Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,posiadam merkatora 60 i mam kilka pytań.Do czego służą te dzwignie co zaznaczyłem na zdjęciach,czy na klepisku powinien zostawać zawsze taki syf jak na zdjęciu.Ta sróbka na zaznaczonym zdjęciu na jakiej pozycji powinna być czy może być tak jak na zdjęciu.To ostatnie sito żaluzjowe należy coś podnosić czy lepiej powino być całkiem połozone tak jak na zdjęciu,jak go podnosiłem to wpadały kłoski i śmieci do zbiornika głownie młóce same zboża :żyto ,pszenica itp. ,czasami też grykę.Ta śruba od przesłony wiatru u was jest w podobnej pozycji jak na zdjęciu.Zastanawiam się też nad wymianą cepów,poineważ podczas koszenia pszenżyta w ostatnie żniwa za sieczkarnią znajdywały się ziarna klepisko na max(czy toą wymianę da się zrobić samemu czy jest tu coś skomplikowanego.Z tego jak patrzyłem to raczej nie ,odkręcić śruby wyjąć stare cepy załóżyć nowe) . Jeszcze jedno pytanko , tu jak jest ślimak na hedrze co wciąga słomę zawsze zalega jakas ilość zboża czy tak powinno być i czasmi mam też problem z owijającym się zbożem na motowidłach.Proszę o odpowiedzi na moje pytania.Pozdrawiam

post-118723-0-58496800-1392916794_thumb.jpg

post-118723-0-44733400-1392916802_thumb.jpg

post-118723-0-91086900-1392916812_thumb.jpg

post-118723-0-85515100-1392916823_thumb.jpg

post-118723-0-96692000-1392916836_thumb.jpg

post-118723-0-19013400-1392916847_thumb.jpg

post-118723-0-05573400-1392916857_thumb.jpg

post-118723-0-52444700-1392916864_thumb.jpg

Gość Profil usunięty
Opublikowano (edytowane)

Napisz może ile czasu kosisz lub jak długo stykasz się z tym kombajnem pomogło by mi to wyjaśnianiu tego.

Wiele kwestii poruszonych w Twoim poscie już w zasadzie zostało wyjaśnione wcześniej w tym temacie, ale wychodzi na to, że go nie czytałeś. Może ilość stron odstrasza

Edytowane przez KRISTOFORn
Opublikowano (edytowane)

Dwa sezony posiadam ten kombajn.Kombinuje wszystko metodą prób i błędów .Gdy opuszczam heder to zboże do niego zlatuje nie powinno być jakiś fartuchówlub uszczelek w tym przenośniku co wciąga słomę.Jeśli tak to gdzie powinny się znajdować bo u mnie nic tam nie widzę.Jeśli ktoś może to niech prześle najlepiej zdjęcie KRISTOFORn jeśli możesz to opisz opowidzi na moje pytania z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez Nicik83
Gość Profil usunięty
Opublikowano

Wolę nie zgadywać jakie miałeś straty i jaka była ilość zanieczyszczeń w zbiorniku skoro przez ten czas nie doszedłeś do ładu z tym

 

Fotka 1 - dźwignia odplewiacza, trochę o tym znajdziesz czytając od tego posta http://www.agrofoto.pl/forum/topic/18506-claas-mercator/page__st__660#entry1152806

Fotka2 - regulacja kierownicy wiatru mowa o tym była choćby tu http://www.agrofoto.pl/forum/topic/18506-claas-mercator/page__st__100#entry545860

3- sito kłosowe tłoczone ,a w głębi widać sito wymienne dolne i tu chyba widzę fi 16mm przeznaczone dla grubonasiennych i owsa,

4- sito kłosowe ażurowe, przez nie powinny wpadać niedomłócone kłoski,

5 - sito ażurowe górne, ustawiane wedle potrzeby i dla danych zbóż,

6- śruba mocująca zasuwkę , za jej pomocą regulujesz ilość powietrza podawanego na sito kłosowe,

7 - przysłona klepiska http://www.agrofoto.pl/forum/topic/18506-claas-mercator/page__st__280#entry972695

8 cepy bębna są dość mocno zużyte i najlepiej je wymieniać jak ma się cały bęben wyciągnięty, ale jak masz cierpliwości dużo to możesz wymienić wszystkie cepy bez jego wyciągania. Kłopotliwy będzie dostęp do tych śrub przy po prawej ściance ale po odkręceniu pokrywy wraz z prawym łożyskiem uzyskujesz dostęp do nich i da się już je wykręcić.

Jeśli oś bębna jest choć trochę krzywa i ma wyczuwalne bicie to taki bęben po wymianie cepów należało by dać do wyważenia w odpowiednim warsztacie.

 

Co do zboża w hederze to przeczytaj tych kilka postów w tym temacie, może pomogą http://www.agrofoto.pl/forum/topic/53745-class-mercator-duzo-ziarna-w-hederze/

 

Odnośnie wstępnych regulacji kombajnu to proponuję zajrzeć choćby do tabelek, które są w mojej galerii.

Opublikowano

Może ktoś w punktach dość dokładnie opisać ja jak wyjąć bęben młocarni? Szukałem w tym temacie ale za wiele nie znalazłem chyba że w tych 60 kilku stronach to przeoczyłem :ph34r: Prosił bym aby punkty dotyczące demontażu kół napędu młocarni były w miarę możliwości dokładne (chodzi mi jak najlepiej poradzić sobie z tą sprężyną)

Opublikowano

Chcę tarcze młocarni zmienić bo jedna jest spawana i cepy są przewirowane patrząc z przodu kombajn,obracając bębnem to po lewej cep już dochodzi do klepiska a z prawej ma około 2 cm opóźnienia.

Opublikowano (edytowane)

O ile dobrze pamiętam to tylko boczne tarcze są na klinach a środkowe luzno nałożone może klina ći zerwało? co do kół to troche roboty jest by je ściągnąć najlepiej jak by ci sie udało wcześniej kliny wyciągnąć i bez porządnego śćiągacza nie podchodz, ściągaj je pojedynczo nie razem sprężyna przy ściąganiu nic ci nie zrobi tylko przy zakładaniu misisz ją ścisnąć najlepiej kup z matra gwintowany drut fi 12, ale z własnego doświadczenia mogę ci poradzić byś lepiej ( jak to jest możliwe) naprawił to bez sciagania tych kół

Edytowane przez farmervip
Opublikowano

Chodzi ci o napędowy który idzie od śilnika? jeśli tak to są dwie opcje żle jest ustawiona osłona i pasek ociera i się nagrzewa a nastepnie zrywa, lub poprostu zakłda najtańsze paski....

Opublikowano

Nie żebym się czepiał ale tu kolega ma dominatora a post wyżej pisze że miał :D , więc albo pije za dużo albo poprostu mu się nudzi i zawraca głowe innym ;[

 

 

Boże trudno zrozumieć, mam 96 a wcześniej miałem innego dominatora ;o

Opublikowano (edytowane)

Witam. Koledzy czy ktoś się orientuje gdzie mógłbym kupić czujnik temperatury ten co jest w chłodnicy na górze (Perkins 4) połączony z sygnałem dźwiękowym bo dzwoniłem do Gąski i do Korbanka i nie mają tego czujnika, a gdzieś robi mi zwarcie bo temp. jest w połowie zielonego a załącza mi się sygnał a kontrolki i liczniki głupieją a jak odłączę ten czujnik to jest wszystko ok.

Z katalogu wychodzi mi że ten czujnik ma nr 671744.0 lub 658364.0

Edytowane przez Pawelek998
Opublikowano (edytowane)

No właśnie nie wiem czy to jest taki trochę inny mam w chłodnicy (u mnie kabelki wychodzą z tego czujnika). Musze jeszcze obejrzeć ten swój dokładnie bo może ten będzie pasował.

A może ktoś wie na jakiej zasadzie działa ten czujnik i jak go sprawdzić?

Edytowane przez Pawelek998
Opublikowano

Mam prośbę czy ktoś mógłby sprawdzić u siebie w claasie przy czujniku w chłodnicy czy dochodzi tam napięcie. Czy poprostu ten czujnik przy temp. 100 st. C. robi przejście na mase i wtedy załącza się sygnał dźwiękowy?

Opublikowano (edytowane)

U mnie w dominatorze dochodzą 2 kable do tego czujnika, a gdy on osiągnie x temperaturę to robi przejście i się sygnał włącza wraz z kontrolką. Patrzyłem to kiedyś czy działa ( kontrolki i sygnał ) poprzez zwarcie tych dwóch kabelków i działało. Tylko nie pamiętam czy w tym kablu to był + czy - ale obstawiał bym na +

Edytowane przez kamil496
Opublikowano

No właśnie u mnie z tego czujnika wychodzą dwa kabelki. Jeden podłączony jest do masy przy silniku a drugi połączony z kablem wychodzącym z wiązki na którym jest napięcie i właśnie zastanawiam się na jakiej to zasadzie działa? Bo przecież nie może robić czujnik przejścia skoro jeden kabel jest połączony z prądowym a drugi do masy. Chyba że w tym, w którym jest prąd nie powinno go być wtedy by się zgadzało bo czujnik robiłby przejście na mase - chyba dobrze rozumuje.

Dziwne że podczas koszenia załączał mi się sygnał tylko czasami i kontrolki i wskaźniki szalały.

Opublikowano

Faktycznie mój błąd, zajrzałem to schematu i tam jest tak jak mówisz. Czujnik jest zasilany masą ( przewód 1 ) a w drugim jest napięcie który pochodzi od zespołów ostrzegających ( kontrolki itp ) bo one są cały czas podłączone do + a masa służy do zamknięcia obwodu i włączenia kontrolek.

W skrócie, to jest dokładnie tak jak napisałeś 3 posty wyżej B)

A może czujnik masz wadliwy i Ci tak włącza niepotrzebnie ten sygnał ?

Opublikowano

No dokładnie to nie wiem obstawiam że czujnik ale najpierw chce wszystko sprawdzić bo czujnik trochę kosztuje (od 300-500zł). Zastanawia mnie to że jak jednym kablem podłączony byłby prąd do czujnika a drugi kabel podłączony do masy to w chwili zamknięcia obwodu przez czujnik doszłoby do zwarcia bo plus z minusem nie mogą się połączyć. Bardziej obstawiałbym że minus od sygnału idzie do czujnika i po osiągnięciu danej temp. zamyka się obwód i czujnik puszcza masę. Mogę się mylić takie są moje przemyślenia - elektrykiem nie jestem. To tak jak ten przycisk nad wytrząsaczami w momencie wciśnięcia robi się przejście na masę i włącza się sygnał dźwiękowy.

Tylko skąd by się wziął prąd u mnie na tym kablu do czujnika?????

Opublikowano

Wiesz, skoro jest prąd w tym kablu to on nie bierze prosto z instalacji kombajnu ( + ) tylko przepływa przez kontrolki itp. i na końcu kabla też będzie. Czyli jak dotkniemy nim do masy to teoretycznie powinno się coś zaświecić... możesz spróbować dotknąć do masy jednocześnie z jakimś bezpiecznikiem ( 5 A ) . Jak go spali to znaczy że gdzieś jest bezpośrednie przejście prądu na ten kabel i wtedy to trzeba po kolei szukać gdzie tak się dzieje, innej opcji to tu nie widzę

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez FantasticMrF
      Witam

      Mam problem z zablokowaną skrzynią w Zetorze 8045
      Lewarki zmiany biegów normalnie działają. Biegi wszystkie normalnie wchodzą, jednak nawet na luzie po puszczeniu sprzęgła silnik dostaję sporę obciążenie tak jakby zablokowały się biegi.
      Po zdjęciu pokrywy wszystko jest w porządku.
      Co może być przyczyną?
    • Przez gospodarz1997
      Witam. Mam Ursusa 4011 skrzynia i silnik 355. W silniku lub skrzyni tak na środku łączenia skrzyni z silnikiem słychać szum dość głośny... Jak by śrutownik haha. Po wciśnięciu sprzęgła nic się nie zmienia. Biegi chodzą elegancko nawet nie zgrzytaja. Po włączeniu pompy hydraulicznej tak samo szumi nawet bardziej. Po wyłączeniu silnika wał odbija w druga stronę tak jak powinien ale silnik staje wraz. Tak jak by się ocieral o coś i go to zahamowało. Co to może być. W silniku jest do roboty pompa i wtryski. Był dzisiaj mechanik za 3tyg go weznie na warsztat. Chciałbym wiedzieć mniej więcej na co się przygotować  czy ktoś tak miał? Mam tez Ursus 360 i s porównaniu na siedzeniu słychać silnik a w tym praktycznie tylko ten szum... 
    • Przez Hari123
      Witam temat moze i prosty dla co niektorych ale mam problem z sprzeglem w t25 otoz po wcisnieciu sprzegla do konca majac ciagnik na biegu wszystko jest ok, ale po dodaniu gazu ciągnik sam jedzie tak jakby sprzeglo nie było do końca wcisniete. W tym roku podczas remontu wymieniłem na nowe osobiście koło zamachowe, tarcze sprzegłową, docisk, łabki, łożysko w skrócie wszystko co z sprzeglem związane, przejechane mam teraz ok 30mth i dopiero teraz cos jest nie tak, dodam że sprzeglo dzisiaj regulowalem od nowa bez większych efektów, proszę o radę  
    • Przez gadget
      Witam
      Zdecydowałem się na założenie nowego tematu bo  problem jest raczej niestandardowy a biorąc pod wzgląd że mamy w Pl sporo ciągników w wersji angielskiej to być może ktoś zetknął się już z tym problemem
      Otóż jest problem ze sprzęgłem w mf 235, jest to wersja angielska.
      Kupiłem nowe tarcze produkcji Ursusa i problem jest taki że po złożeniu i ,,zjechaniu'' silnika nie ma sprzęgła ( dźwignia sprzęgła wpada w podłogę) tak jak by tarcze były za grube?? podczas skręcania obudowy sprzęgła z kołem zamachowym widać jak pieski w pewnym momencie się cofają pod wpływem działającej na nie siły, w przezierniku pod obudową  sprzęgła widać że łożysko oporowe ma sporą drogę do pokonania żeby mieć kontakt z pieskami a prawidłowo odległość powinna być nieznaczna
      Po włożeniu starej tarczy jest nieźle ale nie tak jak trzeba, od kiedy go mam sprzęgło nie było rewelacyjne( jest zdecydowanie cieńsza  czyt. wyeksploatowana). Jest możliwe że tarcze w wersji angielskiej były węższe albo inne było koło zamachowe lub docisk i ktoś wymieniał jeden z powyższych elementów i teraz to się po prostu nie zgrywa?? zupełnie zaskoczyła mnie ta sytuacja i nie wiem co z tym zrobić, dodam tylko że jeśli skręcę  sprzęgło z kołem zamachowym tak że zostaje jakieś 2 mm luzu ( nie skręcam na maxa) to dźwignia sprzęgła jest twarda i wszystko ładnie się wysprzęgla. Wygląda na to że jeśli obie tarcze były by cieńsze lub pomiędzy obudową sprzęgła a kołem zamachowym były by jakieś podkładki ok 2-3 mm to wszystko by hulało tylko że raczej na pewno ich tam nie było
    • Przez koda92
      Witam
      W moim case Mxm 140 2004 r brakuje wtyczki do sprzęgła wiskotycznego. Jak go kupiliśmy już nie było. Wiszą tylko kable. I mam pytanie czy można kupić gdzieś taki kabel, wtyczkę ? Bo szukam na int i jest tylko sprzęgło, a nie ma nic o kablu. Może ktoś coś wie o dostępności takiej wtyczki, kabla. Bo wentylator chodzi na full cały czas. Zimno, gorąco, cały czas te same obroty. 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v