Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Robił ktoś regeneracje pomy hydrauliki na własną rękę?

 

mi znajomy mówił że w pompie hydrauliki można zrobić jakąś przekładkę jężeli nie jest maksymalnie wyekspoloatowana, sam nie rozbierałem ale na wiosnę będę musiał do tego się zabrać

Opublikowano

Panowie do czego mogą służyć przełączniki widoczne na załączonym zdjęciu. Znajdują się one u mnie w mercatorze 70. Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

Na tym zdjęciu będą lepiej widoczne.

post-62668-0-89020900-1361107229_thumb.jpg

post-62668-0-01870300-1361107664_thumb.jpg

Opublikowano

jak nie działają to sprawdź kable czy są podpięte i do czego idą

Opublikowano

Najpewniej halogeny....Ja u siebie miałem dwa założone i przy kierownicy taki przełącznik krótkie-długie i on chyba był od halogenów....halogeny zdjąłem a przełącznik został...Ale i tak nie świeciły.u mnie w jednym kombajnie to tak jest instalacja poplątana że krew zalewa człowieka...Ale te niemieckie instalacje są tak zrobione.... Teraz na żniwa to będę musiał ją tak zrobić raz a dobrze.

Opublikowano

Dzięki za odpowiedź, myślałem że te przełączniki są w każdym mercatorze tej serji. Muszę posprawdzać gdzie te przewody prowadzą. Być może są to przełączniki halogenów i wycieraczki kabiny. Z tym, że jacyś "fajansiarze" do transportu kabinę w połowie odcieli szlifierką, niszcząc wszystkie szyby i instalację elektryczną i w chwili obecnej nie jestem w stanie tego sprawdzić.

Opublikowano

ja mam trochę inne przełączniki w mercator 50 i są od koguta i lampy do oświetlenia rury do rozładunku ziarna, sam dorobiłem sobie jeszcze halogeny na przód

Opublikowano

Witam. Może zadam troche dziwne pytanie ale co tam. Na jakim biegu i jakim przyśpieszeniem kosicie rzepak mercatorem głównie chodzi mi o 75 bo taki posiadam. Oczywiście zdaje sobie sprawę że zależy to od łanu (gęsty ,rzadki) ale prosił bym o przykłady. Ile czasu kosicie 1 ha. Dlaczego to pytanie? Bo zauwarzyłem i dość często się to pojawia w postach że mercatory są wydajniejsze lub troche wydajniejsze lub tak samo wydajne jak bizony. Oglądając filmy z koszeniem rzepaku bizony jerzdzą szybciej przynajmniej mi się tak wydaje. Co do filmów z mercatorem znalazłem tylko 2 w tym jeden to senator, i koszą bardzo powoli co by zaprzeczało niektórym wypowiedziom urzytkowników mercatorów bo chyba nie chodzi tu że wydajność jest inna w zbożu i w rzepaku. Więć chciałbym to moje spostrzerzenie poddać pod dyskusję.

Opublikowano

kolego mam heder 4,2 m i w te żniwa żaden bizon nie dał rady, Bizonem nie kosiłem ale z obserwacji widze że bizony są napewno mniej wydajniejsze w porównaniu z mercator 75, może mercator 60 jest tak samo wydajny, ma krótsze wytrząsacze od 75 i nie ma przetrząsacza na górze, oraz ma krótsze sita, i cały jest dłuższy około pół metra.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Szerokość hederu niewiele ma wspólnego z wydajnością, Bizon ma 4,2 a Claas najczęściej 3,6 metra zatem to jest naprawdę niewiele a z węższym można kosić trochę szybciej i na to samo wyjdzie kosząc przykładowy hektar.

Im szerszy heder tym mniej będzie przejazdów i strat generowanych przez kosy boczne, innej różnicy w szerokości hedera nie ma.

Wspomniana długość wytrząsaczy jest istotna o ile ktokolwiek ma problem z wytrząśnięciem nasion ze słomy a to jest rzadkość.

Największym problemem jest oczyszczenie nasion na sitach w sposób taki by było czysto i przy możliwie niskich stratach.

W końcu każde 100 kg zgubionego rzepaku to około 200 zł straty!

Jak chcesz mieć porównanie to sam sprawdź powierzchnię sit w obu kombajnach i przede wszystkim postaraj się porównać umiejętności koszenia jak i samego ustawienia maszyn przez operatorów bo tak naprawdę to Oni mają największy wpływ na zbiór rzepaku a co się z tym wiąże także na czas i koszt.

Opublikowano

Witam. Mam heder 3,6m. To co piszecie jest prawdą, wydajność zależy równiesz od operatora, jak i ustawień kombajnu, jego szczelności czytaj zużycia, jak i gęstości łanu. Zadałem to pytanie ponieważ jak pisałem na filmach z koszenia żepaku mercatorem te kombajny koszą naprawde powoli choć zdaje sobie sprawę że to tylko dwa filmy i nie oddają wpełni całości obrazu ale dają przyczynek do zadania takiego pytania. Mój znajomy ma mercatora 60 no i on kosi 1 z lekkim przyśpieszaczem, ogulnie mówi że wolno jedzie. Chwalił się że w zbożach to bizon nie daje mu rady. Więc pytanie zadałem takie a nie inne. Prosił bym też tych którzy koszą żepak mercatorami o podanie na jakim biegu i przśpieszeniu go koszą przy jakim ploneie. Pytam po to by mieć jakiś odnośnik na początek, punkt wyjścia.

Opublikowano

Ja w prawdzie rzepaku nie mam, ale mam gorczycę i koszę 2 z lekkim przyspieszaczem (heder 3m.). Klepisko na 2 dziurce, sito dolne przymknięte prawie na max, górne na 30 - 40 stopni. Wiatry w zależności od tego, co mi za syf leci do zbiornika to o ząbek dodaję

 

ja mam trochę inne przełączniki w mercator 50 i są od koguta i lampy do oświetlenia rury do rozładunku ziarna, sam dorobiłem sobie jeszcze halogeny na przód

a ja znowu mam wyłącznik koguta na ściance przy drążku od wysypu zboża. Tam też sobie zrobiłem wyłącznik halogenów na tył i chcę zrobić jeszcze jeden - oświetlenie rury wysypu zboża
Gość Profil usunięty
Opublikowano

Pytasz kolego na jakim biegu, hmmm na pewno nie jeżdżę na 2 w rzepaku - za szybko.Jedynka z mniej więcej 1/2 przyspieszacza ale to jest naprawdę prędkość umowna i często jest korygowana z racji gęstości łanu jak i wysokości roślin. Kosząc rzepak bardzo szybko zauważysz, że jak są suche strączki to łodyga nadal jest zielona i dość gruba i ona nie raz potrafi zablokować ślimak w hederze, przenośnik pochyły a nawet całą młocarnię (jej oczyszczenie i odblokowanie do przyjemności nie należy).

Inaczej się kosi i ustawia pod rzepak krótko po desykacji, inaczej jak rośliny są mocniej podsuszone, inaczej po południu, wieczorem, z początkiem rosy, nocą.Nie ma na to reguły.

Pytałeś o szczegóły zatem w moim przypadku Mercator 75 ze stołem do rzepaku, koła 18,4x30, górne sita ustawione zależnie od warunków, wiatr tak samo, dolne fi 5.0.Plon rzepaku okło 4.5- 4,7 tony, był stosowany regulator wzrostu i desykant przed zbiorem.

.Jak będziesz kosił swoje to na zegarek na pewno nie będziesz patrzeć.

Koszenie jest zawsze na wyczucie i nie da się raz ustawić na cały dzień pracy, a podane szczegóły mają dla Ciebie jedynie charakter orientacyjny/poglądowy.Trzeba wszystko pilnować bo jak już pisałem wszelkie straty są bardzo odczuwalne w portfelu

 

Co do koszenia gorczycy to różnice jak dla mnie są,choćby to że gorczycę kosiłem jak już była w pełni sucha cała roślina.Ustawienia zespołu czyszczącego są podobne.

 

Jak szukasz tabelki ustawień kombajnu to mam ją w galerii, Może Ci się na początek przydać.

Opublikowano

 

Co do koszenia gorczycy to różnice jak dla mnie są,choćby to że gorczycę kosiłem jak już była w pełni sucha cała roślina.Ustawienia zespołu czyszczącego są podobne.

 

ja sugerowałem się tylko podobieństwem ziaren. Rzepaku nie kosiłęm, bo nie sieję - zbyt słabe ziemie, a dla niespełna hektara na ziemiach 3 klasy mi się nie opłaca, bo nikt po to nie przyjedzie, a żeby odwieźć, to do elewatora mam 45km. w jedną stronę.

Gorczyca natomiast nie jest tak wymagająca...

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Oczywiście, nie mam nic do upraw i ich opłacalności w Twojej okolicy. Siej to, co Ci bardziej się opłaca :)

Co do ustawień sit i wiatru to są bardzo podobne i w tej kwestii muszę się zgodzić,ale regulacje hedera i młocarni są już inne. Zaskoczeniem dla mnie jest dolne sito nastawne w Twoim kombajnie.Rzadkość w mercatorach.

Opublikowano

Witam. Zgadzam sie z tym co piszecie i co do ustawień kombajnu sita wiatr klepisko to wmiare wiem o co chodzi i jak wstępnie ustawić a wiadomo kosząć trzeba ewentualnie korygować. Głównie chodziło mi o tą predkość koszenia.

Jestem w trakcie dokonywania kosmetycznych poprawek w moim mercatorze. Mam zdjęty odrzutnik (chyba się to tak nazywa lub podobnie), chodzi mi ote 4 pazury nad wytrząsaczami. Poprzedni urzytkownik zdioł je bo mu się zapychał przez nie. I zastanawiam się czy je zakładać ponownie. Jak bym mógł prosić o podanie numeru paska klinowego który je napędza.

Opublikowano (edytowane)

Odrzutnik słomy jest zaraz za bębnem młocarni.

To co Ciebie interesuje to pas 21. Wspomaganie wyrzutu.

http://paski.czescirolnicze.pl/claas/pasy-claas_pliki/MERCATORS70-w.htm

Tylko w czym to przeszkadzało?

Przecież to pomaga szybciej wypchnąć słomę i mniej obciąża wytrząsacze.

 

Edit:

Zaloguj się bezpłatnie na stronie Korbanków i ściągnij katalog.

Edytowane przez mtracz
Opublikowano

Tzn. poprzedni własciciel zdemontował to dlatego że w tym miejscu zapychało sie mu. Ostatnio kosił bób, Cały kombajn mam tym zawalony a w klepisku między drutami mnustwo.

Opublikowano

Witam mam problem jak koszę moim mercatorem 70 na 1 i pełny przyspieszacz to czuję takie regularne dudnienie na innych biegach tego nie ma bez przyspieszacza tego nie ma proszę o pomoc.

Opublikowano

Jeżeli dudnienie masz zawsze o tyc samych obrotach nieważne na jakim biegu, to masz wyrąbany wałek sprzęgłowy i prawdopodobnie tryb od 1 koszt 1200zł , może to byc tylko łożysko od walka sprzęglowego,

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez FantasticMrF
      Witam

      Mam problem z zablokowaną skrzynią w Zetorze 8045
      Lewarki zmiany biegów normalnie działają. Biegi wszystkie normalnie wchodzą, jednak nawet na luzie po puszczeniu sprzęgła silnik dostaję sporę obciążenie tak jakby zablokowały się biegi.
      Po zdjęciu pokrywy wszystko jest w porządku.
      Co może być przyczyną?
    • Przez gospodarz1997
      Witam. Mam Ursusa 4011 skrzynia i silnik 355. W silniku lub skrzyni tak na środku łączenia skrzyni z silnikiem słychać szum dość głośny... Jak by śrutownik haha. Po wciśnięciu sprzęgła nic się nie zmienia. Biegi chodzą elegancko nawet nie zgrzytaja. Po włączeniu pompy hydraulicznej tak samo szumi nawet bardziej. Po wyłączeniu silnika wał odbija w druga stronę tak jak powinien ale silnik staje wraz. Tak jak by się ocieral o coś i go to zahamowało. Co to może być. W silniku jest do roboty pompa i wtryski. Był dzisiaj mechanik za 3tyg go weznie na warsztat. Chciałbym wiedzieć mniej więcej na co się przygotować  czy ktoś tak miał? Mam tez Ursus 360 i s porównaniu na siedzeniu słychać silnik a w tym praktycznie tylko ten szum... 
    • Przez Hari123
      Witam temat moze i prosty dla co niektorych ale mam problem z sprzeglem w t25 otoz po wcisnieciu sprzegla do konca majac ciagnik na biegu wszystko jest ok, ale po dodaniu gazu ciągnik sam jedzie tak jakby sprzeglo nie było do końca wcisniete. W tym roku podczas remontu wymieniłem na nowe osobiście koło zamachowe, tarcze sprzegłową, docisk, łabki, łożysko w skrócie wszystko co z sprzeglem związane, przejechane mam teraz ok 30mth i dopiero teraz cos jest nie tak, dodam że sprzeglo dzisiaj regulowalem od nowa bez większych efektów, proszę o radę  
    • Przez gadget
      Witam
      Zdecydowałem się na założenie nowego tematu bo  problem jest raczej niestandardowy a biorąc pod wzgląd że mamy w Pl sporo ciągników w wersji angielskiej to być może ktoś zetknął się już z tym problemem
      Otóż jest problem ze sprzęgłem w mf 235, jest to wersja angielska.
      Kupiłem nowe tarcze produkcji Ursusa i problem jest taki że po złożeniu i ,,zjechaniu'' silnika nie ma sprzęgła ( dźwignia sprzęgła wpada w podłogę) tak jak by tarcze były za grube?? podczas skręcania obudowy sprzęgła z kołem zamachowym widać jak pieski w pewnym momencie się cofają pod wpływem działającej na nie siły, w przezierniku pod obudową  sprzęgła widać że łożysko oporowe ma sporą drogę do pokonania żeby mieć kontakt z pieskami a prawidłowo odległość powinna być nieznaczna
      Po włożeniu starej tarczy jest nieźle ale nie tak jak trzeba, od kiedy go mam sprzęgło nie było rewelacyjne( jest zdecydowanie cieńsza  czyt. wyeksploatowana). Jest możliwe że tarcze w wersji angielskiej były węższe albo inne było koło zamachowe lub docisk i ktoś wymieniał jeden z powyższych elementów i teraz to się po prostu nie zgrywa?? zupełnie zaskoczyła mnie ta sytuacja i nie wiem co z tym zrobić, dodam tylko że jeśli skręcę  sprzęgło z kołem zamachowym tak że zostaje jakieś 2 mm luzu ( nie skręcam na maxa) to dźwignia sprzęgła jest twarda i wszystko ładnie się wysprzęgla. Wygląda na to że jeśli obie tarcze były by cieńsze lub pomiędzy obudową sprzęgła a kołem zamachowym były by jakieś podkładki ok 2-3 mm to wszystko by hulało tylko że raczej na pewno ich tam nie było
    • Przez koda92
      Witam
      W moim case Mxm 140 2004 r brakuje wtyczki do sprzęgła wiskotycznego. Jak go kupiliśmy już nie było. Wiszą tylko kable. I mam pytanie czy można kupić gdzieś taki kabel, wtyczkę ? Bo szukam na int i jest tylko sprzęgło, a nie ma nic o kablu. Może ktoś coś wie o dostępności takiej wtyczki, kabla. Bo wentylator chodzi na full cały czas. Zimno, gorąco, cały czas te same obroty. 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v