andrzej78

Members
  • Ilość treści

    3134
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez andrzej78

  1. Tu widać tłoki z zagłębieniami ,czyli stary typ .(!?)
  2. Nie zakładaj tego miedzianego badziewia. Najlepsza jest szara ( grafitowana ) ze ścieżkami silikonu. Najważniejsza sprawa to dokładne przygotowanie powierzchni bloku ,szczególnie wokół szpilek . Dokładnie wyskrobać i delikatnie doczyścić papierem wodnym wszelkie pozostałości starej uszczelki lub pryszcze. Dobrze jest przykryć lub wypełnić otwory w bloku aby syf nie leciał do środka. Tu jest dosyć krótka głowica i rzadko ulega deformacji. Jeżeli chodzi o wodę w oleju to niewielka jej ilość mogła się dostać w chwili ściągania głowicy - pozostałości w kanałach głowicy. W przypadku zakupu nowej głowicy - istnieją dwa rodzaje ,starszy typ - wystające grzybki zaworowe i zagłębienia w denkach tloków i nowszy typ ( od roku ok 1987) - płaskie denka tloków i zagłębione zawory.
  3. andrzej78

    Zagonowa 4

    Właśnie, wiele zależy od zamontowanych elementów roboczych , szczególnie od kształtu i długości odkładnic . Przy wyborze należy uwzględnić rozstaw i wysokość korpusów ( w zależności od posiadanych upraw) oraz wziąć pod uwagę moc i szerokość opon ciągnika .
  4. Wschód Ukrainie był i jest zamieszkany w przeważającej większości przez ludność Rosyjską. Od lat Ukraińcy " dokuczali " Ruskim na tym terenie ( wiem to z pewnego źródła) ponadto obszar ten jest intratny pod względem przemysłowym . Jeżeli chodzi o pomoc ,to rzeczywiście bardziej powinno nam zależeć na osłabieniu pozycji Ruskich ,a niżeli na bezinteresownej pomocy Ukraińcom, szczególnie po ich ostatnich działaniach . Dlatego powinniśmy być mądrzejsi , ale nie.... , nie wszyscy politycy wyciągnęli wnioski z ostatnich lat. Ukrainę - jako kraj postrzegaliśmy przez pryzmat własnego kraju,ale po pewnym czasie okazało się komu tak naprawdę pomagamy np . okazało się czyje zboże trafia na nasz rynek . https://www.agrofoto.pl/fakty/rynki-wschodnie/kto-w-ukrainie-ma-najwiecej-ziemi-znamy-dokladna-liste,138456.html
  5. W mojej ocenie , nikt nie jest jasnowidzem . Ukrainie trzeba było pomóc z racji agresji Rosji ,i tu była "szkoła "bo dając Ukraińcom palec - chcieli brać caja rękę - dlatego powstała reakcja w postaci blokowania napływu Ukraińskiego zboża , kukurydzy i rzepaku , oraz nieuczciwej konkurencji ze strony Ukraińskich firm transportowych. Nie dziwię się wcale , że rolnicy nie poparli Tuska w ostatnich wyborach ,bo on nic zupełnie w tej kwestii nie zrobił , a nawet przeciwnie , beztrosko zaakceptował fakt transportu całej produkcji rolnej przez Polskę. Można jedynie domniemywać ,co obiecała Ujnia Ukrom ,że zerwali rozmowy z Ruskimi w sprawie umowy zbożowej.Dlategi to co działo się ostatnim czasie to " pikuś" ,teraz to dopiero Polski rynek zaleje " Ukraińska fala".
  6. Nikt tak naprawdę nie wie jaki może być przebieg kolejnej wojny , jeżeli w ogóle kiedyś do tego dojdzie . Wcale nie jest powiedziane ,że najnowsze osiągnięcia techniki będą najskuteczniejsze , być może będzie to wojna na totalne wyniszczenie i wówczas jedynym realnie dostępnym środkiem walki będzie wspomniana wyżej maczuga , kusza , czy miecz.
  7. Ooooo, konkurencja dla Pakosińskiej.!!!!😃
  8. andrzej78

    Mtz pług

    Jaki budżet przeznaczony ?
  9. andrzej78

    Wymiana podłogi hedera

    W poprzednim kombajnie też wymieniałem podłogę w hederze , także z blachy 1,5 mm ,bo łatwiej było samodzielnie dogiąć , choć fabrycznie była blacha 2,0 mm
  10. andrzej78

    Wymiana podłogi hedera

    Blacha jakiej grubości ? Mocowanie śrubami to na stałe , czy etap przejściowy . Właściwie przymocowana blacha zapewnia sztywność konstrukcji hedera i w tym przypadku spawanie jest nieodzowne.
  11. Czy jesteś pewien ,że ten silnik ma turbawkę ( Ford 6610 ). ? Ogólnie istnieje przekonanie ,że coraz gorzej z częściami to tej marki .
  12. andrzej78

    Mtz pług

    Ze zmienną szerokością orki .
  13. Takie ekologiczne,bo "nie pryskane" ,z podwyższoną zawartością białka ,- co im tam nie pasowało.😃🤭😃🤭
  14. To się nazywa wybiórczość . Wiadomym jest ,że jest kilka rodzajów ogniw zwanych potocznie " litowymi " . Co najmniej w dwóch rodzajach do produkcji baterii "litowych " ma zastosowanie kobalt , a jak wygląda pozyskiwanie kobaltu w Republice Konga - przedstawia prawdopodobnie omawiany filmik. Co wydobywają - jednoznacznie nie zostało powiedziane , jak wydobywają - zostało zobrazowane , ale i tak , czy to lit czy kobalt i tak znajdzie się w tej samej baterii.
  15. Przypuszczam , że rama górna ma ok 2,20- 2,3 szerokości ,dlatego poszerzył bym rozstaw kół do szerokości ok 2,0 m. Rzeczywiście górna rama jest zbyt delikatna , obowiązkowo trzeba ją wzmocnić. Trudno powiedzieć czy wspomniany ceownik 12- tka da radę,bo rama ma chyba pona 5 m ,ale lepiej byłoby zrobić ramę ażurową o większej wysokości ( szczególnie na środku pomiędzy osiami ) - bardziej wytrzymałą a jednocześnie lżejszą i tańszą. To tylko taka moja sugestia.
  16. Ile lat ma pompa ,? Podejrzewam, że jest podjechana ,( miesza olej wewnątrz ). Jeżeli zawór w rozdzielaczu działa prawidłowo to trzeba się liczyć z wymianą pompy.
  17. Sprawdzałeś czy wlot powietrza nad chłodnicą jest drożny. Masz jednolitą maskę,czy górna część ( nad napisem) jest otwierana do przodu ?.
  18. Sprawdzić maksymalne ciśnienie otwarcia zaworu,na ciepłym oleju minimum 110 bar na zimnym ok 130 bar. Masę ok500-600kg powinien podnieść na wolnych obrotach -nieco wyższych od biegu jałowego .Jeżeli w miarę trzyma podnośnik,to raczej pompa do wymiany .
  19. Chodziło mi bardziej o kompleksowe sprawdzenie instalacji ,bo każdy obwód ma swój kabelek ,a działający kierunek niczego nie dowodzi. Z kolei najczęstszą przyczyną braku światła STOP ,jest zerwana sprężynka włącznika lub problem z samym włącznikiem .
  20. Dużo tu teorii ,a wystarczy przy pomocy próbnika w postaci żarówki z dwoma kabelkami sprawdzić czy rzeczywiście napięcie dociera do żarówek. A jeżeli nie dociera to trzeba badać połączenia w kierunku bezpieczników lub stacyjki .
  21. Dla zabezpieczenia można kropnąć kapkę farby na wystającym gwincie aby wkręt się nie cofnął. Gdyby pod obciążeniem nie opadał - trzeba jeszcze o ułamek obrotu wkręcić. Gdy za dużo będzie wkręcony - mogą podskakiwać ramiona w górnym położeniu . Spoko ,w polu odrobisz 😃.
  22. Sprawdź tam . Przekrój zaworu w płaszczyźnie pionowej. Wkręt o średnicy ok 5mm. Poniżej przekrój korpusu wielozaworów.
  23. Czy aby nie za mało ? W zaleceniach jest 0,8-1,0 L/ha ( 250g). Nawet Kier 450 zawiera 200g azoksy ,dawka zalecana 0,9-1,0 L/ha.
  24. W miejscu zaznaczonym jest wkręt o którym pisałem wcześniej - wkręcać stopniowo i sprawdzić. Poza tym nic więcej nie " dłubać". Zawór bezpieczeństwa znajduje się w dolnej części korpusu wielozaworów ( po lewej stronie ) wkręcany od dołu .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj