Polecane posty

Wojtek987    63

To juz sam powinieneś wiedzieć! jak masz małe działki, wąskie drogi to mercatora ale jak jest sporo do roboty to pewnie że dominatora. Technicznie to każdy może być w idealnym stanie jak i totalna ruina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon395    2

ale ja mam już dominatora 96 a to chodzi o kolegę bo chce kupić tylko że gość od dominatora mówi że 1ha robił w 30 - 35 min heder 4,5 a ten od mercatora 1ha też niby robił w 30 min z hederem 3,60 a jakoś mi się nie wydaje żeby to było możliwe. Ja mu doradzam dominatora ale on mówi że mercator ładniejszy i w tym momencie mnie szlak trafia bo on ma pracować a nie ładnie wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Taak mercatorem czy nawet dominatorem 30 min hektar :D :lol: :D Skoro masz 96 to wiesz że 30 min to nie możliwe. Chyba że plon w granicach 1 - 1,5 T i ścinasz same kłosy (ja senatorem na usłudze przy takim plonie zszedłem poniżej 40 minut ale pole równe i duże) A jak zboże ładne to ponad godzinę, jeśli średnie zboże (ok 3 - 3,5T) i sporym polu można zrobić w godzine (heder 3,6). Mi też bardziej podoba się mercator niż 80 ale jak by u mnie były szerokie drogi i duże pola wolał bym dominatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon395    2

Wiadomo że wszystko zależy od zboża, ale jakoś mi się nie chce wierzyć że Mercator z hederem 3,60 ma taką wydajność jak Dominator z hederem 4,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

W przypadku wydajności podstawa to przepustowość młocarni a nie szerokość koszenia (jednak szerszy heder delikatnie zwiększa wydwjność). Ja też w to nie uwierzę aby mercator dorównał dominatorowi (jaka tam jest młocarnia!!!) Jeśli kolega ma tyle do koszenia że mercatorem też spokojnie zrobi to niech wybierze ładniejszy i lepiej utrzymany bo według mnie jest to podstawą!!!!! A znaleść łady egzemplaż to trzeba mieć szczęście :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon395    2

tyle że ten Mercator w stanie podobnym do tego Dominatora, a do koszenia będzie miał sporo i jeszcze coś na usługach ma więc ja mu proponuję Dominatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

A to już jest coś upatrzone B) Skoro sporo do koszenia to bym wzią dominatora, ale jak go namówisz siłą na dominatora i coś się poważnego zrypie to będzie miał pretensje. Każdy musi dorosnąć do decyzji, najważniejsze aby był zadowolony z zakupu, nic na siłę :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon395    2

namawiam na Dominatora bo widziałem jak kilka Mercatorów w akcji i szczyt marzeń to nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Powiem ci że mam senatora (jeden pieron co mercator tylko mercator młodszy) i wydajność jak w bizonie, węższy ale za to szybciej idzie - wiadomo każdy chwali swoje i do czego jest przyzwyczajony. Dominator to już inna bajka, większa młocarnia, szerszy gardziel. Na większe areały mercator się nie nadaje ale tak ponad 50 ha na spokojnie zrobi. Powyżej 100 to jednak coś większego by pasiło aby żniwa nie były koszmarem i na mały urlopik można wyskoczyć B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Jak bym miał wybierać między dominatorem 80 a mercatorem75 to zdecydowanie mercator, takiego dominatora znależć w dobrym stanie to graniczy z cudem widziałem kilka sprowadzonych i z zewnątrz wyglądały nawet ok ale od środka to już koszmar, mało który ma śilnik oryginał a jak już to po remoncie no i takim to nikt nie kosił 50ha rocznie przy hederze minimum 4,5m i 150-170km silnik, no i QQ to standard zresztą cena mówi sama za siebie za 30000zł to w opisie stan prawie jak nowy :) a mercatora za te pieniądze można naprawde ładnego kupić jak się dobrze poszuka, i jak jest dobry operator to też robote zrobi!


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon395    2

jeżeli by to ode mnie zależało to dzięki ale Merca nigdy bym nie kupil po tym jak zostawił połowę zboża za sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Sądzisz że to wina kombajnu?? jak operator przesiadł sie z konia na kombajn to tak mogło być ale jak ustawisz wszystko tak jak ma być to żadnego zboża nie zostawi piszesz że masz dominatora więc powinieneś wiedzieć jak to jest :blink:

  • Like 1

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon395    2

tam była wina kombajnu bo właścicielem był gościu co miał nie jednego claasa i próbował różnych ustawień i nic nie pomagało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Kolego nie opowiadaj tutaj bajeczek ;[ wina była kombajnu :D :D co w fabryce żle go poskładali?? może cepów zapomnieli zamontować :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

mercatorem jeżdżę od 15 lat i jedyna mozliwość, zeby gubić ziarno, to jazda jedocześnie pod górę i po zboczu, ale to chyba każdy kombajn wówczas zgubi.

 

na w miarę prostym polu, jeśli dobrze sie dobierze prędkość do plonu (i oczywiście ustawi sita i wiatr), to praktycznie nic nie gubi.

 

NA to narzekać nie można.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon395    2

może on trafił na jakiś wyrobiony egzemplarz, bo w jego przypadku to była katastrofa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja faktycznie nie widziałem ale głupot typu trafił na jakiś wyrobiony egzemplarz to nie pisze! kolega nunu ma racje i nie ma czegoś takiego jak wyrobiony bo jak się chce to wszystko da sie naprawić i ustawić!!!


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Mercator dobry sami mieliśmy kupić kiedyś, ale okazja nam uciekła z przed nosa , a kosi takim nasz sąsiad tyle lat i naprawdę spalanie na przyzwoitym poziomie i wogóle wyraża się o nim w samych pozytywnych opinniach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon395    2

jeżeli dla Ciebie głupotą jest że kombajn był wyrobiony to pozdro dla Ciebie i na tym kończę konwersacje z Tobą bo jak widać się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego nie gniewaj sie ale napisałeś na podstawie jednego przypadku że marcatory są BEEE i do kitu, sam mam senatora ( a senatory i mercatory mają to samo) i mi na równym nie gubi. Gdybyś trafił na wyruchanego dominatora to pemnie byś pisał że nie chcesz go na oczy widzieć (tak było w twoim przypadku na temat mercatora) więc teraz nie mów że nie będziesz dyskutował na ten temat bo ktoś nie zgadza się z twoim zdaniem.

Trzeba czasem komuś przyznać racje i żyć dalej (najlepiej brać to na wesoło) bo po to jest to forum i dużo jest tu ludzi co podobnie podchodzą do tematu jak ja !!!!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon395    2

miałem dominatora który nie był dużo lepszy od tego Mercatora,jednak różnica w pracy tych kombajnów jest duża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

ale ja mam już dominatora 96 a to chodzi o kolegę bo chce kupić tylko że gość od dominatora mówi że 1ha robił w 30 - 35 min heder 4,5 a ten od mercatora 1ha też niby robił w 30 min z hederem 3,60 a jakoś mi się nie wydaje żeby to było możliwe. Ja mu doradzam dominatora ale on mówi że mercator ładniejszy i w tym momencie mnie szlak trafia bo on ma pracować a nie ładnie wyglądać.

Nie żebym się czepiał ale tu kolega ma dominatora a post wyżej pisze że miał :D , więc albo pije za dużo albo poprostu mu się nudzi i zawraca głowe innym ;[


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226

różnica pracy tych kombajnów jest duża

 

 

Porównujesz mercatora do dominatora to tak samo jakbyś porównał mercedesa klasy C do klasy S... Dwie różne maszyny budowa, przepustowość, wydajność, komfort, wyposarzenie. Dominator nawet ten starszy 80 jest już maszyną na większe areały, Mercator to taki kompaktowy, na małych gosp idealny, u mnie kosi 120 ha większość na usługach. Po wymianie cepów i blach na odrzutniku działkę 11ha mieszanki 5t z ha w 9 godzin ojciec bryknął i w tym wysyp na postoju...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj