Skocz do zawartości

Polecane posty

michal_xs    3

Witam , wie ktoś ile razy zakręcic kołem w siewnika Poznaniak 6 so43/3c koło 4.00-16? Samą próbę wiem jak zrobić chodzi o te obroty koła bo na instrukcji mam inacZej napisane aniżeli na tabeli na pokrywie siewnika. I chodzi o obroty z uwzględnieniem 7% poślizgu.

Wiadomość z agroFakt.pl

robi57362    226
ja w takim krece 21 razy przy siewie na piachu a na glinie 19.5 i wychodzi idealnie

jesli pomoglem kliknij fajne

Aktis    47
Przepraszam, że piszę w czymś temacie. Możecie napisać jak dalej to przeliczacie? Kręcić kołem np 21 razy (jak w odpowiedzi @robi57362). Wylatuje Wam porcja ziarna. Ważycie ją i co dalej? Na ile to jest?

poosa21    75

1 ha to jest 10000m2 podzilimy to przez 3m wychodzi nam 3333 i to dzielimy przez obwód koła w metrach u mnie było 2m daje to wynik ponad 1600 więc kręce kołem 16 obrotów i mam próbe na 1 ar.

michal_xs    3
40 minut temu, robi57362 napisał:

ja w takim krece 21 razy przy siewie na piachu a na glinie 19.5 i wychodzi idealnie

Ta rozbieżność 21 a 19.5 wychodzi ze względu na poślizg koła? A dokładnie masz taki siewnik jak ja?

Aktis    47
@poosa21 dziękuję. pewnie jeszcze trzeba z jeden obrót dodać na poślizg koła.

poosa21    75
11 godzin temu, Aktis napisał:

@poosa21 dziękuję. pewnie jeszcze trzeba z jeden obrót dodać na poślizg koła.

Raczej odjąć żeby uwzględnić poślizg.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zimrex
      Witam serdecznie mam do was takie pytanie próby kręconej jak to się oblicza posiadam siewnik saxonia DF500 zdięcia jak to wygląda 
      Z GÓRY DZIĘKUJĘ 

• Przez Marek_m37
      Witam, poszukuję siewnika do ursusa c330m. Obsiewać ma ok 10 ha. Przeznaczony do zboża i rzepaku. Pole wszędzie jest równe. Do tej pory siałem konnym siewnikiem, ale jest duży problem gdy norma wysiewu jest mała (głównie żyto hybrydowe i rzepak). Ziarenka się przypychają, siewnik sieje nierówno. 
      Jaki siewnik polecicie? Czytałem opinie że Hassia jest dobra, ale jest problem z częsciami. Znalazłem coś takiego:
      https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-lub-zamienie-siewnik-hassia-250-dkl-CID757-IDo6CdS.html#9e93a47cf6

Dzieki z góry za pomoc!
    • Przez bialyYouTube001
      Witam.
      Mam takie pytanie do posiadaczy siewnika nabudowanego fiona apollo dr. Chodzi o to że nie mogę na całych internetach wyszukać gdzie założyć korbę i kręcić próbe kręcona, czy tutaj koło skrzyni gdzie wchodzi wałek napędzajacy od kaset czy przy kole napedzającym?
    • Przez darek100
      Poszukuje tabeli wysiewu do poznaniak 6 s043/3D 2M szerokość i19 lejków z 1997R.Prosiłbym o udostępnienie zguby dziękuję.
    • Przez CezaryFangrat
      Witam
      Kupiłem Siewnik Poznaniak 6 SO 43/3C -3m, ale bez tabeli wysiewu. Na forum jest tabela ale od SO 43/3B, a z tego co kojarzą różnią się one od siebie. Prosiłbym o jakąś fotkę takiej tabeli.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.