Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Sołtys podejrzewam że masz luz na tym przyśpieszaczu (waryjatorze) przy skrzyni. Mam podobnie w senatorze, koło przy skrzyni na sprężynie. Tylko na 1 biegu tuż przed pełnym przyśpieszeniu słychać jak by wyło łożysko. Gdy dam na ful to cichnie. Mam tak już ze 3 lata i chodzi, Gdybyś to rozebrał i wymienił tulejki (chyba plastikowe) powinno pomóc.

Opublikowano

Koledzy mam pytanie-coś mam grane z przyspieszaczem, bo na drodze jest bardzo wolny mimo, że przyspieszacz jest na maxa? Kilka razy zdażyło mi się, że zdecydowanie szybciej pojechał tak jakby coś się tam blokowało przy tym siłowniku od przyspieszacza, możliwe że coś się zacina i nie można wykorzystać przyspieszacza na maxa?

Opublikowano

jakiego masz mercatora??? Jeśli jest na słoneczko a nie na dużą sprężyne (tam przy skrzyni) to podejrzewam że słoneczko się wyrobiło. Działoa to tak że przy siłowniku pcha na siłe a to koło przy skrzyni nię nie rozsunie bo blokuje go wyrobione słoneczko. Skutkiiem tego jest pekanie wału napędowego (tego przez kombajn) Mówią że to wada kombajnu a to taka banalna sprawa, nie raz w kolejce o GĄSKI słyszałem jak gościu co dwa sezony wymienia wał (ok 1000zł) a on ciągle peka.

Opublikowano

zazwyczaj tak jest, że każdy myśli, iż jak coś się ukręca, pęka itp. to niby wada sprzętu, materiału itd. A tak naprawdę jest to nie usunięcie jakieś usterki. To tak, jak mówią, że wadą dominatorów jest palenie się kombajnów rozpoczęte od komory silnika, a tak naprawdę powodem jest rozrusznik i jego nieodskakujący bendix. Błacha sprawa, koszt śmieszny a ryzyko sprzedania kombajna w cenie złomu.

Opublikowano

Tylko problem w tym że trzeba wiedzieć co robić a jak ktoś nie podpowie to jest jak jest :(. Sąsiad w mercatorze 50 dorobił taki pierścień na to słoneczko i zablokowało mu się tak że się nie zeszło, zostało rozsuniete. Od razu pojechał po nowe (tańsze ok 300zł) i chodzi, nic nie pęka.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

No chłopaki, nasz kolega nie ma 50-tki

kolego ja takich nie mam choć mam mercatora bez nazwy (to to samo co 70)

Zatem ma na sprężynie, a nie na słoneczku.

Nie spotkałem się jeszcze by układ hydrauliczny się zacinał ale warto sprawdzić koło napędzające, może coś tam się złego dzieje.

Opublikowano

Nie spotkałem się jeszcze by układ hydrauliczny się zacinał ale warto sprawdzić koło napędzające, może coś tam się złego dzieje.

albo napinacze pasków począwszy od silnika... Tylko żeby od młócarni nie dociągnął na wariatorze :rolleyes:

Gość Profil usunięty
Opublikowano (edytowane)

Niby jak ma tam dociągnąć? Na wariatorze młocarni jest sprężyna która reguluje naciąg poprzez koła ażurowe.

Napinacz pasa jezdnego,czyli tego po lewej stronie zapewne sprawdził.

Edytowane przez KRISTOFORn
Opublikowano

dokładnie koledzy, nie mam słoneczka tylko sprężyna, nie wiem czy to lepiej czy gorzej. Rozbierałem kiedyś ten napęd(rozsuwane koła), tam gdzie są te trzy śruby na tym trójkącie. Leciał mi tam olej przy siłowniku, mogłem to jakoś źle złożyć? No ale w sumie powolny kombajn już był jak go kupiłem w tamtym roku.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Powolny może być choćby z racji zużytego pasa jezdnego,a może masz mniejsze koła napędowe.

Według katalogu zakładane były 18,4x 30 , 18,4x26 , 23,1x26.

Opublikowano

co do koła to nie wiem jaki ma rozmiar, pas też pewnie trochę zużyty tylko jak pisałem na początku kilka razy zdażyło mi się, że zdecydowanie szybciej śmigał na drodze tak jakby coś się blokowało czy co? Ale tak przeważnie to nie wiem czy wyduszę z niego na drodze, żeby jechał 15 km/h!

Opublikowano

No chłopaki, nasz kolega nie ma 50-tki

 

Zatem ma na sprężynie, a nie na słoneczku.

Nie spotkałem się jeszcze by układ hydrauliczny się zacinał ale warto sprawdzić koło napędzające, może coś tam się złego dzieje.

 

A czy ja gdzieś napisałem że zacina się hydraulika??? Zobacz kolego ile wychodzi ci pas na kole "hydraulicznym" Ja sprawdzałem u siebie i chodzi po samej górze (tak widać wytarcie na kole) Więc skoro przy kole napędzającym jest na samej górze to na kole odbierającym musi się wcisnąć do samego dołu (chyba że pas jest za długi) Sprawdź gdzie u ciebie ten pasek najczęściej chodził.

Gość Profil usunięty
Opublikowano (edytowane)

Może nie zauważyłeś lub się nie zorientowałeś, ale te słowa odnosiły się do

tak jakby coś się tam blokowało przy tym siłowniku od przyspieszacza,

Samą hydraulikę pomijam bo to prawie nie możliwe, ale układ obu kół rozsuwanych hydraulicznie musi pracować w pełnym zakresie czyli tak jak piszesz

Edytowane przez KRISTOFORn
Gość Profil usunięty
Opublikowano

Ok,nie spiesz się, do sezonu żniw z pewnością zdążysz.

Opublikowano

Niby jak ma tam dociągnąć? Na wariatorze młocarni jest sprężyna która reguluje naciąg poprzez koła ażurowe.

przecież zawsze możesz cięgna napiąć :rolleyes: Jak byś nie zauważył, to podeszłem do tego ironicznie, bo jak na cięgnach uciągniesz pasy młócarni, to w momencie rozruchu uruchomisz zespół żniwny. A podpowiedź ta mi się nasunęła, bo brat mnie się pytał, dlaczego mam te paski luźne i czemu ich nie dociągnę :D Z tego, co kolega pisze, to jak pasek napędowy ma uciągnięty, to nic nie pozostaje jak wymiana paska na wariatorze. Ja też mam go trochę rozciągniętego, bo jak cofnę przyspieszacz na maksa, to kombajn z miejsca na 2-jce nie ruszy (ślizga), ale przejeżdżając koło słupa mierzącego szybkość przy drodze miał 17km/h. Na razie to tak zostawiam, bo jak mi strzeliło cięgno od sprzęgła, to to ślizganie było bardzo pomocne B)

 

ja mam kosę 3m. (z osłonami 3,4m.) i na piachach robię hektar w niespełna godzinę, a na ciężkich ziemiach - 1,5 godziny. Ale to wszystko też zależy od tego, jakie masz długie pole i jakie przejazdy zobie zrobisz. Ja mam takie kawałki po 40-450m., a na ziemiach 3 i 4 klasy - 150 - 300m. długości. Przedział cenowy - jak podajesz. Ja kupiłem mojego mercatorka z sieczkarnią bez kabiny za 15tyś, ale to tylko przez przypadek

 

Nie piszemy posta pod postem, używamy opcji "edytuj"

Opublikowano

Witam. Mam dwa pytania.

Schemat instalaci elektrycznej do mercator 75. Czy wogóle jest dostęny. Mysz mi pocieła kable no i muszę zrobić pożądek a ze schematem było by o wiele łatwiej.

Czy ktoś podłanczał kose boczną hydrauliczną w tym kombajnie. Jeśli tak procze o opis co i jak.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

przecież zawsze możesz cięgna napiąć :rolleyes: Jak byś nie zauważył, to podeszłem do tego ironicznie, bo jak na cięgnach uciągniesz pasy młócarni, to w momencie rozruchu uruchomisz zespół żniwny.

No kolego, ironia ironią, ale popisałeś się myląc pasy wariatora z pasem (zespolonym w przypadku młocarni) napędzającym koła napędowe wariatora.

Przypominam Ci,że pasy przekładni wariatorowej napinają się samoczynnie.

Co do uruchamiania zespołu żniwnego to jest on włączany inną dźwignią choć napęd przekazywany jest od koła pasowego zamontowanego przy kołach napędowych przekładni wariatorowej młocarni, ale co tu na ten temat sie rozpisywać skoro młocarnia ani zespół żniwny nic nie ma wspólnego z układem jezdnym.

Opublikowano

Kolego mariank1 nie bój się tym poruszać, to nie gryzie :D gdybyś tym ruszył (chyba że zamarzło na amen) to byś widział że porusza dwoma małymi kołami pasowymi które napinają dwa paski napędzające cheder.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez FantasticMrF
      Witam

      Mam problem z zablokowaną skrzynią w Zetorze 8045
      Lewarki zmiany biegów normalnie działają. Biegi wszystkie normalnie wchodzą, jednak nawet na luzie po puszczeniu sprzęgła silnik dostaję sporę obciążenie tak jakby zablokowały się biegi.
      Po zdjęciu pokrywy wszystko jest w porządku.
      Co może być przyczyną?
    • Przez gospodarz1997
      Witam. Mam Ursusa 4011 skrzynia i silnik 355. W silniku lub skrzyni tak na środku łączenia skrzyni z silnikiem słychać szum dość głośny... Jak by śrutownik haha. Po wciśnięciu sprzęgła nic się nie zmienia. Biegi chodzą elegancko nawet nie zgrzytaja. Po włączeniu pompy hydraulicznej tak samo szumi nawet bardziej. Po wyłączeniu silnika wał odbija w druga stronę tak jak powinien ale silnik staje wraz. Tak jak by się ocieral o coś i go to zahamowało. Co to może być. W silniku jest do roboty pompa i wtryski. Był dzisiaj mechanik za 3tyg go weznie na warsztat. Chciałbym wiedzieć mniej więcej na co się przygotować  czy ktoś tak miał? Mam tez Ursus 360 i s porównaniu na siedzeniu słychać silnik a w tym praktycznie tylko ten szum... 
    • Przez Hari123
      Witam temat moze i prosty dla co niektorych ale mam problem z sprzeglem w t25 otoz po wcisnieciu sprzegla do konca majac ciagnik na biegu wszystko jest ok, ale po dodaniu gazu ciągnik sam jedzie tak jakby sprzeglo nie było do końca wcisniete. W tym roku podczas remontu wymieniłem na nowe osobiście koło zamachowe, tarcze sprzegłową, docisk, łabki, łożysko w skrócie wszystko co z sprzeglem związane, przejechane mam teraz ok 30mth i dopiero teraz cos jest nie tak, dodam że sprzeglo dzisiaj regulowalem od nowa bez większych efektów, proszę o radę  
    • Przez gadget
      Witam
      Zdecydowałem się na założenie nowego tematu bo  problem jest raczej niestandardowy a biorąc pod wzgląd że mamy w Pl sporo ciągników w wersji angielskiej to być może ktoś zetknął się już z tym problemem
      Otóż jest problem ze sprzęgłem w mf 235, jest to wersja angielska.
      Kupiłem nowe tarcze produkcji Ursusa i problem jest taki że po złożeniu i ,,zjechaniu'' silnika nie ma sprzęgła ( dźwignia sprzęgła wpada w podłogę) tak jak by tarcze były za grube?? podczas skręcania obudowy sprzęgła z kołem zamachowym widać jak pieski w pewnym momencie się cofają pod wpływem działającej na nie siły, w przezierniku pod obudową  sprzęgła widać że łożysko oporowe ma sporą drogę do pokonania żeby mieć kontakt z pieskami a prawidłowo odległość powinna być nieznaczna
      Po włożeniu starej tarczy jest nieźle ale nie tak jak trzeba, od kiedy go mam sprzęgło nie było rewelacyjne( jest zdecydowanie cieńsza  czyt. wyeksploatowana). Jest możliwe że tarcze w wersji angielskiej były węższe albo inne było koło zamachowe lub docisk i ktoś wymieniał jeden z powyższych elementów i teraz to się po prostu nie zgrywa?? zupełnie zaskoczyła mnie ta sytuacja i nie wiem co z tym zrobić, dodam tylko że jeśli skręcę  sprzęgło z kołem zamachowym tak że zostaje jakieś 2 mm luzu ( nie skręcam na maxa) to dźwignia sprzęgła jest twarda i wszystko ładnie się wysprzęgla. Wygląda na to że jeśli obie tarcze były by cieńsze lub pomiędzy obudową sprzęgła a kołem zamachowym były by jakieś podkładki ok 2-3 mm to wszystko by hulało tylko że raczej na pewno ich tam nie było
    • Przez koda92
      Witam
      W moim case Mxm 140 2004 r brakuje wtyczki do sprzęgła wiskotycznego. Jak go kupiliśmy już nie było. Wiszą tylko kable. I mam pytanie czy można kupić gdzieś taki kabel, wtyczkę ? Bo szukam na int i jest tylko sprzęgło, a nie ma nic o kablu. Może ktoś coś wie o dostępności takiej wtyczki, kabla. Bo wentylator chodzi na full cały czas. Zimno, gorąco, cały czas te same obroty. 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v