rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

jendrek997    2

Czacha ja też dolnośląskie .mnie Wrocław obsługuje a ciebie ? Masz maszyny czy budowlane ? O co się czepiają ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacha00    6

Rozpatruje odział świętokrzyski 

Ogólnie dużo błędów w biznes planie to akurat nie problem, ale mam taką sytuację że dzierżawie grunty i mam w umowie wpisane 6.8ha a do dopłat wpisuje tylko 6.5 bo reszta to krzaki i tu pani prowadząca nie jest w stanie tego zrozumieć i nie wiem co robić

Maszyny

Edytowano przez czacha00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek997    2

No to faktycznie masakra. Może się uparła na Ciebie może masz maszyny za duże i nie wie jak ci to powiedzieć . Ja miałem dopiero pierwsze poprawki zobaczymy jak to będzie a maszyny drożeją cały czas tak starszą. Ja myślę że będą wyprzedaże rocznika 😃

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czacha00    6

Ja wiem czy za duże na 35ha

Case arion 440 115km

Opryskiwacz Tad-len 2000l

I siewnik nadbudowany agro masz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek997    2

24 h 

Kubota 5111

Tur z łyżką i widłami 

Opryskiwacz 1200l biardzki na wypasie 

Ale już myślę o aneksie

kubota mgx 95 101 km 

Opryskiwacz tolmet 1200 na full opcji 

Nie jestem pewien jak to jest jak moc mniejsza a kasa większa czy trzeba aneks robić ? Czy to co brakuje można z własnej kieszeni dołożyć może ktoś coś wie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
czacha00 napisał:

Rozpatruje odział świętokrzyski 

Ogólnie dużo błędów w biznes planie to akurat nie problem, ale mam taką sytuację że dzierżawie grunty i mam w umowie wpisane 6.8ha a do dopłat wpisuje tylko 6.5 bo reszta to krzaki i tu pani prowadząca nie jest w stanie tego zrozumieć i nie wiem co robić

Maszyny

biznes planie masz rubrykę z uprawami, podaję że obszar działki 6,8 hektara, uprawa to 6.5, reszta z automatu wskakuje do innych gruntów i uwagach piszesz że są to nieużytki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer19900    2

Dziś podpisana umowa - oddział Kielce.

powiedzcie mi jak jest z tymi tablicami/ plakatami ... wszyscy muszą wywieszać ,czy tylko Ci beneficjenci , którym przysługuje zwrot powyżej 50 tyś EU. Ani w umowie, ani w żadnych aktach prawnych nie jest to jednoznacznie napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

Nie chce zmieniać tylko dopisać nie koliduje to czasem bo kasa zwrotu się zwiększy i proszę powiedzcie jak to uargumentować chodzi o przyczepę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

zmiany możesz robić aneksem po podpisaniu umowy a jeżeli prowadzący się zgodzi to nawet w trakcie poprawek, niestety musisz się zmieścić w kwocie o którą wnioskowałeś we wniosku pierwotnym. chyba że maszyny będą droższe to i tak zwrotu dostaniesz tyle ile pierwotnie zakładałeś, nadwyżkę dokładasz wtedy z własnej kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@adamn999 dobrze pisze. Kwoty już nie zwiększysz. Dlatego trzeba zawsze robić na maks zwrot a później można z czegoś zrezygnować lub tansze maszyny wziąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
Dnia 23.01.2021 o 21:23, masa24 napisał:

Instrukcja dokładnie wyjaśnia jakie powierzchnie i skąd wpisujemy do bp

ok a jak mam ustną umowę i nie mam wypisu z rejestru? I jak mogę podać nr ustnej dzierawy czy pisemnej jak one nie są numerowane, to co mam wpisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
17 minut temu, jacek472 napisał:

ok a jak mam ustną umowę i nie mam wypisu z rejestru? I jak mogę podać nr ustnej dzierawy czy pisemnej jak one nie są numerowane, to co mam wpisać?

Wpisujesz umowa ustna a nie numer, nie pamietam czy zapali się na czerwono czy nie . Nie masz wypisu to spróbuj wpisać powierzchnie do dopłat jako powierzchnie całkowita i licz ze się nie czepia . Lub w Google wpisz nazwę swojego powiatu i Geoportal , np Geoportal Giżyci. Powinno wyskoczyć ci dane Geoportal dla twojego powiatu . Znajdź tam działkę . Niektóre powiaty podają tu powierzchnie z ewidencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88
szabelka napisał:

Nie chce zmieniać tylko dopisać nie koliduje to czasem bo kasa zwrotu się zwiększy i proszę powiedzcie jak to uargumentować chodzi o przyczepę

No niestety kwoty zwrotu już nie możesz zwiększyć. Jak nie miałeś wykorzystanej całej puli a zależy ci na przyczepie to zmień teraz jakąś maszyne punktowaną na przyczepę a w następnym naborze złóż wniosek i wykorzystaj resztę kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ton16    4

Dolnośląskie, oddział Wrocław, przyszła informacja o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, w tym projekt umowy i inne dokumenty. Teraz należy się umówić na podpisanie umowy w ciągu 14 dni. Po podpisaniu mam zamiar zrobić aneks i podmienić jedną maszynę, dam znać jak długo będzie to trwało. Pozdrawiam.

Edytowano przez ton16
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545
15 godzin temu, jendrek997 napisał:

No to faktycznie masakra. Może się uparła na Ciebie może masz maszyny za duże i nie wie jak ci to powiedzieć . Ja miałem dopiero pierwsze poprawki zobaczymy jak to będzie a maszyny drożeją cały czas tak starszą. Ja myślę że będą wyprzedaże rocznika 😃

No obyś się nie rozczarował maszyny to nie samochody stał ostro do góry złom już po złotówce więc na obniżki nie licz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek997    2
57 minut temu, ton16 napisał:

Dolnośląskie, oddział Wrocław, przyszła informacja o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, w tym projekt umowy i inne dokumenty. Teraz należy się umówić na podpisanie umowy w ciągu 14 dni. Po podpisaniu mam zamiar zrobić aneks i podmienić jedną maszynę, dam znać jak długo będzie to trwało. Pozdrawiam.

Będę czekał na informację możesz jeszcze podać na jakim miejscu jesteś na liście i kiedy wysłałeś poprawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ton16    4
1 minutę temu, jendrek997 napisał:

Będę czekał na informację możesz jeszcze podać na jakim miejscu jesteś na liście i kiedy wysłałeś poprawki 

Dokładnie już nie pamiętam, ale coś koło 10xx. Poprawki przyszły w październiku, a sama umowa miała być podpisana jeszcze w starym roku w listopadzie, ale przeciągnęło się. Ogólnie pracownicy Agencji mają sporo wniosków z różnych naborów, więc dlatego trzeba troszkę poczekać. Wiadomo im szybciej tym lepiej, ale ceny większości moich maszyn podrożały przed nowym rokiem, więc teraz już wyluzowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek997    2

Ton16 ja miałem miejsce 87xx awansowałem na 80xx . Poprawki pod koniec grudnia  odesłałem na początku roku . Narazie cisza . A tez chciałbym już to mieć za sobą i sprzęt na podwórku. I też chyba aneks będę robił ale tu ciągnik zmniejszam moc i dokładam ze swojej kieszeni . A może to się uda bez aneksu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj