maxa) to dźwignia sprzęgła jest twarda i wszystko ładnie się wysprzęgla. Wygląda na to że jeśli obie tarcze były by cieńsze lub pomiędzy obudową sprzęgła a kołem zamachowym były by jakieś podkładki ok 2-3 mm to wszystko by hulało tylko że raczej na pewno ich tam nie było
    • Przez koda92
      Witam
      W moim case Mxm 140 2004 r brakuje wtyczki do sprzęgła wiskotycznego. Jak go kupiliśmy już nie było. Wiszą tylko kable. I mam pytanie czy można kupić gdzieś taki kabel, wtyczkę ? Bo szukam na int i jest tylko sprzęgło, a nie ma nic o kablu. Może ktoś coś wie o dostępności takiej wtyczki, kabla. Bo wentylator chodzi na full cały czas. Zimno, gorąco, cały czas te same obroty. 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v