Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

14 lat temu ojciec kupił Claasa Mercatora 70 z silnikiem szóstką Perkinsa o szerokości 3m. Powiem tak gdy jest zboże konkretne to ma ciężkawo a jak będziesz chciał ciąć słomę na sieczkę to jeszcze będzie miał ciężej a silniki Perkinsa są bardzo wrażliwe na przegrzanie więc polecam Ci heder 3m. Gdy ma lekko to spali dobre 8l w zbożu konkretnym między 10-12l. 

co za głupoty piszesz chyba masz silnik padniety ja moim mercatorem 60 z hederem 3m jezdze na 2 biegu i troche przyspieszacza wiec 3,6 jaknajbardziej sie nada najwyzej na 1 pojedzie

Opublikowano

co za głupoty piszesz chyba masz silnik padniety ja moim mercatorem 60 z hederem 3m jezdze na 2 biegu i troche przyspieszacza wiec 3,6 jaknajbardziej sie nada najwyzej na 1 pojedzie

Na drugim biegu jedziesz też w tęgim życie? Jakoś nie chce mi się wierzyć i na dodatek z sieczkarnią. Chyba samemu nie wiesz co mówisz gdybyś wjechał z taką prędkością w wysokie zboże to byś zapchał przenośnik pochyły i połamał na nim listwy zbyt krótko masz kombajn kolego...

Napisz jeszcze że w dzień nie mogą jeździć bo jest z gorąco :D  z 3m hederem i sieczkarnią to 4 perkins radzi sobie dobrze

to chyba kosisz zboże w "kolano" :P 

Opublikowano

witam kolega ma consula i ma 3 m heder to bez sieczkarni kosi bardzo wolno kupując kombajn powiedzieli mu że przełożył do innego kombajnu a znając  życie kombajn nie dawał rady i pewnie sprzedali on w tym roku kupił jakoś tego nie widzę by kosił z tym 3 metry chederem co najwyżej sprzęgło spali  dobrze kolega mówi że podajnik stanie albo młocarnia lub słomę na wytrząsaczach przypcha wiadomo kombajn bez sieczkarni to spokojnie da rade sam widzę co jak volvo się zachowuje z sieczkarnią a bez to spokojnie można na przyspieszaczu na max kosić każdy ma inne zboże jak komuś sypie 3 tony to i 4 metry pociągnie ale daj mu 8 ton i przyspieszacz na max i daje ci 20 m i stoisz i słomę wyrywasz nie sztuka jest się męczyć w lepszym zbożu a w gorszym kosić każdy się stara plony podnosić a ty zamiast mieć wydajny kombajn i sprawnie kosić a nie stać na sprzęgle i go katować a plony się podnoszą z roku na rok zboża mają większą wydajność z 1ha dobry przykład niedaleko mają 2 Tucano jeden z 6 coś chedera a 2 z  4,90 kosy to ten z 4,90 metra to ładnie idzie aż miło patrzeć  ten z 6coś to śmiem stwierdzić ze wolniej od bizona idzie w rzepaku nie mówię że to są złe kombajny tylko na życzenie założyli mu cheder większy i podobno będzie sprzedawał i kupował 4 ,90

Opublikowano

Witam,chciałbym ponowić prośbę,może zaczynaćie już coś  grzebać przy kombajnach.

 

 
''Witam,mam prośbę do kolegów ,jeżeli mogli  byście  zrobić zdjęćia kierownicy wiatru zarówno w środku pod sitami jak i na zewnątrz regulację w swoich Markatorach 50 i 60 ,interesuje mnie jak jest ustawiona kierownica (szczelina ile ma cm.),ponieważ mój kombajn zostawia zasiane pole a jak zmniejszę wiatr to leci syf do zbiornika.Mam Protektora od 2 sezonów  ale to podobno to samo co Markator 50.''
 
Z góry wielkie dzięki.
Opublikowano

ja mam ustawione w Merkatorze 50 szczelina 15mm na wlocie i 3 mm na wylocie a teraz niedawno kupilem 75 i nie mierzyłem przed rozebraniem ale będę ustawiał tak samo bo robię kapitalny remont   

Opublikowano

Co wy tam wyżej piszecie że coś nie daje rady? może macie tępe kosy? i nożyki na sieczkarniach to i trzyma mam consula 3.5metra heder i 3 koszenia jest silnik perkinsa moje pszenice dają do 8ton nie powiem tam gdzie jest piękny łan i od granicy to trzeba kosić pomalutku 1 bez przyspieszacza ale potem zostawiam sobie na stalke albo 2 miejsca i kosze i to przy tak małym silniku i terenie pochyłym i górkowatym a wiec jak tutaj ktos ma mieć 6stke perkinsa to do niego można śmiało te 3.60 koszenia ładować i nikt tu nie mówi żeby kosić 2jką no chyba że kosicie na wyścigi z sąsiadem.

Opublikowano

Też miałem consula z silnikiem perkinsa i hederem 3m i jak na 72km maszyna super wydajna, w pszenicy 7-8t 1 z lekkim przyśpieszaczem, z załączoną sieczkarnią nie odczuwałem spadku mocy, więc jak już mercator to heder to min 3.60

Opublikowano

 

Witam,chciałbym ponowić prośbę,może zaczynaćie już coś  grzebać przy kombajnach.

 

 
''Witam,mam prośbę do kolegów ,jeżeli mogli  byście  zrobić zdjęćia kierownicy wiatru zarówno w środku pod sitami jak i na zewnątrz regulację w swoich Markatorach 50 i 60 ,interesuje mnie jak jest ustawiona kierownica (szczelina ile ma cm.),ponieważ mój kombajn zostawia zasiane pole a jak zmniejszę wiatr to leci syf do zbiornika.Mam Protektora od 2 sezonów  ale to podobno to samo co Markator 50.''
 
Z góry wielkie dzięki.

 

 

Witam. Załaczam zdjecia o które prosiłeś.Ostatnio był koszony jęczmień, ale w Austrii bo tam kupiłem mercator 60.Pozdrawiam. Jeżeli to nie te-dodam inne.

post-167509-0-65952100-1455207825_thumb.jpg

post-167509-0-49558500-1455207852_thumb.jpg

post-167509-0-28120100-1455207871_thumb.jpg

Opublikowano

TZN jak trzęsie?? Przecież on ma się "trzęś"

Trzęsie na podeście kombajnisty.Mniej trzęsie jak kombajn dostanie obciązenia i jedze szybko np 2 biegiem . Wtedy nie czuć tak bo opony trochę tłumią kręcąć się . Czy to może być łożysko dwona?

Podsiewacz był zdjęty ,. obcierał  prawą stroną o kadlub wewnętrzny . Podsiewaćz wzmocniono na mocowaniach , dano nowe gumy oryginalne 8 szt.i wieszaki nowe.

Teraz jest w miare na srodku ,nie obciera , ale kombajn troczhę podskakuje  , tak bije delikatnie na podeście. Mowia że heder 3 m za lekki ?

Opublikowano

a masz w nim sieczkarnie ? może młocarnia ma luzy na wale i z tąd to podskakiwanie też tak miałem jak łożyska dostały luz na sieczkarni po wymianie ustał problem

 

Opublikowano (edytowane)

Czyli tobie trzęsie całym kombajnem, "buja się" ?

Zdejmij pasek z sieczkarni i obroty młocarni zmniejsz na minimum. Same sita nie powinny  wprawiać kombajn w taką wibrację. 

 

PS Zdejmij pasek z odrzutnika słomy (gwiazdy) Mi jak przetarły się blachy, do środka naleciało syfu to też tak było.

Edytowane przez Wojtek987
Opublikowano

Witam ,markator6040 wielkie dzięki za te zdjęcia, miałbym jeszcze prośbę jakbyś mógł zrobić  zdjęćia kierownicy pod sitami (ale  musiał byś wyciągnąć sita)będę bardzo wdzięczny.Czy wszyscy macie w ten sposób zamontowane to ramię od regulacji wiatru,u mnie wchodzi w ten  okrógły otwór pierwszy po prawej 2 zdjęcie. Pozdrawiam.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez FantasticMrF
      Witam

      Mam problem z zablokowaną skrzynią w Zetorze 8045
      Lewarki zmiany biegów normalnie działają. Biegi wszystkie normalnie wchodzą, jednak nawet na luzie po puszczeniu sprzęgła silnik dostaję sporę obciążenie tak jakby zablokowały się biegi.
      Po zdjęciu pokrywy wszystko jest w porządku.
      Co może być przyczyną?
    • Przez gospodarz1997
      Witam. Mam Ursusa 4011 skrzynia i silnik 355. W silniku lub skrzyni tak na środku łączenia skrzyni z silnikiem słychać szum dość głośny... Jak by śrutownik haha. Po wciśnięciu sprzęgła nic się nie zmienia. Biegi chodzą elegancko nawet nie zgrzytaja. Po włączeniu pompy hydraulicznej tak samo szumi nawet bardziej. Po wyłączeniu silnika wał odbija w druga stronę tak jak powinien ale silnik staje wraz. Tak jak by się ocieral o coś i go to zahamowało. Co to może być. W silniku jest do roboty pompa i wtryski. Był dzisiaj mechanik za 3tyg go weznie na warsztat. Chciałbym wiedzieć mniej więcej na co się przygotować  czy ktoś tak miał? Mam tez Ursus 360 i s porównaniu na siedzeniu słychać silnik a w tym praktycznie tylko ten szum... 
    • Przez Hari123
      Witam temat moze i prosty dla co niektorych ale mam problem z sprzeglem w t25 otoz po wcisnieciu sprzegla do konca majac ciagnik na biegu wszystko jest ok, ale po dodaniu gazu ciągnik sam jedzie tak jakby sprzeglo nie było do końca wcisniete. W tym roku podczas remontu wymieniłem na nowe osobiście koło zamachowe, tarcze sprzegłową, docisk, łabki, łożysko w skrócie wszystko co z sprzeglem związane, przejechane mam teraz ok 30mth i dopiero teraz cos jest nie tak, dodam że sprzeglo dzisiaj regulowalem od nowa bez większych efektów, proszę o radę  
    • Przez gadget
      Witam
      Zdecydowałem się na założenie nowego tematu bo  problem jest raczej niestandardowy a biorąc pod wzgląd że mamy w Pl sporo ciągników w wersji angielskiej to być może ktoś zetknął się już z tym problemem
      Otóż jest problem ze sprzęgłem w mf 235, jest to wersja angielska.
      Kupiłem nowe tarcze produkcji Ursusa i problem jest taki że po złożeniu i ,,zjechaniu'' silnika nie ma sprzęgła ( dźwignia sprzęgła wpada w podłogę) tak jak by tarcze były za grube?? podczas skręcania obudowy sprzęgła z kołem zamachowym widać jak pieski w pewnym momencie się cofają pod wpływem działającej na nie siły, w przezierniku pod obudową  sprzęgła widać że łożysko oporowe ma sporą drogę do pokonania żeby mieć kontakt z pieskami a prawidłowo odległość powinna być nieznaczna
      Po włożeniu starej tarczy jest nieźle ale nie tak jak trzeba, od kiedy go mam sprzęgło nie było rewelacyjne( jest zdecydowanie cieńsza  czyt. wyeksploatowana). Jest możliwe że tarcze w wersji angielskiej były węższe albo inne było koło zamachowe lub docisk i ktoś wymieniał jeden z powyższych elementów i teraz to się po prostu nie zgrywa?? zupełnie zaskoczyła mnie ta sytuacja i nie wiem co z tym zrobić, dodam tylko że jeśli skręcę  sprzęgło z kołem zamachowym tak że zostaje jakieś 2 mm luzu ( nie skręcam na maxa) to dźwignia sprzęgła jest twarda i wszystko ładnie się wysprzęgla. Wygląda na to że jeśli obie tarcze były by cieńsze lub pomiędzy obudową sprzęgła a kołem zamachowym były by jakieś podkładki ok 2-3 mm to wszystko by hulało tylko że raczej na pewno ich tam nie było
    • Przez koda92
      Witam
      W moim case Mxm 140 2004 r brakuje wtyczki do sprzęgła wiskotycznego. Jak go kupiliśmy już nie było. Wiszą tylko kable. I mam pytanie czy można kupić gdzieś taki kabel, wtyczkę ? Bo szukam na int i jest tylko sprzęgło, a nie ma nic o kablu. Może ktoś coś wie o dostępności takiej wtyczki, kabla. Bo wentylator chodzi na full cały czas. Zimno, gorąco, cały czas te same obroty. 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v