Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Dyskusja o cenach podstawowych usług rolnych w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/

Wątek o cenach w poprzednich latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/

 

 

jak przedstawiają się ceny zbioru trawy przyczepą samozbierającą? jak to liczą od przyczepy czy z godziny?

Edytowane przez agrofoto
Opublikowano

najczęściej liczą od przyczepy, ale to też zależy od odległości łąk do miejsca składowania. Zależy co komu się bardziej opłaca. Wiadomo, że jak będą łąki blisko to policzy za przyczepę, ale jak będą daleko to za godzinę. Z drugiej strony stawkę w obu przypadkach można zawsze dostosować, dlatego praktycznie na jedno wychodzi

Opublikowano

witam jaka jest stawka za transport zrembki od rebaka na hałde trwa to 30min. w jedna strone ciągnik 120km ciagnik jest mój i kierowca a przyczepa i paliwo zleceniodawcy i w ciagu 10 godzin jest od 2 do 5maximum kursów

Opublikowano

witam jaka stawka za siew kukurydzy siewnikiem punktowym 6 rzedowym (kuhn maxima) wraz z dozownikiem nawozu i mikrogranulatem? w jakim regionie jakie są ceny? Ja w zeszłym roku płaciłem za siew 130zł/ha

 

witam jaka stawka za siew kukurydzy siewnikiem punktowym 6 rzedowym (kuhn maxima) wraz z dozownikiem nawozu i mikrogranulatem? w jakim regionie jakie są ceny? Ja w zeszłym roku płaciłem za siew 130zł/ha

Opublikowano

Witam.

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce, ale mam pewne pytanie.

Czy ktoś z was zajmuje się odśnieżaniem? To znaczy, czy ma ktoś pług do odśnieżania zamontowany do traktora i wykonuję usługę odśnieżania? Jeśli tak to jakie są stawki w waszym regionie?

Pozdrawiam

Opublikowano

U nas jest przetarg na odśnieżanie gminy i niestety zwykły rolnik, nawet vatowiec, jak ma sprzęt to nic nie zrobi. ale firma usługowa może startować w przetargu i wygrywa ten kto zaoferuje najniższą stawkę za kilometr odśnieżania. jak śniegu mało, to ok, ale jak drogi zawali to d*pa z taką zapłatą...

Opublikowano

Jak ze starszym woziłem gnojowice beczką 10 tyż to 65 za beczke braliśmy mieliśmy stałego klienta co woził po 40-50 beczek wiec troche dało się zarobić. Za wywóz szamba to za pełną beczke braliśmy w mieście 100 a im dalej tym drożej teraz mamy beczke 15 po mieście 150 a za miastem ( jeżdzimy do ok. 25km.) to do 200 z beczke, gnojówki już tym sprzętem nie wozimy, chociaż niektórzy dwonią (jeden dzonił żeby mu gnojowice wywieżć to jak usłyszeliśmy ilość do wywieżnia to odrazu odmówiliśmy a gości dalej przekonywał i mówił że pomoże z beczką 10 tyś.) ale co to da że będzie robota przez jakiś czas po 10 godzin, a jak sie robota skończy to co ? Lepiej mieć swoich stałych klientów ;) da się zarobić na beczce :)

Opublikowano

Wieś w gminie. Bo wójt wysłał wszystkim mieszkańcom pismo by się zdeklarowali gdzie ścieki idą, zamiast skanalizować wieś. Za ścieki kilka zł za m3, nie ma dużej kwoty. mam 60tkę i beczkę 4300 i braliśmy 110 zł. Ja liczyłem 20 zł/m3 minimum żeby się opylało no i trochę kursów by musiało być ale większość to szamba bez dna. Odpuściliśmy bo pozwolenie trzeba z gminy na usługi wywozu.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Wozniak2464
      Private Girls In Your City - No Selfie - Anonymous Casual Dating
      https://PrettyGirls.sbs

      [url=https://PrettyGirls.sbs] Private Girls From Your City [/url] - Anonymous Casual Dating - No Selfie

      NEW GIRLS
      [url=https://PrettyGirls.sbs/girl/marie-26.html]Marie[/url]
      [url=https://PrettyGirls.sbs/girl/putri-51.html]Putri[/url]
      [url=https://PrettyGirls.sbs/girl/anna-cute-fox-114.html]Anna Cute fox[/url]
      [url=https://PrettyGirls.sbs/girl/busty-anastasia-52.html]Busty Anastasia[/url]
      [url=https://PrettyGirls.sbs/girl/dana-candy-31.html]Dana Candy[/url]
      [url=https://PrettyGirls.sbs/girl/courtney-128.html]Courtney[/url]
      [url=https://PrettyGirls.sbs/girl/dana-candy-31.html]Dana Candy[/url]
    • Przez Kwiatek12
      Ile bierzecie za prasowanie sianokiszonki prasa łańcuchowa new Holland  i owinięcie folia plus transport ?
    • Przez Matey
      Jakie przewidujecie stawki za poszczególne usługi rolnicze w 2025? Względem sezonu 2024 planujecie zwiększyć stawki? Przyjmujecie stała kwotę na cały sezon czy w zależności od wahań cen np. oleju napędowego modyfikujecie ceny?
      kontyunacja tematu z 2024 roku:
       
    • Przez Tanos
      Cześć, mam pytanie do Was – rolników praktyków.
      Rozważam wynajem maszyn do łąk i chciałbym poznać Wasze zdanie:
      Czy ktoś z Was byłby zainteresowany wynajmem takich maszyn jak:
      aerator 3 m – 900 zł/dzień (około 30 ha/doba = ~30 zł/ha),
      włóka łąkowa 6 m – 800 zł/dzień (30–40 ha/doba = ~20–27 zł/ha),
      podsiewacz traw 3 m – 1300 zł/dzień (około 15 ha/doba = ~87 zł/ha).

      Jak myślicie – cena jest realna czy za wysoka?

      Czy sami korzystaliście z wynajmu, czy raczej każdy woli mieć swoje?

      Macie takie maszyny u siebie – faktycznie dają efekty (większy plon, mniej chwastów)?

      A może Waszym zdaniem inny sprzęt byłby bardziej potrzebny na wynajem?
      Chętnie poczytam opinie i doświadczenia.
      Pozdrawiam
    • Przez r49
      Proszę omijać firmę serbol .mieszcząca się srebrny Borek 18c.sprzedaja tam ruiny ciągników. Na ogłoszeniach piszą Zambrów. Zakop ciagnika tam to porażka trzeba jeszcze tyle mieć na naprawy.zaniżaja faktury. Cwaniaki
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v