Polecane posty

coffey23    21

popieram kolegę wyżej i bez ścieżek masz później zielone odmładzające się zboże tam gdzie jeździłeś ciągnikiem a reszta jest już dojrzała do koszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal148    3

ścieżek nie robi się dla oszczędności materiału tylko po to, żeby nie robić nakładek i mijaków z chemią i nawozami... z 10m opryskiwaczem sobie można jezdzić na pałe ale ponad 20 to już ciężko wycyrklować a chemia kosztuje. a i popryskaj sobie w nocy bez ścieżek to już całkiem można orientacje zgubić. druga sprawa to co kolega wyżej pisze, zboże potem się odmładza i do zbiornika leci zielonka. w rzepaku po ostatnim zabiegu na płatka ścieżki zeszły się całkowicie i nie ma prawie po nich śladu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18

jeszcze sie zastanowię ale chyba od jesieni zacznę robić ścieżki, w zasadzie jeden przejazd odpada bo mam zamiar pszenicę na chwasty pryskac jesienią przedwschodowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek55    18

mam talerze jak kupowałem agregat uprawowo siewny to poprzedni właściciel dal tyle ze jak na razie nie były mi potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

ja to nie robię bo to strata powierzchni pola i przez to nizszy plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

niektórzy nie pryskają bo gniecie się i szkoda zboża

Zauwarzyłem pewną zasadę im lepiej widoczne/wyjeżdzone ścieżki tym ładniejsze zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Jak by opryskac tylko raz na chwasty to nawet ścieżki by się nie przydały ale jak się jedzie 10 razy to nie ma możliwości żeby coś urosło po przejechaniu tyle razy więc sciezki są koniecznością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robroy    18

Jak kolega wyżej wspomniał - zależy od tego jak intensywne są zabiegi. Moim zdaniem warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobbi    1

co się nie da, już ze 3 lata takim sieję, popatrz na film, ładnie widać co i jak:

Witam, właśnie szukałem tematu jak poszerzyć Poznaniaka 2,7 m na 3 m... Z tego filmu co widać? Że koła na odwrót? To wiem. A jak redlice skrajne przerobić?

Starego typu- na docisku sprężynowym?...

Edytowano przez Bobbi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

Witam !!! Zakupiłem siewnik Hassia DU 300 w dość dobrym stanie ale nie działa mechanizm od zamykania ścieżek podejrzewam, że czegoś brakuje. Czy ma ktoś z Was coś podobnego?

post-27617-0-64133000-1497820576_thumb.jpg

post-27617-0-39710100-1497820606_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Witam, właśnie szukałem tematu jak poszerzyć Poznaniaka 2,7 m na 3 m... Z tego filmu co widać? Że koła na odwrót? To wiem. A jak redlice skrajne przerobić?

Starego typu- na docisku sprężynowym?...

 

popatrz dobrze, na filmiku wszystko widać  ;)

pod kątówkę trzymającą redlicę jest wspawany profil 40 czy 50mm, oczywiście do zewnątrz, do niego przykręcasz skrajną parę, przedłużasz też profil od docisku i nieco powiększasz "fasolkę" w uchwycie docisku


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bobbi    1

Przepraszam. Zasada "najpierw myśl, potem pisz" nie zadziałała :rolleyes: . Po kilkukrotnym obejrzeniu filmiku ze stopklatkami, załapałem co i jak :P . Ciekawe czy u mnie wydadzą skrajne lejki bo mam metalowe... Przy okazji: jak to później jest z normą wysiewu przy próbie kręconej? Przekładnię od razu ustawia się "w górę" o 10% czyli np. B4 zamiast dotychczasowej B2, a kołem kręci 10% mniej, czyli zamiast 38 razy na 2 ary to 34,2 raza, tak? Dobrze kombinuję? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

za zakładałem całe z tworzywa i nie ma problemu, więc myślę że i metalowe przypasują, jeśli można obracać uchwyt

wysiew zwiększam o 1 stopień więcej, czyli jeśli w tabeli jest wysiew 100kg na a1 to ustawiam na a2


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Panowie mam takie pytanie czy jak zrobię ścieżki pod opryskiwacz 10m to nawozy mogę siać tymi ścieżkami? Lej 300 kg. Czy muszę gęściej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

To zależy jak ci sypie ale raczej tak,tez mam lej i opryskiwacz 10m i jeżdżę tymi samymi ścieżkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Zmierz sobie rozstaw kol w c 360 wez sobie kartke w kratke a najlepiej kilka sklej tasma kazda kratka to 2 lejki ktore zajmuja iles tam cm i wszysto sobie ladnie rozpisujesz pozniej zapisujesz co ktory przejazd ktore lejki zamknac i masz

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

No bez przesady, z przednim napędem do siewnika konnego :D

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

A co ma przedni naped do rownosci posiania . Jak wszystko jest wporzadku z ciagnikiem polem i siewnikiem to jest prosciutko


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No bez przesady, z przednim napędem do siewnika konnego :D

:D  Najlepiej jeszcze JD ze 180 koni.     :P      :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    19

Witam wszystkich. Mam problem ze ścieżkami. Posiadam siewnik Amazone d7 2.5m 19 redlic, natomiast belka opryskiwacza to 15m.Ciągnik Ursus c360. Nie mam pojęcia jak zrobić ścieżki w takim przypadku. Pomoże ktoś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialas33
      Witam, Potrzebuje pomocy w ustawieniu ścieżek technologicznych w siewniku euro masz 2,7m, ścieżki pod opryskiwacz 12m. Dodam iż opisy że starszych modeli siewnikow nie pasują gdyż ścieżki załącza się elektroniczne sterownikiem
    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Czy próba kręcona przy rzepaku w poznaniaku S043 podaje równą dawkę na ha? czy siewnik później wysiewa inną wartość?
      Bo siałem rzepak i miałem ustawioną skrzynie na dawkę 3,7 kg /ha a w polu wychodziło więcej
       
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.
    • Przez Majkelo
      Zapewne temat byl gdzies poruszany....
      Panowie jak rozwiazac problem sciezek technologicznych przy szer. opryskiwacza 18m i siewnika 3m.
       
    • Przez Krzysiu64
      Mam problem z siewnikiem poznaniak 6
      SO43/3 przy powtarzaniu próby kręconej siewnika  waga za każdym razem jest inna. Co jest tego przyczyną 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj