Skocz do zawartości
direx7

Sprzedaż belek kiszonki czy to opłacalne?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
direx7    1

któryś z kolegów napisał o suchym sianie, tak może i to jest dobre ale nie mam bardzo gdzie to składować. Fakt stodołe mam ale nie zmieściłaby tyle tego a kiszonka to i na dworzu postoi. No wiadomo, że im więcej szt tym lepiej ale co za tym idzie większy koszt produkcji. Jakby jakoś to się opłacało to by jakąś dzierżawę by złapał.

A jeszcze jedna myśl mi przeszła przez głowe. Słyszałem, że jest coś takiego jak dopłata do wylęgu dzikich zwierząt, głownie chodzi o ptactwo( nie wiem jak to się fachowo  nazywa). Sprawa przedstawia się tak, że przez 5 lat nie może być siane zboże iyp ale o trawie nic nie jest powiedziane. Po tych 5 latach składa się do agencji o dopłaty własnie na takie wylęganie i kosi się to co na tym polu jest raz do roku bodajże do końca sierpnia. Słyszałem, że dopłaty w miarę spore są na to. Nie wiem czy to jest plotka i wymysł ludzi czy to jest prawda. Wie coś ktoś o tym? Pomyślałem sobie tak, że posiałbym tą trawę kosił ją normalnie przez te 5 lat i sprzedawał na kiszonke nawet jeśli by szału z tego nie było a po tych 5 latach złożył na te wylęganie. Jak to się wam widzi>

mariuszd93    489

Przy  tych  dopłatach  potrzebna  jest  ekspertyza  ornitologa  z uprawnieniami - że  gniazdują tam jakieś ptaszki  chronione  ,

jest to możliwe  tylko na  trwałych użytkach  zielonych i  wniosek  składasz  w  tym  roku  co  przechodzi  ekspertyza  , nie  trzeba  czekac  5  lat , ale  kosić można  chyba  dopiero  po  1  sierpnia , więc  kiszonka  z  tego żadna  

Teraz  podobno  ten  pakiet  jest  na  Natura  2000  ,  a

na  pozostałych  tuz-ach można  zrobić  pakiet  botaniczny -  trzeba  ekspertyzę  botanika  - że  są  jakieś roślinki chronione .....

;)

Chodzi o Wariant 4.1. Ochrona siedlisk lęgowych ptaków- jeden z bardziej popularnych pakietów.

Kasa za ten pakiet to 1200zł/ha a na obszarze Natura 2000 1370zł/ha - o ile pamiętam.

ale dotyczy tylko trwałych użytków zielonych, no i koszenie po 1.VIII, więc nawet na siano zebrana masa się nie nadaje.

Wiadomość z agroFakt.pl

milanreal1    290

O dobre zbelownie martwić się nie Musze bo mój znajomy rolnik by to róbil i robiły to jak dla siebie. fakt mogę wydzierżawic ale nie chce odrazu w duże koszty się wpedzac o na swoim spróbować a potem ewentualnie dobrać ziemię. fakt Lubie to robić. jeśli by mi zostało 4tys bym był zadowolony... a znowu kupować prasę i wyrazie coś się popsuje i mogą dojść duże kosztu naprawy dlatego wolę zapłacić za sprawowanie i mieć spokój takie moje zdanie

A no to na Twoim miejscu warto zaryzykować, dobierz odpowiednia gatunki traw, dorzuć trochę lucerny i koniczyny czerwonej i będzie super sianokiszonka. W moich warunkach musiałbym kupić ciągnik z turem, prasę jaszcze jakaś dobrą przyczepę do transportu, za dużo wkładu i nie wiadomo kiedy by się zwróciło. A jak Ty masz ludzi co zrobią usługi dobrze to próbować można.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

direx7    1

To ze zrobią dobrze to martwić się nie Musze. co do transportu belek to mam przyczepę i jedna bym pożyczył i jak nie w dwa dni to w trzy zwioze. o takie coś mi chodziło jak koledzy napisali powyżej. jak myślicie warto w to wchodzić

krzysiek03    4

witam ja mam na lakach pakiet rolnlsrodowiskowy :3.2.1. Ekstensywna gospodarka na lakach i pastwiskach na obszarach Natura 2000.doplata wynosi 500zl do ha a przy 8,5ha to już trochę jest .Mogę kosic 2 razy pierwszy raz po 1 czerwca i drugi raz musi być posprzątane do 30 września wiec mnie to pasuje . tyle tylko ze trzeba zostawić 5 procent każdej działki nie skoszonej dla ptaszków i innych zwierzątek co roku w inny miejscu  polecam ten pakiet .

direx7    1

no ja na byki nie będe miał czasu jedynie to sprzedać co się ukosi. a to normalnie mogę nawóz na to siać i obornik? czy już to odpada

mariuszd93    489

Są  jakieś  ograniczenia  nawożenia  , ale  kto  to  sprawdzi  ile  dałeś  ....

Zakazu  dawania  nie  ma 

;)

krzysiek03    4

pisze ze można dac max 60 kg na ha czystego azotu albo w oborniku albo na saletra amonowa natomiast nie da się sprawdzić czy dales np. 80kg byle by wpisac w tabelce ze było max 60kg

boryss    5

krzysiek03 i tu się mylisz że wpisujesz tylko do tabelki bo np jeśli ktoś kupi u ciebie jakiś towar i zbada to wyrywkowo to możesz mieć niewesoło

a każdy ma swój rozum i wie że krowy mogą mieć biegunke a nawet zkazić mleko

Pkt. 1.10 – popełnianie błędów ortograficznych w postach/komentarzach

+1p. ostrzeżeń. 

Edit: kris14

mariuszd93    489

Co  ty  pierdzielisz  kolego? na  podstawie  badania  siana   dojdą że  było  nie  60  a 80  kg  azotu?  :D  :lol:  :P

;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rolnik117
      Witam zakupiłem niedawno pole klasy ziemi 2 i 3. Zastanawiam się jaka odmianę trawy wybrać żeby wykorzystać potencjał tej ziemi. Pole z wiosny bd miało w miarę mokro. Piszcie jakie wy macie odmiany. Chodzi mi o jak największy pokos (jak najwięcej i strawnie. Z góry dziękuję 

• Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez damian40000
      Czy jest na AF ktoś kto próbował to siać? Jakimi siewnikami to siejecie? Jak jest potem ze zbiorem?
    • Przez turbogrocho49
      Pytanie tak jak w temacie, czyli jaki gatunek trawy na podmokłe tereny??
    • Przez TheMariko12
      Witam
      Mam pytanie dotyczące siewu trawy na koszenie na bele sianokiszonki.
      Z racji, że opłacalność zbóż staje się coraz to bardziej mała, zastanawiam się, nad zmienieniem uprawy ze zbóż na sprzedaż bel sianokiszonki.
      Czy taka koniczyna czerwona z lucerną byłaby w stanie urosnąć, na 5 lub 4 klasie ? Czy wogóle byłoby cokolwiek do skoszenia ? Jak to wygląda ze strony osób, które tym się zajmują ?