Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tani pług do ciągnika 54 KM

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Naix

Naix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 15:36

Tani pług do ciągnika 54 KM Witam, w tym roku zmieniłem ciągnik na Deutz Fahr DX 3.30 z napędem 4x4, ciągnik ma 54KM 3 cylindry i chce do niego kupić plug 3 skibowy zagonowy (miała być obrotówka ale prawie cała kasa na pług poszła w inne wydatki). Cenowo chciał bym się zamknąć w granicach 3000zł z transportem, wiem że na naprawdę dobry pług to za mało jednak muszę jakiś kupić bo do orania mam teraz troszkę łąk a i gospodarkę nie dużą i z tego powodu nie mogę kupić drogiego pługu który mi się będzie 2 lata zwracał, tym bardziej że kupiłem już w tym roku ciągnik. No więc Panowie co w tej kasie kupić ? Chcę aby pług zabierał nie mniej niż 1 metr czyli 3x35cm. Rozważałem nad nowym bo widziałem na allegro nowe tanie pługi w cenie około 2000zł, jednak po lekturze tutejszego forum na ich temat jestem dosyć sceptycznie do nich nastawiony, konkretnie miałem na myśli pług od tego Pana >> http://allegro.pl/pl...3299937915.html jednobelkowy z zabezpieczeniami śrubowymi 3x35cm utargowałem na 2250zł z transportem i gdyby nie lektura forum już by był pewnie na placu. Nowy pług z trochę lepszej firmy ale też niezbyt poważanej na forum to AGROMASZ, za zwykły 3 skiby wołają 3800zł, jeżeli było by warto to bym to przemyślał ale tak jak pisałem wolał bym się zamknąć w kwocie 3000zł. Za nowego Staltecha wołają 2500zł z zabezpieczeniami. Tyle z nowych pługów. Z używek w tej kasie można dorwać unie grudziądz za około 1k zł, jest też wystawiony Kvernelands za 2900zł >> http://otomoto.pl/kv...er-A268047.html i w zasadzie tyle z dostępnych w mojej okolicy opcji. Teraz Panowie pytanie do was, co wybrać żeby było to w miarę dobre i i trwałe ? Ciągnik jaki mam do pługa napisałem wcześniej, areał około 10ha, w czym 1 może 2ha ziemi gdzie jest sporo kamienia.
Na jaki się zdecydować ? jeżeli miał by to być używany to napiszcie czy macie jakieś metody aby sprawdzić żeby nie był przeciągnięty czy spawany, poza metodą "na oko" oczywiście ;)
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tani pług do ciągnika 54 KM Dzisiaj, 00:56
  •  

#2 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 16:46

Tani pług do ciągnika 54 KM Kup sobie Staltecha na zabezpieczeniu 3x35 na wysokiej ramie i będziesz zadowolony ,a nie te wynalazki.

#3 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 21 czerwiec 2013 - 18:07

Tani pług do ciągnika 54 KM Staltech to praktycznie to samo co Agromasz, jedna półka jakościowa, więc nie mogę się zgodzić z przedmówcą ponieważ to kolejny wynalazek, co prawda na Twój areał "uszedłby w tłoku" ale to jest nic specjalnego. Ten Kverneland z linku fajnie wygląda tylko trzeba go dokładnie obejrzeć, czy nie był malowany po to aby ukryć pęknięcia.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#4 Share Naix

Naix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 10:12

Tani pług do ciągnika 54 KM Dzięki Panowie za odpowiedzi, doszły dwie opcje, wydaje mi się że dosyć ciekawe, mianowicie dwa obrotowe pługi pierwszy Krone http://otomoto.pl/krone-A326024.html podobno wszystko ok prosty nie spawany, elementy robocze wystarczą jeszcze na jakieś 20ha, drugi vogel noot http://tablica.pl/of...html#d2f4962422 odkładnie podmęczone (jedna spawana) i siłownik troszkę cieknie ale i tak chciał bym go zmienić na taki na dwa węże, cena dosyć ciekawa, właściciel (rolnik) mówi że prosty, lakier oryginalny więc jak by coś gdzieś było spawane będzie widać, obrót działa dobrze. Na co się teraz zdecydować ? Pod uwagę na chwilę obecną biorę nowego staltecha cena 2500zł to była cena netto, cena brutto 3200zł z transportem, Krone poniżej 4000zł, v&n poniżej 2500zł ale trochę trzeba do niego dołożyć na starcie. Którą z tych trzech opcji wybrać ?

#5 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 10:59

Tani pług do ciągnika 54 KM Krone droższy a jak mówisz i tak elementy nie długo do wymiany. V&N dołożysz na starcie i będziesz śmigał długie lata tylko pytanie czy podnośnik podoła obrotówce?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#6 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 11:20

Tani pług do ciągnika 54 KM Zależy jak podejść do tematu jeśli masz kase to bierz tego Krone jeśli natomiast jeśli kasy braknie weź V&N mówisz że na start trzeba dołożyć , racaj ale jak pozakładasz wszystko co trzeba nowe to pewien czas masz z głowy i wiesz że nowe. Nie wiem jak w realu ale na zdjęciu w Krone lemiesze poddarte w jedynm jak się nie mylę to już czuba nie ma. Tak więc wybór należy do Ciebie a cena V&N kusząca.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#7 Share Naix

Naix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 11:29

Tani pług do ciągnika 54 KM No właśnie ojciec jest za staltechem bo nowy lub za krone bo nie wymaga na chwilę obecną wkładu finansowego, mnie za to kusi V&N bo jest w oryginalnym lakierze i wszystko widać czarno na białym ale boję się trochę tych kosztów i ceny części do V&N, no i jak dopasować "na odległość" do niego części bo w okolicy to chyba nie dostane na miejscu części do tego pługa. Co do podnośnika to wydaje mi się że da radę bo dźwigając różne ciężary to prędzej mi przód podnosiło niż miał by podnośnik się zatrzymać.
A mam jeszcze Panowie jedno pytanie odnośnie przeróbki V&N z jednego na 2 węże, czy wymiana siłownika załatwia całą sprawę czy coś jeszcze trzeba przerobić ??

Edytowany przez Naix, 23 czerwiec 2013 - 11:46.

#8 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 11:44

Tani pług do ciągnika 54 KM Po części ojciec ma rację bo jak napisałeś Krone nie wymaga wkładu finansowego na chwilę obecną. Jeśli natomiast podejśc do tego od strony tego że może V&N tego dofinansowania potrzebuje i za to co zapłacił za krone włożysz w nowe części do niego to napewno pochodzi dłużej niż krone o którm jak sam wspomniałeś części uzytkowych wystarczy na jakieś 20ha i wtedy znowu dokładka co daje juz w całokształcie wyższą kwotę tak naprawdę niż V&N na nowych podzespołach a co do częci to orientacyjnie możesz poszukać np. na allego jakie są ceny i będziesz wiedział, a przy okazji porównać sobie ceny części do krone które niebawem trzebaby było kupic.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 11:56

Tani pług do ciągnika 54 KM Staltecha z odkładniami ala UG sobie daruj. Pług ma lekko 15% większe opory niż jakikolwiek zachodni. Tak z ciekawości jakie masz szerokie ogómienie z tyłu? Musisz to uwzględnić w szerokości bruzdy jaką robi pług.
KPK Kumurun Team

#10 Share Naix

Naix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 12:07

Tani pług do ciągnika 54 KM Szerokość opony tak na oko jest taka sama jak w większości sześćdziesiątek
Podbijam jeszcze raz moje wcześniejsze pytanie:

Mam jeszcze Panowie jedno pytanie odnośnie przeróbki V&N z jednego na 2 węże, czy wymiana siłownika załatwia całą sprawę czy coś jeszcze trzeba przerobić ??

#11 Share Naix

Naix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 09:10

Tani pług do ciągnika 54 KM Naprawdę nikt nie wie czy taka przeróbka ogranicza się do wymiany siłownika czy trzeba coś więcej kombinować ?? Bardzo mi zależy na odpowiedzi bo dziś lub jutro jadę oglądać.

#12 Share tomas1

tomas1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 19:41

Tani pług do ciągnika 54 KM Witam na twoim miejscu brałbym V/N ,ale nie martwił bym się siłownikiem tylko wagą tego pluga ,bo podczas transportu lub manewrowania przód może byc w górze ,w mojej Proximie przy plugu Frost 3x40 naresorze miałem z tym problem .Waga zetora 4,500kg waga pluga okolo 1000kg,wiec poruwnaj wagi twojego sprzętu pozdro,,,,,

#13 Share nowaczek96

nowaczek96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, motoryzacja, hodowla bydła,

Napisany 25 czerwiec 2013 - 19:56

Tani pług do ciągnika 54 KM Brałbym tego Vogel Noot'a sam mam 4 obrót chodzi lekko i jest dość lekki w porównaniu z innymi a części... Pełno jest na allegro i oryginalnych i zamienników które są tańsze ;P Będziesz z niego zadowolony

#14 Share Naix

Naix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 25 czerwiec 2013 - 21:54

Tani pług do ciągnika 54 KM O podnoszenie przodu się nie boje bo jak by było tak tragicznie to mam obciążniki na przód jak będzie trzeba to założę ;) Kurde ja jestem nastawiony na V&N ale ojciec chce obejrzeć Krone i jak coś by było nie tak to chce kupić nowego staltecha, V&N go nie interesuje bo trzeba od ręki przy nim coś zrobić...

#15 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 08:43

Tani pług do ciągnika 54 KM Ale jak dołożysz różnicę między tym Krone a V&N do tego drugiego to będziesz miał praktycznie wyremontowany pług.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 09:47

Tani pług do ciągnika 54 KM Nowe pługi polskich "rzemieślników" to sobie daruj, 70% osób które kupiły nie są nimi zachwycone - w mojej wsi jest ich 5 - a to spawy pękają ,a to korpus zgięty (mimo zabezpieczenia zrywalnego :blink: ). Piszę nawet o pługu 4 zagonowym za ponad 5tys nie o połowę tańszych garażowych produkcjach... Ogólnie wszyscy chwalili po pierwszej orce, po 2-3 latach użytkowania już nie było tak kolorowo