Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ramka, to znaczy? Podejdź do kombajnu, rozejrzyj się tam po śrubkach, a na logikę to rozbierzesz. Ja p zakupie kombajnu przed sezonem rozebrałem tam wszystko, bo chciałem się dostać do ślimaka, który podaje zboże do podajnika zbożowego. To był mój pierwszy kombajn, wcześniej nawet na oczy nie widziałem, jak się go rozbiera, a po poodkręcaniu poszczególnych śrubek wszystko jakoś mi się porozkładało. Z poskładaniem też nie było problemu.

Opublikowano

Wiam

 

  Posiadam mercatora S.  W obudowoie lozyska wyrobil mi sie luz na ok 4mm. Chodzi mi o ten walek co przechodzi przez caly kombajn po jednej stronie napedza on kilka kol pasowych a po drugiej pas jezdny.  Wie ktos moze jak to zdematawac ta obudow. Od czego zaczac. Prosze o pomoc.

Opublikowano

Witam, jeśli już wszystko zdemontowałeś, a rozumię że tak jeśli już pytasz o obudowę,i myślę że wiadomość co Ci wysłałem z opisem demontarzu wału dotarła do Ciebie i została Ci sama(obudowa) rura,wyjmij sita  i zacznij od wytrząsaczy, tego z prawej strony odkręcałem całkowicie i do tyłu trzeba cofnąć, a trzy pozostałe odkręcić panewki te na wale nad sitami i podnieść do góry koryta na maxa i podeprzeć lub podwiązać je, następnie odkręć blachę co jest zamontowana na rurze na dwóch uchwytach i dalej wszystkie śruby po bokach od mocowania rury, zrobić sobie rozpórkę z deski lub drążka aby w środku rozeprzeć blachy kombajnu na zewnątrz na tyle aby podnieść rurę, potem prawą stronę rury(obudowy)podnieść do góry trzeba trochę pokombinować w środku aby podnieść i okienkiem z boku co jest w pobliżu montowania rury wyjmiesz na zewnątrz nie pamiętam tylko czy i trzeciego wytrząsacza (koryta) całkowicie nie odkręcałem ale to w trakcie roboty zobaczysz czy jest takowa potrzeba a może ktoś z kolegów ma jakiś inny i prostszy sposób na demontaż i coś w tym temacie jeszcze pomoże :rolleyes: Pozdrawiam.

Opublikowano

Panie wieslawie16, niestety nie dostalem od Pana wiadomosci odnosnie demontarzu walu. Jak bym mogl cieibie prosic to wyslij na moj email [email protected], lub opublikoj tutaj jak mozesz. Rozebralem te kilka kol pasowych po lewej stronie kombajnu jet tu tylko goly walek no i to lozysko glowne w obudowie. Mam obawy jak rozebrac to kolo pasowe ktore napedza pas jezdny, jak sciagnac pas i jak to rozbrac, aby nie popsuc. Czekam na odpowiedz i pozdrawiam serdeccznie :) .


Ach i jeszcze chcialbym wiedziec co zrobiles z ta obudowa po demontarzu, czyli jak ten luz wyeliminowales. Po numeru katalogowym znalazlem nowa u korbanka za 14 tys, czyli wiecej niz sam kombajn jest warty. Mam taki plan jak jakims cudem uda mi sie to zdemontowac, chce  dac ja (ta obudowe) do tokarza. Mowil mi ze dorobi taki perscien na wymiar i wspawa czy wklei nie wiem.  Czy jak wyjolejs walek (nie wiem jak to zrobic) do dales go do sprawdzenia czy jest prosty. Pozdrawiam :)


Sorry za pisownie.

 

Opublikowano (edytowane)

Witam,wyslalem e-maila ,a tą rurę kupiłem za 200zł od znajomego stan idealny ale rozmawiałem ze znajomym w sprawie jej regeneracji to mówił że w środku wyspawa i na tokarce wybierze na wymiar i będzie jak trzeba, ale udalo się bez tego,a wał nowy oraz łożyska i przy okazji tuleje plastikowe oraz pasy młocarni,sześciokątny,potrójny, jezdny górny i dolny i jeszcze inne też, tak że sporo mnie to kosztowało,myślę że wiadomość dotrze choć dziwne że poprzednia nie dotarła a  przecież wysłałem Ci szczegółową zaraz odpowiedż(konwersację)  :huh: Pozdrawiam.

Edytowane przez wieslaw16
Opublikowano

Panowie jaki powinien być luz na drewienkach przy wytrząsaczach ? bo chce je zeszlifować jest duży luz i strasznie tłucze. 

 

i czy ktoś z was wymieniał tą długą gumę która idzie wzdłuż sit z prawej i z lewej strony ?

Opublikowano

Kolego a możesz mi napisać jak ten kosz sitowy tak sprawnie i szybko wyjąć ?

ucikekały mi ziarka z przodu z prawej strony jakdyby z nad wialni i nie mogę dostrzec gdzie tam może być dziura

Opublikowano

szybko to raczej nie bedzie .trzeba poprosic sasiada bo to wazy, z tego co pamietam to tak podlewarowac tyl za kolami odkrecic kola wyjac sita , odkrecic korbowody i ich mocowania do kosza ,odkrecic wieszaki {troche trudno} przednie potem tyl i wyciagamy, potem przecinak nowe gumy i nitownica 

Opublikowano

Panowie jaki powinien być luz na drewienkach przy wytrząsaczach ? bo chce je zeszlifować jest duży luz i strasznie tłucze. 

 

i czy ktoś z was wymieniał tą długą gumę która idzie wzdłuż sit z prawej i z lewej strony ?

 

zeszlifuj drewka (i oczywiscie te tulejki dystansowe w otworkach) tak, zeby po złozeniu i ciasnym skręceniu było jeszcze odrobinke luzu.

Nie moze byc tak, ze luzu nie bedzie zadnego, bo sie wszystko bedzie grzało jak diabli.

 

ps

a jajowaty to jest nie wał, ale otwór w panewce. i własnie przez te jajowatosc nawet po zeszlifowaniu juz nie bedzie wszystko idealnie spasowane, ale i tak wielokrotnie lepiej, nizbyś nic nie miał z tym zrobić.

I z pewnoscia nie bedzie tak waliło i szarpało.

Opublikowano

koledze, któy pisał o jajowatym wale, chodziło chyba, że wał jest też wyrobiony i nie jest równy. Nawet jak założysz nowe panewki, to i tak luz będzie, bo by go wyeliminować trzeba by było nowy wał

Opublikowano

Witam. Mam  taki problem,że jak podniosę motowidła na max do góry i za moment chcę opuscić to opadną moze z 5 centymetrów i zatrzymują się, wtedy muszę wajhe dać w położenie neutralne i znów na opuszczanie, tak kilka razy się trzeba bawić żeby zeszły całkiem na dół. Doradzcie co z tym zrobić jak to nareperować żeby chodziły płynnie. 

Opublikowano

witam. Chciałem wymienić pas jezdny (senator) - schodzi ładnie z koła na skrzyni i z wariatora ale nie mogę go wyjąc bo jest za mało miejsca miedzy podajnikiem zbożna a kołem wariatora. Musze zdejmować całą obudowę podajnika (rurę).

Opublikowano

W internecie jest bardzo dużo filmów z mercatorami ale brak przedstawiających naprawy i remonty poszczególnych podzespołów. Prośba, szczególnie do młodych, którym nagrywanie nie sprawia trudności - nagrywajcie szczegóły przy remontach i naprawach i wstawiajcie bez muzyki a z drobnym komentarzem. Oglądalność będzie wysoka. Jeżeli uznacie za stosowne to można temat z filmami podwiesić  (filmy krajowe i obce).

Gość mirek37
Opublikowano (edytowane)

post-20082-0-96957100-1431533606_thumb.jpgzmieniam łożysko na bębnie w mercatorze 1209k zastanawiam się jakie powinno być z normalnym luzem czy z powiększanym C3 ? 

na łożyskach jest zaznaczane C3 jeśli jest z powiększonym luzem ?

zamierzam wymienić łożysko na podajniku pochyłym i przy okazji sprzęgiełko. jak się  dobrać żeby było najszybciej?  

Edytowane przez mirek37
Opublikowano (edytowane)

Co do tego czujnika w chłodnicy .To nie jest czujnik rezystacyjny (opornościowy )tylko tremiczny . jak on działa w momecie kiedy woda (płyn) wartość draniczną termik w środku czijnika załancza się i uruchamia się sygnał dzwiękowy . Bardzo podobnie jak w samochodzie wentylator gdy woda przekroczy zadana wartość włącza się gdy się schłodzi wyłacza. jak go spr. pod wpływem temp. powinno byc przejście pomiędzy przewodami jeśli jest przejście pomiędzy przewodem a obudowa to jest uszkodzony do spr. nie urzywaj gorącej wody tylko oleju (woda nie będaca pod ciśnieniem nie osiągnie zadanej temp.)olej podgrzewaj z czujnikem w środku az do zadziałania chyba że masz termometr do ok. 120*C a tak na mrginesie może wiecie gdzie kupic ten czujnik posiadam claas-a protektora Pozdrawiam djchem.

Edytowane przez djchem
Opublikowano

Koledzy przecieka mi dosyć intensywnie siłownik od hederu i siłowniki przyspieszacza, chciałbym wymienić w nuch uszczelniacze, może mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać? Jeśli chodzi o te dwa siłowniki przyspieszacza to mniej więcej wiem jak zrobić, ale przy hederze nie mam pojęcia od czego zacząć.

Opublikowano

Planuje zregenerować klepisko(znalazłem na allegro ze jakaś firma regeneruje) czy to dobry pomysł czy lepiej kupić nowe.Nspewno już parę osób wyciągało klepisko i pewnie wie jak w miarę sprytnie to zrobić żeby się nie narobić.Prosze o jakieś podpowiedzi. Z góry dzięki

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez FantasticMrF
      Witam

      Mam problem z zablokowaną skrzynią w Zetorze 8045
      Lewarki zmiany biegów normalnie działają. Biegi wszystkie normalnie wchodzą, jednak nawet na luzie po puszczeniu sprzęgła silnik dostaję sporę obciążenie tak jakby zablokowały się biegi.
      Po zdjęciu pokrywy wszystko jest w porządku.
      Co może być przyczyną?
    • Przez gospodarz1997
      Witam. Mam Ursusa 4011 skrzynia i silnik 355. W silniku lub skrzyni tak na środku łączenia skrzyni z silnikiem słychać szum dość głośny... Jak by śrutownik haha. Po wciśnięciu sprzęgła nic się nie zmienia. Biegi chodzą elegancko nawet nie zgrzytaja. Po włączeniu pompy hydraulicznej tak samo szumi nawet bardziej. Po wyłączeniu silnika wał odbija w druga stronę tak jak powinien ale silnik staje wraz. Tak jak by się ocieral o coś i go to zahamowało. Co to może być. W silniku jest do roboty pompa i wtryski. Był dzisiaj mechanik za 3tyg go weznie na warsztat. Chciałbym wiedzieć mniej więcej na co się przygotować  czy ktoś tak miał? Mam tez Ursus 360 i s porównaniu na siedzeniu słychać silnik a w tym praktycznie tylko ten szum... 
    • Przez Hari123
      Witam temat moze i prosty dla co niektorych ale mam problem z sprzeglem w t25 otoz po wcisnieciu sprzegla do konca majac ciagnik na biegu wszystko jest ok, ale po dodaniu gazu ciągnik sam jedzie tak jakby sprzeglo nie było do końca wcisniete. W tym roku podczas remontu wymieniłem na nowe osobiście koło zamachowe, tarcze sprzegłową, docisk, łabki, łożysko w skrócie wszystko co z sprzeglem związane, przejechane mam teraz ok 30mth i dopiero teraz cos jest nie tak, dodam że sprzeglo dzisiaj regulowalem od nowa bez większych efektów, proszę o radę  
    • Przez gadget
      Witam
      Zdecydowałem się na założenie nowego tematu bo  problem jest raczej niestandardowy a biorąc pod wzgląd że mamy w Pl sporo ciągników w wersji angielskiej to być może ktoś zetknął się już z tym problemem
      Otóż jest problem ze sprzęgłem w mf 235, jest to wersja angielska.
      Kupiłem nowe tarcze produkcji Ursusa i problem jest taki że po złożeniu i ,,zjechaniu'' silnika nie ma sprzęgła ( dźwignia sprzęgła wpada w podłogę) tak jak by tarcze były za grube?? podczas skręcania obudowy sprzęgła z kołem zamachowym widać jak pieski w pewnym momencie się cofają pod wpływem działającej na nie siły, w przezierniku pod obudową  sprzęgła widać że łożysko oporowe ma sporą drogę do pokonania żeby mieć kontakt z pieskami a prawidłowo odległość powinna być nieznaczna
      Po włożeniu starej tarczy jest nieźle ale nie tak jak trzeba, od kiedy go mam sprzęgło nie było rewelacyjne( jest zdecydowanie cieńsza  czyt. wyeksploatowana). Jest możliwe że tarcze w wersji angielskiej były węższe albo inne było koło zamachowe lub docisk i ktoś wymieniał jeden z powyższych elementów i teraz to się po prostu nie zgrywa?? zupełnie zaskoczyła mnie ta sytuacja i nie wiem co z tym zrobić, dodam tylko że jeśli skręcę  sprzęgło z kołem zamachowym tak że zostaje jakieś 2 mm luzu ( nie skręcam na maxa) to dźwignia sprzęgła jest twarda i wszystko ładnie się wysprzęgla. Wygląda na to że jeśli obie tarcze były by cieńsze lub pomiędzy obudową sprzęgła a kołem zamachowym były by jakieś podkładki ok 2-3 mm to wszystko by hulało tylko że raczej na pewno ich tam nie było
    • Przez koda92
      Witam
      W moim case Mxm 140 2004 r brakuje wtyczki do sprzęgła wiskotycznego. Jak go kupiliśmy już nie było. Wiszą tylko kable. I mam pytanie czy można kupić gdzieś taki kabel, wtyczkę ? Bo szukam na int i jest tylko sprzęgło, a nie ma nic o kablu. Może ktoś coś wie o dostępności takiej wtyczki, kabla. Bo wentylator chodzi na full cały czas. Zimno, gorąco, cały czas te same obroty. 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v