andrzej78

Members
 • Ilość treści

  3139
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez andrzej78

 1. Jeżeli dobrze zrozumiałem to w sumie ma być 120 W ( ?) . Pobieżnie licząc - popłynie prąd o natężeniu 10A ,do tego trzeba dołożyć prąd włączenia ( od kilku do kilkunastu procent w zależności od lamp , ) czyli w zaokrągleniu 15A . Tak ja bym to widział .
 2. Możesz to sprawdzić, jest w tym trochę zabawy ,ale.... Możesz użyć liniału oraz szczelinomierza . Inny wariant ,( trzeba zdemontować zawory bo zapewne wystają i koniecznie z powrotem złożyć identycznie jeżeli ma działać ) : można pomalować powierzchnię flamastrem czy marketem i przyłożyć kawałek płyty meblowe ( może być półka z szafy 😉) wykonać kilka krótkich ruchów posuwistych i sprawdzić czy w którymś miejscu znacznik nie został nienaruszony. Można też posmarować powierzchnię np tuszem i przyłożyć szybę hartowaną ,czasem trzeba lekko poruszać szyba aby rozprowadzić pigment po całej powierzchni - też ładnie widać nierówności. To takie " "Januszowe " sposoby ,z całym szacunkiem dla wszystkich Januszów ,ale skuteczne. 😁
 3. Ogólnie 30-tka to taki wehikuł prostej budowy ,gdzie nawet jak dmuchanie uszczelkę pod głowicą ,to rzadko w układ chłodzenia ,a najczęściej w stronę pompy wtryskowej lub zbiornika paliwa. Zakłada się nową uszczelkę i dalej to śmiga. Jeżeli głowica nie jest pęknięta to nawet zawory mogą być podjechane ,może walić olejem przez odmę , tylko aby dźwigienki nie opierały się o wałek odprężnika ,a silnik będzie dalej " chodził ". Powyżej jest kilka zbieżnych opinie, że problem jest w powierzchni ( być może w przygotowaniu ) . A dlaczego twierdzisz , że głowica to szrot?
 4. Skąd się wzięły takie odgnioty w uszczelce ? Raczej blok nie był doczyszczony należycie, ,dlatego to nie miało prawa być szczelne, powierzchnia musi być wygładzona , tam gdzie nie ma wżerów to do pół połysku .😉😁🤭
 5. Tu widać tłoki z zagłębieniami ,czyli stary typ .(!?)
 6. Nie zakładaj tego miedzianego badziewia. Najlepsza jest szara ( grafitowana ) ze ścieżkami silikonu. Najważniejsza sprawa to dokładne przygotowanie powierzchni bloku ,szczególnie wokół szpilek . Dokładnie wyskrobać i delikatnie doczyścić papierem wodnym wszelkie pozostałości starej uszczelki lub pryszcze. Dobrze jest przykryć lub wypełnić otwory w bloku aby syf nie leciał do środka. Tu jest dosyć krótka głowica i rzadko ulega deformacji. Jeżeli chodzi o wodę w oleju to niewielka jej ilość mogła się dostać w chwili ściągania głowicy - pozostałości w kanałach głowicy. W przypadku zakupu nowej głowicy - istnieją dwa rodzaje ,starszy typ - wystające grzybki zaworowe i zagłębienia w denkach tloków i nowszy typ ( od roku ok 1987) - płaskie denka tloków i zagłębione zawory.
 7. andrzej78

  Zagonowa 4

  Właśnie, wiele zależy od zamontowanych elementów roboczych , szczególnie od kształtu i długości odkładnic . Przy wyborze należy uwzględnić rozstaw i wysokość korpusów ( w zależności od posiadanych upraw) oraz wziąć pod uwagę moc i szerokość opon ciągnika .
 8. Wschód Ukrainie był i jest zamieszkany w przeważającej większości przez ludność Rosyjską. Od lat Ukraińcy " dokuczali " Ruskim na tym terenie ( wiem to z pewnego źródła) ponadto obszar ten jest intratny pod względem przemysłowym . Jeżeli chodzi o pomoc ,to rzeczywiście bardziej powinno nam zależeć na osłabieniu pozycji Ruskich ,a niżeli na bezinteresownej pomocy Ukraińcom, szczególnie po ich ostatnich działaniach . Dlatego powinniśmy być mądrzejsi , ale nie.... , nie wszyscy politycy wyciągnęli wnioski z ostatnich lat. Ukrainę - jako kraj postrzegaliśmy przez pryzmat własnego kraju,ale po pewnym czasie okazało się komu tak naprawdę pomagamy np . okazało się czyje zboże trafia na nasz rynek . https://www.agrofoto.pl/fakty/rynki-wschodnie/kto-w-ukrainie-ma-najwiecej-ziemi-znamy-dokladna-liste,138456.html
 9. W mojej ocenie , nikt nie jest jasnowidzem . Ukrainie trzeba było pomóc z racji agresji Rosji ,i tu była "szkoła "bo dając Ukraińcom palec - chcieli brać caja rękę - dlatego powstała reakcja w postaci blokowania napływu Ukraińskiego zboża , kukurydzy i rzepaku , oraz nieuczciwej konkurencji ze strony Ukraińskich firm transportowych. Nie dziwię się wcale , że rolnicy nie poparli Tuska w ostatnich wyborach ,bo on nic zupełnie w tej kwestii nie zrobił , a nawet przeciwnie , beztrosko zaakceptował fakt transportu całej produkcji rolnej przez Polskę. Można jedynie domniemywać ,co obiecała Ujnia Ukrom ,że zerwali rozmowy z Ruskimi w sprawie umowy zbożowej.Dlategi to co działo się ostatnim czasie to " pikuś" ,teraz to dopiero Polski rynek zaleje " Ukraińska fala".
 10. Nikt tak naprawdę nie wie jaki może być przebieg kolejnej wojny , jeżeli w ogóle kiedyś do tego dojdzie . Wcale nie jest powiedziane ,że najnowsze osiągnięcia techniki będą najskuteczniejsze , być może będzie to wojna na totalne wyniszczenie i wówczas jedynym realnie dostępnym środkiem walki będzie wspomniana wyżej maczuga , kusza , czy miecz.
 11. Ooooo, konkurencja dla Pakosińskiej.!!!!😃
 12. andrzej78

  Mtz pług

  Jaki budżet przeznaczony ?
 13. andrzej78

  Wymiana podłogi hedera

  W poprzednim kombajnie też wymieniałem podłogę w hederze , także z blachy 1,5 mm ,bo łatwiej było samodzielnie dogiąć , choć fabrycznie była blacha 2,0 mm
 14. andrzej78

  Wymiana podłogi hedera

  Blacha jakiej grubości ? Mocowanie śrubami to na stałe , czy etap przejściowy . Właściwie przymocowana blacha zapewnia sztywność konstrukcji hedera i w tym przypadku spawanie jest nieodzowne.
 15. Czy jesteś pewien ,że ten silnik ma turbawkę ( Ford 6610 ). ? Ogólnie istnieje przekonanie ,że coraz gorzej z częściami to tej marki .
 16. andrzej78

  Mtz pług

  Ze zmienną szerokością orki .
 17. Takie ekologiczne,bo "nie pryskane" ,z podwyższoną zawartością białka ,- co im tam nie pasowało.😃🤭😃🤭
 18. To się nazywa wybiórczość . Wiadomym jest ,że jest kilka rodzajów ogniw zwanych potocznie " litowymi " . Co najmniej w dwóch rodzajach do produkcji baterii "litowych " ma zastosowanie kobalt , a jak wygląda pozyskiwanie kobaltu w Republice Konga - przedstawia prawdopodobnie omawiany filmik. Co wydobywają - jednoznacznie nie zostało powiedziane , jak wydobywają - zostało zobrazowane , ale i tak , czy to lit czy kobalt i tak znajdzie się w tej samej baterii.
 19. Przypuszczam , że rama górna ma ok 2,20- 2,3 szerokości ,dlatego poszerzył bym rozstaw kół do szerokości ok 2,0 m. Rzeczywiście górna rama jest zbyt delikatna , obowiązkowo trzeba ją wzmocnić. Trudno powiedzieć czy wspomniany ceownik 12- tka da radę,bo rama ma chyba pona 5 m ,ale lepiej byłoby zrobić ramę ażurową o większej wysokości ( szczególnie na środku pomiędzy osiami ) - bardziej wytrzymałą a jednocześnie lżejszą i tańszą. To tylko taka moja sugestia.
 20. Ile lat ma pompa ,? Podejrzewam, że jest podjechana ,( miesza olej wewnątrz ). Jeżeli zawór w rozdzielaczu działa prawidłowo to trzeba się liczyć z wymianą pompy.
 21. Sprawdzałeś czy wlot powietrza nad chłodnicą jest drożny. Masz jednolitą maskę,czy górna część ( nad napisem) jest otwierana do przodu ?.
 22. Sprawdzić maksymalne ciśnienie otwarcia zaworu,na ciepłym oleju minimum 110 bar na zimnym ok 130 bar. Masę ok500-600kg powinien podnieść na wolnych obrotach -nieco wyższych od biegu jałowego .Jeżeli w miarę trzyma podnośnik,to raczej pompa do wymiany .
 23. Chodziło mi bardziej o kompleksowe sprawdzenie instalacji ,bo każdy obwód ma swój kabelek ,a działający kierunek niczego nie dowodzi. Z kolei najczęstszą przyczyną braku światła STOP ,jest zerwana sprężynka włącznika lub problem z samym włącznikiem .
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj