rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

situ14    35

Wie ktoś ile czeka sie na zatwierdzenie aneksu? Chodzi mi o zmiane maszyn. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6
9 godzin temu, Slavo napisał:

Arimr ma 30 dni na rozpatrzenie aneksu

szkoda tylko że to tylko umowne 30dni gdzie w praktyce wygląda to inaczej. 2x Pismo o nie załatwieniu sprawy w terminie ze względu na skomplikowany charakter sprawy a następnie 2 x poprawki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Witam zostanie mi trochę wolnej kwoty do wykorzystania ,czy w modernizacji można zakupić dmuchawę do zboża, oczywiście aneks zrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Witam, umowa podpisana na ciagnik 120-130 km , czy jest szansa zeby aneksowac na ladowarke teleskopowa ? Bo na etapie poprawek nie chcieli sie zgodzic i teraz bede probowla aneksowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13
2 godziny temu, Piotrass napisał:

Witam, umowa podpisana na ciagnik 120-130 km , czy jest szansa zeby aneksowac na ladowarke teleskopowa ? Bo na etapie poprawek nie chcieli sie zgodzic i teraz bede probowla aneksowac

Próbować można ale z reguły dostaje to ta sama osoba która rozpatrywała wniosek, jak wtedy się uparła  i nie chciał dać to i teraz nie da. Przerabiałem kiedyś taki temat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141
34 minuty temu, Janekkowal napisał:

Próbować można ale z reguły dostaje to ta sama osoba która rozpatrywała wniosek, jak wtedy się uparła  i nie chciał dać to i teraz nie da. Przerabiałem kiedyś taki temat. 

Bierz Merlo z tylnym tuzem on chyba homologowany jest jako ciągnik rolniczy... :) To jak w końcu z tym czerwcowym D na maszyny będzie czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Słyszalem że kto nie sklada na nawadnianie ma dodatkowe 100 tys na modernizacje ale czy to prawda to sie okaże.

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13
18 minut temu, situ14 napisał:

Słyszalem że kto nie sklada na nawadnianie ma dodatkowe 100 tys na modernizacje ale czy to prawda to sie okaże.

Skąd taka informacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lok125    7
Janekkowal napisał:

18 minut temu, situ14 napisał:

Słyszalem że kto nie sklada na nawadnianie ma dodatkowe 100 tys na modernizacje ale czy to prawda to sie okaże.

Skąd taka informacja?

Kurcze coraz to lepsze informacje Niech się sprawdza chociaż w tym że ta modernizacja będzie wogole w 2021

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Jak finansujecie swoje maszyny tylko w banku kredyt czy u dilera od którego bierze się wszystkie maszyny to mają jakies swoje finansowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35
4 godziny temu, Janekkowal napisał:

Skąd taka informacja?

Znajomy dostał taką od prowadzącego wniosku z modernizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jeszcze nie tak dawno niektórzy panikowali i twierdzili że żadnych zwrotów nie będzie, wręcz zapewniali bo wszystkie pieniądze pójda na walkę z covidem a tu jeszcze jeden nabór się szykuje z obszaru D z tego co można wyczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Nie srajcie się. Jeszcze z jednym naborem są w czarnej d*pie,a miał pójść rekordowo sprawnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik19999    1
14 minut temu, Dodi napisał:

Nie srajcie się. Jeszcze z jednym naborem są w czarnej d*pie,a miał pójść rekordowo sprawnie. 

dokładnie kolego miał być bardzo sprawnie a tak idzie sprawnie ze jeszcze niektórzy poprawek nie dostali ja oddałem 2 miesiace temu i nadal cisza i nie wiadomo co robić czy maszyny zamaiwac czy to przejdzie czy nie a z dnia na dzień maszyny nie w dół tylko w góre a po drugie okres wyczekiwania na maszyne minium 3 miesiace a wiosna tuż tuż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pretensje trzeba mieć do siebie i osoby która robiła wniosek a najmniejsze  do ludzi sprawdzajacych wnisoki. Niektórzy sami nie wiedzą czego chcą i aneksuja po 5 razy bo może to by wzięli albo tamto dołożyli itd a inni chcą maszyny na areał 2 lub 3 razy taki jaki im przysługuje. I potem co 2 post to ile trzeba czekać na sprawdzenie poprawek .   Przecież dane wytyczne są i można sprawdzić jakie maszyny mniej więcej nam przysługują i wniosek ogarnac w jednych poprawkach  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ale czesto gesto jest tak ze na papierze ktos obrabia 20 ha a w rzeczywistosci 50 i w tedy trzeba naginac rzeczywistosc do granic mozliwosci a sposoby na to są. Po drugie jezeli ktos wie ze bedzie powiekszal w niedlugim czasie znacząco skale produkcji a danr maszyny wg tabelek beda na styk do obecnej to tez chce miec jakiś  zapas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

To przecież jak ktoś wie że będzie niedługo zwiększał skalę produkcji to może to wpisać w biznesplanie w roku docelowym np. o 10ha więcej i wtedy do doboru maszyn będzie się liczyła właśnie ta powierzchnia. Jakby nie było tego doboru maszyn to by ludzie nowe kombajny na 20ha kupowali. Na kredyt a po 5 latach sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agencji to nie interesuje że ktoś ma 20 ha , a 40 ha obrabia na gębę. Wina tylko rolników że się godzą na takie dzierżawy. Jak dla mnie dzierżawa to tylko na umowę i tyle. Sam chciałem złożyć na maszynę na którą nie mam praktycznie szans i sobie odpuściłem bo nie chce mi się pół roku albo i dłużej walczyć z poprawkami a i tak na koniec decyzja będzie odmowną. Biorę największe jakie mi przysługują i trzeba być zadowolonym że połowę kosztów zwrócą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ok wiadomo jakies kryteria muszą byc ale czesto się slyszalo ze np. nie chcieli przepuscic agregatu 3. na 18 ha  tylko 2.7 max.... no kuwa gdzie tu logika i sens tego 2.7....  A wiadomo cyrkow ludzie mieli duzo najrozniejszych....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520
40 minut temu, Marcin34 napisał:

Jak jednak byłby ten nabór w czerwcu do do kiedy będzie realizacja max

Przygotuj się na przełom 22/23r. Jeżeli w ogóle coś będzie w tym roku 

Edytowano przez Dodi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj