maniekc360

Members
 • Ilość treści

  984
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez maniekc360

 1. Ciekawe. Znajomy też nie mógł dostać polidapu i też czerwona była. U nas jest bardzo niski/niski poziom fosforu i to może być przyczyna.
 2. 3 razy w życiu brakło mi polidapu i dałem polifoski i kukurydza była fioletowa.
 3. Znajomy jak kupił dostawczaka to musiał co jakiś czas dolewać olej bo ubywało. Jednego razu mechanik mu powiedział czemu taki szajs leje, a lał go bo porzedni właściciel taki lał. Po zmianie oleju na lepszy ogromna poprawa, a myślał, że silnik się do remontu nadaje. Teraz śmiga nim oleju prawie nie ubywa. Także jakoś oleju ma kolosalne znaczenie.
 4. Ciężka brona zębowa, na zębach 20. Żaden kultywator, żaden agregat.
 5. Talerzówką brył po kultywatorze nic nie zrobisz na ciężkiej ziemi. Bo niby czym, talerze przelecą pomiędzy bryłami, jedynie wał co z tyłu jest to coś tam rozbije, ale najwięcej roboty zrobią koła ciągnika. Co do uprawy wiosennej to kup sobie brony, ewentualnie wyposażone w włókę z tyłu. Na ciężkich glebach prawie wszyscy bronami uprawiają, nawet duzi gospodarze co mają po 500ha. Była kiedyś moda na agregaty, ale wszyscy powymieniali na brony. Brona na mokrze będzie robić i na suchym, a agregat z wałkami na mokrze powyciąga bryły i na koniec zaklei się wał. Jak jest sucho to u agregata łapy się urywają.
 6. Oprócz niedoboru azotu są też różnice odmianowe. Np Pionieer ma ciemniejsze rośliny. Czy wapna brakuje to nie wiem, pola wywapnowane mam. U innych gospodarzy też podobne objawy. W tamtym roku trochę mniej azotu dawałem i było dobrze.
 7. Jak się u was zapowiadają kukurydzę? U mnie i w okolicy, kukurydza ma żółte liście od dołu. Jak by brakowało azotu, na niektórych polach potasu. Przecież nawozy były wydane, ok 300kg mocznika i 150kg soli potasowej, na niektórych polach obornik idzie co kilka lat. Sam nie wiem, tak jakby system korzeniowy nie nadążał dostarczać składników. Będą w tym roku niskie plony... Może to przez przebieg pogody? Najpierw mokra wiosna, potem 2 tygodnie suszy, następnie nagłe ulewy, a teraz robi się sucho i gorąco?
 8. Z tą będzie miał lżej, która nie będzie się zapychała. Ważne jest aby po bronie było równo. Jak wziałem pole w dzierżawę po jakiejś byle jakiej talerzówce bez wału, to były takie wertepy na wiosnę że nie szło ujechać. Jak talerzówka ma wał to jest równo i można nie tylko na świeżo, ale także za pół roku wjechać. ..W mojej kompaktowej z hydropakiem dopatrzyłem się że przyczyną zapychania jest za bliskie umiejscowienie wału daszkowego. Muszę go dać do tyłu z 10-15 cm. Tylko wtedy siewnika nie podtrzepie, ale i tak go nigdy nie zapinałem. Tradycyjna brona lepiej sobie radzi w dużych bryłach, skibach, bo talerze są połączone i gdy jedne się blokują to następne je napędzają. Widziałem kiedyś talerzówkę, co miała talerze połączone w pary... Z kolej jak jest za mokro i talerzówka się zaklei, to kompaktową wystarczy cofnąć, a zwykłą trzeba kuć.
 9. Ślimaki o 21-22 wychodzą, ale może to nie ich robota.
 10. Chciałem wszystko posiać, żeby potem za dużo zmian nie wprowdzać.
 11. To zależy od opadów. W tamtym roku na niektórych polach miała 140cm wysokości.
 12. Najmniejszy: https://agriexpert.com.pl/produkt/minibatt/
 13. Jaka zaprawa poszła jeśli można wiedzieć na przyszłość?
 14. Jak się nie mylę to zamiast ugorowania można motylkowe rośliny posiać w plonie głównym lub w poplonie.
 15. Mam nadzieję że 3 skibowy, a nie 4?
 16. Co myślicie o cenie hedera ?https://pawelecagro24.com/pl/products/cressoni-sojaflex-vario-heder-skladany-6-6m-do-soi-zboza-rzepaku-21.html
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj