Skocz do zawartości

marcinnowicki87

Members
 • Zawartość

  267
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

5 Neutral

9 obserwujących

O marcinnowicki87

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 07.03.1987

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Opryskiwacz Biardzki [połączone]

  Jak masz taką jak na zdjęciu czyli potrójną to przekręcasz i ustawiasz dokładnie w połowie miedzy jedna dysza a druga i wtedy nie pryska nie trzeba nic podkładać.
 2. Opryskiwacz Biardzki [połączone]

  Jak włączasz sekcje to sprawdź czy wszystkie tak samo klikają jeżeli jedna chodzi lżej lub nie ma charakterystycznego kliknięcia to na niej jest uszkodzone zabezpieczenie. Musisz wtedy tą sekcje rozkręcić i zobaczysz że sprężyny w niej są na zabezpieczeniach jeżeli jedno z nich nie będzie w rowku to masz winowajce. Nie mam zdjęcia rozkręconego gdzie widać zabezpieczenia.
 3. Opryskiwacz Biardzki [połączone]

  Jaki masz rozdzielacz? może stałociśnieniowy bo czasami w nim lubi zabezpieczenie przeskoczyć i cześć cieczy wraca na beczkę i ciśnienie wtedy nie będzie większe jak 2 bary. Jeżeli masz zwykły rozdzielacz to uszkodzony albo przycięty musi być któryś zaworek chyba że pompa uwalana olejem to membrana pęknięta.
 4. Ścieżki technologiczne elektryczne famarol 3m

  Z tej strony- http://cemarol.pl/oferta-czesci/czfamarol/siewniki/mechaniczny-wyl-sciezek-techn-oryg/ chciałem kupić u dealer ale okres czekania był dłuższy i zestaw był chyba 200zł droższy. Wcześniej bawiłem się tak jak na zdjęciu w zamykanie zasuwek ale w rzepaku żeby ścieżki było widać od razu, za każdym razem musiałem wyjść z ciągnika i pokręcić kołem aż wysieje nasiona z dna.
 5. Ścieżki technologiczne elektryczne famarol 3m

  Ja dokładałem do swojego fabryczne.
 6. Claas Mercator

  To jest standardowy heder w mercatorze i nie tylko, przed stratami cię nie ochroni. Przy wysokim plonie obstawiam że co najmniej 300kg ci wyleci, co przy dzisiejszej cenie rzepaku spokojnie pokryje cenę najęcia kombajnu ze stołem. ale każdy robi jak uważa.
 7. Opryskiwacz Biardzki [połączone]

  Ja sobie ustawiłem żeby mi się otwierały przy ciśnieniu 1 bar.
 8. Claas Mercator

  Pierwszy pas jest pośrednim napędu jazdy i wysypywania zboża(przekazuje napęd na 2 stronę), potrójny po załączeniu napędza przykręcone do koła potrójnego inne pasy czyli młocarni, wentylatora/ podajników/wytrząsaczy, sieczkarni, pośredniego hederu.
 9. MTZ 82 & Agregat Bomet 3,2m

  Rozkładany ręcznie? Nie wiecie może czy można same te boczne rozkładane skrzydła dokupić czy trzeba do Bometu się zwrócić?
 10. RSM -kto z was używa tego nawozu

  @mds212 nasuwam wąż na spust bez żadnych opasek.  
 11. RSM -kto z was używa tego nawozu

  @mds212 dokładnie ja taki mam w starym Pilmecie i zasysa aż miło, beczkę 500l jakieś 6 minut. Trzeba wyciągnąć dźwignie do końca i obrócić i wtedy nie ciągnie z beczki tylko ze spływu.
 12. Skrzynia biegów Zetor 5718

  Rolniku360@ Drugi stopień żeby chodził oddzielnie wystarczy łożysko oporowe dzielone od zetora założyć z widełkami i dźwigniami.
 13. Famarol Słupsk

  Mam ją nadal, też ją ustawiam na środek ciągnika i pełne skosy zazwyczaj, choć tak jak mam teraz czyli dociążona 300kg to na pełnych  skosach łożyska nieźle dostają co roku jakieś idzie do wymiany :)
 14. Famarol Słupsk

  Ja takim zestaw kupę lat jeździłem a gość od którego kupiłem 3P ciągał i w ściernisku nawet dociążonej, dobrze ustawionej nie czuje gorzej jak się orkę doprawia.
 15. jakie powinny byc zestawy naprawcze do zetora 7245

  Z rysunków technicznych producentów wychodzi że tuleje mają taką samą wysokość dla 7340-7745-5340-7245 tylko różnią się tłokami( liczbą pierścieni i komorą spalania).
×