Skocz do zawartości

Reklama

antywylegacz

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
387 odpowiedzi na ten temat

#21 turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 19:49

a mozna wymieszac chwastox turbo ze stabilanem i prysnąć tym żyto ? bo teraz jest w fazie kolanka. a jak nie to po jakim czasie mozna po herbicydzie pryskac antywylegaczem ?

#22 NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 22:23

Herbicyd nie jest niczym przyjemnym dla rośliny, antywylegacz też. Dwa stosowane razem to 2 x coś stresującego.
Radzę unikać takich miksów.

Ostatecznie jak się boisz, że ci żyto ucieknie to daj z herbicydem jakieś 2-3 setki stabilanu na przytrzymanie. Warunek jest jeden: zboże musi być w dobrej kondycji i musi być najedzone azotem do syta.
Słabe zboże możesz pognębić takim miksem.

Pytania = priv

#23 miras6336

miras6336

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 18:56

może orientujecie się jaki ten antywylegacz ma wpływ na uprawy które będą rosły na tym samym polu co było pryskane????????????????????

#24 massey15

massey15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • 7061323

Napisany 13 kwiecień 2009 - 09:52

Panowie mam do was pytanie , otóż jak rozpoznać w życie faze strzelania w źdźbło i kiedy ona się zaczyna a tagże czy faza pierwszego kolanka to to samo kolanko co jest wyczuwalne palcami na łodydze wiecie o co mi chodzi?

#25 kiciak

kiciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 20:29

Zobacz postmassey15, o Apr 13 2009, 09:52, powiedział:

Panowie mam do was pytanie , otóż jak rozpoznać w życie faze strzelania w źdźbło i kiedy ona się zaczyna a tagże czy faza pierwszego kolanka to to samo kolanko co jest wyczuwalne palcami na łodydze wiecie o co mi chodzi?
Ja robie tak wyrywam jedną roślinkę i rozcinam ja ostrym nożem i wtedy widze czy i gdzie jest kolanko bo jeżeli je czuć to zazwyczaj jest już za późno. Natomiast ja  mam inny problem potrzebuje zmieszać Moodus 0,2+CCC 0,7(druga dawka pierwsza też 0,7)+siarczan magnezu 5kg/h+mocznik5kg/ha+fungicyd Jak myślicie przejdzie to W tamtym roku poszło lekko ale bez Moddusa i CCC Nie bardzo uśmiecha mi sie jeździć opryskiwaczem po dwa razy.

#26 młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 419 postów
  • 6568798

Napisany 13 kwiecień 2009 - 21:55

a jeśli podają, np. na antywylegaczu płynnym, że pierwsze kolanko powinno byc wyczuwalne i winno byc 1cm nad ziemią to tego mam sie trzymać, czy jechac wcześniej ?? chodzi mi o pszenice jarą ?? z tym scyzorykiem to kolega ma racje specjalnie dzisiaj poszedłem i rozkroiłem, awidentnie w przekroju widać ciemne twardniejące tkanki, zaraz nad korzonkami... :) Jak myślicie jak zastosuje samo CCC w jednej dawce na pszenice jarą nawożoną 110kg N/ha to wystarczy ?? jesli tak to w jakiej dawce 1,2 l ?? czy moze domieszać moddusa ??? apropo modusa nie wiecie jest jakiś inny środek zawierający trinekspak etylu oprócz niego ??? pozdrawiam !!!

#27 avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • 3250458

Napisany 19 kwiecień 2009 - 12:58

Panowie stosowałem Antywylegacz płynny i Moduss. Oba zadziałały idealnie pszenica nie wyległa. Modus ma ta dowolność ze można w różnych fazach rozwojowych stosowac. A ntywylegacz płynny najlepiej gdy 1 kolanko jest 1 cm nad ziemią. W ubiegłym roku przy 150 kg N/ha pszenica stała jak las i słoma była jak trzcina. Znalazlem kilka publikacji na necie wpisując w wyszukiwarki. Jnteresowało mnie dzialanie antywylegaczy róznych firm i wpływie na plon(ilość i jakość). Co dziwne w maksymalnej dawce to własnie Moduss powodował najwieksze obniżenie plonu. Stosowac trzeba zależnie od warunków (gleba, przedplon, nawozenie i pogoda). Według mnie najtanszy jest antywylegacz płynny i dziala bardzo dobrze. W tym rok chce spróbowac 160 do 170 kg N/ha i owe 2l Antywylegacz Płynnego. Termin stosowania dokładnie 1 kolanko 1cm nad ziemią.

#28 Radek000111

Radek000111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 12:29

a czy opryskanie antywylegaczem nie jest ryzykowne przy obecnej sytuacji pogodowej??? w moich okolicach deszczu nie było już z miesiąc i nie wiadomo kiedy sie go można spodziewać, ale raczej nie prędko.

#29 grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 756 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 20:31

Dobre pytanie, w tym tygodniu planowałem zastosować fungicyd ze stabilanem bo już jest pierwsze kolanko, no ale czy przy takiej pogodzie stosować stabilan, a jak tak to w jakiej dawce ? pszenica mało podatna na wyleganie, planowałem dać około 140-150 N\ha. U mnie deszcz od zimy jeszcze chyba nie padał ale jare poschodziły dość ładnie czyli trochę wilgoci jeszcze jest no ale...

#30 Maciula

Maciula

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • 7882299

Napisany 27 kwiecień 2009 - 10:49

ja mam trochę inne pytanie a mianoiwicie dałem 250kg N/ha pod przenice i 180N/ha pod pszenzyto zboze z powodu suszy jako tako rośnie. Teraz zastanawiam sie jaki zabieg wykonac wcześniej czy nawozić dolistnie mocznikiem czy najpierw skrócić?? Pozatym, czy wogole w taką suszę to zadziała czy tylko popali????
Wszystko dobrze

#31 agronom83

agronom83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • 9414058

Napisany 27 kwiecień 2009 - 11:47

przy szuszy ja bym był ostroży z mocznikiem dolistnie azot może zaszkodzić. no chyba że w małych dawkach to może sie nic nie stanie, ale ryzyko jest.

#32 sprawdzoneporady

sprawdzoneporady

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 19:56

ja mam trochę inne pytanie a mianoiwicie dałem 250kg N/ha pod przenice i 180N/ha pod pszenzyto zboze z powodu suszy jako tako rośnie. Teraz zastanawiam sie jaki zabieg wykonac wcześniej czy nawozić dolistnie mocznikiem czy najpierw skrócić?? Pozatym, czy wogole w taką suszę to zadziała czy tylko popali????

Zastosowałeś 250kg N/ha w czystym składniku i chcesz się bawić w dokarmianie dolistne?????????
Przeliczając na dawkę saletry to musiałeś dać ok. 750 kg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Chyba, że zastosowałeś obornik i liczysz azot z obornika + saletra to się zgodzę.
Wytłumacz mi to :D :) B) :( :) :D :D :D :D :)

#33 Maciula

Maciula

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • 7882299

Napisany 27 kwiecień 2009 - 20:44

sory mój błąd gafe walnołem 250 saletry o ja nie powazny
Wszystko dobrze

#34 jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów
  • 26120943

Napisany 27 kwiecień 2009 - 21:16

Panowie w kraju zaczeła się susza ostrożnie z antywylegaczami i odżywkami aby nie uszkodzić ozimin, trzeba poczekać na deszcz, najlepiej zrobili ci co wcześnie zasisiii azotem oziminy, teraz nie głodują jedynie czekają na deszcz, najlepsze rada to czekać na deszcz.

#35 Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 28 kwiecień 2009 - 11:03

Popieram w tym momencie gdy jest już bardzo sucho stosowanie antywylegacza może przynieśc duże straty,a jeżeli pogoda się zmieni można zastosowć preparat oparty o etafon,można go stosować,aż do fazy liścia flagowego.

#36 bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3055 postów
  • 2921736
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 28 kwiecień 2009 - 19:23

Może mi ktos podpowiedziec czy można prysnac stabilanem lub czyms podobnym z CCC żyto które ma pierwsze kolanko 3-4cm nad ziemia ?? Bo mam lekkie opózninie tego roku w pracach i nie wiem co robic i w dodatku ta szusza. Według ulotek żyta można pryskac do 2 kolanka. A żytka u mnie lubia lezec i chce temu zapobiec. Pszenica jest akurat w dobrej fazie wiec bede ja jutro atakował połowa dawki  i na tym koniec. W zeszłym roku potraktowałem pełna dawka stbilanu  na próbe jeden pas opryskiwaqcza bez stabilanu i róznica to jakies 15-20cm wysokosci słoma sztywna i grubsza.

#37 sprawdzoneporady

sprawdzoneporady

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 19:39

bialy2005 na żytko możesz zastosować Antywylegacz 675 sl w dawce 1,5 - 2 l/ha. Ale bezpieczniej będzie jak zastosujesz 1,5
żeby Ci listek nie przypaliło. Wiadomo mamy suszę i trzeba ostrożnie z CCC.

Do Maciula, Przy tej dawce azotu nie widzę potrzeby stosowania regulatora wzrostu. Tym bardziej, że zapowiada się susza na całego.

#38 bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3055 postów
  • 2921736
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 28 kwiecień 2009 - 19:45

a dlaczego w ulotce tego specyfiku nie ma wogóle zyta ??? czyli spokojnie moge pryskac nawet jak kolanko jest 4 cm od zimi ale 2 jeszcze nie widac. I bede dawał połowe dawki, wiecej nie ma sensu przy tej pogodzie i tym nawożeniu.

kolejne pytanko jak to jest z pszenżytem. Dlaczego w ulotkach ccc nie ma mowy o pszenżycie czy można nim prysnac w podobnej fazie jak pszenice?

#39 Vitasem

Vitasem

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Zainteresowania:sport,muzyka<br />

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:06

nie pryska się żyta CCC,tylko etafonem substanja ta występuje np. w preparacie Cerone

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#40 sprawdzoneporady

sprawdzoneporady

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 kwiecień 2009 - 20:11

Vitasem upewnij się dwa razy zanim coś napiszesz.

bialy2005 źle szukasz, wpisz w google antywylegacz płynny 675sl - a potem wybierz treść etykiety tam masz wszystko jasno opisane

Zobacz także