Jeffer

C360 i agregat uprawowo siewny

Polecane posty

Jeffer    1

Witam mam pytanie do posiadaczy ciągników c360. Otóż chodzi mi po głowie zakup agregatu uprawowo-siewnego znalezionego na olx. W ogłoszeniu pisze że jest bardzo lekki ale mam obawy czy c360 da radę go unieść. Siewnik z jakim by współpracował to unia poznaniak 2.5 m 330 o wadze około 510 kg plus materiał siewny to razem gdzieś około 710 kg. Razem z agregatem pewnie będzie ważył w granicach 900 kg i boję się aby mi plecak nie strzeli albo coś innego. Czy ktoś z was ma może taki zestaw i powiem jak sprawa wygląda. Z góry dziękuję za odpowiedzi 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    58

Mam opryskiwacz 600 litr,zalany do pełna to około 660 litr plus waga opryskiwacza to myślę że pod 900 kg , podnosi bez problemu ,wzmocniona pompa ale myślę że agregat tej wagi będzie za ciężki bo będzie wychylony do tyłu,szukałbym coś 2 metry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1364

może jeszcze brone wirową dej przed

  • Like 1
  • Haha 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    165

Na 2m siewnik to ciężko, może jakiś stary meprozet 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    451

W 3p (fabryczne obciążniki) jak na starego zasypanego poznaniaka 2.7m położy się jeszcze 3 worki po  50kg, to jadąc przez bruzdę, czy po dziurach to podnosi przód i ciągnik gwiazdy ogląda.   

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643

W C-360 maksymalny udźwig podnośnika na końcówkach ramion wynosi 1200kg. Rzeczywisty udźwig podnośnika mierzy się w odległości 610mm od końcówek ramion i wynosi on około 2/3 maksymalnego udźwigu, czyli w tym przypadku 800kg. Zestaw uprawo-siewny jest znacznie dłuższy niż 610mm, więc nawet tych 800kg C-360 nieudźwignie.

Jedyne wyjście, to zakup lekkiego siewnika 2m. 

3 godziny temu, raven18 napisał:

Na 2m siewnik to ciężko, może jakiś stary meprozet 

Rolmasz, Nodet, Hassia, Isaria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffer    1

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Poniżej wstawię ogłoszenie z olx do tego agregatu. Na jednym ze zdjęć właśnie można zobaczyć c360 z tym siewnikiem ale nie mam pewności czy coś zostało przerobione i druga sprawa czy jak wsypę chociaż te 100 150 kg ziarna czy on mi to podniesie 

 

https://m.olx.pl/d/oferta/promocja-agregat-uprawowo-siewny-lekki-CID757-IDVnstd.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    451

W tym 3p widać worek na masce ( albo jest kilka) może jeszcze coś powieszone na zaczepie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffer    1

Ja wiem że muszę jakoś odciążyć przód ale najbardziej chodzi mi oto czy po dłuższym czy nawet krótszym czasie mi plecak nie strzeli albo coś innego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    156

Po pierwsze taki agregat uprawi tyle co i nic...

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1612
2 godziny temu, Jeffer napisał:

Ja wiem że muszę jakoś odciążyć przód ale najbardziej chodzi mi oto czy po dłuższym czy nawet krótszym czasie mi plecak nie strzeli albo coś innego 

Lepiej ten przód dociążyć. 

Daruj se chłopie bo to ci nie będzie grało raz to brak siły i masy do podnoszenia to i siły do ciagniecia nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1155

chcesz zestaw siewny to tylko półzawieszany/ciągany pod ten ciągnik, choć wątpię czy te 2.5m to uciągnie, nie wspomnę już że cena będzie co najmniej 2x wyższa niż wartość tego ciągnika

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    422

Się chłop na oglądał jak siątkami 4 skiby ciągają ,to czemu  agregatu  ma nie pociągniąć. 

 Chłopie to tylko 50 koni, w dodatku bez 4x4 ze znikomym udźwigiem podnośnika.  Do siewnika założyć spulchniacze za kołami i ewentualnie jąkać bronka z tyłu i to już będzie max do mocarnej siątki. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    71

Kup pierw większy ciągnik a potem agregat. C 360 z siewnikiem w góry na 2 jęczy a co dopiero jak założysz agregat a podnośnik nie ma szans 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643

Znajomy do Ursusa 914 miał zestaw uprawowo-siewny 2,7m (siewnik poznaniak), to dołożył z przodu traktora dodatkowe obciążniki, bo mu lekko przód ciągnika podnosiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffer    1

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Widzę że niektórzy się trochę za bardzo zaangażowali ale mniejsza z tym. Pytałem o to bo w ogłoszeniu i na zdjęciu jest c360 i napisane że to głównie pod mniejsze ciągniki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1364

dawał wyzej link, są filmiki, Ja osobiscie niewidzę pełnego poznanioka oddalonego tak od c360 na górkach

na dojazdach


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4231

Też tego nie widzę, Poznaniak pełen to jest około 700 kg. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorMisio    422

Do takiego agregatu, żeby tym robić ,a nie mordować siebie i siatkę, to coś pokroju minimum  Zetor  7245, ursusa 4514 i tym podobne. Siatka zapomnij o pracy ty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4231

5211 już da sobie z tym radę spokojnie, jest dużo cięższy i podnośnik ma większy udźwig od 60-tki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1612
11 godzin temu, Jeffer napisał:

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Widzę że niektórzy się trochę za bardzo zaangażowali ale mniejsza z tym. Pytałem o to bo w ogłoszeniu i na zdjęciu jest c360 i napisane że to głównie pod mniejsze ciągniki. 

Na zdjęciu to wszystko można co innego w polu .

Mam taki agregat 2,7 i poznaniaka kędyś zapiolem do szejsety by do garażu wstawić to na pusto trzeba było delikatnie sprzeglem operować ,farmtraca z pełnym podrywało jak tura nie miał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj