Skocz do zawartości
News
Adek123rolnik

Wyciek oleju ze sprzęgła Renault 981-4

Polecane posty

Witam forumowicze, bardzo prosze o porade... mam wyciek w Reni-cieknie na laczeniu skrzyni I sprzegla (zalaczam zdjecie, oznaczone rozowa strzalka) myslalem ze poszedl uszczelniacz na walku sprzegla ale najciekawsze jest to ze nic nie kapie z "zawleczek" ktore sa zaraz pod sprzeglem... po popuszczeniu dekielka oznaczonego zielona strzalka wyciekal olej (zeszlo 20l I lecialo dalej) mysle ze tam oleju nie powinno byc bo nad tym dekielkiem jest dojscie do docisku sprzegla, jesli sie myle to mnie poprawcie... dodam ze cala akcja z wyciekiem na laczeniu skrzyni I sprzegla zaczela sie od wyniany oleju w skrzyni (starego bylo 35l wlalem swiezy 58l)

jutro wyjade w pole sprawdzic czy ze sprzeglem wszystko ok a puki co prosze o jakies porady...

Dlaczego cieknie olej (rozowa strzalka)?
Co jest za dekielkiem (zielona strzalka)?post-214134-0-81210400-1496748468_thumb.jpg

izydor6280    620

jeśli dobrze widzę to wyciek jest na łączeniu skrzyń pośredniej i głównej

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

Wiadomość z agroFakt.pl

Jak to uszczelnic, wystarczy rozpolowic I zlozyc na sylikonie? Trzeba na cos uwazac, jakies pulapki? :)

Pierwszy raz slysze ze jest skrzynia posrednia I bezposrednia ale nie ma co sie dziwic jak z c360 sie przesiadlem,wiec to normalne ze pod dekielkiem oznaczonym na zdjeciu znajduje sie olej?

izydor6280    620

jeśli mocno nie cieknie to wstrzymał bym się do następnej wymiany oleju czy jakichś ewentualnych napraw, bo roboty dość dużo jak na taki drobiazg

tak z grubsza to w pośredniej masz rewers a w głównej biegi

wskazane aby w skrzyni był olej, w przeciwnym wypadku długo nie posłuży ;)  

Polska B

Ok ale dziwi mnie tylko jedno, nie widze zadnej uszczelki miedzy skrzynia posrednia a bezposrednia, a co najlepsze obie skrzynie skrecone sa na 4 albo 5 srubach po bokach, od dolu nie ma wogole... troche dziwnie :P

izydor6280    620

są skręcane od wewnątrz

Polska B

Aa to wiele wyjasnia :) dzis robilem w polu agregatem uprawowym 3m I sprzeglo dziala bez zarzutu, a juz myslalem ze tarcza plywa w oleju I czekaja mnie spore wydatki.

Dziekuje za pomoc!

Jakby ktos opisal mniej wiecej jak sie zabrac za rozebranie I uszczelnienie skrzyń I opisal poziom trudnosci ew. na co uwazac bylbym wdzieczny :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez majes
      Kupie klimatyzację kompletna do Renault ares 550.
    • Przez zaxson
      Witam forumowiczów
      Jest tutaj jakiś na forum szpec od skrzyń powerschift (dwusprzeglowa) 
      Mianowicie mam jeden problem w ładowarce teleskopowej manitou , skrzynia po rozgrzaniu oleju(przejechanie jakiegoś dystansu ok 5 km) nie chce ciągnąć na biegach nieparzystych czyli 1,3,5 Na biegach parzystych(2.4.6) jest ok I na wszystkich wstecznych  też, obstawiać zużyte tarczki I przekładki sprzegieł? Czy może to coś innego , dodam że olej zmieniony w tamtym roku I filtr skrzyni *org manitou 
    • Przez Grzes1986
      Witam!
      W mojej Reni muszę wymienić orbitrol. Oryginalnie siedzi w niej Danfoss OSP B 80 ON. W sklepie polecają mi Granita, ale nie mają tego OSP 80 tylko 100, 125 i 160. Czy mogę wsadzić tą setkę, czy szukać 80tki? I czy warto kupić tego Granita, czy szukać czegoś innego?
    • Przez NH8670
      Witam problem jest w NH TD5050 sprężarka działa wszstko jest ok na dwu-obwodowym działa starego typu czyli jedno nie . Co poradzicie sprawdzić odkręcić ... i pytanie jeszcze jedno czy można czerwoną słuchawkę zamienić z czarną i czy to będzie działało ? Pozdrawiam czekam na pomoc 
    • Przez maly2000
      Witam!
      Mojej Renówce coś zaczęło dolegać, na biegu jałowym zauważalne są delikatne skoki obrotów silnika, niewielki co prawda bo o około 20-30 obrotów. Ponadto jak silnik jest zimny to obroty utrzymują się lekko powyżej 700, zaś jak się rozgrzeje w pracy to na biegu jałowym spadają do okolicy 600. Sprawdzane filtry przewody i wszystko i nic nie widać, pompka paliwowa też wymieniona. Zaczeło się robić też tak, że w czasie transportu nie miał siły jechać, powoli się wkręcał na obroty, a lekka górka i pustych przyczep nie miał siły w  ciągnąć. Miał ktoś podobne objawy i jest w stanie coś doradzić.? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.