Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam,słoma w zbiorniku może się pojawiać w przypadku jeśli przedłużki wytrząsaczy(koryt) są za bardzo wysunięte do tyłu, książka podaję że na krótką słomę wysunięte mają być mniej, natomiast większe wysunięcie stosuje się przy długiej słomie, ponadto może masz za bardzo podniesione klepisko do góry i to będzie powodować nadmierne cięcie slomy, jak też na sitach żaluzjowych (górnych) zmiejsz szczelinę, aby były bardziej położone płasko te grzebienie, a co za tym idzie słoma nie dostaje się na dolne sito z ziarnem, odnośnie tych regulacji to może koledzy co mają podobną regulację Ci pomogą, u mnie nie ma na takiej regulacji jest inna,zaś ostatnie zdjęcie to jest właśnie regulacja klepiska, na zdjęciu drugim to masz fartuch który jest oberwany, musisz wyjąć sita wejść od tyłu do środka i bez problemu zobaczysz skąd to Ci się urwało, albo odkręciły się śrubki, albo taka blacha pękła do której jest przymocowany ów fartuch :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowane przez wieslaw16
Gość Profil usunięty
Opublikowano

W kwestii ustawienia kierownicy wiatru była mowa w tym poscie http://www.agrofoto.pl/forum/topic/18506-claas-mercator/page__st__100#entry545860

Niezależnie od ustawień klepiska czy przedłużek wytrząsaczy za czystość odpowiada zespół czyszczący, może masz źle wyregulowane sito górne, może masz nieodpowiednie sito dolne, ciężko odgadnąć niewiele wiedząc.

W kwestii ustawień klepiska to masz regulację szczeliny wlotowej i wylotowej, czyli po 2 śruby z każdej strony. One niewiele mają do słomy w zbiorniku, z pewnością nie jest to przyczyna bezpośrednia.

Opublikowano

 

Witam, stałem sie własnie zczesliwym posiadaczem Class Mercator 75 :D niestety ale dzis gdy go uruchomiłem zaswieciła mi sie 1 z 2 kontrolek jakie znajdują sie przy kierownicy po prawej stronie(zdięcje poniżej). PROSZE O POMOC

 

 

 

 

2gvoad4.jpg

Opublikowano (edytowane)

hehheheh to nie jest przypadkiem lampla od hamulca ręcznego?

 

 

pozostałe 3 są od czujników awaryjnosci i o ile twój claas nie jest na serio w super stanie, to juz dawno nie działają.

 

po rysunkach rozpoznasz od czego poszczególne sa.

jedna od zapchanych wytrząsaczy, jedna od podajników zbożowych a ostatnia juz nie pamiętam.

Edytowane przez nunu85
Opublikowano

Kolego WARTER odnośnie tych kontrolek to zobacz sobie na stronie 30 mój post nr 599 tam wstawiłem zdjęcie moich kontrolek przy kierownicy od mercatora 50 a następny post to opis tych kontrolek. Ta co pokazałeś to jest hamulec ręczny. U mnie działają wszystkie cztery. Zapchane wytrząsacze to jest sygnał dźwiękowy.

Opublikowano

Panowie szukałem i nie znalazłem na forum.. zmieniłem rozdzielacz bo stary był zalany, usterka polega na tym ze wolno heder podnosi , jak ruszam kierownica delikatnie lewo prawo to szybciej podnosi (tak szarpie do góry), i to na maksymalnych obrotach tak jest, samo wspomaganie na wolnych obrotach dobrze pracuje, olej w pompie jest (LHL 46), PYTANIE DLACZEGO TAK SIE DZIEJE

Opublikowano (edytowane)

Witam zakupiłem niedawno mercatora 50, mam luz od ok.2 do 4mm na panewkach wytrząsaczy na przednim wale. Na próbę z jednego wyciągnąłem blaszki dałem trochę smaru i skręciłem, jest lepiej ale nadal trochę chodzi. Czy tam może być niewielki luz czy wymieniać na nowe panewki?

Edytowane przez Kyristo
Opublikowano

nie moze być bez zadnego luzu, bo wał sie bedzie mocno grzał i w konsekwencji moze nawet pęknąć.

Takze niewielki luz jak najbardziej ok.

byleby nie było nadmiernych hałasów.

Opublikowano

kolego powtarzasz sie, to ic nie da, ze o to samo zapytasz kilka razy.

Widac nikt sie w to nie bawił jeszcze.

 

A nie da rady wejść górą po wytrząsaczach. Wiem, troche niewygodnie, ale jak nie ważysz 150kg i nie masz dużego brzucha, to spokojnie da rade wejść po odkreceniu 2-3 pazurów odrzucających i położeniu jakiejs starej kołdry czy czegoś podobnego

 

Zaznaczam, daję tylko pomysł, bo sam tego nie robiłem.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Chodzi Ci o ten co jest tuż nad posiewaczem i przykręcony do klepiska, czy o ten za odrzutnikiem nad wytrząsaczami. Z resztą w obu przypadkach i tak musisz wczołgać się do środka

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Dosłownie odkręcasz 6 nakrętek, zdejmujesz grzebień klepiska, a po chwili ten fartuch. 10 minut i po robocie.

Opublikowano

Witam, mam problem dotyczący słoneczka.Kupiłem nowe słoneczko (ok 300zł) to bez tej osłony. i po pewnym czasie urwało ni śróbe wraz z gwintem w tym dekielku. teraz jest przerobione na gróbsza sróbe. I wydaje mi sie ze to słoneczko co kupiłem jest złe i chyba bede musiał kupic to droższe ( ok 600zł) z tą osłoną gumowa. czy wie ktos czym one sie różnią to moje jest bardzo sztywne jezeli dam przypieszacz na max to aż pas piszczy i całe te koła przesówaja sie na wałku w strone tyłu kombajnu. Niech mi ktos doradzi co mam zrobic zeby było dorze, bo odkręcałem już z 10 razy koło od kombajnu ;D i ciągle urywa tę śróbe i wygina wałek sprzegłowy z tymi kołami dodam ze nie pomaga jerzeli mniej ścisne to słoneczko śróbą . Było jeszcze wyrównane na tokarce to kolo w miejscu gdzie wchodzi słoneczko . Prosze o szybką odpowiedz bo boje sie aby czasem nie urwało wałka sprzegłowego i zeby tak nie urywało tej śróby ;p

Opublikowano

Mam takie pytanie, czy na tym zdjęciu co załączyłem powinien być jakiś napinacz tego łańcuch bo u mnie jak widać na zdjęciu jest strasznie luźny.Znajduje się tam taki kawałek drewniany po którym on chodzi ale on jest bez regulacji.Jeśli tam powienien być napinacz to niech ktoś prześle zdjęcie jak on powinien wyglądać.Czy może skrócić ten łańcuch ale wtedy niewiem czy nie będzie za krótki.Prosze o jakieś porady.

post-118723-0-29665200-1405244417_thumb.jpg

post-118723-0-80866700-1405244477_thumb.jpg

Opublikowano

ja w swoim byłym juz merkatorze (a wec zdjecia nie zrobie) do tej śruby gdzie ty masz przykręcone drewko miałem przykręcony taki posuwisty napinacz. Ot grubszy płaskownik zgięty w kształcie litery L.

To dłuższe ramie miało w srodku posuwisty otwór-fasolke do regulacji (który sie przykrecało do tej śruby gdzie ty masz przykrecone drewienko) a w krótszym ramieniu był tylko otworek i do niego przykręcone drewienko.

Wówczas regulacja była bardzo dokładna i bezstopniowa.

Opublikowano

Mam takie pytanie, czy na tym zdjęciu co załączyłem powinien być jakiś napinacz tego łańcuch bo u mnie jak widać na zdjęciu jest strasznie luźny.Znajduje się tam taki kawałek drewniany po którym on chodzi ale on jest bez regulacji.Jeśli tam powienien być napinacz to niech ktoś prześle zdjęcie jak on powinien wyglądać.Czy może skrócić ten łańcuch ale wtedy niewiem czy nie będzie za krótki.Prosze o jakieś porady.

 

Poluzuj tą śrubę i odwróć drewienko w pozycję pionową, jeśli dalej będzie luźny to zrób napinacz, zaraz wstawię fotkę ;) Może być z dębowego klocka, bo wtedy nie będzie tak wydzierać łańcucha jak metal. Ja mam taki fajny materiał "samosmarujący" nasączona sklejka jakimś olejem czy czymś, coś ala panewki na wytrząsacze i jest supr sprawa, w obu podajnikach zrobiliśmy i się ślizga :D

Opublikowano

Mam takie pytanie, czy na tym zdjęciu co załączyłem powinien być jakiś napinacz tego łańcuch bo u mnie jak widać na zdjęciu jest strasznie luźny.Znajduje się tam taki kawałek drewniany po którym on chodzi ale on jest bez regulacji.Jeśli tam powienien być napinacz to niech ktoś prześle zdjęcie jak on powinien wyglądać.Czy może skrócić ten łańcuch ale wtedy niewiem czy nie będzie za krótki.Prosze o jakieś porady.

Skrócic go zapewne juz nie dasz rady ale daj ten klocek pionowo i będzie ok, ten łancuch nie muśi być bardzo naprężony

 

A nie jest trochę mniej sztywne bo na tym tańszym urywa mi ciągle śrubę. Jutro mam jechać i kupić to za 650 zł

Według mnie nic ci nie da kupienie droższego ja kupiłem za 300zł i działa ok może bije ci koło i dlatego urywa?

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez FantasticMrF
      Witam

      Mam problem z zablokowaną skrzynią w Zetorze 8045
      Lewarki zmiany biegów normalnie działają. Biegi wszystkie normalnie wchodzą, jednak nawet na luzie po puszczeniu sprzęgła silnik dostaję sporę obciążenie tak jakby zablokowały się biegi.
      Po zdjęciu pokrywy wszystko jest w porządku.
      Co może być przyczyną?
    • Przez gospodarz1997
      Witam. Mam Ursusa 4011 skrzynia i silnik 355. W silniku lub skrzyni tak na środku łączenia skrzyni z silnikiem słychać szum dość głośny... Jak by śrutownik haha. Po wciśnięciu sprzęgła nic się nie zmienia. Biegi chodzą elegancko nawet nie zgrzytaja. Po włączeniu pompy hydraulicznej tak samo szumi nawet bardziej. Po wyłączeniu silnika wał odbija w druga stronę tak jak powinien ale silnik staje wraz. Tak jak by się ocieral o coś i go to zahamowało. Co to może być. W silniku jest do roboty pompa i wtryski. Był dzisiaj mechanik za 3tyg go weznie na warsztat. Chciałbym wiedzieć mniej więcej na co się przygotować  czy ktoś tak miał? Mam tez Ursus 360 i s porównaniu na siedzeniu słychać silnik a w tym praktycznie tylko ten szum... 
    • Przez Hari123
      Witam temat moze i prosty dla co niektorych ale mam problem z sprzeglem w t25 otoz po wcisnieciu sprzegla do konca majac ciagnik na biegu wszystko jest ok, ale po dodaniu gazu ciągnik sam jedzie tak jakby sprzeglo nie było do końca wcisniete. W tym roku podczas remontu wymieniłem na nowe osobiście koło zamachowe, tarcze sprzegłową, docisk, łabki, łożysko w skrócie wszystko co z sprzeglem związane, przejechane mam teraz ok 30mth i dopiero teraz cos jest nie tak, dodam że sprzeglo dzisiaj regulowalem od nowa bez większych efektów, proszę o radę  
    • Przez gadget
      Witam
      Zdecydowałem się na założenie nowego tematu bo  problem jest raczej niestandardowy a biorąc pod wzgląd że mamy w Pl sporo ciągników w wersji angielskiej to być może ktoś zetknął się już z tym problemem
      Otóż jest problem ze sprzęgłem w mf 235, jest to wersja angielska.
      Kupiłem nowe tarcze produkcji Ursusa i problem jest taki że po złożeniu i ,,zjechaniu'' silnika nie ma sprzęgła ( dźwignia sprzęgła wpada w podłogę) tak jak by tarcze były za grube?? podczas skręcania obudowy sprzęgła z kołem zamachowym widać jak pieski w pewnym momencie się cofają pod wpływem działającej na nie siły, w przezierniku pod obudową  sprzęgła widać że łożysko oporowe ma sporą drogę do pokonania żeby mieć kontakt z pieskami a prawidłowo odległość powinna być nieznaczna
      Po włożeniu starej tarczy jest nieźle ale nie tak jak trzeba, od kiedy go mam sprzęgło nie było rewelacyjne( jest zdecydowanie cieńsza  czyt. wyeksploatowana). Jest możliwe że tarcze w wersji angielskiej były węższe albo inne było koło zamachowe lub docisk i ktoś wymieniał jeden z powyższych elementów i teraz to się po prostu nie zgrywa?? zupełnie zaskoczyła mnie ta sytuacja i nie wiem co z tym zrobić, dodam tylko że jeśli skręcę  sprzęgło z kołem zamachowym tak że zostaje jakieś 2 mm luzu ( nie skręcam na maxa) to dźwignia sprzęgła jest twarda i wszystko ładnie się wysprzęgla. Wygląda na to że jeśli obie tarcze były by cieńsze lub pomiędzy obudową sprzęgła a kołem zamachowym były by jakieś podkładki ok 2-3 mm to wszystko by hulało tylko że raczej na pewno ich tam nie było
    • Przez koda92
      Witam
      W moim case Mxm 140 2004 r brakuje wtyczki do sprzęgła wiskotycznego. Jak go kupiliśmy już nie było. Wiszą tylko kable. I mam pytanie czy można kupić gdzieś taki kabel, wtyczkę ? Bo szukam na int i jest tylko sprzęgło, a nie ma nic o kablu. Może ktoś coś wie o dostępności takiej wtyczki, kabla. Bo wentylator chodzi na full cały czas. Zimno, gorąco, cały czas te same obroty. 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v