rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

damianzetor9540    2705

W Łódzkim w niecałe 3 msc od wniosku o płatność kasa na koncie, w międzyczasie jedna poprawka i kontrola 

Moderka obszar B z naboru 2019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

W instrukcji BP pisze tak:

"Dla okresu bazowego należy wpisać dane dotyczące obrotu zwierząt w roku kalendarzowym, w którym przypada dzień rozpoczęcia terminu składania wniosków o przyznanie pomocy. W przypadku podmiotów, które weszły w posiadanie gospodarstwa lub rozpoczęły produkcję zwierzęcą w swoim gospodarstwie w trakcie tego roku kalendarzowego należy podać planowane dane do obrotu w okresie kolejnych 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia produkcji zwierzęcej w gospodarstwie."

Ja na siebie trzodę wziąłem 8 grudnia 2020, a na dzień rozpoczęcia naboru na azotany miałem 204szt świń, 

Jak mam uzupełnić roczne obroty zwierząt dla roku bazowego i docelowego, bo wg instrukcji to mój RB i RD różnić się będzie tylko 22 dni.

 

Druga sprawa czy ktoś jest w stanie pomóc wypełnić te tabele obrotu zwierząt, bo jak piszę po swojemu to ze stanów średniorocznych wychodzi że należy mi się beczkowóz 3m3 a ja już kupiłem 14m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Czy można w biznesplanie zmienić aneksem stan bydla  mlecznego powyżej 24 msc w roku docelowym? Tzn czy można zmniejszyć te liczbę z roku docelowego względem tego co było zakladane w BP  przy skladaniu wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271
Pawel29 napisał:

Czy można w biznesplanie zmienić aneksem stan bydla  mlecznego powyżej 24 msc w roku docelowym? Tzn czy można zmniejszyć te liczbę z roku docelowego względem tego co było zakladane w BP  przy skladaniu wniosku.

możesz ale jezeli realizowałeś inwestycje związane z hodowlą bydła musi być wzrost o 10% zachowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Witam. Nabór 2016. Jak wygląda sprawa tych pięciu lat realizacji biznesplanu. Od kiedy to jest liczone dokładnie? Wniosek o płatność złożony na początku stycznia 2018, płatność agencji pod koniec marca 2018. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik19999    1

pytanie z innej beczki jestem hodowca bydła mlecznego bedzie jeszcze jakiś nabór w kierunku zebym kupił sobie wóz paszowy i scielarkę do słomy czy juz pozamiatane ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69
6 minut temu, romanekdeutz napisał:

Od dnia wypłaty pieniędzy.

Czyli jak mi wypłacili 19 marca 2018 to do 19 marca 2023 tak? A jak z biznesplanem w tym 23 roku? Czy ten ostatni rok cały  zalicza się do zobowiązania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Jeśli nie realizowałem inwestycji związanej z zwierzętami ( zakup traktora i rozsiewacza) a nie mam możliwości zrobić wzrostu powiększeniem powierzchni to mogę rozpocząć hodowlę bydła i tym zwiększyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

nie


musisz zwiększyć powierzchnią


wystarczy w dopłatach wykazać zwiększenie areału zgodnie z założeniami biznesplanu, a spytam z którego naboru jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

Pytanie do odrobinę wtajemniczonych.

Biznesplan z rokiem bazowym 2020 na budowę magazynu pasz.

Rok docelowy biznesplanu 2022

Jeżeli postawię magazyn np w maju 2021 to czy będę mógł składać wniosek o płatność np w czerwcu 2021 czy muszę czekać do 2022>? Dodatkowo od którego roku liczy się 5-o letnie zobowiązanie? od docelowego czy od dnia wypłaty pieniędzy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Możesz złożyć wniosek o zwrot kasy ale aneks zrobić ze się zmienia rok docelowy . A od kiedy liczy się zobowiązanie to było wyżej już dziś pisane, od dnia wypłaty kasy 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
6 godzin temu, adamn999 napisał:

nie

 

musisz zwiększyć powierzchnią

 

 

wystarczy w dopłatach wykazać zwiększenie areału zgodnie z założeniami biznesplanu, a spytam z którego naboru jesteś?

 

A czy deklarowane powierzchnie wzrostu np.rzepaku 15 ha muszą w każdym roku takie same tj 15 ha  czy w rozliczeniu ogólnym na przelomie 5 lat średnia 15 ha sby było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69
4 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Możesz złożyć wniosek o zwrot kasy ale aneks zrobić ze się zmienia rok docelowy . A od kiedy liczy się zobowiązanie to było wyżej już dziś pisane, od dnia wypłaty kasy 

 

 

Ale nikt nie powiedział czy co w sytuacji którą opisałem? Jak to jest jak kończy się tak jak u mnie czyli 19 marca 2023. Czy ten rok cały będzie się liczył do zobowiązania? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojciu12    0
2 godziny temu, ralf3635 napisał:

A czy deklarowane powierzchnie wzrostu np.rzepaku 15 ha muszą w każdym roku takie same tj 15 ha  czy w rozliczeniu ogólnym na przelomie 5 lat średnia 15 ha sby było 

Mam niemal identyczną sytuację i mój doradca twierdzi, że mogę sobie przez kolejne lata dochodzić do deklarowanej wartości tak, aby w 5 roku zasiać tyle ile było we wniosku. Ale byłbym spokojniejszy gdyby ktoś z obecnych kolegów i koleżanek to potwierdził ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tipik    7

Jak w zestawieniu rzeczowo finansowym mam dajmy na to dwie maszyny po 100 tys netto. Czyli 200 tys , zwrotu jest 100 tys. Ale jak kupie maszyny i cena jednej bd np 90 tys a drugiej 110 tys to dostanę tez 100 tys zwrotu czy dadzą 50%z 90tys i 50%ze 100 bo z 10 tys juz nie zwrócą 50%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    98

Patrząc na te wszystkie przepisy dochodzę do wniosku, ze im bardziej zaawansowanym rolnikiem jesteś, tym bardziej kasa z arimr nie jest dla ciebie. Najlepiej mieć ze 20 ha piachu pod ekologią. Struktura zasiewów czy tam eko-żyto, czy tam eko- łubin to i tak nie ma co się martwić  bo i tak wszystko młóci się talerzówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

O i tu się zgadzam. Do takich rzeczy doprowadza ARiMR. A jak się starasz jak możesz to wg mnie masz przesrane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luka24    17

Nikt mając 20 ha, opiewając łubinem, żytkiem i nawet pszenica nie osiągnie minimalnej wartości ekonomicznej gospodarstwa 13 tys. Ale macie sporo racji, nie mając zwierząt tylko odpowiednią ilość ha jest dużo prosciej👌

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tylko z czego finansować wkład własny nie mając dobrze rozwiniętego gospodarstwa? Jedno drugie wyklucza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj