Alchemik

Members
 • Ilość treści

  2205
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

444 Excellent

O Alchemik

Ostatnio na profilu byli

5226 wyświetleń profilu
 1. Alchemik

  Renault 110.54

  A dokładając 25-30 mamy mocniejszego ,,używanego" nowego belarusa, a nie wypracowany ciągnik po różnych remontach, nieprodukowany od 30 lat.
 2. Alchemik

  Zagonowa 4

  Może na zdjęciu takie wrażenie, że mają trochę nierówne kształty między sobą. Ale przy zakupie warto oglądać, bo czasami handlarze lubią zakładać dorabiane elementy.
 3. Alchemik

  Zagonowa 4

  @jaco512 ten overum z aukcji to nie ma dorabianych odkładni u kowala?
 4. Alchemik

  Zagonowa 4

  Tur Vario ma regulacje do 50cm A generalnie z Unią Tur to mamy dużo typów odkladni i wersji. Czasami ciężko porównać jeden do drugiego samego tura między sobą. Stary tur 120 35 z długą odkładania ( ale nie tak jak w nowych, bo później były chyba z dwie modyfikacje) generalnie sprawdza się dobrze, negatywnie tylko zdziwiło, że nie da się nim orać bardzo płytko jako podorywka, ale to nie pług podorywkowy. Na ziemiach ojca na próbę fajnie zachowywał się stary lekki kverneland hydrein, ale nie wiem jak z ceną i dostępnością dobrych części do niego.
 5. Alchemik

  Zagonowa 4

  Jak autor ma do siania jakiegoś klasycznego poznaniaka, to krycie ma dla niego znaczenie. Nie będzie po orce cyrku odstawiał żeby dało się siać bez zapychania.
 6. W starych ciężarówkach bez synchronizacji czesto też jeżdzono używajac sprzegła praktycznie tylko do ruszania i zmiany kierunku jazdy. Pozniej zmieniano biegi tylko operując gazem i dzwignią zmiany biegów. W Europie to mniej popularne, ale w Usa dalej chyba sa skrzynie bez synchronizarorów w ciężarówkach i zmieniają biegi bez sprzegła
 7. Do budowlanej chyba małe trochę będą te proponowane rozdzielacze, bo ta duża pompa ma wydajność chyba 100l/min albo może nawet trochę więcej. edit To siedzi tam nsz100. Nie wiem z jakimi obrotami pracuje, ale w najbiedniejszej wersji ma 140l/min przy obrotach nominalnych
 8. Można takim przez zaspy jeździć
 9. Tylko zależy jaka wersja bo kolega pisze pod tematami z wersja rolniczą, budowlana i nie wiadomo jaka wersja ma i czego oczekuje od tej hydrauliki. Budowlana miała kilka wersji hydrauliki, rolnicza też minimum 2. W rolniczej mamy 2 pompy i zawór który sumuje olej z dwóch pomp dla jednego rozdzielacza, ale jak użyjemy drugiego to zależnie od ciśnienia trafia na niego olej z jednej pompy, a w drugim mamy olej z drugiej pompy. Jak założymy jeden duży rozdzielacz to mamy wszędzie sumę z 2 pomp, ale jak chcemy użyć 2 funkcji które były w 2 rozdzielaczach to może się zakłócać. Przykładowo podnosimy ramię ( to bez zamka hydraulicznego) i obracamy je to zamiast podnosić może opaść, a obróci szybciej przepompowanie olejem. Znowu przy 2 rozdzielaczach i osobnym zasilaniu z każdej z pomp nie mamy efektu sumowania przepływu i mamy wolniejsze ruchy. Ogólnie potrzeba w rolniczej 6 sekcji, a w linku przy rozdzielaczu mamy tylko 2
 10. Tylko dołożony przodek to spory koszt, mamy nie fabryczny wynalazek i z przeglądem mogą być problemy, jak zaostrzy się podejście. Praca, części i zbliżymy się cena do MTZ, a w polu będzie mu mocno ustępować.
 11. Alchemik

  Mtz pług

  Pewnie zależy od gleby. Ta wersja mtz ma chyba 90koni i 386Nm
 12. Jak kat 3 jak patrzę to ma grubość 40-43mm. Kula 64 z otworem 52 ma jak dobrze liczę tylko 37mm szerokosci
 13. Tak na serio to jak to mówią: ,,każdy orze jak może" i do zestawu się nie czepiam. Bardziej filmik wrzuciłem jako ciekawostkę, czym się bawią w rolnictwo w innych krajach.
 14. Ja tam się nie upieram, że to to zjawisko w tym przypadku, bo raczej jest dość rzadkie. Jak jest dostępna kamera i koszt jej nie jest duży to warto sprawdzić. Jak nie ślad zaworu, to może będzie widać coś innego ciekawego. Jak się dzieje to raczej z zaworem wydechowym, bo domyka go wtedy w końcu suwu wydechu i nie jest jakoś dużo dłużej otwarty itp i nie ma wielkiego wpływu na kolor spalin czy moc. Jak nie były sprawdzane ostatnio to zobaczyć luzy zaworowe. Po nich też może coś być widać, że gdzieś jest trochę większy. Jak jest dostępny stetoskop to wozić z sobą i o słuchać gdzie słychać dźwięk w czasie problemu. Jak utrzymuje się na niskich obrotach taka sytuacja i wymaga zgaszenia to można jesze w czasie takiej akcji popuścić zaczynając od najbardziej podejrzanego przewód wtryskiwacza, żeby wykluczyć czy to jakiś efekt od układu wtryskowego. Ale to też efekt niekonieczne pewny.
 15. 360 3p z standardowym obciążeniem z samym poznaniakiem 2.7m zasypanym zbożem i 3 workami położonymi na skrzyni (150kg) po jeździe na nierównościach gwiazdy ogląda. Może jak koniecznie na raz uprawiać i siać to wyczarować coś w tym stylu?
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj