Skocz do zawartości

ferdek1

Members
 • Zawartość

  660
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

3 Neutral

O ferdek1

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 04.03.1973

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  pow. Kępno
 1. Mam w wersji papierowej , na alledrogo jest po polsku http://allegro.pl/instrukcja-obslugi-claas-mercator-75i75r-po-polsku-i6950278499.html#thumb/1
 2. Co cie interesuje z tej książki.
 3. Claas Mercator

  Górska oś to jest taka szeroka. Ja mam mojego na opylenie bo kupiłem dominatora 98sl. Niestety nie mam kabiny a rura jest mechaniczna.
 4. Za mocno otwarte sita lamelowe w pszenżycie na 10 mm, owies na fi 16 a pszenżyto na fasolce jeśli masz a jak nie to na fi 12 W owsie wiatr na połowę przymknięte przesłony a w pszenżycie otwarte osłony na maxa. Uporałeś już się z problemem?
 5. Claas Mercator

  Numer masz wybity jak otwietasz klapę do młocarni to jest z lewej strony na ramie obok kalamitki co smsrujesz bęben młocarni
 6. Opadający nagarniacz łanu (motowidła)

  Prosze [attachment=32049:IMG_20170728_085411.jpg][attachment=32050:IMG_20170728_085427.jpg]
 7. Opadający nagarniacz łanu (motowidła)

  Podręcznik napraw Claas Dominator 108, 98,88,78 SL\S Ja upiłem na alledrogo to są 2 tomy. O siłownikachmotowideł są 2 strony.
 8. Opadający nagarniacz łanu (motowidła)

  W podręczniku napraw jest opisane jak prawidłowo odpowietrzać siłowniki nagarniacza co po kolei robić. W lewym siłownimu nagarniacza są 2 zaworki.
 9. Claas Mercator

  7 to wygląda jak grzebień coś takiego widać też na podsiewaczu to takie druty ( właściwie to tam nigdy jeszcze nie zaglądałem) Słomę na podsiewaczu masz drobną czy długą . jak drobną to wentylator ją wydmucha.
 10. claas consul

  Ja mam mercatora 75 i dom98 i przy nich pod młocarnią jest dżwignia do domykania klapek taki wystający drut ( w 98 mam dwie dźwignie)
 11. Opadający nagarniacz łanu (motowidła)

  Zrozumiałem że tylko podparłeś prowizirycznie kołkiem do przetestowania. A może przewód łączący oba siłowniki jest przytkany czymś albo zagięty, może trzeba by go przepłukać ropą, wydmuchać powietrzem albo przepchnąć jakimś drutem. Pierścień wymień na nowy.
 12. Claas Mercator

  Pasek ten co napędza odrzutnik słomy sprawdź. Mi w zeszłym roku zapychał sięw pszenicy. Okazało się że podczas wymiany wkładu filtra olej nakapał na koło od napędy podsiewacza to duże i pasek miał poślizg po odtłuszczeniu i dociągnięciu wszystko było ok. Ale zahęło mi to prawie cały dzień zanim zlikalizowałem przyczynę zapychania na odcinku 150 metrów 6 razy odtykałem kombajn gdzie dzień wcześniej nie było problemu , tylko że dzień wcześniej na koniec wymieniłem ów przeklęty wkład filtra i kilka kropelek oleju zrobiło swoje . Na błędach człowiek się uczy.Co do fartucha to nieznam wymiarów ja dirobiłem na wzór starego co był najdłuższy.
 13. claas consul

  Zjęczmieniem tak bywa, trzeba domknąć klapki na klepisku o ile są
 14. Opadający nagarniacz łanu (motowidła)

  Teraz ma Dom98 i na stole mam dospawane ograniczniki że motowidła niżej nie opadną i zatrzymują się na nich , co do siłownika to ten pierścień jest gumowy skoro tak to powinienbyć cały.
×