Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z pryzmą kukurydzy

282 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marius21

marius21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 17:25

Problem z pryzmą kukurydzy no teraz to trzeba z tym jakos powalczyc zeby byly jak najmniejsze straty tylko jak?? :blink: a co do gryzoni to u mnie tez są w pryzmie ale jak podnosze codziennie foli to kot ma obiad ale to raczej nie uniknone bo z pola przychodza cały czas. a co do foli to ja wiem czy to cos da ze jest przykryta biala strona do gory jak ja i tak na calej mam wysypany piasek tak 10 cm na niej i jeszcze postawilem na nia bele z kiszonka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z pryzmą kukurydzy Dzisiaj, 18:20
  •  

#22 Share piotrek2101

piotrek2101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 17:40

Problem z pryzmą kukurydzy co do szczura wiekszego od kota to wierze bo u nas w oborniku siedział, jak ojciec zaczął łagować cyklopem to szczur uciekł niestety kot nie podjął się próby złapania go ;)
ale nastepnego dnia jak ja ładowałem to wyleciał nieco mniejszy szczurek i tego udało sie zabić dzięki pomocy psa :blink:

a co do qq to u nas od jednej strony pryzmy taka warstwa 5-10 cm gnije
nie wiem czemu.

#23 Share Lamborghinithebest

Lamborghinithebest

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 43 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 17:56

Problem z pryzmą kukurydzy Bardzo możliwe że jak ciągnik wjeżdżał na pryzmę to zabuksował i zerwał trochę qq i później już nie zagniotła się tak dobrze :blink:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 01 grudzień 2009 - 18:05

Problem z pryzmą kukurydzy U nas był podobny problem. W tym roku kupiliśmy zakiszasz do kiszonek. Daliśmy za niego coś koło 25 zł. Rozprowadziliśmy go na 16 pełnych rozrzutnikach. Po odkryciu QQ zauważyliśmy że jest po prostu piękna, żółciutka, a krówki wcinają jak szalone :blink: Jednak opłacało się wydać 25 zł i mieć spokój z psującą się kiszonką
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#25 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 18:19

Problem z pryzmą kukurydzy @jakub16 u mnie też jest taka sama i bez zakiszacza. Ale za rok planujemy dodać bo będziem więcej sieli a co za tym idzie spasana będzie w okresie ciepłym (wiosna, może lato) i trzeba się będzie zabezpieczyć przed psuciem :blink:

#26 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 01 grudzień 2009 - 18:26

Problem z pryzmą kukurydzy @jakub16 jaki dokładnie to był zakiszacz i gdzie kupiłeś? A te rozrzutniki jakiej pojemności?
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#27 Share marius21

marius21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 18:34

Problem z pryzmą kukurydzy A jak zminimalizować straty?? :blink:

#28 Share farmer25

farmer25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 grudzień 2009 - 18:40

Problem z pryzmą kukurydzy najlepiej usunąc już zepsutą możliwie jak najdokładniej bo to cholerstwo szybko się rozchodzi

#29 Share erni

erni

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 20:36

Problem z pryzmą kukurydzy tez sie meczylem z tym problemem przez 2 lata, sporo bylo do odrzucenia. dopiero w tym roku znajomy nam doradzil zeby nie przykrywac qq od razu tylko odczekac dzien i ugniatac. dopiero wtedy idzie ugniatanie:) zarezykowalismy i mamy piekna kiszoneczka:) az sam niedowierzalem

#30 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:30

Problem z pryzmą kukurydzy W tym roku pierwszy raz zobaczyłem w połowie wysokości pryzmy oczka pleśni ok 10cm średnicy. Na tej wysokości jest pas jaśniejszej kiszonki i domyslam się że to jest inna odmiana bo miałem 1ha posiane KWS na próbę i porównanie do Smolic
Co do szczurów to kiedyś jeden się ze mną bawił w podchody w paszarce ;) , jak się wieczorem weszło to wskakiwał ma murowany słup przy dachu i zaglądał sobie bezpiecznie :) . Ale ta pewność go zgubiła bo po nastym razie ojciec zrobił z niego mielono-szarpaną kupkę z pomocą drobnego śrutu :blink:
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 21:37

Problem z pryzmą kukurydzy Moim zdaniem problem jest w ugnieceniu,po prostu weszły inne maszyny do zbioru (bardziej wydajne i brakuje czasu na dokładne ugniecenie)
trzeba stosować dodatek .

#32 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 23:09

Problem z pryzmą kukurydzy Też się przyłączam do pytania z skąd masz @jakub16 taki tani konserwant. Ja bym upatrywał przyczyny jednak w złym ugnieceniu sam napisałeś że są warstwy mniej zbite. Ja wiem jak jest u mnie tata kosi 80 KM Renault jednorzędówką kempera i ja mam problemy z ugniataniem pronarem z turem i muszę zarządzać przerwy w środku dnia na dokładne ugniatanie. Mam jeszcze jedno pytanie jakim sprzętem kosisz kukurydzę i na jaką długość tniesz?

#33 Share marius21

marius21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 07:47

Problem z pryzmą kukurydzy kosze sieczkarnia class jaguar 690sl a na jakas dlugosc to nie wiem. a co do luznych warst to sa one tylko po brzegu tam gdzie nie moglem traktorem wzdłuż wjechac bo bałem sie ze sie wywroci i jezdziłem tylko w poprzek

#34 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 11:42

Problem z pryzmą kukurydzy Ja podobną opinię jak @qqq gdyż za gruba warstwa była wysypywana z przyczepy i nie da się dokładnie pozbyć powietrza będącego w kukurydzy poprzez ujeżdżanie ciągnikiem, co powoduje taki efekt psucia się kukurydzy jak napisałeś. Jakiej grubości sypałeś warstwy kukurydzy?
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#35 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 12:45

Problem z pryzmą kukurydzy odwrotnie powinieneś folie położyć bo czarny wszystko ciepło przyjmuje ale to mały szczegół.
Ja w tym roku Classem Jaguarem skosiłem i jest za krótka, krowy nie chcą za bardzo jeść i się przymulają tym towarem

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 grudzień 2009 - 13:32

Problem z pryzmą kukurydzy na pewno za słabo gniotłeś. Co do zakiszaczy to zbędny wydatek. Fioletowe skupiska pleśni tworzą się od zanieczyszczeń czyli ziemi która wjeżdża na kołach ciągnika i przyczep. Konserwant za 25 zł heh - tylko jedno mi przychodzi do głowy 5 tanich win kupionych dla robotników na pryzmie. Jak robicie pryzmę 2 dni nie nakrywajcie jej na noc chyba że podają burzę, nawet jak się jeździ wzdłuż przy dobrej ekipie można ugnieść brzegi ( ekipa 5 osób do rozgarniana do samych brzegów pryzmy czyt. pionowa ściana), ogólnie gnieść mocno i starać się jak przy robieniu pierworodnego bo można wszystko spartolić w ciągu 1 dnia. ta cześć pryzmy która będzie skarmiana na wiosnę i latem powinna być zasypana piaskiem bądź ziemią. ( ja tylko opony)

#37 Share jakub16

jakub16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze.

Napisany 02 grudzień 2009 - 15:26

Problem z pryzmą kukurydzy To są jakieś bakterie czy coś. Rozrzutniki to były takie jak tu Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Rozrzutniki obornika Kupiłem je w sklepie z artykułami dla rolnictwa. Rozrobiliśmy w opryskiwacz plecakowy i przy rozgarnianiu kiszonki ktoś opryskiwał pryzmę po trochu ;) Mieliśmy kiedyś problem z zakiszanie lucerny a sposób na pleśniejącą lucernę jest trochę śmieszny. Wystarczy po każdej przyczepie posypywać pryzmę cukrem :blink:
Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

#38 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 17:40

Problem z pryzmą kukurydzy

odwrotnie powinieneś folie położyć bo czarny wszystko ciepło przyjmuje ale to mały szczegół.
Ja w tym roku Classem Jaguarem skosiłem i jest za krótka, krowy nie chcą za bardzo jeść i się przymulają tym towarem

Nie chcą może tego jeść bo nie są przyzwyczajone do tak dobrze pociętej kukurydzy, i pod jakim względem się zamulają? A co do promieni słonecznych i upału to dopiero w maju zaczynają się naprawdę takie problemy,więc teraz to jest inna przyczyna psucia się kiszonki. Ja poprę opinie kolegów, o słabym rozgarnięciu. Sami mamy podobny problem, pryzma na wysokości około 1,5m tez ma popsuty około 10 cm pasek i trzeba to odrzucać niestety.

#39 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 02 grudzień 2009 - 19:13

Problem z pryzmą kukurydzy Zbyt gruba warstwa ubijanej kukurydzy.Też nam sie trafiło jednego roku.Od tej pory robimy pryzmę długą na ok. 25 do 30 metrów i na takiej długości staramy sie rozsypać calą zawartość wózka.A ubijamy tylko zetorem 5245 :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 03 grudzień 2009 - 00:35

Problem z pryzmą kukurydzy Po twojej wypowiedzi,że kosiłeś jaguarem skłaniam się do wniosku że warstwy kuku były za grube i się dobrze nie ugniotły. A co do długości to im krótsze cząstki to tym łatwiej usunąć powietrze, ja tnę na takie około 1 cm