rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

seba836    20
1 godzinę temu, Lok125 napisał:

A propo to żeby była ta decyzja w połowie lutego, ja na początku roku dopiero poprawki dostałem 😂

A to mi wniosek o poprawki przyszedł pod koniec listopada, a tak z ciekawości na kupno ziemi czy maszyny pisałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Jeżeli po zaimportowaniu działek do biznes planu mam działkę o powierzchni 2,84ha ,a w wypisie z rejestru gruntów ma ona 2,86ha to mam ją zmniejszyć czy zostawić? i druga sytuacja że działka po imporcie ma 3,89ha, a w wypisie ma 3,69ha

Jak to ogarnąć aby było dobrze (niekoniecznie przepisowo)?

 

Co zaznaczyć w polu własność jeśli mam współwłasność?

Co najlepiej napisać w polu "nr aktu/KW/umowy" np. na umowie dzierżawy z kowr nie mam żadnych nr tylko tytuł :umowa dzierżawy"

Przepraszam za tyle pytań, ale jest to mój pierwszy wniosek pisany samemu, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Mój prowadzący nalegał aby wpisać powierzchnię zgodnie z KW. Suma summarum dla 3 działek ewidencyjnych 0.02ha za dużo wpisywałem w wniosku obszarowym. Z drugiej strony miałem kontrole foto w 2015 i 2019 i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

U mnie jest tak że na jednej działce w środku mojego pola mam w rejestrze gruntów 2,86 a agencja widzi w dopłatach max 2,84 to kupiłem w 2012 roku na MR i troche było z tym problemów bo w BP pisało 2,86 a agencja do dziś widzi 2,84

Na drugiej działce odwrotnie, na mapce w obrębie granic agencja widzi  3,89 a w rejestrze jest 3,69 

W BP wpisać to co z mapek czy z wypisu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Czy moze ktos zrobic wycene maszyn rozrzutnik apollon5 ton beczka 5000 litrów zgrabiarka 3.6 i przegrabiarka 4.5 kuhn chyba ze cos z innych firem polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Instrukcja dokładnie wyjaśnia jakie powierzchnie i skąd wpisujemy do bp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

Zgrabiarke i przegrabiarke bierz ze samaszu. Sam posiadam kosiarke i zgrabiarke jestem zadowolony i niebawem przegrabiarka też dojdzie do zestwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babeczka obsługująca mój wniosek twierdzi że jeszcze będzie nabór bo zostaje kasy. mój wniosek wygląda na to że nie przejdzie bo przekraczam SO 200tys. euro pechowo wyszły mi 4 sprzedaże i 4 zasiedlenia tuczarni i bardzo podniosło SO. ktoś ma jakiś pomysł co możnaby z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojciu12    0

Śledzę wątek od dłuższego czasu. Widzę, że sporo osób podpisało już umowy z naboru 2020 i cała masa osób jest po pierwszych poprawkach. Natomiast u mnie całkowita cisza - miejsce 93xx, warmińsko-mazurskie. Są tu może osoby w podobnej sytuacji jak u mnie czy tylko ja jestem takim "szczęśliwcem"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

Szczęśliwie trafiłeś prowadzącego, opierdalacza ;) Zadzwoń, zacznij pytać kiedy coś może być itd to powinni się chętniej interesować ;) Jak będziesz dzwonił, dopytywał itd to im zaraz szybciej idzie ;) Na wiosnę jak był COVID to przez 3 tyg mi aneksu nie mogli rozpatrzeć bo niby prowadząca na opiekuńczym, ale jak im trochę pogadałem, podzwoniłem to zaraz znalazł się ktoś kto może mi to rozpatrzeć i po tygodniu miałem aneks do podpisania ;) 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13

Czy maszyny zakupione z programu modernizacja gospodarstw można legalnie wykorzystywać również w celu wykonywania legalnych usług? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Powiem wam że masakra. Poprawka wysłana końcem listopada. 3 grudnia gość dzwoni żeby mu biznesplan wysłać bo płyta nie działa. Dzisiaj przed chwilą telefon od sprawdzającego tego samego z tekstem że biznesplan nie działa a ja ze już z panem gadałem i wysłano. Stwierdził że przyszło faktycznie 3 grudnia ale on dopiero teraz do tego usiadł. Krew mnie zalewa bo ja już myślałem o zakupie sprzętu a tu du.pa. Za co oni tam pieniądze biorą to nie wiem.

Edytowano przez migacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

Takie rzeczy to u nich norma ;) Nie korzystałeś nigdy z MGR, MR itp. że nie wiesz ??  U mnie przy Młodym Rolniku dzwoniła, że uprawy w wniosku końcowym jej się nie zgadzają z biznesplanem ;) Dopiero jak jej powiedziałem, że była w międzyczasie zmiana do biznesplanu to skojarzyła ;) Taki tam bałagan mają ;) Porównywała wniosek o płatność końcową nie z tym biznesplanem co trzeba.

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Korzystałem ale w poprzednim prow. Tam nie było takich cyrków. Tamto było po prostu żeby pomóc rolnikowi a to nie do końca. Jeszcze bp nie widział a już mu się maszyny nie spodobały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

U mnie w MR zgubiła ofertę ciągnika a potem źle zaliczyła ilość ha z mojego wniosku z dopłat i się pultala że w wniosku inaczej i w dopłatach inaczej użyć kalkulatora to ciężka jest i trudna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Panowie, jak wygląda sprawa z decyzją środowiskową i tego typu sprawami, jeżeli zamiarem jest zakup tylko maszyn? (bez dofinansowania budowy lub wyposażenia)?Możliwe że w przyszłym ewentualnym naborze MGR będzie ułatwienie, jeżeli będzie cisnienie na wykorzystanie pozostałej kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1994    43

Zachodniopomorskie na jutro zaproszenie na podpisanie umowy, co ciekawe już tydzień po wysłaniu poprawek, chyba im się zaczęło w końcu spieszyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Nic tylko pogratulować i pozazdrościć. Teraz nie ma roboty w polu to można za maszynami pojeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba836    20
14 minut temu, bizon1994 napisał:

Zachodniopomorskie na jutro zaproszenie na podpisanie umowy, co ciekawe już tydzień po wysłaniu poprawek, chyba im się zaczęło w końcu spieszyć. 

Co bierzesz ziemię czy maszyny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj