Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

taka podpowiedź jeszcze

 

jak w razie ten olej z filtra by wam ginął, zn ze trzeba wymienic te włochate wkłady z filra.

Pasują od ursusa c385, wiec kosztują grosze.

Opublikowano (edytowane)

Panowie tak jak wcześniej pisałem ciągle mam problem z kołem co przy nim jest sprężyna dodam że linka sprawna niem mogę ruszyć tego koła juz nawet próbowałem wbic kliny dembowe zeby sie trochę rozeszło ale nie pomogło , ma ktoś moze jakiś pomysł ? może spróbowac nagrzać koło palnikiem i wtedy ruszy ?

Edytowane przez mucha7
Opublikowano

Witam Panowie

Ma mercatora 60 i zaczyna cieknąć olej z rozdzielacza odpowiedzialnego za podnoszenie hedera, motowideł etc. W katalogu jest na stronie 70 cały schemat, obstawiam oring numer 14 nie wiem czy słusznie????

Opublikowano

Panowie tak jak wcześniej pisałem ciągle mam problem z kołem co przy nim jest sprężyna dodam że linka sprawna niem mogę ruszyć tego koła juz nawet próbowałem wbic kliny dembowe zeby sie trochę rozeszło ale nie pomogło , ma ktoś moze jakiś pomysł ? może spróbowac nagrzać koło palnikiem i wtedy ruszy ?

Palnikiem nie radze bo zapewne chodzi to na plastikowych tulejkach, daj wiekszą ilość wd 40 i spróbuj ściagaczem to ruszyć

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Tam nie ma żadnych tulejek, a ściągaczem tego nie ruszy bo i jak. Podgrzanie połówki przesuwnej nie zaszkodzi, ale uważaj z siłowym rozwiązaniem bo żeliwo jest kruche. Czy kiedykolwiek były smarowane?

Opublikowano (edytowane)

Witam,radzę najpierw odrdzewiaczem porządnie to potraktować ,ja kilka dni temu to rozbierałem w związku z wymianą łożyska targańca, i nie ma tam żadnych tulejek, jest co prawda tuleja razem z połówką koła(odlew) i na jednej jest wpust do klina, na drugiej zaś nadlew w rodzaju klina i mogło tam coś się zaciąć w wyniku podrobienia się wpustu i nadlewu i radzę pomiędzy te połówki tam dać sporo odrdzewiacza jak też na ośkę przy sprężynie bo tam ta połowa koła się porusza i najpredzej tam rdza zrobiła swoje a, dopiero jak nie pomoże palnik ale to tylko moja sugestia a zrobisz jak zechcesz siłowo to tylko to możesz połamać ;) Pozdrawiam.

Edytowane przez wieslaw16
Gość Profil usunięty
Opublikowano

Zacięcie na samym wpuście, czy klinie będzie utrudniać jedynie schodzenie się kół. ale w czasie rozsuwania to już nie ma prawa blokować.

Opublikowano

z tym kołem może być problem, przerabiałem ten temat w consulu na wariatorze młocarni. dopiero prasa o nacisku 40 t zdołała rozdzielić obie połó ki.

Opublikowano

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi własnie wykosiłem w piątek i sobotę jęczmień::)

ale mam problem z pasami od młocarni gdzie mogę kupić dobre pasy bo już oryginałów nie ma :(

na nowych co kupiłem wykosiłem około 2 hektary i się urwały założyłem stare wykosiłem jeszcze 5 hektarów

tylko że na nich mogę ustawić max 1200 obrotów.

Opublikowano

ja zawsze dzwonie pod 800 233 111, to jest firma, która sprzedaje pasy stomil sanok.

 

Podaje sie numer oryginalnego pasa, a oni dopasowują i wysyłają kurierem odpowiednik stomilowski.

 

Można wybrak albo klasyczny żółty (dość tani i przyzwoitej jakosci, u mnie na sieczkarni wytrzymał 7 lat i sprzedałs ie dalej z kombajnem), albo wzmocniony Harvest (ten to juz na serio jest wytrzymały i wcale nie przesadnie drogi). Do młocarni wziałbym tego harvesta, zeby miec spokój na pare lat.

Opublikowano

Dzięki

zadzwinie i dowiem się tylko muszę nr poszukać:)

a orientujesz się ile taki wzmocniony może kosztować ?

 

Dzięki

zadzwinie i dowiem się tylko muszę nr poszukać:)

a orientujesz się ile taki wzmocniony może kosztować ?

Opublikowano (edytowane)

szczerze ci powiem nie wiem, bo tych akurat w merkatorze nigdy nie miałem potrzeby zmieniac.

Najwyżej zadzwonisz, dowiesz sie o cene i narazie podziekujesz jak ci za drogo bedzie.

Niemniej do młocarni nie ma co brac najtanszych, bo po paru dniach i tak sie rozciagną/zerwą czy cos podobnego.

 

ten co ci wytrzymał tylko kilka godzin, to jakiej był firmy?

 

 

ja mam bardzo negatywne wspmnienia po rubenie.

kupiłem swego czasu taki jezdny (ten co idzie z silnika) i tak sie rozciagał, ze co dzien musiałem napinac, aż w końcu (tuż przed koncem sezonu) sie urwał.

Na jego miejsce poszedł własnie sanok i działał pare lat bez żadenego napinania.

Od tego czasu innych pasów juz nie chcę.

Edytowane przez nunu85
Gość mirek37
Opublikowano

w mercatorze 60 na osi bębna przy wariatorze od strony kombajnu wystaje sznur czy on powinien być czy ktoś coś kombinował?

Opublikowano

ten był niby dobrej firmy Gatesa wiec zobaczymy jaki będzie ten Stomil Sanok bo coś mi za tani trochę do Gatesa

Jak przyślą to zobaczę i napiszę.

Opublikowano (edytowane)

zeby gates sie urwał po 2 godzinach to jest wrecz nieprawdopodobne.

musiała być jakas podróba. Spróbuj go zareklamować.

 

jak wziałeś tego harvesta, to jestem prawie pewien, ze powinien działać bezproblemowo.

W moim byłym juz merkatorze miałem ich pasów chyba 7 czy 8 i żadnego po raz drugi juz nie wymieniałem.

ile wzieli za sztuke?

Edytowane przez nunu85
Opublikowano

Jak dobrze usłyszałem przez tel to 171 netto za szt.1 a Gates kupowałem 203 netto za szt.

 

więc zobaczymy szkoda tylko czasu bo jest trochę rozbierania

Opublikowano

u mnie też już słabe pasy na młocarni są w sumie takie od trzech lat czyli odkąd kupiłem kombajn :lol: ale to orginały claas więc czekam aż któryś pęknie ..

aby zmienić pasy na młocarni to wystarcz spowolnić młocarnie i zdjąć pare pasów innych czy trzeba rozbierać cały wariator bo na forum piszą i tak i tak a ja osobiście jeszcze nigdt\y nie zmieniałem?

Opublikowano

Witam,żadnych kół nie musisz zdejmować tylko kilka innych pasów aby mieć dostęp ,no i wspornik końcowy osi mlocarni odkręcić aby przewlec pasy, trochę kombinacji z przekładaniem jest, wystarczy dobrze pomyśleć co i jak odkręcić i nie ma większych problemów z tym, trchę jest kombinacji z przewleczeniem przez ten potrójny :rolleyes: Pozdrawiam.

Opublikowano (edytowane)

dużo jest roboty przy łożysku od tego targańca przy kosie? Mam tam luz i jakoś mi nie za bardzo chce się z nim wyjeżdżać, a grzebać cały dzień też mi nie po drodze :unsure:

 

EDIT: Po numerach katalogowych widzę, że chodzi raczej o tulejkę, a nie o łożysko :blink:

Edytowane przez wdaniel
Gość Profil usunięty
Opublikowano (edytowane)

Nie ma aż tak dużo, musisz zdjąć łańcuch od ślimaka, zdjąć pas od wariatora motowideł i wykręcić całą oś napędzającą. Wyciągasz ją razem z tym wałem targańca z tej tulei. Z wykręceniem tulejki poradzisz sobie bez problemu.

 

Jak śruby nie będą uparte, to w 2 godziny powinieneś się wyrobić.

Edytowane przez KRISTOFORn
Opublikowano

Claas (przynajmniej w moim przypadku) akurat nie ma tak upartych śrub. Bardziej się obawiam tego pasu na wariatorze, bo regulacja nie działa od ... :unsure:

Opublikowano

Cześć koledzy mam pytanie do was mam claas protector chyba dużo sie nie rożni od mectaror . wiec słabo mi czyści zboże kiedy odkręciła mi sie śruba od kierownicy wiatru i spadło na dół i nie wiem jak to teraz ustawić , tak jak mam teraz to widać ze wyrzuca trochę ziana. foto... 0134.

 

druga sprawa to znalazłem taka przesłonę która na pierwszy rzut oka wyglądała jakby zastawiała wiatr i wrzuciłem ja w to miejsce foto 0132, 0129 ale tez to nie dało rady

i

Trzecia to pare osób i mówiła ze jak leca kawałki słomy do zbiornika to moze klepisko jest nie ustawione dobrze . czy ta sruba ustawia sie szczeline, foto 0130

 

Pomóżcie proszę

post-35644-0-76742800-1404901050_thumb.jpg

post-35644-0-43101200-1404901343_thumb.jpg

post-35644-0-33343900-1404901361_thumb.jpg

post-35644-0-04749700-1404901491_thumb.jpg

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez FantasticMrF
      Witam

      Mam problem z zablokowaną skrzynią w Zetorze 8045
      Lewarki zmiany biegów normalnie działają. Biegi wszystkie normalnie wchodzą, jednak nawet na luzie po puszczeniu sprzęgła silnik dostaję sporę obciążenie tak jakby zablokowały się biegi.
      Po zdjęciu pokrywy wszystko jest w porządku.
      Co może być przyczyną?
    • Przez gospodarz1997
      Witam. Mam Ursusa 4011 skrzynia i silnik 355. W silniku lub skrzyni tak na środku łączenia skrzyni z silnikiem słychać szum dość głośny... Jak by śrutownik haha. Po wciśnięciu sprzęgła nic się nie zmienia. Biegi chodzą elegancko nawet nie zgrzytaja. Po włączeniu pompy hydraulicznej tak samo szumi nawet bardziej. Po wyłączeniu silnika wał odbija w druga stronę tak jak powinien ale silnik staje wraz. Tak jak by się ocieral o coś i go to zahamowało. Co to może być. W silniku jest do roboty pompa i wtryski. Był dzisiaj mechanik za 3tyg go weznie na warsztat. Chciałbym wiedzieć mniej więcej na co się przygotować  czy ktoś tak miał? Mam tez Ursus 360 i s porównaniu na siedzeniu słychać silnik a w tym praktycznie tylko ten szum... 
    • Przez Hari123
      Witam temat moze i prosty dla co niektorych ale mam problem z sprzeglem w t25 otoz po wcisnieciu sprzegla do konca majac ciagnik na biegu wszystko jest ok, ale po dodaniu gazu ciągnik sam jedzie tak jakby sprzeglo nie było do końca wcisniete. W tym roku podczas remontu wymieniłem na nowe osobiście koło zamachowe, tarcze sprzegłową, docisk, łabki, łożysko w skrócie wszystko co z sprzeglem związane, przejechane mam teraz ok 30mth i dopiero teraz cos jest nie tak, dodam że sprzeglo dzisiaj regulowalem od nowa bez większych efektów, proszę o radę  
    • Przez gadget
      Witam
      Zdecydowałem się na założenie nowego tematu bo  problem jest raczej niestandardowy a biorąc pod wzgląd że mamy w Pl sporo ciągników w wersji angielskiej to być może ktoś zetknął się już z tym problemem
      Otóż jest problem ze sprzęgłem w mf 235, jest to wersja angielska.
      Kupiłem nowe tarcze produkcji Ursusa i problem jest taki że po złożeniu i ,,zjechaniu'' silnika nie ma sprzęgła ( dźwignia sprzęgła wpada w podłogę) tak jak by tarcze były za grube?? podczas skręcania obudowy sprzęgła z kołem zamachowym widać jak pieski w pewnym momencie się cofają pod wpływem działającej na nie siły, w przezierniku pod obudową  sprzęgła widać że łożysko oporowe ma sporą drogę do pokonania żeby mieć kontakt z pieskami a prawidłowo odległość powinna być nieznaczna
      Po włożeniu starej tarczy jest nieźle ale nie tak jak trzeba, od kiedy go mam sprzęgło nie było rewelacyjne( jest zdecydowanie cieńsza  czyt. wyeksploatowana). Jest możliwe że tarcze w wersji angielskiej były węższe albo inne było koło zamachowe lub docisk i ktoś wymieniał jeden z powyższych elementów i teraz to się po prostu nie zgrywa?? zupełnie zaskoczyła mnie ta sytuacja i nie wiem co z tym zrobić, dodam tylko że jeśli skręcę  sprzęgło z kołem zamachowym tak że zostaje jakieś 2 mm luzu ( nie skręcam na maxa) to dźwignia sprzęgła jest twarda i wszystko ładnie się wysprzęgla. Wygląda na to że jeśli obie tarcze były by cieńsze lub pomiędzy obudową sprzęgła a kołem zamachowym były by jakieś podkładki ok 2-3 mm to wszystko by hulało tylko że raczej na pewno ich tam nie było
    • Przez koda92
      Witam
      W moim case Mxm 140 2004 r brakuje wtyczki do sprzęgła wiskotycznego. Jak go kupiliśmy już nie było. Wiszą tylko kable. I mam pytanie czy można kupić gdzieś taki kabel, wtyczkę ? Bo szukam na int i jest tylko sprzęgło, a nie ma nic o kablu. Może ktoś coś wie o dostępności takiej wtyczki, kabla. Bo wentylator chodzi na full cały czas. Zimno, gorąco, cały czas te same obroty. 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v