Skocz do zawartości
przemek704

ostropest plamisty

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ostropest
a1fe26c2    36

Według etykiety z 2016 r. do zwalczania chwastnicy.trzeba użyć dawki 1l/ha. Wcześniejsze dawkowanie podałem powyżej.

szotrab14    0

Stosował ktoś z was Afalon? Podobno kiedyś był dopuszczony do stosowania. Zastanawiam sie czy dawka 0,5 l/ha zwalczy komosę białą, podpowie ktoś? Dziękuję

a1fe26c2    36
Napisano (edytowany)

<p>Możesz legalnie stosować pendimetalinę po siewie. Linuron był dopuszczony do obrotu do końca maja 2017 roku. Użyć go można tylko do przyszłego roku.</p>

Edytowano przez a1fe26c2

Wiadomość z agroFakt.pl

szotrab14    0

Stosowałem Stomp po siewie, ale teraz muszę zwalczyć czymś komosę na obszarze ok. 0,5 ha. Czy ta dawka 0,5l/ha nie zaszkodzi ostropestowi? Pomijam już to czy jest dopuszczony czy nie.

a1fe26c2    36
Napisano (edytowany)

0,5 l/ha to dawka stosowana zaraz po siewie. Może ktoś robił próbę z opryskiem wyrośniętego ostropestu?

Ja robiłem próbę z Chwastoxem. Prysnąłem jeden liść wyrośniętej rośliny i po jakimś czasie cała zaczęła się skręcać.W tym roku samosiewy opryskałem linturem w dawce 120 g/ha.

Były też próby z Betanalem Compact, ale nie mam wyników tych badań.

Edytowano przez a1fe26c2

a1fe26c2    36
Napisano (edytowany)

Betanal Compact 163EC w odchwaszczaniu ostropestu badali naukowcy.

Edytowano przez a1fe26c2

szotrab14    0

Desykujecie już ostropest? Pytam ponieważ na moich roślinach pojawił się już biały puch, większość nasion jest brązowych, łodyga zielona, a uprawiam pierwszy raz i nie jestem pewien czy mogę już zastosować Reglone.

Ogon988    2

Panowie czy ostropest nadał by się jako "bariera" przed np. sarnami bo mam problem to te zwierzyny mi jedzą rośliny podczas kwitnienia ? Gdzieś wyczytałem że wystarczy szeroki pas posiać  3m i jak to zarośnie to robi się bariera z kolcami nie do przejścia, co o tym sądzicie?

luteks77    3

Witam,ja posiałem pierwszy raz 15 arów  zebrałem 170 kg nasion (ważone po oczyszczeniu)pole przeleciałem gruberem i po 2 tygodniach jest zielono od ostropestu,co najlepiej posiać żeby dało się z tymi samosiewami walczyć chemicznie?

a1fe26c2    36

Posiej Chwastox. Dobrze bierze ostropest. Robiłem doświadczenie - prysnąłem na jeden liść dwumetrowej rośliny i po 2 tygodniach ona zwiędłą. Z orką czekaj jak najdłużej, żeby skiełkowało jak najwięcej osypanych nasion.

hurt1991    1

Czyli każdy robi jakieś eksperymenty, ale wiedzą dzielić się nie chce.

to trzeba przekonać słomka, żeby w ostropest poszedł to będą vlogi :)

steffler1    16

Witam. jak wam plonował ostropest?? zastanawiam sie nad posianiem tego??? kto to skupuje w wlkp oprócz herbapolu??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez irzi
      Czy ktoś posiada plantację choinek, szukam osób do wymiany doświadczeń w tej dziedzinie.

http://folwarczek.pl
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.
    • Przez Brukarz
      witam mam pytanie dotyczace uprawy Kozłka lekarskiego,kto uprawia na jakiej powierzchni i jakie macie spostrzezenia co do tej prawy :rolleyes: POZDRAWIAM :D
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez vailus
      Witam.
      Mam takie pytanie odnośnie wywozu obornika. Jak powszechnie wiadomo jest sztywna reguła że do 30 listopada trzeba to zrobić. A co w przypadku gdy wcześniej naprawdę nie da się wjechać na pole? Połowę już wyziozłem i zaorałem. A co z resztą? Czekać do wiosny czy jest możliwość po 30 listopada to zrobić? Po ostrych opadach, ciężkiej ziemi i już rozleciałej melioracji w wielu miejscach które mi pozostały do zawiezenia po prostu nie da się wjechać na pole.. Co w takim wypadku robić?