Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A opłaca Ci sie je prostować? w dobrym stanie są? Bo ja tez miałem krzywe i chciałem je prostowac ale kupiłem jednak nowe bo to roboty z tym odkrecaniem i stwierdziłem ze jak mam je za kilka lat wymieniać to wole teraz nowe kupić. Na alllegro możma je dostać już za jakieś 450 zł.

Opublikowano

Mam pytanie-widzę, że w moim mercatorze blachy na odrzutniku słomy są w niektórych miejscach poprzecierane na wylot i trochę pogięte-czy trzeba je wymienić czy nie, choć jak już się zapoznałem nie kosztują tak dużo?

Opublikowano

Witam ,w moim merkatorze 70 przegniła ta rynna od podajnika ziarnowego na dole pod ślimakiem nie wiem czy to jest wymienne ziarka lecą do kłosowego i tak w koło proszę o poradę może ktoś to przerabiał.

też miałem przegnitą, a wyszło mi to przy przeglądzie przed sezonem. Odkręciłem śróby, wyciąłem taką blachę z nierdzewki, boki ponaginałem (nie mam giętarki, więc włożyłem między burty od przyczepy:) ), dziurki na nowo nawierciłem i skręciłem. Jechałem cały sezon i wszystko ok. Pamiętaj tylko, że jak będziesz przykręcał, to by sprawdzać, czy nie będzie ślimak mocno ocierał i do szczelności przy złączach dałem pianki montażowej.

 

 

 

ja mam taki zegar w mercator 50

 

ma ktoś jakiś patent na zerwaną linkę od obrotów silnika?

właśnie tak dzisiaj czytam o tych obrotach i też się przyznam, że mnie denerwuje to, że jak cofnę przyspieszacz, to obroty spadają. Jak go kupiłem, to myślałem, że mi się licznik psuje, ale jakoś do tego przywykłem, chociaż przyznam, że też wolał bym, by raczej zsynchronizować obroty silnika z młócarnią, by nie żyłować na maksa silnika.
Gość Profil usunięty
Opublikowano

Silnik podczas pracy kombajnu pracuje na maksymalnych obrotach i nic tu nie zmienisz, jak trochę obroty zmniejszysz to zmianie ulegnie choćby intensywność wytrząsania sit i wytrząsaczy no i jakość czyszczenia.

Obrotomierz o którym piszesz wskazuje tylko obroty wałka głównego w skrzyni o czym było już pisane wcześniej i ma służyć tylko jako odniesienie do przełożenia wariatora. W kombajnach NH z tych lat była tylko wskazówka przesuwająca się po skali od żółwia do zająca. Ten obrotomierz traktuj tak samo.

Opublikowano

Chciałbym to zobaczyć, rozrusznik ma tylko jeden kierunek obrotów, sprzęgło jednokierunkowe i za wysokie obroty by nadawał się do tego celu.

no właśnie, pomysł dobry, tylko z tymi obrotami... Cofnąć z powrotem to już mniejszy problem... A jak myślicie, czy taki siłownik do otwierania bram wjazdowych miał by na tyle mocy, by ruszyć rurą? I czy taki mający wysuw tłoka 600mm / 300kg starczy, czy będzie słaby?

podobna wskazówka przyspieszacza jest w starych masey-fergusonach. Z tym, że ferguson był już o tyle do przodu, że miał rurę hydrauliczną, kiedy claas jeszcze miał ręczną. Pocieszeniem do rury jest to, że itak idzie lżej niż w bizonie i jest prostrza w obsłudze

Opublikowano

Są mercatory z hydrauliczną rurą.Zależy jakiej mocy ten siłownik jest.Ale one przeważnie są małej mocy.....

tak, tylko hydraulika, to nie elektryka, a te merkatory z rurą otwieraną hydraulicznie mają rury wysuwane, a w naszym przypadku musi ją obrócić. W senatorze by to zdało egzamin.
Opublikowano

Witam wszystkich Forumowiczów.

Posiadam od niedawna Mercatora 50 przy którym mam mały problem. Otóż motowidła bardzo szybko się podnoszą i opuszczają. Słyszałem, że winą może być brak dławika tylko w którym miejscu go szukać? Pozdrawiam

Opublikowano

To znaczy, że masz dobrą pompę:D A próbowałeś z wyczuciem wajchę w pozycji podnoszenia / opuszczania motowideł ciągnąć? Jak to nie pomoże, to myślę, że może być to rozdzielacz, który służy do podnoszenia motowideł...

Opublikowano

Witam .Posiadam mercatora60 od dwóch sezonów ,no i w tym czasie urwało mi z pięć razy kosę .W sumie wykosiłem ok.20ha .Co może byc przyczyną?.

 

 

A gdzie ci tą kose urywa, w którym miejscu? sprawdz sobie stalki na bagnetach i czy kosa jest dobrze ustawiona, zapewne masz w zbożu wszystkiego po trochu bo nie wierzę ze na czystym zbożu ci kose urywa :rolleyes:

Opublikowano

próbował już ktoś na własną rękę naprawiać rozdzielacz?

 

 

ja też mam problem z rozdzielaczem, heder mi cały czas opada. gadałem ze znajomym specem od kombajnów to mówi żeby zanieść do zakładu który zajmuje się hydrauliką

 

podobno pompe można jakoś przełożyć

 

może ktoś wie co tam trzeba zrobić z pompom jak słabo działa? bo słabo daje i jak się olej rozgrzeje to żeby heder się podniósł to masakra

 

A z kąt Ty masz w nim obrotomierz silnika?

W nim jest obrotomierz skrzyni i młocarni.

A patent to służący czemu?

 

 

fakt chodzi mi o linkę od obrotów skrzyni, zerwała mi się i może ktoś ma patent typu - tania linka od jakiegoś samochodu czy czegoś innego będzie pasowała

Opublikowano

próbował już ktoś na własną rękę naprawiać rozdzielacz?

 

Nie próbowałem bo mechanik powiedział ze to lepiej zawieźć do zakładu hydrauliki siłowej. Mój był zablokowany ze heder nie opadał. Skasowali za to niezle bo ponad 800 zł wzieli. Twierdzili że muszą go dokładnie zrobić nanieść nowy metal na tłoczki i takie tam... Były zzniwa to sie zgodziłem bo co miałem innego do wyboru ale itak kupiłem uzywke zanim go zrobili. I taka rada lepiej poszukaj używki jak masz teraz czas to taniej cie wyjdzie, a samemu raczej nie dasz rady tego ogarnąć zeby naprawić.

Opublikowano (edytowane)

KOLEDZY JESTEM NOWYM WŁAŚCICIELEM CLAASA MERCATORA S (70) I NIE WIEM DO CZEGO SŁUŻĄ UMIESZCZONE W KOKPICE OBOK SIEBIE CZTERY PRZEŁĄCZNIKI. TRZY Z NICH SĄ TAKIE SAME DZIAŁAJĄ W PIONIE A KOLEJNY TO ZWYKLY POZIOMY PRZEŁĄCZNIK. KOLEJNE MOJE PYTANIE DOTYCZY LICZNIKA MTG - PRZY MOIM NIE MA LINKI TYLKO DWA PRZEWODY Z TYM, ŻE JEDNEGO Z NICH BRAKUJE. CZY MOŻE KTOŚ WIE GDZIE GO PODŁĄCZYĆ BY LICZNIK ZACZĄŁ DZIAŁAĆ PRZWIDŁOWO.

Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ. POZDRAWIAM

Edytowane przez Marcin91
treść posta napisana z włączonym CapsLockiem
Opublikowano

Nie próbowałem bo mechanik powiedział ze to lepiej zawieźć do zakładu hydrauliki siłowej. Mój był zablokowany ze heder nie opadał. Skasowali za to niezle bo ponad 800 zł wzieli. Twierdzili że muszą go dokładnie zrobić nanieść nowy metal na tłoczki i takie tam... Były zzniwa to sie zgodziłem bo co miałem innego do wyboru ale itak kupiłem uzywke zanim go zrobili. I taka rada lepiej poszukaj używki jak masz teraz czas to taniej cie wyjdzie, a samemu raczej nie dasz rady tego ogarnąć zeby naprawić.

 

tylko kupisz używkę np za 600zł a może być jeszcze gorsza niż ta którą posiadasz, więc nie ustrzelisz

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Kolego Apturs, licznik motogodzin jest elektryczny i jest podłączonu pod redulator napięcia prądnicy, a co do tych przełączników to wstaw jakieś zdjęcie, tak prędzej otrzymasz odpowiedź.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez FantasticMrF
      Witam

      Mam problem z zablokowaną skrzynią w Zetorze 8045
      Lewarki zmiany biegów normalnie działają. Biegi wszystkie normalnie wchodzą, jednak nawet na luzie po puszczeniu sprzęgła silnik dostaję sporę obciążenie tak jakby zablokowały się biegi.
      Po zdjęciu pokrywy wszystko jest w porządku.
      Co może być przyczyną?
    • Przez gospodarz1997
      Witam. Mam Ursusa 4011 skrzynia i silnik 355. W silniku lub skrzyni tak na środku łączenia skrzyni z silnikiem słychać szum dość głośny... Jak by śrutownik haha. Po wciśnięciu sprzęgła nic się nie zmienia. Biegi chodzą elegancko nawet nie zgrzytaja. Po włączeniu pompy hydraulicznej tak samo szumi nawet bardziej. Po wyłączeniu silnika wał odbija w druga stronę tak jak powinien ale silnik staje wraz. Tak jak by się ocieral o coś i go to zahamowało. Co to może być. W silniku jest do roboty pompa i wtryski. Był dzisiaj mechanik za 3tyg go weznie na warsztat. Chciałbym wiedzieć mniej więcej na co się przygotować  czy ktoś tak miał? Mam tez Ursus 360 i s porównaniu na siedzeniu słychać silnik a w tym praktycznie tylko ten szum... 
    • Przez Hari123
      Witam temat moze i prosty dla co niektorych ale mam problem z sprzeglem w t25 otoz po wcisnieciu sprzegla do konca majac ciagnik na biegu wszystko jest ok, ale po dodaniu gazu ciągnik sam jedzie tak jakby sprzeglo nie było do końca wcisniete. W tym roku podczas remontu wymieniłem na nowe osobiście koło zamachowe, tarcze sprzegłową, docisk, łabki, łożysko w skrócie wszystko co z sprzeglem związane, przejechane mam teraz ok 30mth i dopiero teraz cos jest nie tak, dodam że sprzeglo dzisiaj regulowalem od nowa bez większych efektów, proszę o radę  
    • Przez gadget
      Witam
      Zdecydowałem się na założenie nowego tematu bo  problem jest raczej niestandardowy a biorąc pod wzgląd że mamy w Pl sporo ciągników w wersji angielskiej to być może ktoś zetknął się już z tym problemem
      Otóż jest problem ze sprzęgłem w mf 235, jest to wersja angielska.
      Kupiłem nowe tarcze produkcji Ursusa i problem jest taki że po złożeniu i ,,zjechaniu'' silnika nie ma sprzęgła ( dźwignia sprzęgła wpada w podłogę) tak jak by tarcze były za grube?? podczas skręcania obudowy sprzęgła z kołem zamachowym widać jak pieski w pewnym momencie się cofają pod wpływem działającej na nie siły, w przezierniku pod obudową  sprzęgła widać że łożysko oporowe ma sporą drogę do pokonania żeby mieć kontakt z pieskami a prawidłowo odległość powinna być nieznaczna
      Po włożeniu starej tarczy jest nieźle ale nie tak jak trzeba, od kiedy go mam sprzęgło nie było rewelacyjne( jest zdecydowanie cieńsza  czyt. wyeksploatowana). Jest możliwe że tarcze w wersji angielskiej były węższe albo inne było koło zamachowe lub docisk i ktoś wymieniał jeden z powyższych elementów i teraz to się po prostu nie zgrywa?? zupełnie zaskoczyła mnie ta sytuacja i nie wiem co z tym zrobić, dodam tylko że jeśli skręcę  sprzęgło z kołem zamachowym tak że zostaje jakieś 2 mm luzu ( nie skręcam na maxa) to dźwignia sprzęgła jest twarda i wszystko ładnie się wysprzęgla. Wygląda na to że jeśli obie tarcze były by cieńsze lub pomiędzy obudową sprzęgła a kołem zamachowym były by jakieś podkładki ok 2-3 mm to wszystko by hulało tylko że raczej na pewno ich tam nie było
    • Przez koda92
      Witam
      W moim case Mxm 140 2004 r brakuje wtyczki do sprzęgła wiskotycznego. Jak go kupiliśmy już nie było. Wiszą tylko kable. I mam pytanie czy można kupić gdzieś taki kabel, wtyczkę ? Bo szukam na int i jest tylko sprzęgło, a nie ma nic o kablu. Może ktoś coś wie o dostępności takiej wtyczki, kabla. Bo wentylator chodzi na full cały czas. Zimno, gorąco, cały czas te same obroty. 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v