Skocz do zawartości
Zbysiu

Ceny usług rolnych 2014

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zbysiu    7

Dyskusja o cenach podstawowych usług rolnych w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/

Wątek o cenach w poprzednich latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/

jak przedstawiają się ceny zbioru trawy przyczepą samozbierającą? jak to liczą od przyczepy czy z godziny?

Edytowano przez agrofoto

maciek9225    14

najczęściej liczą od przyczepy, ale to też zależy od odległości łąk do miejsca składowania. Zależy co komu się bardziej opłaca. Wiadomo, że jak będą łąki blisko to policzy za przyczepę, ale jak będą daleko to za godzinę. Z drugiej strony stawkę w obu przypadkach można zawsze dostosować, dlatego praktycznie na jedno wychodzi

pawel89    2

Zbysiu:D ja woziłem sprzętem osoby Ci RB znanej i maszynami także kubota +mwngele i ok 120 za przyczepę :D

Edytowano przez pawel89

Wiadomość z agroFakt.pl

ArtekiAnia    0

witam jaka jest stawka za transport zrembki od rebaka na hałde trwa to 30min. w jedna strone ciągnik 120km ciagnik jest mój i kierowca a przyczepa i paliwo zleceniodawcy i w ciagu 10 godzin jest od 2 do 5maximum kursów

matingus    107

przecież jest zima,a ty o prasowaniu.

Edytowano przez matingus
  • Like 1

kaczmarjohn    0

witam jaka stawka za siew kukurydzy siewnikiem punktowym 6 rzedowym (kuhn maxima) wraz z dozownikiem nawozu i mikrogranulatem? w jakim regionie jakie są ceny? Ja w zeszłym roku płaciłem za siew 130zł/ha

witam jaka stawka za siew kukurydzy siewnikiem punktowym 6 rzedowym (kuhn maxima) wraz z dozownikiem nawozu i mikrogranulatem? w jakim regionie jakie są ceny? Ja w zeszłym roku płaciłem za siew 130zł/ha

corrado    217

Dzięki za odpowiedzi. Dawno nie wywoziłem na zarobek dlatego pytam ok 2 lat temu brałem po 30zł.

promek    1

Witam.

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce, ale mam pewne pytanie.

Czy ktoś z was zajmuje się odśnieżaniem? To znaczy, czy ma ktoś pług do odśnieżania zamontowany do traktora i wykonuję usługę odśnieżania? Jeśli tak to jakie są stawki w waszym regionie?

Pozdrawiam

macias611    15

U nas jest przetarg na odśnieżanie gminy i niestety zwykły rolnik, nawet vatowiec, jak ma sprzęt to nic nie zrobi. ale firma usługowa może startować w przetargu i wygrywa ten kto zaoferuje najniższą stawkę za kilometr odśnieżania. jak śniegu mało, to ok, ale jak drogi zawali to d*pa z taką zapłatą...

Przemek1988    1

Witam! Orientuje się ktoś może, ile się bierze zł/km za usługę transportu ciągnikiem rolniczym? Mam dokładnie na myśli zestaw MF 3090 + HTS 100.27

stg    21

Jak ze starszym woziłem gnojowice beczką 10 tyż to 65 za beczke braliśmy mieliśmy stałego klienta co woził po 40-50 beczek wiec troche dało się zarobić. Za wywóz szamba to za pełną beczke braliśmy w mieście 100 a im dalej tym drożej teraz mamy beczke 15 po mieście 150 a za miastem ( jeżdzimy do ok. 25km.) to do 200 z beczke, gnojówki już tym sprzętem nie wozimy, chociaż niektórzy dwonią (jeden dzonił żeby mu gnojowice wywieżć to jak usłyszeliśmy ilość do wywieżnia to odrazu odmówiliśmy a gości dalej przekonywał i mówił że pomoże z beczką 10 tyś.) ale co to da że będzie robota przez jakiś czas po 10 godzin, a jak sie robota skończy to co ? Lepiej mieć swoich stałych klientów ;) da się zarobić na beczce :)

dawidg2    30

To za beczkę 12 tys ciągnik 120KM ile za kurs 10 km w jedną stronę?

stg    21

Ja bym brał 80 zyko jeśli chodzi ci o gnojowice.

stg    21

A jakaś grubsza robota, po ile płaciecie z ścieki ?

dawidg2    30

Wieś w gminie. Bo wójt wysłał wszystkim mieszkańcom pismo by się zdeklarowali gdzie ścieki idą, zamiast skanalizować wieś. Za ścieki kilka zł za m3, nie ma dużej kwoty. mam 60tkę i beczkę 4300 i braliśmy 110 zł. Ja liczyłem 20 zł/m3 minimum żeby się opylało no i trochę kursów by musiało być ale większość to szamba bez dna. Odpuściliśmy bo pozwolenie trzeba z gminy na usługi wywozu.

pawel885    380

U nas biorą minimum 10zł za m3 gnojowicy za wywóz na bliskie pole, za 12000l i 10 km to po mojemu minimum 150-170 zł

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez ansu
      Jakie s są u was ceny paliw?
      Czy jeszcze będzie taniej? Dzisiaj 200-01-20 ON na stacji około 3,5zł/l, a większa ilość z dostawą do domu 3,20zł/l woj lubelskie