Polecane posty

szczewko    33

Wg konedaty Mercatory byly produkowane do 80 roku wiec 83 to jest najmlodszy jaki mozna pewnie kupic(chodzi mi o pierwsza rejestracje).Tak wiec nie wiem jakim sposobem chcesz kupic 88????Moze ktos chce sprzedac nie ma papierow a ze adnie wyglada to mowi ze 88 rok bo juz sie z takimi kretaczami spotkalem.

A wracajac do tematu to Mercatory do dobre maszyny.Kilku znjomych mialo i nie narzekali na awarie tylko z dostepnoscia czesci byly problemu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy ma papiery ale dzwoniłem i mówił ze jest to 88 rok a kombajn wygląda naprawdę dobrze;)

Czym rózni się class 50 od Classa 70 - 75 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Bardzo dobre kombajny, części zamienne to pestka, sporo można dostać z odzysku za niewielkie pieniądze no i mało awaryjne. Widziałem takie padaczki na polach że szok, a to ciągle kosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem Classa mercatora już 3rok.Kombajn prosty łatwo dostać czesći,jak kupisz to nawet jakies naprawy nie sprawią dużych kosztów wszystkiego jest pod dostatkiem na różnych składach np:rozbierają kombajny na czesci. polecam ten kombajn.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osio    0

Czy wie ktoś jaki powinien być luz między klepiskiem a młocarnią na poszczególnych zbożach????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

patrzysz jaki do zbiornika leci i ustawiasz.

ja mam na wszystkie zboza 4 dziura od dołu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

ustawienia dźwigni na ząbek od góry(mercator 75)

pszenica 3-4

żyto 2-3

jęczmień j/o 1-3

owies 2-3

rzepak 5-7

  • Like 1

wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Nie wiem jak ty,ale ja to bym pszenicę kosił na 2-3 a żyto na 3-4.Przecież żyto lżej się młóci i masa więkrza do przepuszczenia.Po co kombajn tyrać?Pszenice z całego kłosa wykruszyć to nie raz problem i dlatego mniejsza szczelina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@markus,takie ustawienia są podane w instrukcji, a przecież każdy powinien sam je skorygować według wyregulowania własnego kombajnu


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Niech ci będzie.Lepiej browara na miedzy wypić niż się kłócić.Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

na jakim biegu jezdzicie swoimi mercatorami

ja mam silnik perkins 6 cylindrow heder 3 metry i jezdzilem 1 w tegim zbozu

a w niskim probowalem 2 ale to chyba za szybko

a jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

ja mam kose 3,6m Perkinsa 6 garów jeżdżę 1 ,jeździłem też na 2 tylko że gościu to miał takie zboże ,że jak wróbel chciał ziarnko dziobnąć to musiał klęknąć no i mrówki było widać jak maszerują


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja w mercatorze 70 mam perkinsa 6 cyl i heder 3 metry i w dobrym zbożu jeżdżę na 1 i czasem na przyspieszaczu jeszcze a jak liche zboże to 2 i też czasem na lekkim przyspieszeniu.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Witam.Ja miałem 3m i silnik 4 perkins.Zależy jakie zboże,ale jak do 5-5,5 tony to spokojnie dwujeczką można śmigać.Powyżej to jedynka na pełnym przyspieszaczu lub trochę wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w sprawie łożysk drewnianych na wytrząsaczach w Classie Mercatorze ?? Nie ma tam zadnych kalamitek i nie wiem czy trzeba je rozkręcac i smarowac ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Nie musisz ich smarować ponieważ one są nasączone taką żywicą (jeśli się mylę to mnie poprawcie). Ja jak je odkręcałem w pierwszym sezonie to jak je składałem to tam położyłem trochę smaru profilaktycznie na zapas ;) Miałem też na nich trochę luzów więc wyjąłem z tych drewnianych panewek takie metalowe podkładki i teraz jest dobrze.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

kolega ma rację.Łożyska drewniane na wytrząsaczach są bezobsługowe,czyli nie smaruje się ich. Celem zredukowania ryzyka zapłonu są one nasączone żywicą.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkubota9    0

@ferdek1 widzę kolego ze znasz sie dobrze na tych Mercatorkach i mam do Ciebie pytanko co muszę zrobić by mój Mercatorek lepiej zboże czyścił bo jak owies koszę to zdarza sie ze trochę słomy jest i tak sobie myslę ze może by sita wymienić ale nie wiem w tym roku mam cepy wymieniać bo od nowości chyba wymieniane nie były bo już się zaokrągliły ;) i może to ich wina :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Należy trochę sita żaluzjowe położyć.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkubota9    0

żaluzjowe to te na samym koncu co je sie tą dźwignią z boku wpycha? Bo jak tak to bodajrze jak się wciśnie do konca to są odchylone i właśnie na owies tak ustawiam do konca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Tak, to ta dźwignia. Więc musisz ją pociągnąć do siebie i położyć te sita trochę.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Kolega @kamil już dał odpowiedź , możesz jeszcze zwiększyć wiatr,no i na jakich sitach "otworowych" młócisz


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj