Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

W każdej agromie doradzą najlepiej takiej średniej klasy ze względu na obciążenie.Za swój płaciłam ok 5stów.

Opublikowano
perkins3382 napisał:

Widzę że to forum nie jest od doradzania tylko od wymądrzania i wyśmiewania 

jak byś może napisał do jakiego ciągnika ta rotacyjna będzie podpięta i jaka rotacyjna

Opublikowano (edytowane)

Ciągnik same roller 70 3 cylindry chłodzony powietrzem rok produkcji 2000 lub Ursus  c330 rok produkcji 1982 kosiarka rotacyjna polska marki WIRAX szerokość koszenia 1.35m bęben jest na 2 noże 

IMG_1306.jpeg

IMG_1305.jpeg

 

IMG_1307.jpeg

Edytowane przez perkins3382
Opublikowano
1 godzinę temu, perkins3382 napisał:

Witam jaki długi wałek do kosiarki kupić 

Czyżbyś nie posiadał żadnego wałka w gospodarstwie , który posłużył by za wzór? Akurat do rotacyjnej ma zastosowanie ,rzec by można " standardowy " pod względem długości, bo najczęściej stosowany np do zgrabiarek  pasowych  , opryskiwaczy zawieszanych czy rozsiewaczy itp. 

Sprawa druga , dlaczego zakupiłeś kosiarkę o mniejszej szerokości , C330 w zupełności daje radę z kosiarką 1,65 m.

 

Opublikowano
8 godzin temu, andrzej78 napisał:

Czyżbyś nie posiadał żadnego wałka w gospodarstwie , który posłużył by za wzór? Akurat do rotacyjnej ma zastosowanie ,rzec by można " standardowy " pod względem długości, bo najczęściej stosowany np do zgrabiarek  pasowych  , opryskiwaczy zawieszanych czy rozsiewaczy itp. 

Sprawa druga , dlaczego zakupiłeś kosiarkę o mniejszej szerokości , C330 w zupełności daje radę z kosiarką 1,65 m.

 

Mieszkam w Małopolsce teren dość pochyły 

Opublikowano
10 godzin temu, perkins3382 napisał:

Ciągnik same roller 70 3 cylindry chłodzony powietrzem rok produkcji 2000 lub Ursus  c330 rok produkcji 1982 kosiarka rotacyjna polska marki WIRAX szerokość koszenia 1.35m bęben jest na 2 noże 

IMG_1306.jpeg

IMG_1305.jpeg

 

IMG_1307.jpeg

Zapewne będziesz potrzebował dwa wałki, jeden do ursusa, drugi do same 

 

Opublikowano
Dnia 4.05.2024 o 07:48, superfarmer02 napisał:

Najlepiej to podpiąć i zmierzyć. Same to nie wiem ale ciapki miały różne obudowy tylnego mostu i u jednego będzie pasował wałek 70cm a u drugiego 100cm 

Wszystkie C-330 i C-330M mają takie same obudowy tylnego mostu. C-335 ma korpus ale długość jest praktycznie taką sama jak w C-330. Natomiast ciekawie jest w przypadku C-325 i C-328. Korpus tylnego mostu jest inny niż w C-330 ale długość jest podobna. Natomiast aby wałek nie kolidował z zaczepem górnym, należy założyć przystawkę pasową (jest inna niż ta do C-330), która ma wprowadzony wałek WOM. Przystawka pasowe od C-325/C-328 ma ponad 30cm długości, więc wałek musi być odpowiednio krótszy. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez karol012011
      Ja kosze explorer3 100 i do tego KRONE 320 i kosze z prędkością 10km/h ,2 szosową .A jaką wy kosicie prędkością i jakimi zestawami
    • Przez mistrzkacpero
      Od jakiegoś czasu irytuje mnie jakość materiału i wykonania części do kosiarki rotacyjnej. Mianowicie do wykoszenia +/-20ha łąk średnio muszę wymienić 4 łożyskowania z niższej półki cenowej. Waryński jest cenowo raczej nie atrakcyjny i pojawia się pytanie jakiej firmy łożyskowanie kupić w rozsądnych pieniądzach?
    • Przez fordtw15
      Witam! Mam pytanie co do kosiarek dyskowych, szukalem cos na ten temat ale nie znalazlem .
      chcem kupic sobie taka kosiarke najlepiej 2,4 metra tylko nie wiem jakiej firmy i czy nowa czy uzywana
      znalazlem taka:
      http://www.allegro.pl/item316501061_kosiar...s_easy_cut.html
       
      piszcie jak cos wiecie na ten temat
    • Przez MajkelPapuś
      Witam czy ktoś posiada katalog kosiarki dyskowej kverneland model 2628 typ MR08 
      Jaki lejecie olej i ile
    • Przez kuna9977
      Wiem że już było dużo postów na ten temat. Ale zapytam się jaką wybrał kosiarkę aktualnie 25ha na pokos nie równe łaki górzysty teren kawałki też nie za duże. Czy kupić 2,6m na bocznym zawieszeniu do Zetora 7340 czy lepiej soś na centralnym zawieszeniu szerszego do maxxuma 125. Wiadomo maxxum lepszy komfort pracy ale mniej zwinny. Jaką szerokość byście polecili. I jaką firmę czy warto inwestować w polskie czy lepiej dołożyć i coś zachodniego? Myślałem do maxxuma coś o szerokości 3-3,4m na centralnym zawieszeniu ale czy wykosi na nie równych  łąkach? Czy ktoś widział nową kosiarkę talexa na centralnym zawieszeniu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v