Skocz do zawartości

Mateusz3512

V.I.P.
 • Zawartość

  1351
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

262 Excellent

O Mateusz3512

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lubelskie

Ostatnio na profilu byli

10314 wyświetleń profilu
 1. Massey Ferguson 6260

  simson2812 - Ma swoje wady ta prasa i czas wymienić ją na coś nowszego z rotorem i siatką, ale najpierw trzeba ją sprzedać. W siane i słomie to całkiem przyzwoicie sobie radzi, ale w sianokiszonce są problemy z owijanem trawy na wałku. Może by dało się coś dorobić żeby czyściło ten wałek, ale nie ma sensu do niej dokładać, bo i siatka by się przydała. I tak trochę zainwestowaliśmy w nią, bo koła zębate wszystkie wymienione i łańcuchy na nowe. No cóż, powoli hektarów przybywa to i maszyny muszą być wydajniejsze.
 2. Massey Ferguson 6260

  griga - Na chwilę obecną ma pracować na 30 ha, rozsiewacz ma być i do Ursusa 3512, jak się mniej na sypie, ale też może chodzić w MF 6260, wtedy wiadomo do pełna. Raczej będę myślał nad używanym zagranicznym, bo jednak nie ma co porównywać do tych naszych podróbek.
 3. Massey Ferguson 6260

  Póki co prasa jeszcze stoi, jest w ogłoszeniach, ale teraz nie ma za wielkiego ruchu, pewnie bliżej wiosny będzie wiecęj chętnych. Jeszcze nie wiem, co kupić. Teraz muszę rozglądać się za tym co będzie najwcześniej potrzebne czyli rozsiewacz i opryskiwacz. Jescze jest trochę czasu to może jakąś prasę się jeszcze obejrzy.
 4. Massey Ferguson 6260

  No właśnie nie wiem czy lepiej krajowy nowy, czy zagraniczny używany. Szerokość przynajmniej 15m. Sterowanie zasuwami raczej hydrauliczne. Co do ceny to max 10 tyś brutto mogło by być, chociaż jakby się coś trafiło tańsze w dobrym stanie to też bym nie pogardził.
 5. Orka

  Dopłaty na pół, bo trochę trzeba dołożyć, łąka od nowa musi być siana, na polu też wszędzie był perz i na oprysk trochę poszło.
 6. Orka

  kali828 - Kukurydzy nie mam, także się nie wypowiadam Pawcio7474 - Charrues Demblon t68 ns
 7. Orka

  Ładnie zgarniają wierzchnią warstwę, nawet poplon, jedynie jak orałem łąkę w tamtym roku to musiałem zdjąć bo się zapychało, ale w normalnych waunkach radzą sobie dobrze
 8. Jumz + MTZ + 2xAnna

  MTZ prowadził
 9. Orka

  To jest całe gospodarstwo, a na środku jednej działki są budynki i i 2 słupy, które trochę utrudniają robotę, ale nie ma co narzekać
 10. Jumz + MTZ + 2xAnna

  To tak jak z większością maszyn, nasze wypadają słabiej pod wieloma względami do zagranicznych
 11. Orka

  Dzięki 7ha ( 5,5 ha pola + 1,5 łąki)
 12. Massey Ferguson 6260 + Charrues Demblon t68 ns

  Agriculture Dzięki kamilc017 Troszkę wcześnie, ale mam kilka niższych kawałków, a wody przybywa także lepiej korzystać z chwili pogody.
 13. Jumz + MTZ + 2xAnna

  Co prawda nie miałem doczynienia z takim sprzętem, ale za szybko to robota im nie szła. Chociaż co dwa to nie jeden
 14. Zaprawianie pszenżyta

  szymon360 Dzięki, jak ją kupiłem jeszcze farby trochę na sobie miała, ale jednak po malowaniu to co innego Na wiosnę zaprawiałem pszenżyto zaprawą w proszku, a teraz zaprawą w płynie to widać dużą różnicę.
×