Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie szukam kombajna na 10ha.

 

Znalazłem Metractor`a, ale za cholerę nie wiem który to model (i rok). http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-claas-CID757-IDfQnYH.html#b44dad7e89

 

Ktoś pomoże?

 

Witam.Jeżeli masz zamiar kupić taki kombajn to na pewno nie ze zdjęcia, dobrze pooglądaj a najlepiej z kimś kto taki ma bo wydasz kasę a po kupnie tysiące za częsci tylko migają przed oczami.Osobiście polecam mercator 50, 60 lub 75.Pozdrawiam.

Opublikowano

kolego mam identyczny model mercatora, to będą jego piąte żniwa u mnie i jestem z niego bardzo zadowolony. To prawda, że to rocznikowo najstarszy model mercatora ale jak się trafi dobry model to może pochodzić.

Opublikowano

kolego mam identyczny model mercatora, to będą jego piąte żniwa u mnie i jestem z niego bardzo zadowolony. To prawda, że to rocznikowo najstarszy model mercatora ale jak się trafi dobry model to może pochodzić.

ja mam 60 i jest ok aczkolwiek przydałby sie wiekszy, bo jest kilka ha. zawsze "Scigałem się" z gosciem co ma fotrschritta 512 bylismy zawsze ostatni w wiosce on i ja teraz on kupił jakiegos wiekszego claasa i ja chyba bede kończył zniwa w wiosce

Opublikowano (edytowane)

Panowie szukam kombajna na 10ha.

 

Znalazłem Metractor`a, ale za cholerę nie wiem który to model (i rok). http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-claas-CID757-IDfQnYH.html#b44dad7e89

 

Ktoś pomoże?

 

Witam.Myślę że 50 na10 ha wystarczy spokojnie no chyba że u sasiadów dochodzi jeszcze 30 ha to wtedy 60,70 lub 75 bo 6 cylindrów to nie to co 4.Rocznik w kombajnie nie ma zasadniczego znaczenia tylko jego stan i co kosił.Pozdrawiam

 

ja mam 60 i jest ok aczkolwiek przydałby sie wiekszy, bo jest kilka ha. zawsze "Scigałem się" z gosciem co ma fotrschritta 512 bylismy zawsze ostatni w wiosce on i ja teraz on kupił jakiegos wiekszego claasa i ja chyba bede kończył zniwa w wiosce

 

Nie łam się mercator 60 to maszyna super i częsci nie takie drogie a dominator lub wyżej to ho,ho.Może znajdziesz jakiego sąsiada z bizonem do scigania się. :) .Pozdrawiam.Też jestem z podkarpacia.

Edytowane przez mercator6040
Opublikowano

co do kolegi który pytał o rzepak to ja nie zmieniam sit tylko obie zaluzje zamkniete, wiatr praktycznie tez do minumum chyba ze lecą kawałki łuszczyn suchych to lekko otwieram, wiadomo trzeba dopasować i obroty młocarni tez na miniumum. pozdrawiam

Opublikowano

Witam.Myślę że 50 na10 ha wystarczy spokojnie no chyba że u sasiadów dochodzi jeszcze 30 ha to wtedy 60,70 lub 75 bo 6 cylindrów to nie to co 4.Rocznik w kombajnie nie ma zasadniczego znaczenia tylko jego stan i co kosił.Pozdrawiam

 

 

Nie łam się mercator 60 to maszyna super i częsci nie takie drogie a dominator lub wyżej to ho,ho.Może znajdziesz jakiego sąsiada z bizonem do scigania się. :) .Pozdrawiam.Też jestem z podkarpacia.

ale to wyscig polegający na tym kto nie zakończy zniw jako ostatni we wsi. do tej pory wygrywałem i kończyłem jako przed ostatni, teraz to ja bede kończył. na 60ha mercator 60 to jednak troche mało

Opublikowano

Witam,to moje pierwsze zniwa. Mam mercatora 60. Do skoszenia pszenżyto, owies, trochę jęczmienia i pszenicy. Wszystkiego ok 10ha. Prosze o pomoc przy ustawieniu go i przygotowaniu do zniw. Z gory dziekuje

Opublikowano

Ten cały temat ma już trochę lat i dziwię że że żaden z pytających o ustawienia nie jest na tyle ogarnięty by chociaż przejrzeć temat lub przynajmniej użyć wyszukiwarki. Zapewniam, to już zostało  podane wielokrotnie w latach poprzednich, wystarczy 10 minut i macie jak na tacy

Opublikowano

Ten cały temat ma już trochę lat i dziwię że że żaden z pytających o ustawienia nie jest na tyle ogarnięty by chociaż przejrzeć temat lub przynajmniej użyć wyszukiwarki. Zapewniam, to już zostało podane wielokrotnie w latach poprzednich, wystarczy 10 minut i macie jak na tacy

Wczoraj godzine od poierwszej strony szukalem. Znalazlem wiele inforacji. Ale nie wszystko. Bede sxukal dalej oczywiscie. Dziekuje

A coś o nie wchodzącym wstecznym wiecie? Czasem wejdzie czasem trzeba dociskac drazek zeby wytylowac

Opublikowano

Wszystkie rady to tylko wskazówki. Trzeba sobie samemu kombajn ustawić. Inaczej jest przy owsie pszenicy życie itd. Również jak ma się tereny pochyle też trzeba skorygować ustawienia.z mojej praktyki wygląda to tak:sito górne może być otwarte nawet do końca. Najważniejsze jest dolne. U siebie mam górne otwarte tak żeby klosy swobodnie przelatywaly. Obroty na mlocarni na maksa. Jak kosisz to ujedziesz kawałek i zaglądasz do zbiornika jakie zboże leci i wtedy korygujesz ustawienia. W sumie jak posiadacie kombajn to dziwne ze Nie ściągnięcie sobie instrukcji obsługi z neta.

Opublikowano

Wszystkie rady to tylko wskazówki. Trzeba sobie samemu kombajn ustawić. Inaczej jest przy owsie pszenicy życie itd. Również jak ma się tereny pochyle też trzeba skorygować ustawienia.z mojej praktyki wygląda to tak:sito górne może być otwarte nawet do końca. Najważniejsze jest dolne. U siebie mam górne otwarte tak żeby klosy swobodnie przelatywaly. Obroty na mlocarni na maksa. Jak kosisz to ujedziesz kawałek i zaglądasz do zbiornika jakie zboże leci i wtedy korygujesz ustawienia. W sumie jak posiadacie kombajn to dziwne ze Nie ściągnięcie sobie instrukcji obsługi z neta.

Nie widzialem do mercatora 60.. kombajn jest unas z 6lat. Niedawno nagle zostalem sam z gospodarstwem i pròbuje wszystkiego sie uczyc. Ojciec nie znal sie na ustawieniach i zboze trzeba bylo mlynkowac dodatkowo..

Opublikowano

Lukowiag prawdopodobnie w skrzyni zębatka pośrednia od wstecznego się kończy, też tak miale aż pewnego razu wsteczny się skończył.

 

dużo roboty? i koszta?

Opublikowano

Witam

Panowie mam taki problem że pod koniec żniw leciały mi małe kłosy i kawałki słomy do zbiornika

zmiana sit, ustawienia żaluzji, wiatru nic nie pomagało  

szukałem i nie znalazłem żadnej dziury czy jest możliwe że coś tam w środku się odkręciło ?

może ktoś miał już taki przypadek ?

Opublikowano

Witam,

Panowie wymieniłem w hederze listwy na motowidłach, po założeniu wszystkich, obracając ręcznie motowidłami jedna z tych sześciu listewek łamie się i nie mam pojęcia co jest powodem? czy możliwe, że rurki mają za mało luzu i stawiają opór? Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, co może być przyczyną, proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Łukasz.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez FantasticMrF
      Witam

      Mam problem z zablokowaną skrzynią w Zetorze 8045
      Lewarki zmiany biegów normalnie działają. Biegi wszystkie normalnie wchodzą, jednak nawet na luzie po puszczeniu sprzęgła silnik dostaję sporę obciążenie tak jakby zablokowały się biegi.
      Po zdjęciu pokrywy wszystko jest w porządku.
      Co może być przyczyną?
    • Przez gospodarz1997
      Witam. Mam Ursusa 4011 skrzynia i silnik 355. W silniku lub skrzyni tak na środku łączenia skrzyni z silnikiem słychać szum dość głośny... Jak by śrutownik haha. Po wciśnięciu sprzęgła nic się nie zmienia. Biegi chodzą elegancko nawet nie zgrzytaja. Po włączeniu pompy hydraulicznej tak samo szumi nawet bardziej. Po wyłączeniu silnika wał odbija w druga stronę tak jak powinien ale silnik staje wraz. Tak jak by się ocieral o coś i go to zahamowało. Co to może być. W silniku jest do roboty pompa i wtryski. Był dzisiaj mechanik za 3tyg go weznie na warsztat. Chciałbym wiedzieć mniej więcej na co się przygotować  czy ktoś tak miał? Mam tez Ursus 360 i s porównaniu na siedzeniu słychać silnik a w tym praktycznie tylko ten szum... 
    • Przez Hari123
      Witam temat moze i prosty dla co niektorych ale mam problem z sprzeglem w t25 otoz po wcisnieciu sprzegla do konca majac ciagnik na biegu wszystko jest ok, ale po dodaniu gazu ciągnik sam jedzie tak jakby sprzeglo nie było do końca wcisniete. W tym roku podczas remontu wymieniłem na nowe osobiście koło zamachowe, tarcze sprzegłową, docisk, łabki, łożysko w skrócie wszystko co z sprzeglem związane, przejechane mam teraz ok 30mth i dopiero teraz cos jest nie tak, dodam że sprzeglo dzisiaj regulowalem od nowa bez większych efektów, proszę o radę  
    • Przez gadget
      Witam
      Zdecydowałem się na założenie nowego tematu bo  problem jest raczej niestandardowy a biorąc pod wzgląd że mamy w Pl sporo ciągników w wersji angielskiej to być może ktoś zetknął się już z tym problemem
      Otóż jest problem ze sprzęgłem w mf 235, jest to wersja angielska.
      Kupiłem nowe tarcze produkcji Ursusa i problem jest taki że po złożeniu i ,,zjechaniu'' silnika nie ma sprzęgła ( dźwignia sprzęgła wpada w podłogę) tak jak by tarcze były za grube?? podczas skręcania obudowy sprzęgła z kołem zamachowym widać jak pieski w pewnym momencie się cofają pod wpływem działającej na nie siły, w przezierniku pod obudową  sprzęgła widać że łożysko oporowe ma sporą drogę do pokonania żeby mieć kontakt z pieskami a prawidłowo odległość powinna być nieznaczna
      Po włożeniu starej tarczy jest nieźle ale nie tak jak trzeba, od kiedy go mam sprzęgło nie było rewelacyjne( jest zdecydowanie cieńsza  czyt. wyeksploatowana). Jest możliwe że tarcze w wersji angielskiej były węższe albo inne było koło zamachowe lub docisk i ktoś wymieniał jeden z powyższych elementów i teraz to się po prostu nie zgrywa?? zupełnie zaskoczyła mnie ta sytuacja i nie wiem co z tym zrobić, dodam tylko że jeśli skręcę  sprzęgło z kołem zamachowym tak że zostaje jakieś 2 mm luzu ( nie skręcam na maxa) to dźwignia sprzęgła jest twarda i wszystko ładnie się wysprzęgla. Wygląda na to że jeśli obie tarcze były by cieńsze lub pomiędzy obudową sprzęgła a kołem zamachowym były by jakieś podkładki ok 2-3 mm to wszystko by hulało tylko że raczej na pewno ich tam nie było
    • Przez koda92
      Witam
      W moim case Mxm 140 2004 r brakuje wtyczki do sprzęgła wiskotycznego. Jak go kupiliśmy już nie było. Wiszą tylko kable. I mam pytanie czy można kupić gdzieś taki kabel, wtyczkę ? Bo szukam na int i jest tylko sprzęgło, a nie ma nic o kablu. Może ktoś coś wie o dostępności takiej wtyczki, kabla. Bo wentylator chodzi na full cały czas. Zimno, gorąco, cały czas te same obroty. 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v