fliegl

Jaki to kolor RAL? [kolory wybranych maszyn rolniczych]

Polecane posty

locke    293

Zdaje mi sie że to bedzie RAL 5019 ale ten jest troszeczke zaciemny


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Interesuje mnie kolor maszyn Amazone, bo za jakiś czas chce się wziąć za odnowę rozsiewacza nawozu :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Interesuje mnie kolor maszyn Amazone, bo za jakiś czas chce się wziąć za odnowę rozsiewacza nawozu :) .

 

Zielony RAL 6010 Pomarańczowy RAL 2003

 

 

A ja mam takie pytanko czy ktos wie jakie kolory znaczy czerwony i zielony chodzi mi o jakiś numer czy cos w tym stylu maja maszyny z UNI??

Kolory UNI masz tutaj http://www.agrofoto.pl/forum/topic/44946-jaki-to-kolor/page__view__findpost__p__804586


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fajny temat, to może ja się podepnę zna może ktoś nr RAL koloru z przyczep Zasław chodzi mi o ten buraczany. Będę wdzięczny jeśli ktoś poda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzięki jesteś wielki :) Teraz każda moja maszyna będzie miała taki kolor :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

zwykła zieleń miętowa z dekoralu czy z śnieżki

a co do czerwieni kup czerwień meksykańska i bedzie prawie taka sama

Edytowano przez Ursus328

--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

KVERNELAND'a to raczej Dekoralem ani Śnieżką nie malują.

Zielony to na pewno RAL 6029,a czerwony to na każdym zdjęciu wygląda inaczej ale chyba będzie RAL 3002.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonofwood    1

KVERNELAND'a to raczej Dekoralem ani Śnieżką nie malują.

Zielony to na pewno RAL 6029,a czerwony to na każdym zdjęciu wygląda inaczej ale chyba będzie RAL 3002.

 

Macie świadomość, że dobieraniu kolorów według palety RAL "na pałę" jest słabym pomysłem? Lepiej przejechać się do sklepu i sprawdzić sobie kolory na wzorniku(choć i to nie zawsze daje miarodajne wyniki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Panowie chciałbym się dowiedzieć jaka farba nadaje się żeby pomalować metal z delikatną rdzą (materiał będzie oczywiście wyczyszczony jak najbardziej się da, ale nie będzie to na pewno 100%) i żeby mi to nie zeszło 2 dni po malowaniu tylko dobrze przystało. Myślałem o hammerite, ale akurat ten kolor na którym mi zależało, mianowicie ciemnoniebieski, jest u mnie w najbliższej okolicy nie do dostania, podobno go już nie robią. Więc jaka inna farba będzie odpowiednia do tego?


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Rama rozsiewacza nawozu, było to wcześniej wyczyszczone do malowania, ale jakoś tak wyszło, że jednak nie zostało pomalowane i teraz jest pokryte taką delikatną warstewką rdzy, no wiadomo goła blacha była i tak zaszło delikatnie. Ale jak już zacznie się w końcu robić cieplej to może pomalowałbym to tylko wcześniej chciałbym wiedzieć czym to w miarę można ogarnąć.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574
http://allegro.pl/podklad-epoksydowy-antykorozyjny-novol-kpl-1-6-l-i2098268 Za taki u mnie w sklepie dawałem 80 zł. Zadowolony jestem z niego. Przede wszystkim brałem go na balustrady. Jedną przyczepę też nim malowałem. Jeśli chodzi o kolor to jeden agregat malowałem autorenolakiem, farbą samochodową, i nie narzekam. Nic z kolorem się nie dzieję. Farb z granitu nie polecam. Teraz maluję agregat to farbą z firmy Złoty stok nazywa się Penetrol, Farba bezpośrednio na rdzę. Za 2,5 litra 62 zł. http://www.zlotystok.com.pl/zsapd.html Teściu nią maluje dość dużo i zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




    • Przez KamilKarwowski
      Cześć wszystkim. Czy ktoś wymieniał oryginalne głośniki w MF seri 57m? Próbowałem zdjąć ich maskownice, ale siedzą na tyle mocno, że nie wiem czy robię to dobrze, a nie chciałbym ich połamać. Czy ktoś ma z tym jakies doświadczenia?
    • Przez NHCS
      Witam. Czy ktoś podejmował się, myślał, analizował przeróbkę siewnika punktowego Gamma do siewy rzepaku? Co należałoby tam zmienić oprócz tarczek? Wyszłoby coś z tego?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj