Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeszcze nie spotkałem się z takim przypadkiem i w zasadzie mogę tylko zgadywać.

Możliwe,że było lub jest zatarte, lub jeden z tłoczków hydraulicznych nie działał co mogło spowodować jego uszkodzenie lub też coś dostało się do tego łożyska i blokuje go.

Czy smarujesz go i czy smar pod wpływem temperatury wypływa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Nowe nie znaczy dobre... A może nieodpowiednie łożysko zamontowałes?


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

A ja mam pytanie znowu związane z sitami, lecz nie znalazłem na nie odpowiedzi wcześniej. Chodzi mi o to sito pod sitem żaluzjowym - mam do młócenia łubin, a jedyne sito, jakie mam, to fasolkowe, przez które łubin na bank nie przeleci. Gdzie trafiają ziarna, które nie przelatują przez to sito? Mam zamiar kupić sito 12mm, ale na już nie dam rady, kombajn mam od tygodnia i podczas smarowania zauważyłem co mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To co nie przejdzie przez dolne sito idzie na powtórne młócenie. Jak nie dasz rady zdobyć odpowiedniego sita załóż większe lub z konieczności koś bez sita dolnego.

Może ktoś z Twoich znajomych lub sąsiadów ma takie sito?

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pino93    0

Agrofotowicze, mam problem ze sprzęgłem w moim mercatorze mianowicie jak zmieniam biegi to strasznie ciężko wchodzą i zgrzytają przy wbijaniu...przypuszczam że przyczyna może być niedociągnięte sprzęgło, ale czy to sprzęgło można w ogóle jakoś dociągać czy może pozostaje tylko wymiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio445    0

Łożysko jest odpowiednie napewno. Dzisiaj kosiłem rzepak i było tylko ciepłe, narazie nic się nie dzieje. Pożyjemy zobaczymy.Narazie dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W sprawie sprzęgła masz możliwość regulacji luzu na pedale . Jak masz za duży skok jałowy to skręć śrubę przy dźwigni wystającej z obudowy sprzęgła.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

witam wszystkich! posiadam mercatora60 i to będą moje pierwsze żniwa. KRISTOFORn podał tabele ( bardzo pomocną) która troszeczkę się różni praktyki innych użytkowników tych maszyn

ja bym ustawiał tak:

Pszenica, klepisko 2-4, obroty młocarni ok.1200, sita żaluzjowe 10-13mm, sita płaskie 12 lub fasolka, wiatr 4-5 ząbek

Żyto myślę że tak samo jak przenica

Jęczmień, klepisko 1-3, obroty młocarni na max, sita żaluzjowe 10-15mm, sita płaskie 12 lub fasolka, wiatr 4-5 ząbek

Owies, klepisko 2-3, obroty młocarni ok 1350, sita żaluzjowe 12-15mm , sita płaskie 12 lub 16 , 3-4 ząbek

Rzepak, klepisko 5-7, obroty młocarni ok 750, sita żaluzjowe, 6-8 mm, sita płaskie 4,5mm, wiatr 2-3 ząbek

tak się doczytałem a jeśli się mylę to poprawcie mnie albo piszcie jak wy ustawiacie na poszczególne roślinki

Jak ustawiacie na mieszanki zbożowe (np.owies jęczmień i pszenica jara)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W ustawieniach liczy się praktyka a nie teoria a w czasie żniw zauważysz wszelkie plusy i minusy swoich ustawień. Nawet pora dnia robi różnicę i trzeba wprowadzać korekty a co dopiero różne pola.Ilość młóconego materiału na raz też robi ogromną różnicę.

 

W mieszankach ustaw tak by najlżejszych nasion nie gubić

Ważne abyś był zadowolony z jakości pracy

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Kristof ma racje teoria od praktyki sie rózni. JA mam sito fi 10 okrągłe i go wogole nie zmieniam jezdze troche na uslugi i niema na to czasu,klepisko 1 ząbek, popuszczam na drugi wtedy gdy zboze jest syper bardzo suche i je tnie ale od 3 lat takiego nie było u mnie...

Obroty mlocarni na maxa czyli 1200 , wiatr zamkniety do końca, wiatr otwieram wtedy gdy sa chwasty albo ktoś sobie tego życzy bo inaczej drobne ziarna wywieje i bedzie zielono na polu...

Zaluzje ustawiam tak aby nie było zbyt dużo zboża w podajniku kłosowym [zaglądasz pod tą klapke koło kierowcy po prawej stronie]

I heja tak kosze jęczmien mieszanke pszenzyto pszenice owies, bo tylko to kosze....

Z tymi żaluzjami to nikt ci nie wytlumaczy sam musisz pokosić rok i obczaić co i jak...

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a jeszcze do ustawień powiedzcie w którym zbożu zamyka się to przesłonę na klepisku? Jęczmień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

faktem jest iż praktyka a teoria to dwie różne rzeczy ale jakiś orientacyjny punkt zaczepienia trzeba mieć, dzieki chłopaki! wyrebski1 tą przesłone według teorji zanyka się w jęczmieniu a według praktyki ... to np. kamil16251290 jezdzi cały czas na zamkniętych a mój znajomy kosił 4 lata na otwartych blachach bo nie wiedział że można zamknąć.

 

przed klepiskiem jast jeszcze , nie wiem jak to się fachowo nazywa ale chyba odplewiacz, jak macie to ustawione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

JA to nazywm łapacz kamieni , ustawione jest tak ze przed klepiskiem jest rowek i tam sie zbieraja male kamyki np jak zlapiesz troche ziemi i tam kamyk bedzie. Odkrecam śrobe z prawej strony i przekrecam to 180 stopni i kamyki wypadaja.


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Przysłona klepiska służy do młócenia roślin trudnowymłacalnych, czyli np jęczmień. U nas kombajny jeżdżą cały czas na zamkniętych przysłonach, natomiast otwierane są na młócenie rzepaku, grochu. Nie zauważyliśmy aby kombajny miały ciężko przy młóceniu innych zbóż przy zamkniętych przysłonach więc tak się jeździ. W Mercatorze 70 w pierwszym roku użytkowania nie mieliśmy tej przysłony i ojciec ciężej miał ustawić kombajn aby czyścił dobrze ziarno, po ich założeniu polepszyło się.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zamknięta jest w lewo czy w prawo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dźwignia skierowana w kierunku młocarni - przysłony otwarte

w kierunku sieczkarni - zamknięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

JA to nazywm łapacz kamieni , ustawione jest tak ze przed klepiskiem jest rowek i tam sie zbieraja male kamyki np jak zlapiesz troche ziemi i tam kamyk bedzie. Odkrecam śrobe z prawej strony i przekrecam to 180 stopni i kamyki wypadaja.

i właśnie przekręcone o 180 stopni jest włączone ,, chyba nazywa się to odplewiacz,, bo chwytacz kamieni jest wcześniej.... połączone jest to z mechanizmem regulacji klepiskawłąśnie z prawej strony... jak to ustawiacie i na jakie zborza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, to jest odplewiacz.

Nie widzę żadnych różnic w omłocie przy różnych jego ustawieniach zatem cały czas jest u mnie całkiem oparty krawędzią o klepisko czyli żebami ku górze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

To co nie przejdzie przez dolne sito idzie na powtórne młócenie. Jak nie dasz rady zdobyć odpowiedniego sita załóż większe lub z konieczności koś bez sita dolnego.

Może ktoś z Twoich znajomych lub sąsiadów ma takie sito?

Dzięki, tak też myślałem, ale chciałem się upewnić. A jakie ustawienia do łubinu proponujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proponuję ''14'' lub ''16''. Najwięcej zanieczyszczeń będzie w postaci nasion chwastów których kombajn nie jest w stanie skutecznie oddzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Na ośi młocarni po lewej stronie jak pisze KRISTOFORn jest 4 kalamitki, jedna jest przy ślimaku, druga przy tym dużym kole od podajnika pochyłego, a gdzie szukać jeszcze dwóch kalamitek?

jakie ustawienia proponujecie do gryki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Są w kołach ażurowych do smarowania tulei ślizgowych.Dostęp do kalamitki pod sprężyną jest niezwykle paskudny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pino93    0

no tak dostać sie do tych kalamitek jest niezwykle ciężko ale to kwestia wprawy, ja np aby dostać sie do tej pod sprężyną to używam łoma i klucza ażeby "ścisnąć" sprężyne i wtedy kalamitka jest na wierzchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tak na szybko.Robię instalacje w 75 no i zatrzymałem się na kierunkowskazach.Jest problem bo prawy kierunkowskaz jest a lewy to tylko się żarówka żarzy.Niby wszystko jest dobrze a jak bezpośrednio podłącze to świeci dobrze.Mi nie chce się już tam robić i doszukiwać co jest, bo już krew zalewa.Od 10 godziny do 16.00 robić światła to już się odechciewa wszystkiego...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj