Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sznajdik    573

Kupiłem filtry donaldson jak narazie nic się nie dzieje przyznam że przez 2 lata stosowałem zwykłe od ciągnika i nic się nie działo ale teraz chyba trzeba z nich zrezygnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Niby dlaczego trzeba z nich zrezygnować?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bomba41    0

ja mam z filtrami mały problem dlatego ich na razie nie wymieniłem, ktoś zastąpił podstawę na filtry przykręcane (takie są katalogowo) na podstawę z wkładami, nie wiem od czego, dlatego też nie mogę dokupić filtrów bez ich wyjmowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jakie jest najlepsze sito do pszenżyta oraz do mieszanki zbożowej tak żeby było jak najmniej zanieczyszczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podstawa filtra może być oryginalna, starsze typy miały wymienne 2 wkłady, młodsze wymienny filtr puszkowy. W obecnym silniku mam puszkowy i jak na razie nic się z nim nie dzieje i jest ogólnie dostępny, wymiana co sezon.

 

@St220 jakimi sitami dysponujesz? do pszenżyta dobre jest to samo co do żyta, a w kwestii mieszanki to dobierz do zboża najlżejszego, czyli np. do jęczmienia z owsem fi 16. Choć w zasadzie nawet najlepiej dobrane sito nie jest gwarancją najlepszej czystości, tu trzeba samemu odpowiednio ustawić zespół czyszczący, bez tego na każdym może być porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Niby dlaczego trzeba z nich zrezygnować?

Dlatego że uszczelki w nich są chyba z innej gumy i się rozłażą jak dociska się kubek od filtra co powoduje to że wyłazi po jakimś czasie powodując nieszczelność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

i rozebrałem to sprzęgło i nie okazała się tarcza a łożysko oporowe jest całe spiłowane ten wałek na którym chodzi nie rozłączał do końca był zardzewiały w jednym końcu i jak by się ktoś zabierał za rozbiórkę to fakt z tą sprężyną naprawdę trzeba uważać można narobić sobie biedy. teraz tylko zakupić nowe części i składać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianb    1

Kolego masz jakieś zdjęcia jak to rozkładałeś wszystko i jak poradziłeś sobie z tą sprężyną? Chodzi mi o to jak to zabezpieczyłeś sprężynę przy demontażu...

 

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arunio112    0

panowie czemu wygania wode z chlodnicy? naleje tak zeby plytki zalane byly i wygoni mi ze dwa litry i tak juz dalej pracuje wiecej nie wygania.. temperatura na zegarze 80 i niby nie rosnie ale czyemu wygania?

wygania nadmiarem do oleju nie idzie bo stan ten sam caly czas

Edytowano przez arunio112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bomba41    0

mój mercator to 73r. a gość w sklepie mówił mi że są tylko puszkowe, stosowane zarówno w deutzu, mercu i perkinsie... :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To ciekawe, mam z zapasie starszego Perkinsa na 2 wkłady wymienne. Spotykam takie filtry w silnikach i nie jest to jakaś przeróbka.

 

post-42053-0-29402300-1375347883_thumb.jpg

 

Nawet w katalogu są dwa typy filtrów, tu masz przykład z 2 wkładami

post-42053-0-13361700-1375349427_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

panowie czemu wygania wode z chlodnicy? naleje tak zeby plytki zalane byly i wygoni mi ze dwa litry i tak juz dalej pracuje wiecej nie wygania.. temperatura na zegarze 80 i niby nie rosnie ale czyemu wygania?

wygania nadmiarem do oleju nie idzie bo stan ten sam caly czas

 

 

te zegary w mercatorach potrafią pokazywac zupełnie niewłaściwą temperature. U mnie np 80=100, a przy licznikowych 90 już silnik sam się wyłącza.

 

NAjbardziej prawdopodobne, to przedmuchana uszczelka pod głowicą. Nalej czubato wody i zobacz, czy zanim się nie wydmucha, nie bedą uciekały pojedyncze bąbelki powietrza.

SPosobem na przedłuzenie agonii (w razie gdyby to rzeczywiście była uszcelka) jest wymontowanie termostatu i jazda bez niego. Wtedy gazy spalinowe, które przedostaja sie do ukłądu chłodzeia mają łatwiejszą/krótszą drogę wyjścia i dopóki nieszczelnosć nie zrobi się duża, nie powodują one wydmuchiwania wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

u mnie ten licznik temperatury pokazuje 120stopni, a jak ko docisnę, to schodzi do 70, a przy pracy sieczkarni 80stopni ;)

Pytanie z innej beczki - jak szybko i sprawnie rozebrać koła wariatora na osi sieczkarni? Oś mam ukręconą, wariator wyjęty z kombajnu, trzeba tylko przełożyć...

EDIT: Dodam, że od obrotów też mam rozebrane wszystko łącznie z wybitym klinem pod tym łożyskiem trzymającym wariator od strony ślimaka obrotów. Czy do tego wariatora potrzebne są specjalne jakieś klucze? Bo nasadkowy, który mam nie chce mi wejść na szpilkę... Czy jest konieczne rozebranie tego, czy jest inny sposób założenia w całości? Młocarnia już jest w kombajnie na nowej ośce i nowych łożyskach...

Edytowano przez wdaniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na osi sieczkarni nie ma żadnego koła wariatorowego, chodzi Ci może o oś młocarni? Na jaką szpilkę nie możesz założyć klucza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arunio112    0

zegar i czujnik sprawdzałem. mam zalane plynem nie woda, uczepilem banke na nadmiar i wygoni 2 litry i ani kropli wiecej pracuje tak caly czas jak doleje to wygoni znowu swoje i dalej pracuje, jak by byla uszczelka to by moze wyganiało wszystko??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Do arunio112

Zdemontuj i przepłucz chłodnicę, wymień korek chłodnicy ze sprawnym szczelnym zaworkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, chcę się podzielić koledzy swoim doświadczeniem ze swoim mercatorem, a mianowicie ,młocarnia nie chciała mi wejść na wyższe obroty jak 1100, ze względu już wydartych pasów, tak są w miarę dobre, lecz zdarte na ściankach, czyli praktycznie do wymiany, a nie miałem już czasu na wyminę ich, a że wymieniałem uszczelniacze w siłowniczkach przyśpieszacza młocarni bo puszczały olej, to wpadłem na pomysł taki, aby siłowniki deczko w jakiś sposób wydłużyć, żeby to bardziej dociskały słoneczka i pasy wychodziły bardziej do wierzchu, pomyślałem aby podłożyć podkładki pod siłowniki o średnicy trzona silownika, i podłożyłem o grubości 2,5mm pod każdy siłownik w miejscu przykręcania ich na śrubki 6mm. , w miejscu ich mocowania pod ich trzon, i okazało się że po uruchomieniu młocarni osiąga ona obroty 1350/min. tak że tym sposobem uniknołem wydatku z rzędu ładnych kilku stówek, oraz czasu z wymianą pasów.Jedna tylko uwaga gdyby ktoś chciał też tak zrobić, nie dawać od razu za grubych podkładek a dokładać kolejno do uzyskania powiedzmy obrotów ok.1400 aby nie przedobrzyć, mi bardzo pięknie obroty teraz trzyma jak by były nowe pasy ,a tak nie dość że były przy niskie to jeszcze spadały przez ten wyciek oleju z siłowników.Powiem tylko że mój kuzyn założył nowe pasy a obrotów młocarni wyższych jak 1200 nie może uzyskać .Pozdrawiam i życzę bez awaryjnych żniw wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

To ciekawe, mam z zapasie starszego Perkinsa na 2 wkłady wymienne. Spotykam takie filtry w silnikach i nie jest to jakaś przeróbka.

 

post-42053-0-29402300-1375347883_thumb.jpg

 

Nawet w katalogu są dwa typy filtrów, tu masz przykład z 2 wkładami

post-42053-0-13361700-1375349427_thumb.jpg

Ja w swoim też mam identyczne filtry paliwowe z wkładami i w nich właśnie pojawiał się problem słabych uszczelek ale po założeniu lepszej firmy filtrów jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Na osi sieczkarni nie ma żadnego koła wariatorowego, chodzi Ci może o oś młocarni? Na jaką szpilkę nie możesz założyć klucza?

Napisałem sieczkarni? A to z rozpędu - przepraszam. Oczywiście chodzi o młocarnię. Na te 3 szpilki, które popychają 2 sąsiednie słoneczka, by pasy równo były naciągnięte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sposób jest prosty, ściągaczem zdejmij zewnętrzną połówkę koła i już masz nakrętki na wierzchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

WItam. Mam maly klopot z moim mercatorem 75 a mianowicie strasznie zatyka mi sie dolne sito (6x25) pustymi kluskami, co z tym zrobic?? jak zaloze wieksze to idzie duzo syfu do zbiornika. Na zaluzjowym sicie gromadzi sie sporo plew tak ze co oproznianie zbiornika trzeba wszystko czysci. Zboze jest bez zielska. Wiatr ustawiony na maxa, wymieniony zostal nawet pasek klinowy wialni i nie pomaga, kierownica wiatrow ustawiona ksiazkowo (50mm). Macie jakies pomysly??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

WItam. Mam maly klopot z moim mercatorem 75 a mianowicie strasznie zatyka mi sie dolne sito (6x25) pustymi kluskami, co z tym zrobic?? jak zaloze wieksze to idzie duzo syfu do zbiornika. Na zaluzjowym sicie gromadzi sie sporo plew tak ze co oproznianie zbiornika trzeba wszystko czysci. Zboze jest bez zielska. Wiatr ustawiony na maxa, wymieniony zostal nawet pasek klinowy wialni i nie pomaga, kierownica wiatrow ustawiona ksiazkowo (50mm). Macie jakies pomysly??

Sprawdz pasek napędu raf,jak będzie dobry napęd raf to przymknij górne sito,wiatr nie może być na max przy zbożu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

kolego @marian7k wszystkie paski sa napiete, sito gorne zamkniete przwie calkiem (zostaly dwa zabki do konca). czemu wiatr nie moze byc na max?? zboza nie ma za kombajnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Górne sito zamknięte to jak to zboże na przelecieć przez niego?Jak dasz wiatr na max dla pszenicy to czym będziesz dmuchał na bobik.

Włącz kombajn ,maszynę bez hedera zajdż z prawej strony i obserwuj ten cienki pasek co ciągnie targaniec od raf,cudów nie ma.Jak wszystko będzie ok to podnieś jeszcze kierownicę wiatrów.Jeszcze jedno może ten cienki pasek jest bardzo wytarty na bokach i ma duży poślizg albo koło pasowe wytarte może też blokować któreś łożysko,trzeba temu przyjżeć się merkator mój pięknie czyści nawet trawę nasienna gdzie wiatry zamykam całkowicie jeszcze trochę zasłaniam szczelinę wlotu powietrza do wialni.Na 100% trudno podać receptę to prosty kombajn tylko trzeba pomyśleć i obserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
    • Przez Adek123rolnik
      Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

      jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

      Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
      Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?
    • Przez byczek1999
      Witam
      mam pytanie mam na oku ciągnik ford 6610 i chciałbym poznac jakie są opinie o tym ciagniku 
      Jeszcze jest jedna sprawa otóż ma cos chyba ze sprzeglem poniewaz bierze raptownie przy samym końcu.czy duzo by wyniosla naprawa? I czy ciągnik by sie dobrze sprawowal w pracy z turem ?
      Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
    • Przez antonio8
      Mam problem ze sprzeglem w lamborghini lampo. Jest to sprzeglo dwustopniowe i drugi stopien (wom) jest rozlaczany za pomoca dzwigni. I wlasnie problem jest ze sprzeglem od wom, a mianowicie nie mozna do konca wylaczyc walka za pomoca dzwigni(walek sie kreci po zaciagnieciu dzwigni i niby mozna zatrzymac reka ale bardzo trudno. Calkowite zatrzymanie wom nastepuje po wcisnieciu sprzegla jezdnego  ). Sprzeglo zostalo wymienione na nowe razem z dociskiem ale problem pojawial sie tez przed wymiana sprzegla. Regulowane bylo sprzeglo zgodnie z wytycznymi jak rowniez i linka od dzwigni sprzegla.
    • Przez zieliniakk
      Witam, 
      Mam problem polegający na tym że rozsypał mi się całkiem wariator jezdny w moim Claasie Consulu. Chcę teraz go wymienić na używany a w internecie mało jest consulow, teraz zastanawia mnie jedno czy czesci z Mercatora, Corsara pasuja do Consula? (regeneracja nie wchodzi w gre, bo juz to było robione i znowu się rozsypał)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj