Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Rozdzielacz w c-330

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
46 odpowiedzi na ten temat

#21 Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • 8785552
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos
    Powered by Kubota & Verva
    Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Napisany 21 luty 2012 - 22:11

Pierwszy raz słysze o Ursusie C 220.. :-D
Nie rozbierałem tego rozdzielacza, ale moim zdaniem jeśli nie podaje ciśnienia na podnoszenie, czyli szybkozłącze od szyby prawej (a nie od strony podnośnika) to coś jest nie tak na suwaku rozdzielacza, a zamki te lubią się wyrabiać.
Nie rozumiem ludzi, którzy podpowiadają od razu kupić nowy jednosekcyjny oryginał... za te same pieniądze można mieć 3 sekcyjny, ze złączkami i przewodami z sekcją pływającą.. Podlączenie można zobaczyć w różnych forach, także w ładowaczach czołowych, żadna to magia.. ;-)
Jeśli potrzebujesz tylko 2 szybkozłączy i nie ma planów co do rozbudowy hydrauliki, to można pokusić się o ten nowy rozdzielacz z Archimedesa, ale to już kwestia użytkownika.
Szczerze to taki zakup przypomina mi przysłowie "Zamienił stryjek siekiere na kijek".

Edytowany przez Legat997, 21 luty 2012 - 22:15.

• 0

Reklama

• Reklama
  •  

#22 zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1861 postów
  • 50773554
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 22 luty 2012 - 18:07

interesuje mnie rozbudowa hydrauliki bo sprzydało by się do podnoszenia lanc, może masz jakiś przykład takiego rozdzielacza i jak to połączyć aby grało i śpiewało
  • 0

#23 Legat997

Legat997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 287 postów
  • 8785552
  • Zainteresowania:Desperatos Hydraulikos
    Powered by Kubota & Verva
    Modernizacje hydrauliki, rozbudowa, modyfikacje

Napisany 23 luty 2012 - 22:31

Pierwszy obrazek to podlączenie do rozdzielacza podnośnika w C 330,
drugi pokazuje podłączenie rozdzielacza do tura, itp.

Załączone miniaturki

• Rozdzielacz c 330 podłączenie.jpg
  • Podłączenie rozdzielacza.jpg

• 0
Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

#24 Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1580 postów
  • 10992412

Napisany 28 luty 2012 - 22:12

Witam,
ja mam bardzo nietypowe pytanie, otóż dzisiaj kolega powiedział mi że w c360 całkowicie ominął rozdzielacz hydrauliczny ciągnika i założył ten z błotnika c330 do sterowania podnośnika, wiecznie miał z nim problemy jak mówił. Rozdzielacz połączył do tulei podnośnikowej, a inne funkcje nie były mu potrzebne takie jak kipowanie czy regulacja siłowa.
Jak to usłyszałem to pomyślałem, że może i u mnie skończą się odwieczne problemy z podnoszeniem. Chciałem się w związku z tym zapytać czy w c330 też tak się da?? Nowy rozdzielacz do c330 kosztuje swoje. Mam 3 sekcyjny od cyklopa, 1 sekcja by poszła na podnośnik, 2 do podnoszenia tura, a 3 do kipowania. W rozdzielaczu jest zawór regulacji ciśnienia więc tą kwestię mam z głowy, na powrocie dał bym filtr jakiś. Jedyne czego by nie było to dociążania ale i tak nie potrzebne mi to, ważne by podnosił.
Tylko jak doprowadzić zasilanie do rozdzielacza (rozdzielacz by był gdzieś na błotniku), a z rozdzielacza przewody do tulei podnośnika??Jak ktoś coś wie niech pisze śmiało.
  • 0
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#25 ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 01 marzec 2012 - 12:55

musiałbyś zamiast rozdzielacza dać jakąś blachę (pewnie ze 20mm) z nawierconym w odpowiednim miejscu o nagwintowanym pod przyłącze otworem doprowadzającym olej do cylindra podnośnika i drugim takim do przelewu oleju z rozdzielacza. Ewentualnie zamiast gwintować wspawać króćce. Po zdjęciu rozdzielacza fatwo było by wytrasować otwory mocujące i pod przyłącza. A zasilanie tego nowego rozdzielacza to z rurki która doprowadza olej do oryginalnego rozdzielacza.

Edytowany przez ukasz, 01 marzec 2012 - 12:56.

• 0
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#26 Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1580 postów
  • 10992412

Napisany 02 marzec 2012 - 00:43

Aha, nie wiedziałem jak to ugryźć na początek ale ta blacha jak piszesz będzie najlepszym rozwiązaniem, bo zawsze będzie można powrócić do oryginału, a gwintowanie trzeba będzie dać do zakładu, bo tak dużego gwintownika nie opłaca się kupować na jedną robotę. Ale już postanowione i na pewno takiej przeróbki dokonam, najpierw zbiór materiałów ;)
  • 0
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#27 ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 10:47

zawsze zamiast gwintować możesz wspawać króćce, wtedy możesz dać też troszkę blachę z 10- 15 mm
  • 0
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln

#28 Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1580 postów
  • 10992412

Napisany 10 marzec 2012 - 22:23

Blacha już kupiona (19mm) i docięta, będzie rozdzielacz 3-sekcyjny z zaworem przelewowym od cyklopa, teraz pozostało przewiercić dziury w tej blasze i tu pojawia się problem...
dzisiaj zrobiłem zdjęcia rozdzielacza od spodu w celu pokazania dziur w których płynie olej ->
Dodany obrazek
Moje pytanie odnośnie tego to które dziury są od czego tzn. interesuje mnie który otwór jest od:
-zasilania tulei podnośnika
-przelewu
-zasilania z pompy hydraulicznej
- i jeszcze 4 dziura od czegoś??
Bez tego moja przeróbka stoi w miejscu.
Dodatkowo najgorsze jest to, że otwory olejowe są bardzo blisko siebie i nie będzie możliwe gwintowanie otworów pod króćce(złączki gdzie przykręca się węże) w blasze i ich wkręcenie tylko aby wiercenie otworów i przyspawanie króćców do blachy. I jeszcze też trzeba będzie oszlifować króćce z tego pogrubienia na klucz bo będzie za ciasno.
Tak więc czekam na odpowiedzi i z góry za nie dzięki.
  • 0
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#29 jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 627 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 11 marzec 2012 - 12:14

Zasilanie z pompy idzie rurką, wychodzącą z pokrywy podnośnika. Możesz spróbować podłączyć powietrze z kompresora pod wejście w rozdzielaczu (w górnej części rozdz. na zdj. powyżej) i wtedy będziesz widział w jakim położeniu dźwigni olej/powietrze płynie danym otworem.
  • 0

#30 Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1580 postów
  • 10992412

Napisany 15 marzec 2012 - 00:17

Tak wygląda zamontowana kostka zamiast oryginalnego rozdzielacza ->
Dodany obrazek
Całość robiona na gwintach 22, tak jak np. w ładowaczu cyklop. Jak zamontuję przodek do ciapka przystąpię do testów.
  • 0
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#31 Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1580 postów
  • 10992412

Napisany 23 marzec 2012 - 21:00

Powiedzcie mi czy można dostać gdzieś zawór jednostronny do hydrauliki??
Chodzi o to że za bardzo szybko opuszcza mi narzędzia na tym rozdzielaczu i chciałbym sobie zrobić tak żeby ole przy cofaniu się z podnośnika był kierowany na kranowy regulator przepływu, który akurat posiadam, i właśnie jest mi potrzebny ten zawór żeby kierował olej tylko w jednym kierunku.
Może to wygląda jak jakiś dławik (np. jak w Cyklopie) tylko zamiast tej blaszki w środku jest sprężyna z kulką albo zupełnie inaczej to wygląda??
Powiedzcie, bo taki siewnik -> http://www.agrofoto....page__total__11 upada jak kamień w wodę :( a jutro chciałbym już siać, każde sugestie mile widziane :)
A rozdzielacz wygląda tak -> http://www.agrofoto....draulika-c-330/

ed: Pytanie już nieaktualne, poradziłem sobie z tym sam. http://www.agrofoto....k/page__st__200

Edytowany przez Junkers, 27 marzec 2012 - 21:45.

• 0
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#32 jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • 4148476
  • Zainteresowania:motoryzacja, ciężarówki,geodezja, majsterkowanie

Napisany 04 czerwiec 2012 - 15:18

Chciałem zapytac jak dostac sie do dzwigni sterowania od rozdzielacza pod siedzeniem. Chciałem ja wymienic bo jest wyrobiona oraz tą tuleje. Odkręciłem osłone w ktorej ona pracuje, ta na 4 sruby, ale nie moge sie dostac do kołka zabezpieczajacego tą dzwignie, zeby go wybic. Pomoze mi ktos? bardzo bym prosił. Wyszukałem sie ale nie znalazlem nic ;/ Ma ktos jakis patent na wykręcenie tego ?
  • 0
[CE] [DE]

#33 rewoluszyn

rewoluszyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 21:12

witam mam problem z rozdzielaczem na błotniku otóż pękła w nim jedna sprężynka od zatrzasku wymieniłem ją i teraz dźwignia rozdzielacza nie zatrzymuje się w pozycji wyłączone pozostałe (podnoszenie, opuszczanie wymuszone, i swobodne) działają w porządku może wiecie gdzie tkwi bład
  • 0

#34 rewoluszyn

rewoluszyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 19:30

jak coś jest już po kłopocie
  • 0

#35 bystry700

bystry700

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 13:43

Witam.

Mam następujący problem z rozdzielaczem hydrauliki w ursusie c 330m. W pozycji podnoszenia podnośnika (tylny tuz) podnosi powoli (ale daje radę bez problemu dźwignąć talerzówke bomet 7) i w momencie maksymalnego poziomu nie slychac ani pompy ani zaworu bezpieczenstwa ani zmiany obrotów silnika. W pozycji środkowej (wykorzystywanej np. do tur'a, u mnie jest zaślepiona) podczas próby jej wykorzystania słychać zawór bezpieczeństwa oraz obroty ciągnika delikatnie spadają. Czy może to świadczyć o zużyciu rozdzielacza? Zostaly wymienione już oringi pod pokrywą cylindra podnośnika jak i pod samym cylindrem. Filtr hydrauliki jest nowy i czysty. Został wymieniony cały olej w skrzyni na hipol6.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
  • 0

#36 ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 17:40

to że po podniesieniu tuz-a do końca nie słychać zaworu bezpieczeństwa to normalne bo w cylindrze jest przelew. Powiedz jeszcze czy opada mocno podnośnik? Najprawdopodobniej będzie to wina pompy
  • 0

#37 Mariusz-C330M

Mariusz-C330M

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:14

Ale podnośnik z tym obciązeniem idzie przy średnich obrotach, czy musisz piłować na 2000 obr? A na tym środkowym to próbujesz przy jakich obr.? Skoro słychać przelew i ciągnik odczuwa opór przy zamkniętym wyjściu, to raczej pompa daje ciśnienie i trzeba się cieszyć.
Ukasz, do opadania pompa chyba raczej mało ma wspólnego, szybciej rozdzielacz i cylinder.
  • 0

#38 bystry700

bystry700

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:42

Test był przeprowadzany na ok 800 - 1000 obrotów. Tak sobie pomyślałem, że podnoszenie tuz'a było jedynie wykorzystywaną funkcją rozdzielacza i w ten sposób elementy odpowiedzialne za tą pracę mogły się wyobić. A reszta ze względu na brak ciągłego wykorzystywania działa poprawnie.
  • 0

#39 ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 18:54

o opadanie pytałem z racji tego że może nieszczelność na tłoku/cylindrze i tamtędy olej ucieka. Skoro podnosi przy tych 1000 obrotów to faktycznie nie pompa
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#40 Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1580 postów
  • 10992412

Napisany 07 styczeń 2013 - 18:23

Jeszcze przyczyną wolnego podnoszeni może być wyrobiona dźwignia na blasze prowadzącej jak i sama blacha prowadząca, tylko takie coś widać gołym okiem, i nie ma pełnego wsuwania się tłoczka w rozdzielaczu i przepływ jest tłumiony. Miałem tak kiedyś zanim ten oryginalny wywaliłem na złom.
  • 0
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330