Polecane posty

Kubos43    0

Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
 

czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
czy 1 metr głębokości wystarczy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1309

miałem stycznosc z 2 tego typu oborami wiec sie wypowiem, głebokosc wystacza 70-80cm, szerokosc podobna - ok 80-do 1m, kanały monolit. z dobrego betonu, murowany odradzam, beton B37 , posadzka rusztowa wkładana na kanały


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HISZPAN    21

Najważniejsze zrobić spadek i przed wylotem do studzienki, (z której ciągnie wąż beczkowozu) obowiązkowo próg, tak jak jest w projektach gotowych. Chodzi o to żeby na dole był filtr z cieczy i wszystko spływało. Pracowałem na chlewni gdzie nie zrobili tego progu, po wyciągnięciu gnojowicy to wszystko co unosi się na powierzchni gnojowicy osiada na posadzce. Musieliśmy wchodzić do kanałów i płukać dna tych kanałów z tego osadu przed kolejnymi wstawieniami. Co do budowy mogą być i murowane z pełnych bloczków. Do izolacji mają masy bitumiczne w wiadrach do nakładania pędzlem. malujesz 2 razy i już. Przy budowie zaplanuj otwór na wąż do beczkowozu i docelowo drugi do mieszadła. Bez mieszadła gnojowica nigdy nie jest jednorodna, także i tak czeka cię w przyszłości zakup tego urządzenia, więc warto teraz pomyśleć o miejscu na nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1309

nie zgodze sie z tym malowaniem- to zejdzie po  2-3 latach  jest system chemiczny cienkowarstwowy nakładany , może on... alee tanie wyjdzie wylać , w zbiorniku, tak mieszadło musi być z progiem sie nie spotkałem,  kanał główny i boczne był dzielony  z zasuwą zeby napełnić i  z pełną siłą spłukać ..


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Nie rób kanałów tylko szambo pod całością raz że swiniaki czyściejsze bo więcej rusztu mało litego betonu i nie będziesz miał problemu z wybieraniem.gnojowicy i nierób żadnego spadku bo będzie Ci schodziło co rzadkie a gęste będzie zostawało i żadnych progów. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    32
Dnia 4.01.2024 o 19:18, robert1226 napisał:

Nie rób kanałów tylko szambo pod całością raz że swiniaki czyściejsze bo więcej rusztu mało litego betonu i nie będziesz miał problemu z wybieraniem.gnojowicy i nierób żadnego spadku bo będzie Ci schodziło co rzadkie a gęste będzie zostawało i żadnych progów. 

 Jaka głębokosć pod całoscią w budynku juz istniejącym

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Teoretycznie możesz trochę głębiej i tak przy ścianach musisz wylać ławy żeby ruszta miały na czym leżeć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
    • Przez Rolnik_
      Witam. Budował ktoś ostanio chlewnie na około 100loch w cyklu otwartym i orientuje się jaki może być koszt takiej inwestycji (1.5 mln) starczy?
      Jak z papierologią dużo czasu potrzeba na wyrobienie niezbędnych pozwoleń?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj