Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam mam małe pytanko odpaliłem dzisiaj mojego mercatora 75 i ciężko chodzi pedał sprzęgła i nie mogę wrzucić biegów na chama by weszły:( co może być przyczyną jak odstawiałem kombajn po sezonie wszystko było ok i jeszcze jedno jak na kole od pasa jezdnego jest przewód hydrauliczny z tymi trzema śrubami na imbus strasznie mi olej chlapie dużo roboty żeby to zlikwidować?

 

 

Sprzęgło. Regulacja, a w najgorszym wypadku wymiana.

 

 

Olej na podajniku zbożowym jak mniemam.

Dwie 19stki do przewodu, klucz imbusowy (chyba 6mm) i wyciągasz wszystko. Wyjdzie ci takie 1,5 kg żeliwnego odlewu w którym w środku będzie tłoczek. Wyciągasz ten tłoczek. Wewnątrz masz na ściankach zaraz przy wylocie dwa O-ringi (34,2 x 3,0). W oryginale powinny być tam jeszcze dwa skórzane okurzacze założone w te same kanały, ale primo - ktoś mógł to już rozbierać, secundo - trudno je dostać, tertio - jeszcze trudniej założyć. Teraz czas na klucz programu. Na samym końcu będziesz miał mały gumowy uszczelniacz i plastikowy pierścień dystansowy. Coś takiego http://www.agrofoto.pl/forum/topic/18506-claas-mercator/page__st__720#entry116327 Muszisz to wyciągnąć i założyć w kolejności plastik>guma. Ten guowy uszczelniacz powinien być założony kanałem do wierzchu (olej który powstrzymuje dodatkowo go rozpiera).

Teraz wystarczy złożyć wszystko w odwrotnej kolejności. Czas pracy (z gotowymi częściami) dla wprawnego i zręcznego człowieka to nawet poniżej 15 min.

 

Teraz obrazki.

4tv0.jpg

 

nr 10 - 630211.1

nr 11 - 712361.2 lub do numeru seryjnego kombajnu 57008264 630208.0

nr 13 - 630214.1

i opcjonalnie nr 37 - 239110.0

 

 

 

 

_______________________________________________

 

A teraz prośba odemnie. Byłby ktoś tak dobry i zobaczył pod co ma podpięte kable od licznika motogodzin. Zadowolę się też szchematem instalacji.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Licznik motogodzin jest podłączony pod regulator napięcia.

Opublikowano (edytowane)

Wstawiam na prośbę użytkownika fza.

Może komuś przy okazji się jeszcze przyda. Dodatkowe czujniki w mercatorze. (Skan z katalogu części).

post-45884-0-93374700-1373220118_thumb.jpg post-45884-0-69341000-1373220125_thumb.jpg

 

post-45884-0-73579300-1373220130_thumb.jpg post-45884-0-28103300-1373220136_thumb.jpg

Edytowane przez Joiner
Opublikowano (edytowane)

Montuje się podobno dodatkowe kółko na wale od wytrząsaczy tylko u mnie z tej strony co na zdjęciu jest to koło zamontowane to wystaje bardzo mało tego wału i nie będzie się dało nabić koła. Co z tym zrobić ? Z góry dziękuje za odpowiedż :)

post-44639-0-30472500-1373231059_thumb.jpg

Edytowane przez radzio445
Opublikowano (edytowane)

Co? Z wytrząsaczy? :blink:

Przyjrzyj się na zdjęciu. Koło jest na pionowej szynie zamontowane, co oznacza, że ma za zadanie napinać pasek. Logika tak nakazuje, prawda?

 

Dla rozwiania wszelkich wątpliwości:

post-45884-0-66091600-1373270101_thumb.jpg

Edytowane przez Joiner
Opublikowano (edytowane)

dzięki za informacje, a mam jeszcze pytanie czy nie zmieniałes klepiska? bo pono do kukurydzy potrzebne jest inne klepisko i czy montowałeś przesłony na bęben młócący między cepami?

nic przy młocarni nie zmieniałem prócz małych obrotów i w wibracje mi nie wpadała. Z tymi małymi obrotami też uważaj i śledź obrotomierz młocarni, by ci nie stanęła. Ale to na słuch też weźmiesz i jak będzie miała ciężko, to przyspieszacz lekko do tyłu. W tym roku mam zamiar jeszcze od jakiegoś żyda odkupić sito otworowe 16 i też wjeżdżam w kukurydzę.

Co do napędu sieczkarni - koło jest pod klapą z tyłu. Ja mam tam też taki haczyk, że jak sieczkarnie odpinam, to pasek podwieszam. Co do napinania - jak zakładam sieczkarnię, to sam się napina, składam - luzuje się. Jak to nie wystarcza, to naciągam na rolkach widocznych na zdjęciu kolegi, bo tam mam jedno kółko do napinania. Jak mi się przypomni, to po powrocie z pracy zrobię zdjęcie i wstawię...

Edytowane przez wdaniel
Opublikowano

a ja jeszcze mam takie pytanie - też wam sieczkarnia idzie tak nisko, jak macie ją złożoną? w zeszłym roku jak kosiłem, to jak kółka tylnie przy cofaniu przez miedzę przejechały, to mi ją urwało... Macie jakieś lekarstwo na to?

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Lekarstwem jest składanie kierownicy rozrzucającej sieczkę. Jak potrzebujecie fotki napędu sieczkarni to później mogę je zrobić i tu wstawić.

Opublikowano

Dobra, Panowie wiem już wszystko. Dzisiaj oglądałem sieczkarnie i wiem co i jak z napędem. Niestety zła wiadomosć, u mnie na wale głównym nie ma dodatkowego koła które napędza sieczkarnie. Jeśli ktoś wie gdzie mogę dostać takie koło będe bardzo wdzięczny za podpowiedż a jeśli nie znajdę koła to zostaje mi tylko belarka. Sieczkarnia jest mi potrzebna głównie do ścięcia słomy z rzepaku. Pozdrawiam !!!

Opublikowano

u mnie na wale głównym nie ma dodatkowego koła które napędza sieczkarnie.

O jakim ty wale głównym piszesz? Ja mam to rozwiązane w ten sposób:post-53186-0-28869600-1373351693_thumb.jpg Pasek, który wisi na haczyku jest od sieczkarni, a przychodzi na te puste koło pasowe. Jak się nie mylę, to jest to napinacz.
Opublikowano

To co na zdjęciu to gość dorzuca tylko nie chce zdjąć tego koła z głównego wału co napędza sieczkarnie a ja go właśnie nie mam. Nie mam skąd wziąść napędu ;(

Opublikowano

To co na zdjęciu to gość dorzuca tylko nie chce zdjąć tego koła z głównego wału co napędza sieczkarnie a ja go właśnie nie mam. Nie mam skąd wziąść napędu ;(

 

 

Poszukaj u gości co rozbierają kombajny, ja też miałem zamiar zakładać sieczkarnie i za koło powiedzieli mi 500zł, na allegro pełno jest takich co mają używane części

Opublikowano

Pokazałeś na focie pasek który idzie od wału głównego.

a no tak - zrobiłem tylko zdjęcie na szybko, bo myślałem, że o to mu chodzi. Ja tylko z tego haczyka zdejmuję pasek, nakładam na koło pasowe i podnoszę sieczkarnię - pasek sam się napina i wszystko piknie działa. Czas założenia sieczkarni - nawet nie pół minuty i można pracować. Kolega, co ma bizona, jak się dowiedział, że kupuję mercatorka z sieczkarnią, to mi nadawał, że do tego trza 2 osoby, by to założyć itd... To mu na polu pokazałem jak się zakłada... W końcu przyznał, że jednak w claasie jest to wszystko bardziej dograne niż w bizonie
Gość Profil usunięty
Opublikowano

Nie wiem czy to Ci się uda z racji ograniczeń miejsca.

Jak chcesz wstawić linki gdzie można przydatne informacje znaleźć to proszę bardzo, choć poręczniej by było linki niż pliki.

Przykładowo katalogi części są ogólnie dostępne choćby na stronce Korbanków.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez FantasticMrF
      Witam

      Mam problem z zablokowaną skrzynią w Zetorze 8045
      Lewarki zmiany biegów normalnie działają. Biegi wszystkie normalnie wchodzą, jednak nawet na luzie po puszczeniu sprzęgła silnik dostaję sporę obciążenie tak jakby zablokowały się biegi.
      Po zdjęciu pokrywy wszystko jest w porządku.
      Co może być przyczyną?
    • Przez gospodarz1997
      Witam. Mam Ursusa 4011 skrzynia i silnik 355. W silniku lub skrzyni tak na środku łączenia skrzyni z silnikiem słychać szum dość głośny... Jak by śrutownik haha. Po wciśnięciu sprzęgła nic się nie zmienia. Biegi chodzą elegancko nawet nie zgrzytaja. Po włączeniu pompy hydraulicznej tak samo szumi nawet bardziej. Po wyłączeniu silnika wał odbija w druga stronę tak jak powinien ale silnik staje wraz. Tak jak by się ocieral o coś i go to zahamowało. Co to może być. W silniku jest do roboty pompa i wtryski. Był dzisiaj mechanik za 3tyg go weznie na warsztat. Chciałbym wiedzieć mniej więcej na co się przygotować  czy ktoś tak miał? Mam tez Ursus 360 i s porównaniu na siedzeniu słychać silnik a w tym praktycznie tylko ten szum... 
    • Przez Hari123
      Witam temat moze i prosty dla co niektorych ale mam problem z sprzeglem w t25 otoz po wcisnieciu sprzegla do konca majac ciagnik na biegu wszystko jest ok, ale po dodaniu gazu ciągnik sam jedzie tak jakby sprzeglo nie było do końca wcisniete. W tym roku podczas remontu wymieniłem na nowe osobiście koło zamachowe, tarcze sprzegłową, docisk, łabki, łożysko w skrócie wszystko co z sprzeglem związane, przejechane mam teraz ok 30mth i dopiero teraz cos jest nie tak, dodam że sprzeglo dzisiaj regulowalem od nowa bez większych efektów, proszę o radę  
    • Przez gadget
      Witam
      Zdecydowałem się na założenie nowego tematu bo  problem jest raczej niestandardowy a biorąc pod wzgląd że mamy w Pl sporo ciągników w wersji angielskiej to być może ktoś zetknął się już z tym problemem
      Otóż jest problem ze sprzęgłem w mf 235, jest to wersja angielska.
      Kupiłem nowe tarcze produkcji Ursusa i problem jest taki że po złożeniu i ,,zjechaniu'' silnika nie ma sprzęgła ( dźwignia sprzęgła wpada w podłogę) tak jak by tarcze były za grube?? podczas skręcania obudowy sprzęgła z kołem zamachowym widać jak pieski w pewnym momencie się cofają pod wpływem działającej na nie siły, w przezierniku pod obudową  sprzęgła widać że łożysko oporowe ma sporą drogę do pokonania żeby mieć kontakt z pieskami a prawidłowo odległość powinna być nieznaczna
      Po włożeniu starej tarczy jest nieźle ale nie tak jak trzeba, od kiedy go mam sprzęgło nie było rewelacyjne( jest zdecydowanie cieńsza  czyt. wyeksploatowana). Jest możliwe że tarcze w wersji angielskiej były węższe albo inne było koło zamachowe lub docisk i ktoś wymieniał jeden z powyższych elementów i teraz to się po prostu nie zgrywa?? zupełnie zaskoczyła mnie ta sytuacja i nie wiem co z tym zrobić, dodam tylko że jeśli skręcę  sprzęgło z kołem zamachowym tak że zostaje jakieś 2 mm luzu ( nie skręcam na maxa) to dźwignia sprzęgła jest twarda i wszystko ładnie się wysprzęgla. Wygląda na to że jeśli obie tarcze były by cieńsze lub pomiędzy obudową sprzęgła a kołem zamachowym były by jakieś podkładki ok 2-3 mm to wszystko by hulało tylko że raczej na pewno ich tam nie było
    • Przez koda92
      Witam
      W moim case Mxm 140 2004 r brakuje wtyczki do sprzęgła wiskotycznego. Jak go kupiliśmy już nie było. Wiszą tylko kable. I mam pytanie czy można kupić gdzieś taki kabel, wtyczkę ? Bo szukam na int i jest tylko sprzęgło, a nie ma nic o kablu. Może ktoś coś wie o dostępności takiej wtyczki, kabla. Bo wentylator chodzi na full cały czas. Zimno, gorąco, cały czas te same obroty. 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v