Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
6 minut temu, Leszy napisał:

za***ista działeczka ;) 

Ja u siebie robię tyle przejazdów dookoła aby było na pełen opryskiwacz. Potem zaś od jednego brzegu do drugiego. Jak już wyjdzie, albo tak by potem było wygodnie jeździć z opryskiwaczem. .  

taki mały kawałeczek 6ha :P i do tego w kazdą stronę jest stok. Roznica wysokosci pewnie z 20m od końca do konca

 

 

Edytowane przez Okisz
Opublikowano

Panowie a takie pytanie jeszcze:

Planuje robić opryski ciagnikiem bez zmiany kół (opony 600 z tyłu)

Czy jest sens kombinować z siewnikiem zeby sciezki robiły się szersze? Standardowo w siewniku zamykają się 2 leje co daje mi 36cm szerokosci ścieżkę.

 

 

Opublikowano

Przy ścieżkach wystarczy zamknąć jeden aparat czy lepiej więcej chodzi mi tylko i wyłącznie o ślad żeby wiedzieć gdzie jechać nawet jedno koło by mi wystarczyło czy ktoś tak próbował?

Opublikowano
1 godzinę temu, Grab12 napisał:

Przy ścieżkach wystarczy zamknąć jeden aparat czy lepiej więcej chodzi mi tylko i wyłącznie o ślad żeby wiedzieć gdzie jechać nawet jedno koło by mi wystarczyło czy ktoś tak próbował?

Ja zamykam po 3, ścieżki 12m.

 

 

IMG_20240629_131949604_copy_1632x918.jpg

IMG_20240525_180207194_copy_1632x918.jpg

IMG_20240525_194541462_copy_918x1632.jpg

IMG_20240516_201739796_copy_2040x1148.jpg

Opublikowano (edytowane)

Mam d 7 ale scieżki wysiewają mimo że wezmę na zero te dźwignie mam jeszcze 1 2 i 3 ale wkurzyłem się bo zawsze albo nakładke albo omijak nie stosuje bóg wie czego ale choćby na jedno koło przytkał żeby było znać gdzie jechać nie zależy mi czy będzie gnietło zwykle c 330 z kołami 12.4 28 czyli szerokość 315 mm opryskiwacz pilmet 1012 12 m szeroki amazonka ma 3m 25 redlic czyli 12 cm

Edytowane przez Grab12
Opublikowano

Jednak jeden, będzie słabo widoczny, i mało która opona tylko tyle zajmie...

1 minutę temu, Desperado napisał:

Wszystko zależy jaki siewnik, z jakim rozstawem redlic i jaki ciągnik z jakim ogumieniem będzie po tym jeździł, a nie tam 2 czy 3, a może 4.

 

Opublikowano (edytowane)
25 minut temu, GRZES1545 napisał:

Daron jak zrobic aby 2 ścieżki były wyłączone a nie 3 w agromasz ? 

Nie da się odłączyć?

U mnie po dwa leje na ścieżkę jest..

Znajomy w Amazonce po 3.

Edytowane przez 12Pafnucy
  • Root Admin
Opublikowano
40 minut temu, Ksawery napisał(a):

Pryska ktoś z was na oponach 480 z tylu?? Czy nie jest za szeroko i ewentualnie czy da się przerobić siewnik amazone , żeby zamykał więcej lejek?

sieje nawozy i pryskam na oponie 580 - nie jest za szeroko, ale ja mam opryskiwacz 21/24m

Opublikowano
22 minuty temu, yacenty napisał(a):

sieje nawozy i pryskam na oponie 580 - nie jest za szeroko, ale ja mam opryskiwacz 21/24m

A ścieżkę robisz na szerokość opony czy węższą? 

  • Root Admin
Opublikowano
6 minut temu, Ksawery napisał(a):

A ścieżkę robisz na szerokość opony czy węższą? 

szersza, zeby nie gniesc, po co robić sciezke węższa od opony?

Opublikowano
5 minut temu, yacenty napisał(a):

szersza, zeby nie gniesc, po co robić sciezke węższa od opony?

W sensie czy technicznie jesteś w stanie zamknąć tyle lejek, a jaki masz siewnik? I ile zamykasz lejek?

  • Root Admin
Opublikowano

4 lejki zamykam, w każdym jaki miałem dało się to zrobić, czy to Kuhn, Accord czy teraz Lemken

co najwyżej kwestia dokupienia kolejnej zapadki do ścieżek

  • Thanks 1
Opublikowano
7 godzin temu, Ksawery napisał(a):

Pryska ktoś z was na oponach 480 z tylu?? Czy nie jest za szeroko i ewentualnie czy da się przerobić siewnik amazone , żeby zamykał więcej lejek?

480 przywaska trochę jak mokro

  • Thanks 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Mistrzu2
      INSTRUKCJA OBSŁUGI ORAZ KATALOG CZĘŚCI DO SIEWNIKA  "POZNANIAK 6 " SO43/C1"
      O taki. Ktoś ma podesłać ?

    • Przez Krzys375
      Witam,
      Mam uszkodzoną oponę w siewniku poznaniak II  mam założone 5.60-15.
      Jaki może być zamiennik wielkościowy aby siewnik nie oszukiwał w wysiewie wg tabeli.?
      Może z jakiejś dojazdówki od samochodu? Ktoś posiada taką wiedzę?
    • Przez Jasio88
      Kupiłem nowego poznaniaka 420/3D i pierwszy raz mam styczność z takim siewnikiem przy 1 próbie kręconej zauważyłem że przekładnia działa skokowo w sensie jak kręcę korba czy kołem słychać przeskok przy kółkach wysiewających korba też przeskakuje nie jest to płynne jak w starym siewniku tak ma być? wszystko robiłem zgodnie z instrukcją waga wysypanych nasion do korytek jest  w miarę ok. Zastanawia mnie ten przeskok. I jeszcze jedna rzecz do korytek powypadały takie zaślepki jak na zdjęciu co to może być i skąd to się tam znalazło?

    • Gość
      Przez Gość
      Witam.
      Sprzedam poznaniaka 2,7 m na docisku sprężynowym, grabki, orginalne ogumienie, znaczniki, spulchniacze śladu, rynienki do próby kręconej, zaprawiarka też jest. Rok produkcji 1987. Województwo lubelskie, powiat lubartowski. Cena 2600 do negocjacji

    • Przez neopuma
      Witam potrzebuje wymiary osłon oraz rynien do próby kręconej do poznaniaka starego typu tj 82r bez docisku redlic na kolach 16x4.00 pomocne będą też zdjecia nak mocowane są rynny do próby kręconej
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v