rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

masa24    2348

2-3 tyg

6 godzin temu, martin0000 napisał:

Tak myślałem bo w miarę szybko się uwineli, na ten Olsztyn to chyba nie ma co narzekać w porównaniu do innych

Olsztyn jest bardzo ok jeżeli chodzi o wnioski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    49

A ja czekam 3 miesiąc od poprawek i cisza oczywiście Poznań

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mkb17    4

Witam, przypomnijcie mi bo już zapomniałam jak to jest.:podpisanie umowy, zakup maszyn, wniosek o płatność. A faktura za maszyny i nr.ich konta. Opiszcie. A jak to jest z faktur i przelewem za utwardzenie podwórka. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

Mam pytanie chce zakupić paszowoz przyczepę do bel mam powyżej 40 djp i agencja każe mi wystąpi o decyzję o uwarunkowaniach na środowisko oświadczenie z gminy niewystarcza a gmina twierdzi że niema podstaw do wydania takiej decyzji i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRONOX08009    0
23 godziny temu, Matey napisał:

chyba chodzi o to ze ciagnik w ofercie jest w innej cenie niz ten na który chce teraz zmienic

Dokladnie. A dofinansowanie jest na maxmalną kwote ciagnik + maszyny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

niech wystawią Ci opinie. U mnie to przeszło. Decyzji nie chcieli wystawic ale opinie moga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, szabelka napisał:

Mam pytanie chce zakupić paszowoz przyczepę do bel mam powyżej 40 djp i agencja każe mi wystąpi o decyzję o uwarunkowaniach na środowisko oświadczenie z gminy niewystarcza a gmina twierdzi że niema podstaw do wydania takiej decyzji i co dalej?

Wniosek z mgr czy natura ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

Wniosek z mgr

Opinia od 2  tygodni nie jest już akceptowana tak twierdzi pani z agencji i wszystkie opinie będą do poprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

to w pierwszej kolejności niech wszechwiedząca pani z agecji poda Ci podstawę prawną na podstawie której żąda od Ciebie decyzji środowiskowej, konretny przepis tj. dziennik ustaw, ustawa, artykuł, na spokojnie przeanalizuj i potem działaj. Być może wcale nie jest Ci ta decyzja potrzebna, ale nie znając podstawy prawnej nie będziesz wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sad95    4

witam, jak chcę zmienić sobie maszynę na inną czy coś to wystarczy sam aneks? czy trzeba od nowa biznes plan? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4

Tak o 2 djp aby uzasadnić zakup paszowozu ale budynków nierozbudowuje a może  biznes planie mogłem zwiększyć tylko wydajność od sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Planujesz zwiekszenie i dlatego ta decyzja i nie trzeba nic modernizowac, takie ich widzi mi się. Trzeba było zrobic wzrost wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miler120    0

Mam ten sam problem. Odemnie też żądają decyzji środowiskowej chociaż nie rozbudowuje budynków. Wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mkb17    4

Proszę o kontakt kto brał na utwardzenie podwórka chcą decyzję środowiskowo która nie obowiązuje i pozwolenia. Szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro87    1
2 godziny temu, fendtvarioteam napisał:

witam w łódzkim jakieś informacje podpisują umowy ? zlożyłem poprawki 2 grudnia i nada cisza numer 75*

Ja złożyłem na początku października i też cisza miejce 29××

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro_bamber    7

Modernizacja pewnie leży bo ARiMR ma inne nabory do ogarnięcia. Czekają aż ich Warszawka pociśnie i będą szybciej działać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5616
3 minuty temu, agro_bamber napisał:

Modernizacja pewnie leży bo ARiMR ma inne nabory do ogarnięcia. Czekają aż ich Warszawka pociśnie i będą szybciej działać. 

Ardan trochę ich pocisnął to szybciej działali, a teraz ten eko-minister to się nadaje wiadomo do czego ... Wracają w ARiMR dawne standardy ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szabelka    4
14 godzin temu, damiano12332 napisał:

Planujesz zwiekszenie i dlatego ta decyzja i nie trzeba nic modernizowac, takie ich widzi mi się. Trzeba było zrobic wzrost wydajności.

Dzwoniłem do agencji o zmianę biznes planu że nie chce zwiększać obsady tylko wydajność mleka to powiedziano mi że uwarunkowania środowiskowe są niezbędne bo mam powyżej 40 djp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Ardan trochę ich pocisnął to szybciej działali, a teraz ten eko-minister to się nadaje wiadomo do czego ... Wracają w ARiMR dawne standardy ;) 

Ardan swoje tez miał.za uszami , zresztą jak każdy ale porządku trochę zaprowadził w ARiMR. Przynajmniej w moim oddziale. Wnioski szybko ogarnianie, poprawki czy aneksy też. Gdzie wcześniej to była tragedia . Ten minister to się nadaje z pustakiem-suporexem porozmawiać lub Viva na temat piesków i kotków 

Edytowano przez ramzes10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj