Skocz do zawartości

wieslaw16

Members
 • Zawartość

  1112
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

46 Excellent

8 obserwujących

O wieslaw16

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

4712 wyświetleń profilu
 1. Glifosat czy robis zapas?

  Najlepiej wykupić konkuręncję i samemu cenę dyktować właśnie.
 2. Dopłaty bezpośrednie 2017

  Jeśli by było tak dobrze to byśmy nie znależli się w Uni.
 3. Dopłaty bezpośrednie 2017

  NO właśnie i jeśli by poszły pod uprawę wszystkie odłogi i ugory automatycznie wzrośnie produkcja płodów rolnych,będą ich nadwyżki, a co za tym idzie jaka wówczas będzie opłacalność produkcji płodów.
 4. Claas Mercator

  Więc raczej dopatrywał bym się przyczyny w skutkach pękania wału od wariatora jak podajesz ze miał bicie i luzy, chociaż nie wykluczał bym też krzywej rury z tym że od krzywej rury pękał by gdzieś w wewnątrz rury, a na po zewnętrznej jej stronie pękały by wały.
 5. Dopłaty bezpośrednie 2017

  Sam pewnie jesteś jedną z tych osób co "nie trafiają do tych osób co trzeba", i tak się opowiadasz za ich likwidacją ,ale to inni decydują czy będą czy nie ,a Ty przecież nie chcesz to nie bierz i nie użalaj się nad sobą że to inni biorą, i to do nich trafiają dopłaty a nie do tych co trzeba, bierze się dzierżawy na takich czy innych warunkach i tak potem jest .Bo zamiast dzikich dzierżaw kupić sobie ze 300 ha i sam bierzesz dopłaty.
 6. Glifosat czy robis zapas?

  Już od dawna są w Uni różne sorty i my jesteśmy w tym gorszym sorcie chociażby z wysokością dopłat, a teraz kolejne z różnicowania będą robione w tych sortach.
 7. Glifosat czy robis zapas?

  Niebawem cofniemy się do motyki i koników lub wołów bo ciągniki i maszyny też trują środowisko paranoja, z drugiej zaś strony gdyby taki glifosat był stosowany bardziej do zwalczania chwastów było by pół biedy z truciem żywności, no ale ludzie stosują do desykacji zbóż które są przeznaczone do karmienia zwierząt lub na przetwory spożywcze dla ludzi i też takie larum jest podnoszone.
 8. Traktor sam

  Słuszna racja ,samo ubezpieczenie nic nie daje jak pojazd nie posiada homologacji, a w razie kolizji czy wypadku poważne problemy, a przepisy to każdy interpretuje na swój sposób przeważnie korzystny dla siebie.
 9. Plastikowe odkładnie

  Zimnie organiczne to masz torfy, osady, muły, iły i mają gładką strukturę gleby i tak się nie obkleja na plastikowych odkładniach, a ziemia tej klasy co podajesz to raczej piachy i myślę że będą się szybko odkładnie zdzierały, bo mają ostrą strukturę gleby w przeciwieństwie do organicznych ale ktoś z praktyki może się wypowie kto takie pługi użytkował.
 10. Dopłaty bezpośrednie 2017

  Ta kasa jest przeznaczona na rolnictwo a nie jakiś tam gwałt, a gwałt przecież jest surowo karany i lepiej się z tym zamiarem nie obnosić.
 11. Claas Mercator

  Uwagę zwrócić na osadzenia łożysk czy nie ma wyżłobień oraz na mocowania zwróć uwagę ja kupiłem używkę za 200 zł. wszystko to samo tylko z prawej strony mocowanie na śrubach miało o jeden otwór mniej, ale to nie przeszkadzało w niczym, poza tym że mniej jedna śruba mocująca przyszła ,a tak to w idealnym stanie i była od senatora to może dlatego taka mała różnica.Gdzieś słyszałem że zakup oryginalnej nowej to koszt w granicach 10 tys ale to tylko słyszałem, a jak jest naprawdę to nie wiem,łożyska kupiłem niemieckie nazwy firmy już nie pamiętam bo to już kilka lat temu i były dosyć drogie, jak na razie nie narzekam, potem w pracy kombajnu najważniejsze to dobry smar i częstotliwość smarowania nie ma co na tym oszczędzać.
 12. Claas Mercator

  Jeśli chodzi o luz pomiędzy łożyskiem a obudową jego to nie może być żadnego luzu, wygląda na to że to wybiło łożysko ten luz(brak smaru i zapiekało łożysko), i tak rura do wymiany lub regeneracji, jeśli znajdziesz dobrego tokarza z tokarnią aby taką długość zmieścił w tokarni a,na cenie łożyska nie radzę oszczędzać albowiem sam zobaczysz ile jest z tym roboty przy wymianie, ponadto jakie może przynieść skutek w razie gdy w niedługim czasie się rozsypie. Na tanie części mogą pozwolić sobie bogaci w kasę i czas bo kto robi tanim kosztem robi dwa razy,jak zdemontować drugą stronę i jakim sposobem jest opisane w tym temacie trochę wcześniej wystarczy poszukać prędzej znajdziesz niż ponownie Ci to opiszę, poczytaj wcześniej opisane posty a wszystko pójdzie jak po maśle jedynie nie pamiętam czy opisywałem jak wyjąć rurę to pokrótce opiszę :koryta wytrząsaczy odkręcić od wału wytrząsaczy i cofnąć do tyłu,po odkręceniu śrub rury rozeprzeć blachy w wewnątrz kombajnu drążkiem na tyle aby prawa strona rury wyszła z blach trochę trzeba z rurą pokombinować aby ja podnieść prawym końcem do góry i potem prawym okienkiem w blachach wyjąć na zewnątrz. Odnośnie rozbierania prawej strony to tylko wspomnę że aby zdjąć wariator trzeba odkręcić śrubę która jest w wewnątrz koła i jest ona z lewym gwintem, po rozebraniu zobacz czy są podkładki talerzykowe szt.2 i jedna dystansowa, brak tych podkładek będzie powodem wzdłużnego luzu wału i niepotrzebnych skutków i póżniejszych awarii ,a sam wał wyciągaj na lewą stronę kombajnu, łatwiej Ci to pójdzie, jeśli czegoś nie będziesz wiedział pisz a postaram się pomóc, sam też u siebie to robiłem tylko w Mercatorze S, jest on sporo większy od 50-ki i wymieniałem wał i to łącznie rurą i łożyska, bo też rurę wybiło pod łożyskiem z lewej strony,a wał obrobiło z prawej strony pod łożyskiem.Tak mial jak go kupiłem ktoś ewidentnie oszczędzał na smarze lub zwykłe lenistwo poprzednika do tego doprowadziło.
 13. Dopłaty bezpośrednie 2017

  Być może taka oto jest zagrywka tylko po to aby przetrzymać kasę do czerwca, bo za mało mieli przecież czasu na kontrole, u nas mało kto otrzymał zaliczki, we wsi tylko dwa gospodarstwa i to najmniejsze,Kuj-pomorskie.
×