Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie mam problem ze ściągnięciem kół pasowych napędzających bęben młócący, muszę wymienić łożysko. Czy ktoś już to robił?

 

Ja wymieniałem troche roboty ze ściągnięciem,musiałem klin rozwiercić.

Opublikowano

KRISTOFORn miałeś rację , szybko poszło ! ze sprzęgła gumowego zrobił się mop do podłogi hehe... tylko nie wiem czy czasami nie wymienić odrazu łożyska i tulejki teflonowej , w sumie to łożysko jest ok ale po zdjęciu pasów to jakiś tam luz lekki był wyczuwalny

Opublikowano

Kolego lepiej wymień jak masz rozebrane koszty nie duże a będziesz miał spokój. U mnie w tamtym roku jak siadło łożysko to tylko mi kosztów narobiło bo uszkodziło wałek i koło zamachowe. Jakie sprzęgło kupiłeś oryginał czy z tańszych bo ja tańsze i teraz myślę ile wytrzyma?

Opublikowano

Łożysko na bębnie młócącym wymienione, dwa dni rozbierania 1,5 godziny składania. Według mnie najlepszym sposobem na wyciągnięcie klinów jest przyspawanie widelca ze śrubą do klina tak aby klin był okraczony i dobrze przyspawany, do osi bębna wkręcamy pręt gwintowany 16 ( najlepiej 8.8 bo kto wie), na to wszystko zakładamy rurę lub jakiś profil zamknięty zaślepiamy czymś grubym z dwoma otworami przez które przesadzamy śruby.Jedną śrubą wciskamy koło pasowe głębiej. później wykorzystałem to do zluzowania sprężyny, drugą ciągniemy klin. Parę uderzeń młotem i wszystko się luzuje.

Opublikowano

Pawelek998 sprzęgła jeszcze nie kupiłem a le myśle o tym tańszym za ok. 120zł bo 450zł za kawałek gumy z nitkami to już trochę jest a widzę ze z wymianą aż takiego wielkiego problemu nie ma wiec wrazie czego odpukać następnym razem kupię droższe!

Mam też obawy w swoim kombajnie o sprzęgło skrzyni biegów i nie wiem czy już się tego czepiać czy zostawić ...mianowicie podczas powolnego puszczania sprzęgła trochę szarpie kombajnem ... co może być przyczyną ? myśle aby nie wieloklin na wałku ?

Opublikowano

No też tak myślę że następnym razem kupiłbym to droższe jakby z tym się coś działo ( mam nadzieje że wytrzyma trochę). Co do sprzęgła to nie mam pojęcia co to może być może ktoś inny coś podpowie.

Opublikowano

Pawelek998 sprzęgła jeszcze nie kupiłem a le myśle o tym tańszym za ok. 120zł bo 450zł za kawałek gumy z nitkami to już trochę jest a widzę ze z wymianą aż takiego wielkiego problemu nie ma wiec wrazie czego odpukać następnym razem kupię droższe!

Mam też obawy w swoim kombajnie o sprzęgło skrzyni biegów i nie wiem czy już się tego czepiać czy zostawić ...mianowicie podczas powolnego puszczania sprzęgła trochę szarpie kombajnem ... co może być przyczyną ? myśle aby nie wieloklin na wałku ?

Może być wyrobiony wieloklin na tarczy sprzęgłowej przynajmniej u mnie tak było , na wałku było tylko lekko wyrobione i zostawiłem stary wałek. Musisz rozebrać i ocenić co jest do wymiany .

Gość Profil usunięty
Opublikowano

No nie miałem spawanych, jak i nie spawałem po przykręceniu

Opublikowano

panowie znienał ktoś z was symering na wale korbowym od strony koła zamachowego w silniku perkins 6? lekko sączy a mam rozebraną przystawke aa nie wiem czy da się go wymienić bez odkręcania misy.

cieknie mi też symering w zwolnicy na półosi , czy aby go wymienić to trzeba zdjąć zwolnice?

Opublikowano

Panowie mam problem w swoim mercatorze 50 z dość szybko kręcącymi sie motowidłami ,bróbowałem zmniejszyć obroty regulacja ale nie pomogło a później na dole ręcznie to aż pasek wyginął sie w U a motowidła i tak chodziły bardzo szybko, czy może być to wina paska zbyt krótkiego ? chce to naprawić ponieważ zbliżają sie żniwa rzepakowe Pozdrawiam

Opublikowano (edytowane)

Witam, zobacz czy jak kręcisz korbką, to wariator do którego jest podłączona linka się rozszerza i zwęża, oraz ten drugi ze sprężyną czy i jak się rozszerza, ja w tamtym roku musiałem napsikać WD40 w oba te koła i łyżką od opon rozruszałem ten ze sprężyną, bo się jakoś zastojało czy zapiekło ,a te z linką powoli kręciłem w obie strony dotąd aż się rozlużniło ,a po tem dobrze nasmarować, najpierw trochę olejem po rozruszaniu ,a potem smar ,jak rozruszasz wszystko to zobzczysz że pasek będzie jeszcze za lużny,a nie za krótki i pasek jak w jedno koło wjeżdża w głąb wariatora to w drugim musi wychodzić do wierzchu, pewnie w ogóle nie smarowałeś i staneło wszystko :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowane przez wieslaw16
Opublikowano (edytowane)

Witam, Panowie mam problem z moim mercatorem a mianowicie kiedy go odpaliłem po zimie i chciałem wyjechać okazało się, że kierownica wcale nie reaguje, w sensie, że koła się nie kręcą w zasadzie nie słychać żeby hydraulika działała ani nie podnosi podajnika od hederu, sprawdzałem olej nie ma maksimum ale pokazuje go na bagnecie. Co może być przyczyną, dziękuję z góry za pomoc, pozdrawiam.

Edytowane przez lukaszk1515
Opublikowano

przy minimalnym stanie (a nawet i ze 2-3 litry mniej) hydraulika działa dobrze. przestaje działać dopiero jak pompa nie zasysa oleju, a wiec jest w zbiorniku praktycznie pusto.

a ten minimalny stan wg wiesława to kropelna na czubku miarki, która tam zwykle jest, bo albo nie skapnie, albo utworzy sie po dotknięciu tej metalowej blaszki, która jest jakieś 2-3 cm pod otworem wlewowym.

 

proponuje wlac oleju do stanu, a jesli to nie pomoze, to trza zabrac sie za pompe/ewentualne rozdzielacze.

niemniej obstawiam pompe.

Opublikowano

Robertmoczko - spróbuj dolać oleju. Albo spróbuj na opuszczonym hederze pokręcić, czy pójdzie lżej. Też tak miałem i jak koledzy piszą wyżej - na miarce jak jest na czubku kropelka oleju, to nie znaczy, że masz olej, bo ona po prostu tam jest, a faktycznie wlejesz 2-5 litrów i dalej na miarce będzie ten sam stan...

Opublikowano

Oleju jest odpowiednia ilość Z ciekawości wyczysciłem jeszcze filtr w zbiorniku ale bez efektu Czy moze być cos z orbitrolem? Chyba to zostawie bo w czasie koszenia az tak bardzo to nie przeszkadza Na pełnych obrotach silnika jest OK A tak z ciekawosci to ile może kosztować pompa ?

Opublikowano

jak wszystko inne działa dobrze, to bedzie raczej wina orbitrola nie pompy.

 

mój były merkator miał juz tak wymeczoną pompe, ze na wolnych obrotach przy pełnym rozgrzaniu nie chciał otwierac rury wysypowej- trzeba było nieco przygazowac, a z kierowaniem, nawet na obrotach biegu jałowego nie było najmniejszych problemów.

Opublikowano

Koledzy jak sprawdzacie łożysko na młocarni bo chciałbym sprawdzić u siebie żeby w żniwa nie było niemiłych niespodzianek (myślałem żeby zluzować pasy napędu młocarni i zobaczyć czy nie ma luzu na osi ale może ktoś ma lepszy sposób?)

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez FantasticMrF
      Witam

      Mam problem z zablokowaną skrzynią w Zetorze 8045
      Lewarki zmiany biegów normalnie działają. Biegi wszystkie normalnie wchodzą, jednak nawet na luzie po puszczeniu sprzęgła silnik dostaję sporę obciążenie tak jakby zablokowały się biegi.
      Po zdjęciu pokrywy wszystko jest w porządku.
      Co może być przyczyną?
    • Przez gospodarz1997
      Witam. Mam Ursusa 4011 skrzynia i silnik 355. W silniku lub skrzyni tak na środku łączenia skrzyni z silnikiem słychać szum dość głośny... Jak by śrutownik haha. Po wciśnięciu sprzęgła nic się nie zmienia. Biegi chodzą elegancko nawet nie zgrzytaja. Po włączeniu pompy hydraulicznej tak samo szumi nawet bardziej. Po wyłączeniu silnika wał odbija w druga stronę tak jak powinien ale silnik staje wraz. Tak jak by się ocieral o coś i go to zahamowało. Co to może być. W silniku jest do roboty pompa i wtryski. Był dzisiaj mechanik za 3tyg go weznie na warsztat. Chciałbym wiedzieć mniej więcej na co się przygotować  czy ktoś tak miał? Mam tez Ursus 360 i s porównaniu na siedzeniu słychać silnik a w tym praktycznie tylko ten szum... 
    • Przez Hari123
      Witam temat moze i prosty dla co niektorych ale mam problem z sprzeglem w t25 otoz po wcisnieciu sprzegla do konca majac ciagnik na biegu wszystko jest ok, ale po dodaniu gazu ciągnik sam jedzie tak jakby sprzeglo nie było do końca wcisniete. W tym roku podczas remontu wymieniłem na nowe osobiście koło zamachowe, tarcze sprzegłową, docisk, łabki, łożysko w skrócie wszystko co z sprzeglem związane, przejechane mam teraz ok 30mth i dopiero teraz cos jest nie tak, dodam że sprzeglo dzisiaj regulowalem od nowa bez większych efektów, proszę o radę  
    • Przez gadget
      Witam
      Zdecydowałem się na założenie nowego tematu bo  problem jest raczej niestandardowy a biorąc pod wzgląd że mamy w Pl sporo ciągników w wersji angielskiej to być może ktoś zetknął się już z tym problemem
      Otóż jest problem ze sprzęgłem w mf 235, jest to wersja angielska.
      Kupiłem nowe tarcze produkcji Ursusa i problem jest taki że po złożeniu i ,,zjechaniu'' silnika nie ma sprzęgła ( dźwignia sprzęgła wpada w podłogę) tak jak by tarcze były za grube?? podczas skręcania obudowy sprzęgła z kołem zamachowym widać jak pieski w pewnym momencie się cofają pod wpływem działającej na nie siły, w przezierniku pod obudową  sprzęgła widać że łożysko oporowe ma sporą drogę do pokonania żeby mieć kontakt z pieskami a prawidłowo odległość powinna być nieznaczna
      Po włożeniu starej tarczy jest nieźle ale nie tak jak trzeba, od kiedy go mam sprzęgło nie było rewelacyjne( jest zdecydowanie cieńsza  czyt. wyeksploatowana). Jest możliwe że tarcze w wersji angielskiej były węższe albo inne było koło zamachowe lub docisk i ktoś wymieniał jeden z powyższych elementów i teraz to się po prostu nie zgrywa?? zupełnie zaskoczyła mnie ta sytuacja i nie wiem co z tym zrobić, dodam tylko że jeśli skręcę  sprzęgło z kołem zamachowym tak że zostaje jakieś 2 mm luzu ( nie skręcam na maxa) to dźwignia sprzęgła jest twarda i wszystko ładnie się wysprzęgla. Wygląda na to że jeśli obie tarcze były by cieńsze lub pomiędzy obudową sprzęgła a kołem zamachowym były by jakieś podkładki ok 2-3 mm to wszystko by hulało tylko że raczej na pewno ich tam nie było
    • Przez koda92
      Witam
      W moim case Mxm 140 2004 r brakuje wtyczki do sprzęgła wiskotycznego. Jak go kupiliśmy już nie było. Wiszą tylko kable. I mam pytanie czy można kupić gdzieś taki kabel, wtyczkę ? Bo szukam na int i jest tylko sprzęgło, a nie ma nic o kablu. Może ktoś coś wie o dostępności takiej wtyczki, kabla. Bo wentylator chodzi na full cały czas. Zimno, gorąco, cały czas te same obroty. 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v