Skocz do zawartości
Dominator88

łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
EKO-ENERGIA    8

u mnie kolego 1 litr afaonu poraziło wąskolistne, ale pomału sobie radzi, ale jak to mówi przysłowie "czy go zabił czy nie zabił, ALE GO OSŁABIŁ"

koczas    53

Ja dałem ok. 1,4-1,5 litra linurexa(formulacja 500 czyli mocniejsza od zwykłego afalonu!) dodałem jeszcze do tego 0,85 Golitixu i łubin nie wykazuje dziś żadnych negatywnych objawów po zastosowaniu tej mieszanki. Dodam, że z chwastami jak widzę narazie jest naprawdę całkiem zachęcająco.

Edytowano przez koczas

Wiadomość z agroFakt.pl

bialy2005    193

może na dwoje babka wróżyła :) Co do saltry to przez to ze dostałazot to nie bedzie miał ochoty pobierac go i magazynowac w brodawkach a to głowna zaleta tej uprawy.

robson0709    0

to mnie pocieszyliscie ze az tak zle nie jest. A pozniej jeszcze jakies opryski stosujecie? Byłbym wdzieczny jesli byscie napisali na co pryskacie jakimi srodkami i jakie dawki zebym wiecej takiej wtopy nie zaliczył :)

damianzbr    976

Wing-P 3l/ha + 1,6 KILER (glifosat) łubin wąskolistny gorzki oskar siany bezorkowo bezpośrednio po życie. Na razie żyje, około 70 % roślin na powierzchni bez żadnych oznak osłabienia/przebarwienia. Susza totalna do tej pory, właśnie deszcz pada. Za 3-4 dni zdam kolejne relacje.

knoro93    165

U mnie łubin juz pionad miesiac temu zasiany i ledwo sie z ziemi wybił gdzie lepsza ziemia. Gdzie piach 6 klasa to słabo zszedł. Zatanawiam się czy nie za głęboko sie posiał na piachu. Ogólnie nic nie rośnie może choruje że go za wczesnie posiałem? Siany był 21 marzec. Pszenica jara w tym samym czasie obok to juz ma 2 listki i robi sie zielono na polu a łubin coś słabo. Dodam że jest bardzo sucho obecnie ale dwa tygodnie temu obficie popadało takze powinien wyleźć już w pełni z tej gleby.

Czy ktoś stosował przy zabiegu przedwschodowym adiuwant do herbicydów doglebowych ATPOLAN SOIL ? W łubinie wąskolistnym przy dawce linuron 450 1l/ha i 0,09 l/ha Command 450 i Atpolanie Soil 0,5 l/ha mam bardzo małe przebarwienia liści łubinu (piasek VI), jestem bardzo zadowolony, ze skutecznością to jeszcze zobaczymy, ale tak u innych ? Może ktoś stosował Grouded z FN Agro ?

ogar118    62

Ja stosowałem Grouded bo oprysk robiłem przed większymi opadami. Stosowałem 1 l afalonu i 0,1 command nie widać uszkodzeń na łubinie ale być może dlatego że zabieg wykonany na żółtym a nie wąskolistnym...

adam77tc    3

poradzcie jaki srodek dobry i tani (heh jezeli taki jest ) na głuchy owies w lubinie waskonistnym ??????

nespe    0

A czy ktoś uzywał srodka o nazwie elegant ...i czy on zwalczy mi owies głuchy?

andrzej1988    101

poradzcie jaki srodek dobry i tani (heh jezeli taki jest ) na głuchy owies w lubinie waskonistnym ??????

supero, targa ale o 2x droższa ale posiada ta sama substancje co supero

adam77tc    3

czy ten SUPERO jest sprawdzony???/ na etykiecie nic nie pisze o zwalczaniu owsa gluchego w lubinie:/

andrzej1988    101

supero ma taka sama substancje co targa a w tardze pisze ze zwalcza owies głuchy wies supero tez powinien.

a supero to ja stosowałem w gryce i zero owsow i innych jednolisciennych

Edytowano przez andrzej1988

adam77tc    3

tak, fusilede forte zwalcza gluchy owies gdyz juz go stosowalem ale kosztuje ok.130 zł/h, czy moze ktos polecic cos tanszego i sprawdzonego ????

andrzej1988    101

legato 500 sc. substancja diflufenikan. nie jest zarejestrowany w polsce ale pododno nie niszczy waskolistnego ale ma małe spektrum niszczenia chwastow. była o nim moze w dziale

newagro afalon powschodowo?? co ty kolego piszesz?? chcesz aby kolega spalił sobie łubin? Edytowano przez andrzej1988

d4rek    16

afalon do 3 dni po siewie ;) przygotowany byłem do oprysku wing p 2.5l + linurex 0.8l ale wyszło jak wyszło i niczym nie pryśnięte o diflufenikan'ie czytałem, ale właśnie malo co bierze chyba zostanie jak jest co szybciej i wyżej wyrośnie to przeżyje jak w naturze ;)

PanJ30    0

Czy można pryskać na łubin żółty Mister powschodowo na perz i inne jednoliścienne no i jakim środkiem.Może Targą czy czymś tańszym.Pole opryskane zaraz po siewie Linurexem więc od dwuliściennych czyste, niestety wylazł perz po ulewach i boję się,że mi zagłuszy łubin. Kiedy najlepiej pryskać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się