rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasz0611    5607

O jakim naborze my w ogóle rozmawiamy, agencja niedawno zmieniła harmonogram wniosków i doszedł nabór na modernizację w czerwcu, ale nie na maszyny a na nawadnianie. Jakiś przeciek nie wiadomo dokładnie skąd, a na forum już planują co będą kupować ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Dużo pieniędzy jeszcze zostało i tych programów jest sporo i pracy dla arimr .Znajomy robił 4 poprawki co chwilę inne maszyny to nie ma co się dziwić że tak to idzie☮️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Skoro jesteśmy w temacie doboru maszyn 😎 - jest szansa zakupu pługa 4-skibowego obracanego na 30ha ornego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35
7 minut temu, vat napisał:

Skoro jesteśmy w temacie doboru maszyn 😎 - jest szansa zakupu pługa 4-skibowego obracanego na 30ha ornego?

Na 31ha ornego bez problemu 4+(55cm na skibe)  przeszlo mi także powinno sie udać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21

Dostałem pismo że pozostawiaja wniosek bez rozpatrzenia bo ni zdążyłem na czas złożyć poprawek. Pani z odr nie wyrabiała z wnioskami stąd te opóźnienia, ale mówi że to tylko takie pouczenie i nie zostałem wykluczony. Jutro w końcu jadę złożyć poprawki do agencji. Mam się martwić że to już koniec? 


-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Na poprawkach miałeś jasny termin do oddania? Że 14 dni od dnia doręczenia? 

52 minuty temu, vat napisał:

Skoro jesteśmy w temacie doboru maszyn 😎 - jest szansa zakupu pługa 4-skibowego obracanego na 30ha ornego?

Różnie do tego podchodzą, mi nie przyczepili się do wielkości tylko ceny. Zamiast zachodniego za 80 tys kazali polski wziąć, ale zmieniłem na inne maszynę. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidpl    21

Miałem napisane niezwłocznie 

 


-Ursus C-360
-Władimirec T25-A2
Siła robocza na 5ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

a jak wygląda sprawa z beczkowozem na "ochronę azotanów czy jakoś tak" 

Przejdzie mi beczka 14m3 jeśli do dopłat składam około 70ha, a trzody na dzień rozpoczęcia naboru miałem 40 loch, 1 knur i 163 prosięta i warchlaki, razem 204szt

chlewnia jest w 80% na rusztach.

Jest ktoś na forum kto jest w stanie pomóc w niektórych kwestiach wniosku, bo zaczynam pisać BP i jest kilka rzeczy nie jasnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Mam zaproszenie na podpisanie umowy czyli juz moge maszyny zamawiac albo lepiej sie upewnic czy dostane kredyt w banku czy diler załatwi wszystko jakie macie sposoby finansowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Jest coś takiego że przez covid nie zdążyłeś i termin można wydłużyć

5 godzin temu, dawidpl napisał:

Miałem napisane niezwłocznie 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Każdy miał napisane "niezwłocznie" czyli nie wiadomo tak naprawdę ile czasu ma to nam zająć. 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
28 minut temu, chuck00 napisał:

Każdy miał napisane "niezwłocznie" czyli nie wiadomo tak naprawdę ile czasu ma to nam zająć. 

Nie prawda, ja miałem 14 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mitek93ns    0
9 godzin temu, dawidpl napisał:

Dostałem pismo że pozostawiaja wniosek bez rozpatrzenia bo ni zdążyłem na czas złożyć poprawek. Pani z odr nie wyrabiała z wnioskami stąd te opóźnienia, ale mówi że to tylko takie pouczenie i nie zostałem wykluczony. Jutro w końcu jadę złożyć poprawki do agencji. Mam się martwić że to już koniec? 

To nie problem. Nie martw się tym pismem. Mam tak samo ale to tylko takie upomnienie tak jak wspomniałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13
3 godziny temu, Pakus2011 napisał:

Pany tylko w tych niepewnych czasach żeby tylko was to nie spotkało z tymi wnioskami...

 

http://detonnot.com/5mz5

Może napisz o co chodzi, nikomu nie uśmiecha się ściągać jakichś podejrzanych plików z dziwnych serwerów. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik19999    1

Minimum w Tabeli jest żeby puściła ta ładowarkę 60 djp , myślicie ze gdybym miał 50 djp powinna puścić ta maszynę ? Mam umowy na zakup słomy, kiszonek , załadunek wapna na rozsiewacz, plac gdzie kiszonki ciężki zarazem Większe koła jedna na płytkiej druga na głębokiej ściółce. Myśle ze powinny wystarczyć te argumenty ale Jak się uprze 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Po dwóch poprawkach dostojnym krokiem przyszło zaproszenie na podpisanie umowy, mazowieckie.

Wniosek robiłem sam z pomocą Agro Foto, dzięki wszystkim ;)

Czas zamawiać maszyny bo podwyżki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

idź do claasa oni nie robią ludzi w ch*a że podwyżki idą xd

Edytowano przez Matey
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
15 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Nie prawda, ja miałem 14 

A to przepraszam☺ Widocznie należysz do wąskiego grona osób z określonym terminem.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mkb17    4

Witam czy mogę zmienić firme rozżutnika no i zmieniło się parametry. W poprawkach czy po umowie aneksem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pakus2011    0
13 godzin temu, Janekkowal napisał:

Może napisz o co chodzi, nikomu nie uśmiecha się ściągać jakichś podejrzanych plików z dziwnych serwerów. 

Nic podejrzanego,nic nie trzeba ściągać,link z YT gościa z kanału Gra o Plon jak mu komornik zajął wszystkie nowe maszyny i część starych

 

http://detonnot.com/6cfT   dla wszystkich tych co jeszcze  nie widzieli jego kanału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janekkowal    13
3 godziny temu, Pakus2011 napisał:

Nic podejrzanego,nic nie trzeba ściągać,link z YT gościa z kanału Gra o Plon jak mu komornik zajął wszystkie nowe maszyny i część starych

 

http://detonnot.com/6cfT   dla wszystkich tych co jeszcze  nie widzieli jego kanału

Otwierają się jakieś dziwne rzeczy a nie yt. A co do samego bohatera to jaki to ma związek z prow? Masz kredyty nie regulujesz zobowiązań to bank przyjdzie po swoje. Zawsze tak było, w każdej dziedzinie jak ktoś nie umie liczyć to nie doszukujcie się winy w prowie. 50% dofinansowania to ogromna pomoc jeśli ktoś boi się papierów jego sprawa. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj