Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-385

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin1992_3b

marcin1992_3b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 maj 2013 - 11:28

Ursus C-385 Witam. Mam problem z instalacją elektryczną w moim ursusie c-385 a mianowicie, gdy próbuję naładować akumulatory to rozrusznik cały czas pokazuje 0 amper. Gdy wciskam kluczyk w stacyjce to brzęczy regulator napięcia, czasami zacznie ładować prostownik ale za chwilę znowu tak się dzieje. Sprawdzałem na kilku prostownikach. Także gdy łączę kabel idący z kabiny do alternatora do obudowy to iskrzy a raczej nie powinno tak być. Proszę o porady bo nie znam się na tym za bardzo. Po prostu po mojemu któryś kabel prądowy styka do masy i prąd ucieka w całą ramę. Bo gdy ciągnik postoi ze trzy dni nie użytkowany to akumulatory padają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-385 Dzisiaj, 18:44
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 maj 2013 - 11:48

Ursus C-385 Rozrusznik nie pokazuje wartości prądu. Zapewne amperomierz w prostowniku.
Jaki przewód łączysz z obudową alternatora. W instalacji samochodowej praktycznie wszystkie przewody to jest PLUS, a obudowa-rama MINUS. Więc nie łączy się ich od tak.
Ile masz akumulatorów? 2X6V? Przeczyść mostek między akumulatorami.
A tak w ogóle czyść wszystkie połączenia przy akumulatorach, masa.
Prostownik podłączasz gdzie?

#3 Share marcin1992_3b

marcin1992_3b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 maj 2013 - 11:54

Ursus C-385 2x 6V masa pod ramę. Gdy ładuje to podłączam przewody pod rozrusznik i masę. Z obudową alternatora łączyłem kawałkiem kabelka kabel idący do alternatora z kabiny, bo taki koleś mi tak powiedział żeby wykluczyć usterkę stacyjki. :)

Edytowany przez marcin1992_3b, 28 maj 2013 - 12:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 maj 2013 - 18:36

Ursus C-385 Nie wiem co miał na myśli ten "koleś" ale chyba go nie zrozumiałeś, albo zna się tak jak Ty.
Nie dziwię się, że zaiskrzyło bo zrobiłeś zwarcie.
Gdyby któryś przewód stykał do masy miał byś takie zwarcie, że miedź z instalacji bez obierania oddał byś na skup metali kolorowych.

Czyść wszystkie połączenia akumulatorów, masy i rozrusznika.
Należało by sprawdzić stan akumulatorów, bo możesz mieć uszkodzone, a także napięcie ładowania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share marcin1992_3b

marcin1992_3b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 maj 2013 - 08:05

Ursus C-385 Spoko. Dzięki za odp. :D . Problem rozwiązany. Kabel łączący akumulatory był uszkodzony w środku, oraz klema już się go nie trzymała. Kupiłem nowe klemy i dałem drugi przewód i jest gitez. Wszystko działa i ładuje.